Met veredeld B-elftal tegen Villa? Club hakt knoop door

1080 stemmen
Met veredeld B-elftal tegen Villa? Club hakt knoop door

Woensdagavond werkt Club Brugge zijn return tegen Aston Villa af in de 1/8ste finales van de Champions League. Na de 1-3-nederlaag in de heenmatch dreigt dat de laatste partij van de Europese campagne te worden. Maar daar legt Blauw-Zwart zich niet zomaar bij neer.

De Bruggelingen werkten tot dusver een puike eerste campagne af in de vernieuwde versie van het Kampioenenbal, met de dubbele zege tegen Atalanta BC als hoogtepunt tot dusver. Dankzij de stunt tegen de Italianen plaatste Club zich ook voor de 1/8ste finales. Maar daarin blijkt Aston Villa voorlopig te sterk.

LEES OOK: Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

Instorting in slotfase

Tijdens de League Phase wist Blauw-Zwart nog te winnen van de huidige nummer 8 in de Premier League. Maar coach Unaï Emery en de zijnen hadden hun lessen getrokken uit dat duel. Zo kwam de club uit Birmingham vorige week een pak meer behouden voor de dag in het Jan Breydel-stadion.

Desondanks hield Club goed stand en was het lange tijd zelfs veruit de betere ploeg. Maar in het slot van de partij voerde Emery nog een heus kwaliteitsinjectie door vanaf de bank, terwijl de Bruggelingen zich vooral in de eigen voet schoten. Na een owngoal en penalty werd het dan ook 1-3.

Geloof in stunt

De uitschakeling is dus nabij. Bovendien is de competitie in deze fasen van het seizoen prioritair en kan Club komend weekend sowieso een goede zaak doen gezien concurrenten KRC Genk en Union SG tegenover mekaar staan. Even werd dan ook gespeculeerd of Club geen veredeld B-elftal de wei zou opsturen in Birmingham.

Maar volgens Het Nieuwsblad zal het zover niet komen. De Bruggelingen geloven immers nog steeds in een stunt en zullen een kwartfinale in de Champions League niet zomaar opgeven. Mogelijk geeft coach Nicky Hayen rust aan spelers die daar echt nood aan hebben, maar de basiself van de voorbije twee duels mag opnieuw grotendeels aan de aftrap verwacht worden.

Club is zeker niet kansloos om door te stoten ...

Meest recent

'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

98
98
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

26
26
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

20
20
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

46
46
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

237
237
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

37
37
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

336
336
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

583
583
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

107
107
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

86
86
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

265
265
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

105
105
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

40
40
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

78
78
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

184
184
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

352
352
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

35
35
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

209
209
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

45
45
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

401
401
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

203
203
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

520
520
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

414
414
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

810
810
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

284
284

Meer sportnieuws