'Anderlecht op hete kolen: Hubert krijgt ultimatum'

door
'Anderlecht op hete kolen: Hubert krijgt ultimatum'

Nadat het met de billen bloot ging in Westerlo moet Anderlecht in de laatste rechte lijn richting de play-offs eerder achterom dan vooruit kijken. Intussen neemt de kritiek op David Hubert alleszins alsmaar toe. Intern blijft de coach vooralsnog wel buiten schot. Of komt daar nog voor het einde van het seizoen toch verandering in?

In de anders zo stille Kempen werd zondag vanuit het bezoekersvak voor het eerst geroepen om het ontslag van Hubert. In het verleden toonde Wouter Vandenhaute zich reeds gevoelig voor zulke gezangen, zo bleek toen Brian Riemer amper een aantal dagen nadat de directie nog het vertrouwen in hem had uitgesproken op straat werd gezet. Hubert nam toen het roer over en maakte aanvankelijk indruk, waarna hij op voorspraak van de voorzitter permanent gepromoveerd werd tot T1.

LEES OOK: Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

Hubert onder druk

Sindsdien gaan de resultaten en het spelpeil evenwel in dalende lijn, en dus worden de pijlen nu op hem gericht. Al zijn er uiteraard wel nog verzachtende omstandigheden voor de jonge en onervaren trainer. Zo kunnen er vragen worden gesteld bij de kwaliteit van de kern, die dan ook nog eens geteisterd werd door blessures. Niettemin doet Hubert het ondanks een paar versterkingen tijdens de wintermercato niet beter dan Riemer. Integendeel: de Deen kon zelfs fraaiere cijfers voorleggen.

Bovendien krijgt zijn opvolger eveneens verwijten over diens gebrek aan matchmanagement, tactisch vernuft en vaak te defensieve aanpak. En dus is het niet geheel onlogisch dat Hubert stilaan onder druk staat. Hoewel het volgens Het Nieuwsblad geen zin heeft om met scherp te schieten op de coach, die nog door een leerproces gaat, nemen ook in de bestuurskamer de twijfels toch gestaag toe. Voorlopig hoeft Hubert weliswaar niet te vrezen voor zijn job, maar of dat ook zo zal blijven?

Ultimatum in PO's

De match van zondag tegen Cercle Brugge staat alvast onder hoogspanning, terwijl Paars-Wit ook in de play-offs geen mal figuur wil slaan. "Anderlecht moet wel opletten dat het niet alle hoop zet op die bekerfinale tegen Club Brugge. Dat zou oerstom zijn. De rest van de competitie is geen bijzaakje, hoor", aldus de krant, volgens wie Hubert nu eindelijk moet tonen wat hij waard is. Anders zouden zijn bazen hun begrip kunnen laten varen en alsnog gehoor geven aan de misnoegde aanhang.

Zij verwachten dan ook dat Hubert dringend voor meer automatismen en vooral betere resultaten zorgt. In principe staat er pas na de PO's een grondige evaluatie gepland, maar mocht het daar de spuigaten uitlopen valt het niet uit te sluiten dat Hubert ondanks de steun van Vandenhaute toch zijn C4 krijgt. "Als het straks vier of vijf nederlagen op rij slikt en de druk van buitenaf ondraaglijk wordt, moet er alsnog ingegrepen worden, maar in Neerpede houden ze met zo'n scenario geen rekening."

RSCA moet Hubert tijd gunnen

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

33
33
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

17
17
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

119
119
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

86
86
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

125
125
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

164
164
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

213
213
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

11
11
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

350
350
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

54
54
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

159
159
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

243
243
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

56
56
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

197
197
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

246
246
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

123
123
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

158
158
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

71
71
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

533
533
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

49
49
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

122
122
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

317
317
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

72
72
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

460
460
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

502
502

Meer sportnieuws