Toch nieuwe coach voor Gent? "Hij heeft de credentials"

door
Toch nieuwe coach voor Gent?

AA Gent is de laatste weken goed bezig en plaatste zich afgelopen weekend ook voor de Champions' Play-Offs. Interim-coach Danijel Milicevic levert dus puik werk. Desondanks is het nog geen zekerheid dat hij straks ook vast benoemd zal worden als T1.

De Buffalo's vatten het huidige seizoen aan met Wouter Vrancken als nieuwe hoofdcoach. Aanvankelijk leek dat ook een goede match. Bovendien kon Vrancken ook heel wat relevante ervaring voorleggen. Maar na enkele maanden bleek het toch niet de juiste keuze van de sportieve leiding.

Het geleverde spel was immers veel te wisselvallig. Vrancken slaagde er niet in om het maximum te halen uit de weliswaar flink vertimmerde spelersgroep. En ook de resultaten waren ondermaats. Eind januari werd dan ook besloten om de samenwerking na dik een half jaar alweer stop te zetten.

LEES OOK: Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Goedkeuring van Hein

Gent zette vervolgens de zoektocht naar een opvolger in. Maar het wou daarbij niet over één nacht ijs gaan en dus werd Milicevic benoemd als tijdelijke T1. Dat bleek een goede zet. De tot dan gewaardeerde assistent-coach gaf de ploeg weer een identiteit en ook de resultaten volgden al snel.

En nu doet Milicevic dus waar Gent sinds 2019 zijn tanden op stuk beet: een ticket voor Play-Off I afdwingen. Steeds meer komt Milicevic dus in aanmerking voor een vast contract. Ook zijn voormalige leermeester Hein Vanhaezebrouck zou dat een logische beslissing vinden, zo laat hij verstaan in zijn column bij Het Nieuwsblad.

Één waardig alternatief

De huidige analist ziet bovendien geen waardige alternatieven rondlopen op dit moment. "Zijn andere trainers wél een garantie op meer succes? Dan kijk je naar coaches die prijzen pakten. Nicky Hayen of Thorsten Fink kan je niet halen. Mark van Bommel ook niet, denk ik", stelt Vanhaezebrouck.

Al ziet hij op de Belgische velden wel één andere geschikte kandidaat. "Ivan Leko speelde ooit kampioen met Club en doet het goed bij Standard, dat wel. Hij heeft de credentials", klinkt het. Toch zou Vanhaezebrouck voor Milicevic gaan. Daarmee zou de club volgens hem ook de eigen supporters paaien. Afwachten dus of het bestuur daar ook zo over denkt.

Leko zou een betere coach zijn voor Gent dan Milicevic ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Mannaert antwoordt Anderlecht, verrassing Griezmann'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

39
39
Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Vincent Mannaert had in het verleden de touwtjes in handen bij Club Brugge, maar nu is hij actief ...

61
61
Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Club Brugge kan weer terugkijken op een geslaagde Champions League-campagne. Blauw-Zwart wist zich ...

147
147
Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

De Belgische competitie is nog niet ten einde, maar de transfergeruchten worden al de wereld ...

80
80
Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Het is hommeles in Spanje. De titelstrijd is weer enorm spannend tussen FC Barcelona en Real Madrid. ...

42
42
KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn nog de enige constante terugkerende namen ...

33
33
Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

185
185
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

334
334
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

198
198
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

122
122
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

342
342
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

185
185
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

346
346
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

158
158
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

88
88
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

629
629
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

306
306
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

718
718
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

488
488
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

303
303
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

188
188
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

155
155
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

121
121
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

107
107
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

73
73

Meer sportnieuws