Toch nieuwe coach voor Gent? "Hij heeft de credentials"

door
Toch nieuwe coach voor Gent?

AA Gent is de laatste weken goed bezig en plaatste zich afgelopen weekend ook voor de Champions' Play-Offs. Interim-coach Danijel Milicevic levert dus puik werk. Desondanks is het nog geen zekerheid dat hij straks ook vast benoemd zal worden als T1.

De Buffalo's vatten het huidige seizoen aan met Wouter Vrancken als nieuwe hoofdcoach. Aanvankelijk leek dat ook een goede match. Bovendien kon Vrancken ook heel wat relevante ervaring voorleggen. Maar na enkele maanden bleek het toch niet de juiste keuze van de sportieve leiding.

Het geleverde spel was immers veel te wisselvallig. Vrancken slaagde er niet in om het maximum te halen uit de weliswaar flink vertimmerde spelersgroep. En ook de resultaten waren ondermaats. Eind januari werd dan ook besloten om de samenwerking na dik een half jaar alweer stop te zetten.

LEES OOK: Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Goedkeuring van Hein

Gent zette vervolgens de zoektocht naar een opvolger in. Maar het wou daarbij niet over één nacht ijs gaan en dus werd Milicevic benoemd als tijdelijke T1. Dat bleek een goede zet. De tot dan gewaardeerde assistent-coach gaf de ploeg weer een identiteit en ook de resultaten volgden al snel.

En nu doet Milicevic dus waar Gent sinds 2019 zijn tanden op stuk beet: een ticket voor Play-Off I afdwingen. Steeds meer komt Milicevic dus in aanmerking voor een vast contract. Ook zijn voormalige leermeester Hein Vanhaezebrouck zou dat een logische beslissing vinden, zo laat hij verstaan in zijn column bij Het Nieuwsblad.

Één waardig alternatief

De huidige analist ziet bovendien geen waardige alternatieven rondlopen op dit moment. "Zijn andere trainers wél een garantie op meer succes? Dan kijk je naar coaches die prijzen pakten. Nicky Hayen of Thorsten Fink kan je niet halen. Mark van Bommel ook niet, denk ik", stelt Vanhaezebrouck.

Al ziet hij op de Belgische velden wel één andere geschikte kandidaat. "Ivan Leko speelde ooit kampioen met Club en doet het goed bij Standard, dat wel. Hij heeft de credentials", klinkt het. Toch zou Vanhaezebrouck voor Milicevic gaan. Daarmee zou de club volgens hem ook de eigen supporters paaien. Afwachten dus of het bestuur daar ook zo over denkt.

Leko zou een betere coach zijn voor Gent dan Milicevic ...

Meest recent

Monstertransfer Nathan De Cat: "Nog straffer dan Jashari"

Nathan De Cat blijft dit seizoen hoge toppen scheren bij RSC Anderlecht. De Brusselaars kunnen ...

18
18
Zulte Waregem zet Vandenbroeck buiten: nieuwe details bekend

Met nog amper twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, werd alsnog een trainerswissel ...

72
72
'City dumpt weer grote naam: transferklapper Bernardo'

Manchester City liet de voorbije mercato's verschillende vaste waarden vertrekken. En dat lot dreigt ...

48
48
Rechtstreeks naar UCL? Waarom Club voor deze Europese ploeg supportert

Club Brugge wil ook komend seizoen weer aantreden in de Champions League. Daarvoor moet het beslag ...

132
132
Dilemma Garcia: plots twéé topkandidaten voor één WK-ticket

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

123
123
JPL-uitblinker genoemd: "Zet hem bij KRC Genk ..."

KRC Genk dreigt dan toch naast de Champions' Play-Offs te grijpen. De Limburgers vielen afgelopen ...

151
151
Hevige discussie laait op: De Cat mee met Duivels naar WK?

Nathan De Cat pakte afgelopen weekend opnieuw uit met een vijf sterren-prestatie namens RSC ...

233
233
'Zomer-exit Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde vorige zomer een aantal mooie aanwinsten in huis, maar een aantal daarvan dreigt ...

220
220
Anderlecht ziet Taravel-dossier plots ontploffen

Anderlecht ziet het Taravel-dossier plots volledig kantelen. Wat begon als een tijdelijke oplossing, ...

235
235
Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Union SG boekte afgelopen weekend een belangrijke thuiszege tegen KRC Genk. Bij de koploper behoorde ...

136
136
Toekomst De Bruyne onder druk: Napoli-insider geeft update

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

114
114
'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

188
188
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

550
550
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

278
278
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

106
106
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

93
93
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

270
270
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

270
270
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

440
440
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

330
330
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

236
236
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

396
396
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

1105
1105
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

119
119
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

218
218

Meer sportnieuws