'Anderlecht op hete kolen: Hubert krijgt ultimatum'

door
'Anderlecht op hete kolen: Hubert krijgt ultimatum'

Nadat het met de billen bloot ging in Westerlo moet Anderlecht in de laatste rechte lijn richting de play-offs eerder achterom dan vooruit kijken. Intussen neemt de kritiek op David Hubert alleszins alsmaar toe. Intern blijft de coach vooralsnog wel buiten schot. Of komt daar nog voor het einde van het seizoen toch verandering in?

In de anders zo stille Kempen werd zondag vanuit het bezoekersvak voor het eerst geroepen om het ontslag van Hubert. In het verleden toonde Wouter Vandenhaute zich reeds gevoelig voor zulke gezangen, zo bleek toen Brian Riemer amper een aantal dagen nadat de directie nog het vertrouwen in hem had uitgesproken op straat werd gezet. Hubert nam toen het roer over en maakte aanvankelijk indruk, waarna hij op voorspraak van de voorzitter permanent gepromoveerd werd tot T1.

LEES OOK: Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Hubert onder druk

Sindsdien gaan de resultaten en het spelpeil evenwel in dalende lijn, en dus worden de pijlen nu op hem gericht. Al zijn er uiteraard wel nog verzachtende omstandigheden voor de jonge en onervaren trainer. Zo kunnen er vragen worden gesteld bij de kwaliteit van de kern, die dan ook nog eens geteisterd werd door blessures. Niettemin doet Hubert het ondanks een paar versterkingen tijdens de wintermercato niet beter dan Riemer. Integendeel: de Deen kon zelfs fraaiere cijfers voorleggen.

Bovendien krijgt zijn opvolger eveneens verwijten over diens gebrek aan matchmanagement, tactisch vernuft en vaak te defensieve aanpak. En dus is het niet geheel onlogisch dat Hubert stilaan onder druk staat. Hoewel het volgens Het Nieuwsblad geen zin heeft om met scherp te schieten op de coach, die nog door een leerproces gaat, nemen ook in de bestuurskamer de twijfels toch gestaag toe. Voorlopig hoeft Hubert weliswaar niet te vrezen voor zijn job, maar of dat ook zo zal blijven?

Ultimatum in PO's

De match van zondag tegen Cercle Brugge staat alvast onder hoogspanning, terwijl Paars-Wit ook in de play-offs geen mal figuur wil slaan. "Anderlecht moet wel opletten dat het niet alle hoop zet op die bekerfinale tegen Club Brugge. Dat zou oerstom zijn. De rest van de competitie is geen bijzaakje, hoor", aldus de krant, volgens wie Hubert nu eindelijk moet tonen wat hij waard is. Anders zouden zijn bazen hun begrip kunnen laten varen en alsnog gehoor geven aan de misnoegde aanhang.

Zij verwachten dan ook dat Hubert dringend voor meer automatismen en vooral betere resultaten zorgt. In principe staat er pas na de PO's een grondige evaluatie gepland, maar mocht het daar de spuigaten uitlopen valt het niet uit te sluiten dat Hubert ondanks de steun van Vandenhaute toch zijn C4 krijgt. "Als het straks vier of vijf nederlagen op rij slikt en de druk van buitenaf ondraaglijk wordt, moet er alsnog ingegrepen worden, maar in Neerpede houden ze met zo'n scenario geen rekening."

RSCA moet Hubert tijd gunnen

Meest recent

Revelatie Club Brugge verrast: "4 op 10 voor mijn seizoen"

Er waren heel wat twijfels rond Club Brugge in de zomer, want heel wat sterkhouders vertrokken toen. ...

7
7
Smaakmaker KV Mechelen spreekt duidelijk over transfer

Zes speeldagen voor het einde van de reguliere competitie mag KV Mechelen nog altijd dromen van een ...

13
13
Waanzinnige prestatie Anderlecht: "Had 0-9 kunnen zijn"

De bekerfinale wordt een Brusselse derby, want na Union plaatste donderdagavond ook Anderlecht zich. ...

85
85
"Ali Mentatie"-Ruben Van Gucht in online beerput gegooid

Het is andermaal niet de prettigste week uit het leven van Ruben Van Gucht. De sportjournalist kreeg ...

39
39
'Club Brugge pakt uit met nieuw megaproject'

Club Brugge is in het voorbije decennium uitgegroeid tot de nummer één in België, ...

153
153
Deschacht uit zijn dak: "Geef hem contract voor 5 jaar!"

Anderlecht heeft zich donderdagavond op sensationele wijze geplaatst voor de bekerfinale. Het veegde ...

244
244
'Club Brugge gaat all-in voor 10M-Italiaan'

Club Brugge heeft een Italiaanse middenvelder hoog op het lijstje staan voor de zomer. Volgens ...

135
135
WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Donderdagavond werd er in Brussel geloot voor de volgende campagne van de Nations League. Met ...

53
53
Taravel onthult hét geheim achter straffe verrijzenis

Wie had dit zien aankomen? Anderlecht leek een vogel voor de kat nadat het vorige week al in eigen ...

311
311
Stevige kater voor Antwerp: "Het was gewoon shit"

Antwerp is vrijdagochtend ontwaakt met een stevige kater. Het leek de bekerfinale voor het grijpen ...

132
132
'Anderlecht pakt door en gaat vol voor deze trainer'

Anderlecht gaat door een moeilijke periode, maar kreeg donderdag wel een flinke opsteker. Dankzij ...

617
617
Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

502
502
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

187
187
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

1062
1062
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

128
128
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

373
373
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

519
519
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

254
254
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

71
71
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

491
491
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

216
216
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

119
119
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

336
336
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

170
170
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

455
455

Meer sportnieuws