Toch nieuwe coach voor Gent? "Hij heeft de credentials"

741 stemmen
Toch nieuwe coach voor Gent?

AA Gent is de laatste weken goed bezig en plaatste zich afgelopen weekend ook voor de Champions' Play-Offs. Interim-coach Danijel Milicevic levert dus puik werk. Desondanks is het nog geen zekerheid dat hij straks ook vast benoemd zal worden als T1.

De Buffalo's vatten het huidige seizoen aan met Wouter Vrancken als nieuwe hoofdcoach. Aanvankelijk leek dat ook een goede match. Bovendien kon Vrancken ook heel wat relevante ervaring voorleggen. Maar na enkele maanden bleek het toch niet de juiste keuze van de sportieve leiding.

Het geleverde spel was immers veel te wisselvallig. Vrancken slaagde er niet in om het maximum te halen uit de weliswaar flink vertimmerde spelersgroep. En ook de resultaten waren ondermaats. Eind januari werd dan ook besloten om de samenwerking na dik een half jaar alweer stop te zetten.

LEES OOK: Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Goedkeuring van Hein

Gent zette vervolgens de zoektocht naar een opvolger in. Maar het wou daarbij niet over één nacht ijs gaan en dus werd Milicevic benoemd als tijdelijke T1. Dat bleek een goede zet. De tot dan gewaardeerde assistent-coach gaf de ploeg weer een identiteit en ook de resultaten volgden al snel.

En nu doet Milicevic dus waar Gent sinds 2019 zijn tanden op stuk beet: een ticket voor Play-Off I afdwingen. Steeds meer komt Milicevic dus in aanmerking voor een vast contract. Ook zijn voormalige leermeester Hein Vanhaezebrouck zou dat een logische beslissing vinden, zo laat hij verstaan in zijn column bij Het Nieuwsblad.

Één waardig alternatief

De huidige analist ziet bovendien geen waardige alternatieven rondlopen op dit moment. "Zijn andere trainers wél een garantie op meer succes? Dan kijk je naar coaches die prijzen pakten. Nicky Hayen of Thorsten Fink kan je niet halen. Mark van Bommel ook niet, denk ik", stelt Vanhaezebrouck.

Al ziet hij op de Belgische velden wel één andere geschikte kandidaat. "Ivan Leko speelde ooit kampioen met Club en doet het goed bij Standard, dat wel. Hij heeft de credentials", klinkt het. Toch zou Vanhaezebrouck voor Milicevic gaan. Daarmee zou de club volgens hem ook de eigen supporters paaien. Afwachten dus of het bestuur daar ook zo over denkt.

Leko zou een betere coach zijn voor Gent dan Milicevic ...

Meest recent

'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

2
2
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

67
67
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

47
47
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

121
121
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

238
238
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

204
204
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

144
144
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

19
19
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

26
26
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

103
103
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

24
24
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

131
131
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

156
156
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

664
664
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

198
198
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

120
120
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

64
64
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

392
392
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

348
348
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

851
851
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

151
151
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

25
25
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

558
558
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

144
144
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

172
172

Meer sportnieuws