David Hubert op de schop? “Dat begrijpt Anderlecht wel”

door
David Hubert op de schop? “Dat begrijpt Anderlecht wel”

RSC Anderlecht zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging Paars-Wit met 2-0 onderuit tegen Westerlo. Coach David Hubert staat zwaar onder druk vlak voor het begin van de Champions Play-Offs. Analist Wim De Coninck velde zijn oordeel.

Anderlecht zit weer in een mindere vorm en de supporters beginnen te morren. Play-Off 1 is al binnen, maar meer dan een scherprechter lijkt er niet in te zitten voor Hubert en consorten. Volgens De Coninck is de hoofdtrainer echter niet de schuldige.

LEES OOK: Door dit minuscuul detail loopt Union CL-kwalificatie mis

Selectie afgemaakt

Volgens De Coninck beseft Anderlecht zelf dat er simpelweg niet genoeg kwaliteit in de kern zit om constant goede resultaten te bekomen. "Ik denk dat ze bij Anderlecht intussen wel begrijpen dat ze met deze groep de spelkwaliteit niet veel hoger gaan krijgen. Het zit Hubert ook niet altijd mee”, citeert Het Belang van Limburg.

Hubert krijgt ook complimenten van De Coninck. "Hij slaagde erin om Dolberg helemaal aan de praat te krijgen. Hij ging die beter omringen en dat leverde betrekkelijk meer goals op dan onder Riemer. Alleen viel de Deen uit en dat maakt een hemelsbreed verschil. Hazard keerde terug, maar het is nog niet de Thorgan van voor zijn blessure. Vertonghen die nog niet inzetbaar is, dat laat zich ook gevoelen."

Hubert op de schop? 

De Coninck denkt dat Anderlecht best geen nieuwe T1 zoekt. "Nog een andere coach gaat niets veranderen. Het is niet zoals bij Club Brugge vorig jaar, waar iedereen het gevoel had dat Deila maar wat aanmodderde en ze er door Hayen aan te stellen veel meer uit wisten te halen", aldus de analist.

Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een vierde plek met 48 punten uit 29 wedstrijden. Paars-Wit werd roemloos uitgeschakeld in de Europa League en ook in de competitie loopt het voor geen meter. KAA Gent en Royal Antwerp zijn op drie punten genaderd. Union SG en Club Brugge zijn al uitgelopen tot zeven en acht punten.

Vind jij dat Anderlecht na dit seizoen David Hubert moet ontslaan?

Meest recent

Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

15
15
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

52
52
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

26
26
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

235
235
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

195
195
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

55
55
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

39
39
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

123
123
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

477
477
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

249
249
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

52
52
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

81
81
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

54
54
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

31
31
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

396
396
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

321
321
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

126
126
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

30
30
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

200
200
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

128
128
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

77
77
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

109
109
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

205
205
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

453
453
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

447
447

Meer sportnieuws