Transferblunder bij Antwerp? "Lauberbach-verhaal dreigt"

door
Transferblunder bij Antwerp?

Antwerp FC treedt straks andermaal aan in de Champions' Play-Offs. Maar om daarin een rol van betekenis te spelen, zal de Great Old zijn niveau aanzienlijk moeten opkrikken. Ook enkele winteraanwinsten moeten een tandje bijsteken.

RAFC kan tijdens de voorbije wintermercato eindelijk weer beroep doen op sportieve baas Marc Overmars, wiens schorsing vlak voor de jaarwissel afliep. En de Nederlander had meteen zijn handen vol. Aan uitgaande zijde leidde hij bijvoorbeeld de transfers van Jean Butez, Jacob Ondrejka en Ayrton Costa in goede banen.

Daar tegenover haalde Overmars ook versterking in huis. Olivier Deman werd bijvoorbeeld gehuurd van Werder Bremen. Voorlopig lijkt dat een goede zet. De back wist al snel een vaste basisplaats te bemachtigen en schopte het inmiddels zelfs tot de voorselectie van de Rode Duivels.

LEES OOK: Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Ondermaatse nieuwe spits

Voorts waren de winteraanwinsten voorlopig geen onverdeeld succes. Middenvelder Mauricio Benitez begon veelbelovend, maar komt sindsdien vrij wisselvallig voor de dag. Reserve-doelman Yannick Thoelen kwam mede door een blessure nog niet in actie, aanvaller Kadan Young mocht slechts met mondjesmaat invallen.

Daarnaast werd met Mohamed Bayo ook een nieuwe spits gestrikt. De aanvaller uit Guinea kwam op huurbasis over van Lille OSC. Hij startte meteen als titularis, maar kon niet overtuigen en moest zijn basisplek al afstaan. Ook als invaller kan Bayo tot dusver niet overtuigen. Het blijft wachten op zijn eerste doelpunt.

Vizier niet op scherp

Kansen krijgt Bayo nochtans wel, maar hij blijkt niet bepaald een goede afwerker. Zondag tegen AA Gent kopte hij bijvoorbeeld een enorme mogelijkheid op de doelman. "Die kopbal moet – voor een spits – altijd binnen zijn. Als aanvaller bij een nieuwe ploeg is het belangrijk om snel je visitekaartje af te geven. Bayo krijgt nu al … wedstrijden geen doelpunt gemaakt. Het is zaak om dit snel te keren, want die droogte begint ook bij de supporters te leven. Voor je het weet zit je op de Bosuil met een Lauberbach-verhaal", verwijst analist Patrick Goots bij Gazet van Antwerpen naar de spits van KV Mechelen, die weliswaar hard werkt maar o zo moeilijk scoort.

Welke aanwinst kon u voorlopig het meest bekoren?

Meest recent

Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

17
17
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

5
5
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

106
106
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

9
9
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

80
80
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

148
148
Ruben Van Gucht gespot op Tinder en dat verrast velen

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

16
16
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

34
34
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

15
15
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

304
304
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

148
148
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

183
183
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

59
59
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

205
205
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

220
220
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

106
106
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

97
97
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

121
121
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

359
359
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

97
97
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

473
473
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

277
277
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

54
54
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

72
72
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

217
217

Meer sportnieuws