Pré-selectie Duivels: Anderlecht-debutant en 37-jarige comeback

door
Pré-selectie Duivels: Anderlecht-debutant en 37-jarige comeback

Aanstaande vrijdag maakt kersvers bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het Nations League-tweeluik tegen Oekraïne. Inmiddels dropte de Franse oefenmeester alvast een ruime voorselectie van ruim 50 spelers. En daaruit komen steeds meer namen naar buiten.

Voor de nieuwe bondscoach worden de duels tegen Oekraïne zijn grote vuurdoop. En dus is het uitkijken naar welke spelers hij zal oproepen. Een aantal vaste krachten, zoals Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku, Youri Tielemans, ..., zullen ongetwijfeld hun plek behouden. Er worden echter ook de nodige veranderingen verwacht.

Sowieso staat Thibaut Courtois voor zijn terugkeer. Ook andere spelers die onder Tedesco op een zijspoor zaten, mogen hopen op een nieuwe kans. Daarnaast zijn er verschillende spelers uit de Jupiler Pro League die in aanmerking komen voor een selectie. Dat blijkt uit de namen die inmiddels uit de voorselectie lekten.

LEES OOK: ‘Stroeykens deze winter nog weg: drie clubs strijden’

Stroeykens in plaats van Thorgan

Zo raakten de voorbije dagen bekend dat Hans Vanaken, Maxim De Cuyper, Brandon Mechele, Joaquin Seys (allen Club Brugge), Bryan Heynen, Matte Smets, Jarne Steuckers (KRC Genk), Olivier Deman, Senne Lammens, Zeno Van den Bosch (Antwerp FC), Leander Dendoncker, Killian Sardella en Thorgan Hazard (RSC Anderlecht) in de voorselectie zitten. Al zou dat volgens La Dernière Heure niet helemaal kloppen.

Het Waalse medium stelt immers dat niet Hazard, maar wel Mario Stroeykens mag hopen op een selectie. Niet onlogisch. Hazard stond de eerste seizoenshelft aan de kant met een zware blessure en heeft het sindsdien lastig om op constante basis zijn gewenste niveau te halen. Stroeykens was de voorbije maanden dan weer een grote smaakmaker. Al blijft ook hij onder niveau sinds zijn recente blessure.

Herkansing voor dertigers

Stroeykens heeft wel het voordeel van zijn jeugdigheid, al blijkt leeftijd duidelijk geen rol te spelen voor Garcia. Zo werd eerder al gemeld dat Axel Witsel (36) mogelijk zijn comeback maakt. En volgens Het Laatste Nieuws mogen nog drie dertigers hopen op een herkansing. Ook Dries Mertens (37), Christian Benteke (34) en Michy Batshuayi (31). Die eerste twee werden nochtans niet meer geselecteerd sinds 2022. Maar Mertens doet het goed bij Galatasaray en Benteke blijft in de MLS aan de lopende band scoren. Bovendien zou hun ervaring voor meer evenwicht in de spelersgroep kunnen zorgen.

Mertens verdient een plaats in de selectie ...

Meest recent

Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

10
10
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

21
21
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

67
67
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

55
55
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

76
76
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

228
228
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

241
241
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

211
211
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

283
283
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

455
455
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

74
74
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

131
131
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

380
380
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

73
73
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

119
119
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

320
320
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

309
309
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

951
951
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

134
134
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

336
336
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

534
534
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

601
601
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

847
847
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

293
293
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

708
708

Meer sportnieuws