Met veredeld B-elftal tegen Villa? Club hakt knoop door

1080
Met veredeld B-elftal tegen Villa? Club hakt knoop door

Woensdagavond werkt Club Brugge zijn return tegen Aston Villa af in de 1/8ste finales van de Champions League. Na de 1-3-nederlaag in de heenmatch dreigt dat de laatste partij van de Europese campagne te worden. Maar daar legt Blauw-Zwart zich niet zomaar bij neer.

De Bruggelingen werkten tot dusver een puike eerste campagne af in de vernieuwde versie van het Kampioenenbal, met de dubbele zege tegen Atalanta BC als hoogtepunt tot dusver. Dankzij de stunt tegen de Italianen plaatste Club zich ook voor de 1/8ste finales. Maar daarin blijkt Aston Villa voorlopig te sterk.

LEES OOK: Club Brugge met óf zonder Forbs? Leko geeft verse update

Instorting in slotfase

Tijdens de League Phase wist Blauw-Zwart nog te winnen van de huidige nummer 8 in de Premier League. Maar coach Unaï Emery en de zijnen hadden hun lessen getrokken uit dat duel. Zo kwam de club uit Birmingham vorige week een pak meer behouden voor de dag in het Jan Breydel-stadion.

Desondanks hield Club goed stand en was het lange tijd zelfs veruit de betere ploeg. Maar in het slot van de partij voerde Emery nog een heus kwaliteitsinjectie door vanaf de bank, terwijl de Bruggelingen zich vooral in de eigen voet schoten. Na een owngoal en penalty werd het dan ook 1-3.

Geloof in stunt

De uitschakeling is dus nabij. Bovendien is de competitie in deze fasen van het seizoen prioritair en kan Club komend weekend sowieso een goede zaak doen gezien concurrenten KRC Genk en Union SG tegenover mekaar staan. Even werd dan ook gespeculeerd of Club geen veredeld B-elftal de wei zou opsturen in Birmingham.

Maar volgens Het Nieuwsblad zal het zover niet komen. De Bruggelingen geloven immers nog steeds in een stunt en zullen een kwartfinale in de Champions League niet zomaar opgeven. Mogelijk geeft coach Nicky Hayen rust aan spelers die daar echt nood aan hebben, maar de basiself van de voorbije twee duels mag opnieuw grotendeels aan de aftrap verwacht worden.

Club is zeker niet kansloos om door te stoten ...

Meest recent

Simons slaat en zalft: "Vergeef ik hem met plezier"

Oud-Heverlee Leuven heeft een knap punt gepakt op het veld van bekerwinnaar Union SG. Na het ...

8
8
"Het was zot": Vanderbiest kritisch én lovend na spektakel

KV Mechelen won met 4-3 van STVV. Het was de eerste zege van het seizoen voor de Maneblussers. En of ...

9
9
Biancone ziet uitblinker bij RSCA: "Geschenk uit de hemel"

Sommige spelers maken het verschil met hun loopvermogen, anderen met één geniale ...

67
67
Charleroi met groots plan: Antwerpen moet vrezen

Sporting Charleroi droomt groot. Het nieuwe stadion van de Zebra’s moet niet alleen een ...

32
32
Ervaren Belgische coach: "Westerlo, OHL, KVM… Niemand belde"

In de Jupiler Pro League werken er heel wat buitenlandse trainers. Voor Belgische coaches is het ...

57
57
Albert en Deschacht zien één gigantische verandering bij RSCA

Bij Anderlecht lijkt er achteraan iets veranderd. Waar de Brusselaars de voorbije seizoenen geregeld ...

98
98
Kompany ontsnapt aan lastig dilemma: blessure komt gelegen

In de Champions League gaat Bayern München dinsdagavond op bezoek bij debutant Viking FK. Aan ...

17
17
Scheidsrechtersbaas bekent kleur: Club bevoordeeld door VAR?

Club Brugge is met een goed gevoel naar Italië kunnen afreizen voor het Champions League-duel ...

323
323
Pittige waarschuwing Anderlecht: "Dan gaan ze eraan"

RSC Anderlecht staat voor een drukke week. De Brusselaars zakken eerstdaags naar Kroatië af ...

203
203
Noodlot treft Openda: Olympique Lyon hekelt arbitrage

Loïs Openda is na zijn huurtransfer naar Olympique Lyon weer boven water komen drijven. De ...

19
19
Club Brugge met óf zonder Forbs? Leko geeft verse update

Club Brugge is maandagnamiddag afgereisd naar Milaan, waar een dag later de degens wordt gekruisd ...

117
117
Liverpool ziet rood na Doku-show: Carragher ontploft

Jeremy Doku had amper een halfuur nodig om Anfield stil te krijgen. Toch gaat het in Liverpool ...

81
81
Lardot geeft eerlijk toe: grove VAR-blunder op speeldag 8

Sporting Charleroi blijft zijn goede seizoensstart bevestigen en pakte zondagmiddag ook de volle ...

213
213
Thorup haalt slag thuis: "Keuze voor hem bleek de juiste"

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

213
213
Pro League dropt bommetje: drastische verandering Croky Cup

Deze week worden de 1/16de finales van de Croky Cup afgewerkt, zowaar in het weekend. Het is ...

287
287
Club Brugge bouwt reputatie op: Inter-coach steekt loftrompet af

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

204
204
De Bruyne heerst bij België: Napoli-preses grijpt persoonlijk in

Kevin De Bruyne was zaterdag de grote man bij SSC Napoli. Met twee doelpunten leidde de Rode Duivel ...

339
339
Penaltyfase Waalse clash zindert na: Euvrard onthult reactie ref

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

260
260
Fredberg ving bot bij Anderlecht, net als Union SG

Waar zou Théo Leoni vandaag voetballen als hij niet voor Stade Reims had gekozen? De ...

206
206
"Ik kon het niet": Alderweireld breekt harten over het kanaal

Toby Alderweireld maakte dit weekend indruk als analist bij Match of the Day, maar ook naast het ...

44
44
Zeldzame blunder van Union? Serie A ontdekt verrassende Belg

Union SG liet afgelopen zomer veel spelers vertrekken, maar één van hen werd toch naar ...

71
71
Bayat verrast: "Die Belgische topclub deed mij een voorstel"

Bij Sporting Charleroi is Mehdi Bayat al vele jaren de sterke man en hij maakte van de club een ...

147
147
KRC Genk haalt grote slag thuis: "Er was veel interesse"

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. De Limburgers hebben een van de absolute parels ...

307
307
Zware klap voor Patro: sterkhouder loopt breuk op

Patro Eisden wist zijn eerste match onder de nieuwe trainer Emilio Ferrera goed af te ronden. Ze ...

50
50
Radja Nainggolan opnieuw in de problemen: rechter is streng

Radja Nainggolan (38) is opnieuw veroordeeld voor een verkeersovertreding. De ex-Rode Duivel kreeg ...

146
146

Meer sportnieuws