Pré-selectie Duivels: Anderlecht-debutant en 37-jarige comeback

898
Pré-selectie Duivels: Anderlecht-debutant en 37-jarige comeback

Aanstaande vrijdag maakt kersvers bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het Nations League-tweeluik tegen Oekraïne. Inmiddels dropte de Franse oefenmeester alvast een ruime voorselectie van ruim 50 spelers. En daaruit komen steeds meer namen naar buiten.

Voor de nieuwe bondscoach worden de duels tegen Oekraïne zijn grote vuurdoop. En dus is het uitkijken naar welke spelers hij zal oproepen. Een aantal vaste krachten, zoals Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku, Youri Tielemans, ..., zullen ongetwijfeld hun plek behouden. Er worden echter ook de nodige veranderingen verwacht.

Sowieso staat Thibaut Courtois voor zijn terugkeer. Ook andere spelers die onder Tedesco op een zijspoor zaten, mogen hopen op een nieuwe kans. Daarnaast zijn er verschillende spelers uit de Jupiler Pro League die in aanmerking komen voor een selectie. Dat blijkt uit de namen die inmiddels uit de voorselectie lekten.

LEES OOK: 'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Stroeykens in plaats van Thorgan

Zo raakten de voorbije dagen bekend dat Hans Vanaken, Maxim De Cuyper, Brandon Mechele, Joaquin Seys (allen Club Brugge), Bryan Heynen, Matte Smets, Jarne Steuckers (KRC Genk), Olivier Deman, Senne Lammens, Zeno Van den Bosch (Antwerp FC), Leander Dendoncker, Killian Sardella en Thorgan Hazard (RSC Anderlecht) in de voorselectie zitten. Al zou dat volgens La Dernière Heure niet helemaal kloppen.

Het Waalse medium stelt immers dat niet Hazard, maar wel Mario Stroeykens mag hopen op een selectie. Niet onlogisch. Hazard stond de eerste seizoenshelft aan de kant met een zware blessure en heeft het sindsdien lastig om op constante basis zijn gewenste niveau te halen. Stroeykens was de voorbije maanden dan weer een grote smaakmaker. Al blijft ook hij onder niveau sinds zijn recente blessure.

Herkansing voor dertigers

Stroeykens heeft wel het voordeel van zijn jeugdigheid, al blijkt leeftijd duidelijk geen rol te spelen voor Garcia. Zo werd eerder al gemeld dat Axel Witsel (36) mogelijk zijn comeback maakt. En volgens Het Laatste Nieuws mogen nog drie dertigers hopen op een herkansing. Ook Dries Mertens (37), Christian Benteke (34) en Michy Batshuayi (31). Die eerste twee werden nochtans niet meer geselecteerd sinds 2022. Maar Mertens doet het goed bij Galatasaray en Benteke blijft in de MLS aan de lopende band scoren. Bovendien zou hun ervaring voor meer evenwicht in de spelersgroep kunnen zorgen.

Mertens verdient een plaats in de selectie ...

Meest recent

Leko moet puzzelen: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

20
20
Mechele en Caroline delen bijzonder nieuws na Brugse stunt

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

29
29
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

23
23
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

88
88
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

57
57
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

71
71
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

24
24
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

148
148
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

128
128
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

112
112
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

48
48
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

157
157
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

201
201
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

82
82
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

45
45
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

202
202
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

101
101
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

179
179
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

195
195
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

47
47
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

80
80
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

432
432
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

281
281
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

249
249
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1040
1040

Meer sportnieuws