Spraakmakende toekomstwending: Van Bommel speelt open kaart

door
Spraakmakende toekomstwending: Van Bommel speelt open kaart

Ondanks zijn knappe parcours bij Antwerp FC, zit Mark van Bommel nu al maandenlang zonder nieuwe club. Maar daar zou weldra verandering in kunnen komen. Zo blijkt hij één van de topkandidaten om aan de slag te gaan bij het ambitieuze NEC Nijmegen.

Van Bommel ging in de zomer van 2022 aan de slag bij Antwerp. In zijn eerste seizoen leidde hij de Great Old meteen naar de titel én de beker. Mede door de besparingen binnen de club was zijn tweede seizoen op de Bosuil minder. Al bezorgde hij Antwerp wel een plek in de poules van de Champions League, een ticket voor Play-Off I en een nieuwe bekerfinale.

Desondanks besloot Van Bommel om eind vorig seizoen af te zwaaien in Deurne-Noord. Sindsdien wordt hij geregeld gelinkt aan nieuwe uitdagingen. In het voorjaar was er sprake van interesse bij onder meer AC Milan, maar erg concreet werd die piste niet. De voorbije maanden werd zijn naam dan weer geregeld genoemd als Belgisch bondscoach.

LEES OOK: "Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Verrassende nieuwe club

Maar concreet werden deze pistes niet. En dus wacht Van Bommel, die al liet verstaan dat hij liever nergens instap tijdens een nog lopend seizoen, nog steeds op een nieuwe club. Maar daar komt mogelijk snel verandering in. Zo wordt de oud-middenvelder nu gelinkt aan een erg opmerkelijke job in eigen land.

Vorige week raakte immers bekend dat hij één n van de topkandidaten om aan de slag te gaan bij ... NEC. De club uit Nijmegen draaide de voorbije seizoenen vooral mee in de middenmoot of zelfs onderste regionen van het klassement. Maar mede dankzij investeerder Marcel Boekhoorn is men ambitieus voor de nabije toekomst. NEC wil zelfs gaan meestrijden voor de Europese tickets.

Positieve contacten

Tegenover Rondo geeft Van Bommel nu ook toe dat hij inmiddels een gesprek had met NEC. En dat liep behoorlijk positief. "Dus nu zit ik op het punt dat je gaat nadenken wat je nu echt wil. Wil je weer in Nederland gaan werken, ga je dat doen? Ik heb wel het gevoel dat Marcel er écht wat van wil gaan maken. Er is zeker slagkracht, al ben je natuurlijk wel gebonden aan de regels van Financial Fair Play."

Van Bommel sluit een verrassende overstap naar Nijmegen dus niet op voorhand uit. Momenteel is hij volop bezig met een persoonlijke evaluatie van de job. "Daar denk je nu over na en voer je gesprekken over. Maar je moet wel eerlijk zijn naar de club en de club moet eerlijk zijn naar mij. Dit kan je niet een maand laten duren", wil de trainer in ieder geval snel duidelijkheid scheppen.

Van Bommel kan beter afwachten ...

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

79
79
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

24
24
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

464
464
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

52
52
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

52
52
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

278
278
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

65
65
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

329
329
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

364
364
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

55
55
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

165
165
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

144
144
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

80
80
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

37
37
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

269
269
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

54
54
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

46
46
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

224
224
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

123
123
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

315
315
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

235
235
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

308
308
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

725
725
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

289
289
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

161
161

Meer sportnieuws