Toch nieuwe coach voor Gent? "Hij heeft de credentials"

741 stemmen
Toch nieuwe coach voor Gent?

AA Gent is de laatste weken goed bezig en plaatste zich afgelopen weekend ook voor de Champions' Play-Offs. Interim-coach Danijel Milicevic levert dus puik werk. Desondanks is het nog geen zekerheid dat hij straks ook vast benoemd zal worden als T1.

De Buffalo's vatten het huidige seizoen aan met Wouter Vrancken als nieuwe hoofdcoach. Aanvankelijk leek dat ook een goede match. Bovendien kon Vrancken ook heel wat relevante ervaring voorleggen. Maar na enkele maanden bleek het toch niet de juiste keuze van de sportieve leiding.

Het geleverde spel was immers veel te wisselvallig. Vrancken slaagde er niet in om het maximum te halen uit de weliswaar flink vertimmerde spelersgroep. En ook de resultaten waren ondermaats. Eind januari werd dan ook besloten om de samenwerking na dik een half jaar alweer stop te zetten.

LEES OOK: Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Goedkeuring van Hein

Gent zette vervolgens de zoektocht naar een opvolger in. Maar het wou daarbij niet over één nacht ijs gaan en dus werd Milicevic benoemd als tijdelijke T1. Dat bleek een goede zet. De tot dan gewaardeerde assistent-coach gaf de ploeg weer een identiteit en ook de resultaten volgden al snel.

En nu doet Milicevic dus waar Gent sinds 2019 zijn tanden op stuk beet: een ticket voor Play-Off I afdwingen. Steeds meer komt Milicevic dus in aanmerking voor een vast contract. Ook zijn voormalige leermeester Hein Vanhaezebrouck zou dat een logische beslissing vinden, zo laat hij verstaan in zijn column bij Het Nieuwsblad.

Één waardig alternatief

De huidige analist ziet bovendien geen waardige alternatieven rondlopen op dit moment. "Zijn andere trainers wél een garantie op meer succes? Dan kijk je naar coaches die prijzen pakten. Nicky Hayen of Thorsten Fink kan je niet halen. Mark van Bommel ook niet, denk ik", stelt Vanhaezebrouck.

Al ziet hij op de Belgische velden wel één andere geschikte kandidaat. "Ivan Leko speelde ooit kampioen met Club en doet het goed bij Standard, dat wel. Hij heeft de credentials", klinkt het. Toch zou Vanhaezebrouck voor Milicevic gaan. Daarmee zou de club volgens hem ook de eigen supporters paaien. Afwachten dus of het bestuur daar ook zo over denkt.

Leko zou een betere coach zijn voor Gent dan Milicevic ...

Meest recent

Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

15
15
Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

33
33
"Puur voetbal" - Alderweireld verklaart liefde voor één Duivel

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

37
37
Miljoenen views: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

31
31
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

51
51
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

421
421
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

478
478
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

115
115
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

334
334
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

167
167
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

262
262
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

204
204
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

1112
1112
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

83
83
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

448
448
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

292
292
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

684
684
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

792
792
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

86
86
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

174
174
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

828
828
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

98
98
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

75
75
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

72
72
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

45
45

Meer sportnieuws