Transferblunder bij Antwerp? "Lauberbach-verhaal dreigt"

791 stemmen
Transferblunder bij Antwerp?

Antwerp FC treedt straks andermaal aan in de Champions' Play-Offs. Maar om daarin een rol van betekenis te spelen, zal de Great Old zijn niveau aanzienlijk moeten opkrikken. Ook enkele winteraanwinsten moeten een tandje bijsteken.

RAFC kan tijdens de voorbije wintermercato eindelijk weer beroep doen op sportieve baas Marc Overmars, wiens schorsing vlak voor de jaarwissel afliep. En de Nederlander had meteen zijn handen vol. Aan uitgaande zijde leidde hij bijvoorbeeld de transfers van Jean Butez, Jacob Ondrejka en Ayrton Costa in goede banen.

Daar tegenover haalde Overmars ook versterking in huis. Olivier Deman werd bijvoorbeeld gehuurd van Werder Bremen. Voorlopig lijkt dat een goede zet. De back wist al snel een vaste basisplaats te bemachtigen en schopte het inmiddels zelfs tot de voorselectie van de Rode Duivels.

LEES OOK: 'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Ondermaatse nieuwe spits

Voorts waren de winteraanwinsten voorlopig geen onverdeeld succes. Middenvelder Mauricio Benitez begon veelbelovend, maar komt sindsdien vrij wisselvallig voor de dag. Reserve-doelman Yannick Thoelen kwam mede door een blessure nog niet in actie, aanvaller Kadan Young mocht slechts met mondjesmaat invallen.

Daarnaast werd met Mohamed Bayo ook een nieuwe spits gestrikt. De aanvaller uit Guinea kwam op huurbasis over van Lille OSC. Hij startte meteen als titularis, maar kon niet overtuigen en moest zijn basisplek al afstaan. Ook als invaller kan Bayo tot dusver niet overtuigen. Het blijft wachten op zijn eerste doelpunt.

Vizier niet op scherp

Kansen krijgt Bayo nochtans wel, maar hij blijkt niet bepaald een goede afwerker. Zondag tegen AA Gent kopte hij bijvoorbeeld een enorme mogelijkheid op de doelman. "Die kopbal moet – voor een spits – altijd binnen zijn. Als aanvaller bij een nieuwe ploeg is het belangrijk om snel je visitekaartje af te geven. Bayo krijgt nu al … wedstrijden geen doelpunt gemaakt. Het is zaak om dit snel te keren, want die droogte begint ook bij de supporters te leven. Voor je het weet zit je op de Bosuil met een Lauberbach-verhaal", verwijst analist Patrick Goots bij Gazet van Antwerpen naar de spits van KV Mechelen, die weliswaar hard werkt maar o zo moeilijk scoort.

Welke aanwinst kon u voorlopig het meest bekoren?

Meest recent

Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

2
2
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

31
31
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

26
26
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

119
119
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

169
169
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

84
84
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

90
90
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

243
243
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

29
29
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

142
142
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

85
85
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

352
352
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

317
317
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

537
537
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

567
567
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

259
259
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

377
377
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

234
234
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

288
288
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

169
169
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

588
588
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

226
226
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

367
367
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

416
416
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

304
304

Meer sportnieuws