David Hubert op de schop? “Dat begrijpt Anderlecht wel”

401 stemmen
David Hubert op de schop? “Dat begrijpt Anderlecht wel”

RSC Anderlecht zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging Paars-Wit met 2-0 onderuit tegen Westerlo. Coach David Hubert staat zwaar onder druk vlak voor het begin van de Champions Play-Offs. Analist Wim De Coninck velde zijn oordeel.

Anderlecht zit weer in een mindere vorm en de supporters beginnen te morren. Play-Off 1 is al binnen, maar meer dan een scherprechter lijkt er niet in te zitten voor Hubert en consorten. Volgens De Coninck is de hoofdtrainer echter niet de schuldige.

LEES OOK: 'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Selectie afgemaakt

Volgens De Coninck beseft Anderlecht zelf dat er simpelweg niet genoeg kwaliteit in de kern zit om constant goede resultaten te bekomen. "Ik denk dat ze bij Anderlecht intussen wel begrijpen dat ze met deze groep de spelkwaliteit niet veel hoger gaan krijgen. Het zit Hubert ook niet altijd mee”, citeert Het Belang van Limburg.

Hubert krijgt ook complimenten van De Coninck. "Hij slaagde erin om Dolberg helemaal aan de praat te krijgen. Hij ging die beter omringen en dat leverde betrekkelijk meer goals op dan onder Riemer. Alleen viel de Deen uit en dat maakt een hemelsbreed verschil. Hazard keerde terug, maar het is nog niet de Thorgan van voor zijn blessure. Vertonghen die nog niet inzetbaar is, dat laat zich ook gevoelen."

Hubert op de schop? 

De Coninck denkt dat Anderlecht best geen nieuwe T1 zoekt. "Nog een andere coach gaat niets veranderen. Het is niet zoals bij Club Brugge vorig jaar, waar iedereen het gevoel had dat Deila maar wat aanmodderde en ze er door Hayen aan te stellen veel meer uit wisten te halen", aldus de analist.

Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een vierde plek met 48 punten uit 29 wedstrijden. Paars-Wit werd roemloos uitgeschakeld in de Europa League en ook in de competitie loopt het voor geen meter. KAA Gent en Royal Antwerp zijn op drie punten genaderd. Union SG en Club Brugge zijn al uitgelopen tot zeven en acht punten.

Vind jij dat Anderlecht na dit seizoen David Hubert moet ontslaan?

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

11
11
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

12
12
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

17
17
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

14
14
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

229
229
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

35
35
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

167
167
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

35
35
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

201
201
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

133
133
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

97
97
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

633
633
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

61
61
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

147
147
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

153
153
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

989
989
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

64
64
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

626
626
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

420
420
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

813
813
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

791
791
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

128
128
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

474
474
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

782
782
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

376
376

Meer sportnieuws