'Anderlecht op hete kolen: Hubert krijgt ultimatum'

door
'Anderlecht op hete kolen: Hubert krijgt ultimatum'

Nadat het met de billen bloot ging in Westerlo moet Anderlecht in de laatste rechte lijn richting de play-offs eerder achterom dan vooruit kijken. Intussen neemt de kritiek op David Hubert alleszins alsmaar toe. Intern blijft de coach vooralsnog wel buiten schot. Of komt daar nog voor het einde van het seizoen toch verandering in?

In de anders zo stille Kempen werd zondag vanuit het bezoekersvak voor het eerst geroepen om het ontslag van Hubert. In het verleden toonde Wouter Vandenhaute zich reeds gevoelig voor zulke gezangen, zo bleek toen Brian Riemer amper een aantal dagen nadat de directie nog het vertrouwen in hem had uitgesproken op straat werd gezet. Hubert nam toen het roer over en maakte aanvankelijk indruk, waarna hij op voorspraak van de voorzitter permanent gepromoveerd werd tot T1.

LEES OOK: Hubert wijst naar clash met Club: Union systematisch benadeeld?

Hubert onder druk

Sindsdien gaan de resultaten en het spelpeil evenwel in dalende lijn, en dus worden de pijlen nu op hem gericht. Al zijn er uiteraard wel nog verzachtende omstandigheden voor de jonge en onervaren trainer. Zo kunnen er vragen worden gesteld bij de kwaliteit van de kern, die dan ook nog eens geteisterd werd door blessures. Niettemin doet Hubert het ondanks een paar versterkingen tijdens de wintermercato niet beter dan Riemer. Integendeel: de Deen kon zelfs fraaiere cijfers voorleggen.

Bovendien krijgt zijn opvolger eveneens verwijten over diens gebrek aan matchmanagement, tactisch vernuft en vaak te defensieve aanpak. En dus is het niet geheel onlogisch dat Hubert stilaan onder druk staat. Hoewel het volgens Het Nieuwsblad geen zin heeft om met scherp te schieten op de coach, die nog door een leerproces gaat, nemen ook in de bestuurskamer de twijfels toch gestaag toe. Voorlopig hoeft Hubert weliswaar niet te vrezen voor zijn job, maar of dat ook zo zal blijven?

Ultimatum in PO's

De match van zondag tegen Cercle Brugge staat alvast onder hoogspanning, terwijl Paars-Wit ook in de play-offs geen mal figuur wil slaan. "Anderlecht moet wel opletten dat het niet alle hoop zet op die bekerfinale tegen Club Brugge. Dat zou oerstom zijn. De rest van de competitie is geen bijzaakje, hoor", aldus de krant, volgens wie Hubert nu eindelijk moet tonen wat hij waard is. Anders zouden zijn bazen hun begrip kunnen laten varen en alsnog gehoor geven aan de misnoegde aanhang.

Zij verwachten dan ook dat Hubert dringend voor meer automatismen en vooral betere resultaten zorgt. In principe staat er pas na de PO's een grondige evaluatie gepland, maar mocht het daar de spuigaten uitlopen valt het niet uit te sluiten dat Hubert ondanks de steun van Vandenhaute toch zijn C4 krijgt. "Als het straks vier of vijf nederlagen op rij slikt en de druk van buitenaf ondraaglijk wordt, moet er alsnog ingegrepen worden, maar in Neerpede houden ze met zo'n scenario geen rekening."

RSCA moet Hubert tijd gunnen

Meest recent

'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

7
7
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

21
21
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

86
86
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

59
59
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

96
96
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

178
178
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

196
196
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

108
108
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

35
35
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

197
197
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

338
338
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

104
104
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

565
565
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

278
278
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

464
464
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

390
390
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

406
406
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

76
76
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

65
65
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

101
101
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

240
240
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

89
89
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

360
360
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

221
221
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

100
100

Meer sportnieuws