'Anderlecht op hete kolen: Hubert krijgt ultimatum'

door
'Anderlecht op hete kolen: Hubert krijgt ultimatum'

Nadat het met de billen bloot ging in Westerlo moet Anderlecht in de laatste rechte lijn richting de play-offs eerder achterom dan vooruit kijken. Intussen neemt de kritiek op David Hubert alleszins alsmaar toe. Intern blijft de coach vooralsnog wel buiten schot. Of komt daar nog voor het einde van het seizoen toch verandering in?

In de anders zo stille Kempen werd zondag vanuit het bezoekersvak voor het eerst geroepen om het ontslag van Hubert. In het verleden toonde Wouter Vandenhaute zich reeds gevoelig voor zulke gezangen, zo bleek toen Brian Riemer amper een aantal dagen nadat de directie nog het vertrouwen in hem had uitgesproken op straat werd gezet. Hubert nam toen het roer over en maakte aanvankelijk indruk, waarna hij op voorspraak van de voorzitter permanent gepromoveerd werd tot T1.

LEES OOK: Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Hubert onder druk

Sindsdien gaan de resultaten en het spelpeil evenwel in dalende lijn, en dus worden de pijlen nu op hem gericht. Al zijn er uiteraard wel nog verzachtende omstandigheden voor de jonge en onervaren trainer. Zo kunnen er vragen worden gesteld bij de kwaliteit van de kern, die dan ook nog eens geteisterd werd door blessures. Niettemin doet Hubert het ondanks een paar versterkingen tijdens de wintermercato niet beter dan Riemer. Integendeel: de Deen kon zelfs fraaiere cijfers voorleggen.

Bovendien krijgt zijn opvolger eveneens verwijten over diens gebrek aan matchmanagement, tactisch vernuft en vaak te defensieve aanpak. En dus is het niet geheel onlogisch dat Hubert stilaan onder druk staat. Hoewel het volgens Het Nieuwsblad geen zin heeft om met scherp te schieten op de coach, die nog door een leerproces gaat, nemen ook in de bestuurskamer de twijfels toch gestaag toe. Voorlopig hoeft Hubert weliswaar niet te vrezen voor zijn job, maar of dat ook zo zal blijven?

Ultimatum in PO's

De match van zondag tegen Cercle Brugge staat alvast onder hoogspanning, terwijl Paars-Wit ook in de play-offs geen mal figuur wil slaan. "Anderlecht moet wel opletten dat het niet alle hoop zet op die bekerfinale tegen Club Brugge. Dat zou oerstom zijn. De rest van de competitie is geen bijzaakje, hoor", aldus de krant, volgens wie Hubert nu eindelijk moet tonen wat hij waard is. Anders zouden zijn bazen hun begrip kunnen laten varen en alsnog gehoor geven aan de misnoegde aanhang.

Zij verwachten dan ook dat Hubert dringend voor meer automatismen en vooral betere resultaten zorgt. In principe staat er pas na de PO's een grondige evaluatie gepland, maar mocht het daar de spuigaten uitlopen valt het niet uit te sluiten dat Hubert ondanks de steun van Vandenhaute toch zijn C4 krijgt. "Als het straks vier of vijf nederlagen op rij slikt en de druk van buitenaf ondraaglijk wordt, moet er alsnog ingegrepen worden, maar in Neerpede houden ze met zo'n scenario geen rekening."

RSCA moet Hubert tijd gunnen

Meest recent

'Plotse wending: Anderlecht lonkt naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

23
23
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

158
158
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

114
114
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

77
77
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

380
380
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

275
275
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

218
218
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

136
136
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

232
232
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

392
392
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

56
56
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

122
122
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

56
56
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

244
244
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

187
187
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

62
62
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

64
64
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

94
94
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

194
194
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

139
139
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

120
120
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

410
410
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

97
97
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

107
107
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

827
827

Meer sportnieuws