Lijdensweg voorbij: Paul Pogba eindelijk weer profvoetballer

443
Lijdensweg voorbij: Paul Pogba eindelijk weer profvoetballer

De voorbije jaren is hij helemaal uit beeld verdwenen, maar daar kan snel verandering in komen. Sinds dinsdag mag Paul Pogba immers weer officieel aan de slag als profvoetballer. De vraag is echter welke club hem een nieuwe uitdaging wil aanbieden.

De Franse middenvelder vervolledigde destijds zijn jeugdopleiding bij Manchester United, maar trok vervolgens transfervrij naar Juventus. Daar ontbolsterde Pogba helemaal en groeide hij uit tot één van de absolute smaakmakers van de Serie A. In 2016 betaalde United dan ook ruim 100 miljoen euro om hem terug naar Old Trafford te halen.

Ondertussen groeide Pogba ook uit tot één van de steunpilaren bij de Franse nationale ploeg. In 2018 hielp hij Les Bleus zelfs aan de wereldtitel. Maar ondertussen had hij het steeds lastiger om de hoge verwachtingen bij United waar te maken. De Engelse grootmacht besloot in 2022 dan ook om zijn aflopende overeenkomst niet te verlengen. 

LEES OOK: 'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

Dopingschorsing voorbij

En zo belandde Pogba voor de tweede keer in zijn carrière op transfervrije basis bij Juventus. Mede door blessureleed kon hij zich in Turijn echter onvoldoende doorzetten. En in het najaar van 2023 raakte zijn carrière helemaal op slot. Zo werd Pogba betrapt met veel te hoge testosteron-waarden in zijn bloed, waarna hij een dopingschorsing kreeg.

Aanvankelijk zou die schorsing voor vier jaar lopen, wat de facto het einde van zijn profcarrière zou betekenen. Maar uiteindelijk werd de straf teruggedraaid naar 18 maanden. En dus mag Pogba vanaf dinsdag 11 maart officieel weer aan de slag. Al is voorlopig niet duidelijk welke club hem een nieuwe kans zal geven.

Nieuwe ploeg gezocht

Bij Juventus hoeft Pogba zich in ieder geval niet meer te melden, zijn contract werd er in onderling overleg ontbonden. In de voorbije weken was even sprake van een terugkeer naar United. Die piste lijkt inmiddels van de baan. Vanuit de VS zou het Inter Miami van Lionel Messi belangstelling tonen, maar ook die piste werd tot dusver niet concreet. Uitkijken dus waar de Fransman uiteindelijk zijn kribbel zal zetten.

Een fitte Pogba zou voor elke club een meerwaarde zijn ...

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

53
53
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

53
53
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

77
77
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

72
72
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

143
143
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

197
197
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

74
74
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

101
101
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

72
72
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

120
120
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

19
19
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

81
81
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

212
212
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

121
121
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

103
103
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

958
958
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

74
74
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

163
163
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

108
108
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

43
43
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

396
396
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

435
435
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

207
207
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

417
417

Meer sportnieuws