Toch nieuwe coach voor Gent? "Hij heeft de credentials"

741 stemmen
Toch nieuwe coach voor Gent?

AA Gent is de laatste weken goed bezig en plaatste zich afgelopen weekend ook voor de Champions' Play-Offs. Interim-coach Danijel Milicevic levert dus puik werk. Desondanks is het nog geen zekerheid dat hij straks ook vast benoemd zal worden als T1.

De Buffalo's vatten het huidige seizoen aan met Wouter Vrancken als nieuwe hoofdcoach. Aanvankelijk leek dat ook een goede match. Bovendien kon Vrancken ook heel wat relevante ervaring voorleggen. Maar na enkele maanden bleek het toch niet de juiste keuze van de sportieve leiding.

Het geleverde spel was immers veel te wisselvallig. Vrancken slaagde er niet in om het maximum te halen uit de weliswaar flink vertimmerde spelersgroep. En ook de resultaten waren ondermaats. Eind januari werd dan ook besloten om de samenwerking na dik een half jaar alweer stop te zetten.

LEES OOK: 'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Goedkeuring van Hein

Gent zette vervolgens de zoektocht naar een opvolger in. Maar het wou daarbij niet over één nacht ijs gaan en dus werd Milicevic benoemd als tijdelijke T1. Dat bleek een goede zet. De tot dan gewaardeerde assistent-coach gaf de ploeg weer een identiteit en ook de resultaten volgden al snel.

En nu doet Milicevic dus waar Gent sinds 2019 zijn tanden op stuk beet: een ticket voor Play-Off I afdwingen. Steeds meer komt Milicevic dus in aanmerking voor een vast contract. Ook zijn voormalige leermeester Hein Vanhaezebrouck zou dat een logische beslissing vinden, zo laat hij verstaan in zijn column bij Het Nieuwsblad.

Één waardig alternatief

De huidige analist ziet bovendien geen waardige alternatieven rondlopen op dit moment. "Zijn andere trainers wél een garantie op meer succes? Dan kijk je naar coaches die prijzen pakten. Nicky Hayen of Thorsten Fink kan je niet halen. Mark van Bommel ook niet, denk ik", stelt Vanhaezebrouck.

Al ziet hij op de Belgische velden wel één andere geschikte kandidaat. "Ivan Leko speelde ooit kampioen met Club en doet het goed bij Standard, dat wel. Hij heeft de credentials", klinkt het. Toch zou Vanhaezebrouck voor Milicevic gaan. Daarmee zou de club volgens hem ook de eigen supporters paaien. Afwachten dus of het bestuur daar ook zo over denkt.

Leko zou een betere coach zijn voor Gent dan Milicevic ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

130
130
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

25
25
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

44
44
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

106
106
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

220
220
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

57
57
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

721
721
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

181
181
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

247
247
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

399
399
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

83
83
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

494
494
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

106
106
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

260
260
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

147
147
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

85
85
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

279
279
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

30
30
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

87
87
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

69
69
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

232
232
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

192
192
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

41
41
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

73
73
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

72
72

Meer sportnieuws