Spraakmakende toekomstwending: Van Bommel speelt open kaart

door
Spraakmakende toekomstwending: Van Bommel speelt open kaart

Ondanks zijn knappe parcours bij Antwerp FC, zit Mark van Bommel nu al maandenlang zonder nieuwe club. Maar daar zou weldra verandering in kunnen komen. Zo blijkt hij één van de topkandidaten om aan de slag te gaan bij het ambitieuze NEC Nijmegen.

Van Bommel ging in de zomer van 2022 aan de slag bij Antwerp. In zijn eerste seizoen leidde hij de Great Old meteen naar de titel én de beker. Mede door de besparingen binnen de club was zijn tweede seizoen op de Bosuil minder. Al bezorgde hij Antwerp wel een plek in de poules van de Champions League, een ticket voor Play-Off I en een nieuwe bekerfinale.

Desondanks besloot Van Bommel om eind vorig seizoen af te zwaaien in Deurne-Noord. Sindsdien wordt hij geregeld gelinkt aan nieuwe uitdagingen. In het voorjaar was er sprake van interesse bij onder meer AC Milan, maar erg concreet werd die piste niet. De voorbije maanden werd zijn naam dan weer geregeld genoemd als Belgisch bondscoach.

LEES OOK: Afgang Atlético vlak voor Club, sneeuw teistert Eredivisie

Verrassende nieuwe club

Maar concreet werden deze pistes niet. En dus wacht Van Bommel, die al liet verstaan dat hij liever nergens instap tijdens een nog lopend seizoen, nog steeds op een nieuwe club. Maar daar komt mogelijk snel verandering in. Zo wordt de oud-middenvelder nu gelinkt aan een erg opmerkelijke job in eigen land.

Vorige week raakte immers bekend dat hij één n van de topkandidaten om aan de slag te gaan bij ... NEC. De club uit Nijmegen draaide de voorbije seizoenen vooral mee in de middenmoot of zelfs onderste regionen van het klassement. Maar mede dankzij investeerder Marcel Boekhoorn is men ambitieus voor de nabije toekomst. NEC wil zelfs gaan meestrijden voor de Europese tickets.

Positieve contacten

Tegenover Rondo geeft Van Bommel nu ook toe dat hij inmiddels een gesprek had met NEC. En dat liep behoorlijk positief. "Dus nu zit ik op het punt dat je gaat nadenken wat je nu echt wil. Wil je weer in Nederland gaan werken, ga je dat doen? Ik heb wel het gevoel dat Marcel er écht wat van wil gaan maken. Er is zeker slagkracht, al ben je natuurlijk wel gebonden aan de regels van Financial Fair Play."

Van Bommel sluit een verrassende overstap naar Nijmegen dus niet op voorhand uit. Momenteel is hij volop bezig met een persoonlijke evaluatie van de job. "Daar denk je nu over na en voer je gesprekken over. Maar je moet wel eerlijk zijn naar de club en de club moet eerlijk zijn naar mij. Dit kan je niet een maand laten duren", wil de trainer in ieder geval snel duidelijkheid scheppen.

Van Bommel kan beter afwachten ...

Meest recent

Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

3
3
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

9
9
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

16
16
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

65
65
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

148
148
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

70
70
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

123
123
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

89
89
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

73
73
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

156
156
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

65
65
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

15
15
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

43
43
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

19
19
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

158
158
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

144
144
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

96
96
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

157
157
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

295
295
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

275
275
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

68
68
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

124
124
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

231
231
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

144
144
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

201
201

Meer sportnieuws