'Anderlecht op hete kolen: Hubert krijgt ultimatum'

door
'Anderlecht op hete kolen: Hubert krijgt ultimatum'

Nadat het met de billen bloot ging in Westerlo moet Anderlecht in de laatste rechte lijn richting de play-offs eerder achterom dan vooruit kijken. Intussen neemt de kritiek op David Hubert alleszins alsmaar toe. Intern blijft de coach vooralsnog wel buiten schot. Of komt daar nog voor het einde van het seizoen toch verandering in?

In de anders zo stille Kempen werd zondag vanuit het bezoekersvak voor het eerst geroepen om het ontslag van Hubert. In het verleden toonde Wouter Vandenhaute zich reeds gevoelig voor zulke gezangen, zo bleek toen Brian Riemer amper een aantal dagen nadat de directie nog het vertrouwen in hem had uitgesproken op straat werd gezet. Hubert nam toen het roer over en maakte aanvankelijk indruk, waarna hij op voorspraak van de voorzitter permanent gepromoveerd werd tot T1.

LEES OOK: Union schrikt: Hubert verrast enorm tegen Galatasaray

Hubert onder druk

Sindsdien gaan de resultaten en het spelpeil evenwel in dalende lijn, en dus worden de pijlen nu op hem gericht. Al zijn er uiteraard wel nog verzachtende omstandigheden voor de jonge en onervaren trainer. Zo kunnen er vragen worden gesteld bij de kwaliteit van de kern, die dan ook nog eens geteisterd werd door blessures. Niettemin doet Hubert het ondanks een paar versterkingen tijdens de wintermercato niet beter dan Riemer. Integendeel: de Deen kon zelfs fraaiere cijfers voorleggen.

Bovendien krijgt zijn opvolger eveneens verwijten over diens gebrek aan matchmanagement, tactisch vernuft en vaak te defensieve aanpak. En dus is het niet geheel onlogisch dat Hubert stilaan onder druk staat. Hoewel het volgens Het Nieuwsblad geen zin heeft om met scherp te schieten op de coach, die nog door een leerproces gaat, nemen ook in de bestuurskamer de twijfels toch gestaag toe. Voorlopig hoeft Hubert weliswaar niet te vrezen voor zijn job, maar of dat ook zo zal blijven?

Ultimatum in PO's

De match van zondag tegen Cercle Brugge staat alvast onder hoogspanning, terwijl Paars-Wit ook in de play-offs geen mal figuur wil slaan. "Anderlecht moet wel opletten dat het niet alle hoop zet op die bekerfinale tegen Club Brugge. Dat zou oerstom zijn. De rest van de competitie is geen bijzaakje, hoor", aldus de krant, volgens wie Hubert nu eindelijk moet tonen wat hij waard is. Anders zouden zijn bazen hun begrip kunnen laten varen en alsnog gehoor geven aan de misnoegde aanhang.

Zij verwachten dan ook dat Hubert dringend voor meer automatismen en vooral betere resultaten zorgt. In principe staat er pas na de PO's een grondige evaluatie gepland, maar mocht het daar de spuigaten uitlopen valt het niet uit te sluiten dat Hubert ondanks de steun van Vandenhaute toch zijn C4 krijgt. "Als het straks vier of vijf nederlagen op rij slikt en de druk van buitenaf ondraaglijk wordt, moet er alsnog ingegrepen worden, maar in Neerpede houden ze met zo'n scenario geen rekening."

RSCA moet Hubert tijd gunnen

Meest recent

‘Standard grijpt in na deceptie: winterse toptransfers’

Standard Luik is met grote ambities aan het seizoen gestart, maar de Rouches staan voorlopig in de ...

19
19
Union schrikt: Hubert verrast enorm tegen Galatasaray

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Galatasaray. De Turkse landskampioen is de grote ...

27
27
'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

133
133
Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

195
195
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

135
135
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

203
203
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

482
482
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

328
328
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

288
288
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

313
313
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

205
205
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

317
317
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

269
269
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

524
524
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

578
578
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

382
382
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

536
536
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

334
334
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

359
359
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

84
84
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

374
374
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

302
302
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

238
238
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

396
396
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

150
150

Meer sportnieuws