David Hubert op de schop? “Dat begrijpt Anderlecht wel”

door
David Hubert op de schop? “Dat begrijpt Anderlecht wel”

RSC Anderlecht zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging Paars-Wit met 2-0 onderuit tegen Westerlo. Coach David Hubert staat zwaar onder druk vlak voor het begin van de Champions Play-Offs. Analist Wim De Coninck velde zijn oordeel.

Anderlecht zit weer in een mindere vorm en de supporters beginnen te morren. Play-Off 1 is al binnen, maar meer dan een scherprechter lijkt er niet in te zitten voor Hubert en consorten. Volgens De Coninck is de hoofdtrainer echter niet de schuldige.

LEES OOK: Union SG aan de bak: Hubert 'bidt' voor deze toptransfer

Selectie afgemaakt

Volgens De Coninck beseft Anderlecht zelf dat er simpelweg niet genoeg kwaliteit in de kern zit om constant goede resultaten te bekomen. "Ik denk dat ze bij Anderlecht intussen wel begrijpen dat ze met deze groep de spelkwaliteit niet veel hoger gaan krijgen. Het zit Hubert ook niet altijd mee”, citeert Het Belang van Limburg.

Hubert krijgt ook complimenten van De Coninck. "Hij slaagde erin om Dolberg helemaal aan de praat te krijgen. Hij ging die beter omringen en dat leverde betrekkelijk meer goals op dan onder Riemer. Alleen viel de Deen uit en dat maakt een hemelsbreed verschil. Hazard keerde terug, maar het is nog niet de Thorgan van voor zijn blessure. Vertonghen die nog niet inzetbaar is, dat laat zich ook gevoelen."

Hubert op de schop? 

De Coninck denkt dat Anderlecht best geen nieuwe T1 zoekt. "Nog een andere coach gaat niets veranderen. Het is niet zoals bij Club Brugge vorig jaar, waar iedereen het gevoel had dat Deila maar wat aanmodderde en ze er door Hayen aan te stellen veel meer uit wisten te halen", aldus de analist.

Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een vierde plek met 48 punten uit 29 wedstrijden. Paars-Wit werd roemloos uitgeschakeld in de Europa League en ook in de competitie loopt het voor geen meter. KAA Gent en Royal Antwerp zijn op drie punten genaderd. Union SG en Club Brugge zijn al uitgelopen tot zeven en acht punten.

Vind jij dat Anderlecht na dit seizoen David Hubert moet ontslaan?

Meest recent

'Conte schrikt zich hoedje: nieuwe wending De Bruyne'

SSC Napoli raakte woensdagavond niet voorbij Hellas Verona (2-2) en liep zo opnieuw averij op in de ...

18
18
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht wil deze winter geen tijd verliezen. Maar terwijl iedereen op een grote naam wacht, duikt ...

191
191
Westerlo casht op Rommens, prijskaartje Gandelman bekend

De wintermercato is sinds afgelopen dinsdag ook officieel geopend voor de Belgische clubs. Een ...

57
57
Club-spelers kijken plots op: onverwachte gast bij oefenpot

Ook bij Club Brugge zit de winterstage er bijna op, vrijdag keert de vicekampioen terug vanuit ...

222
222
'City doet mercato daveren: rugnummer ligt al klaar'

In de Engelse Premier League is Manchester City tegenvallend aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. ...

102
102
'Kompany wordt verwend: Bayern grijpt fors in met Kane'

Voor Bayern München zit de winterstop er zo goed als op, aanstaande zondag hervatten de troepen ...

73
73
Enorm verrassende Gouden Schoen? Burgess reageert héérlijk

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Club Brugge-aanvaller Christos Tzolis wordt op ...

243
243
Hayen gerustgesteld: Genk haalt directe vervanger

KRC Genk vertoeft momenteel in Marbella. Daar stoomt coach Nicky Hayen zijn manschappen klaar voor ...

317
317
“Ik denk er élke dag aan”: Alderweireld verrast fans

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve voetbalcarrière de wereld verbazen. Momenteel is ...

54
54
Tzolis redt meubelen: gruwelijke blunder bij Club Brugge

Daags voor de terugreis naar België stond er voor Club Brugge nog een oefenmatch tegen Sturm ...

363
363
'Done deal: AA Gent neemt afscheid van goalgetter'

AA Gent heeft een teleurstellende eerste helft van het seizoen achter de rug, en dus lijkt een ...

258
258
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht begon met een valse noot aan het nieuwe jaar, want op het oefenkamp in Spanje ...

284
284
'KRC Genk laat Hrosovsky gaan: exacte details bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, en de laatste handtekeningen moeten nog worden gezet, ...

364
364
Ruben Van Gucht breekt met verleden: dit verandert alles

Ruben Van Gucht is geen figuur die zich laat vastpinnen op één verhaal of ...

162
162
'Club Brugge pikt graantje mee: knaltransfer voor Thiago'

In januari hoopt Club Brugge geen sterkhouders te verliezen, maar volgende zomer zal de kassa ...

494
494
'Anderlecht op vinkenslag: transferitis bij STVV?'

Vers bloed achterin lijkt evenmin een overbodige luxe, maar toch prijkt een spits met stip bovenaan ...

669
669
Ruud Vormer verrast Club-fans met gloednieuw project

Sommige namen verdwijnen stilletjes wanneer het laatste fluitsignaal klinkt. Andere blijven hangen, ...

670
670
'Verrassing bij Gent: Gandelman op weg naar exit'

Bij AA Gent gooien ze het deze winter nog maar eens over een andere boeg. Na het onverwachte vertrek ...

355
355
Eenmalige Rode Duivel opnieuw gratis op te pikken

Zowat elke Belgische club wil tijdens deze wintermercato nog een opportuniteit vinden en liefst zo ...

102
102
Emotioneel afscheid bij Genk: "Gemengde gevoelens"

Bij KRC Genk lijkt deze wintermercato vooral vertrekkers te zullen brengen. De Limburgers verliezen ...

182
182
Broos weer in Zuid-Afrika onder vuur: "Onaanvaardbaar"

In 2023 loodste Hugo Broos Zuid-Afrika nog naar een bronzen plak op de Africa Cup, maar die ...

133
133
'Proto moet Anderlecht aan volgende aanwinst helpen'

Het belooft bij Anderlecht nog een zeer drukke wintermercato te worden. Zowel aan inkomende als ...

286
286
'Kogel door de kerk: sterkhouder verlaat Genk'

KRC Genk wil in de laatste tien wedstrijden van de reguliere competitie absoluut nog een ticket voor ...

237
237
Schokkende boodschap Lamisha Musonda: "Vecht om te overleven"

De familie Musonda wordt niet gespaard van pech. Charly Musonda Junior moest vorige zomer op amper ...

0
0
'Club baalt en moet streep zetten door wintertransfer'

Het is in de eerste dagen van de wintermercato stil gebleven bij Club Brugge, al beleeft er achter ...

356
356

Meer sportnieuws