‘Keihard: Club zet 23 miljoen aan transfers bij huisvuil’

door
‘Keihard: Club zet 23 miljoen aan transfers bij huisvuil’

Club Brugge kampt dit seizoen met een zwakke bank, waardoor coach Nicky Hayen worstelt met zijn rotatiebeleid. Spelers als Hugo Vetlesen, Michal Skoras, Gustaf Nilsson en Hugo Siquet slagen er niet (meer) in om het verschil te maken.

Skoras (6 miljoen) presteert te wisselvallig en lijkt op weg naar de uitgang. Vetlesen (8 miljoen) verliest de concurrentiestrijd met Jashari en moet zich bewijzen. Siquet (3 miljoen) komt nauwelijks aan spelen toe en vormt geen bedreiging voor Seys. Ook Nilsson (6 miljoen) kan zijn kansen niet grijpen en ziet Jutgla hem voorbijsteken. Met een zwakke bank en miljoenen aan mislukte transfers lijkt een zomerse make-over noodzakelijk.

LEES OOK: Basiself Club: onverwachte naam grijpt kans bij Leko

Club Brugge zet transfers van 23 miljoen bij het huisvuil

De beperkte wisselmogelijkheden bij Club Brugge zijn een probleem dit seizoen. De basiself werd terecht bewierookt, maar de bank blijft een zwak punt. De invallers presteren de jongste weken of zelfs maanden niet op niveau.

Hugo Vetlesen en Michal Skoras kunnen het verschil niet maken, en zelfs Hugo Siquet moet nu als aanvaller depanneren. Gustaf Nilsson greep de laatste weken evenmin zijn kans, nu hij onder Ferran Jutgla gezakt is in de pikorde.

Coach Nicky Hayen worstelt met zijn rotatiebeleid: te veel wissels verstoren de dynamiek, te weinig zorgen voor vermoeidheid. In de Champions League blijft de keuze – los van blessures – steevast op de vaste basiself vallen.

Analisten en coaches van tegenstanders prijzen de sterkte van de Brugse basisploeg, maar zonder kwalitatieve invallers blijft Club kwetsbaar. Wil Club op alle fronten competitief blijven, dan is een bredere en sterkere kern noodzakelijk.

De komende weken vormen een laatste kans voor de wisselspelers om zich te bewijzen. Of dringt een extreme make-over zich op in de komende zomermercato?

Skoras lijkt aan zijn laatste maanden bezig

Michal Skoras (24) toont bij momenten dat hij kan aanpikken op het niveau van Club Brugge. Hij heeft snelheid, werklust en een goede voorzet, maar na goede prestaties gaat het telkens bergaf.

Technisch staat hij niet op het niveau van zijn voorganger Noa Lang, en hij is niet erg beslissend. “Skoras vind ik niet goed genoeg”, zei Franky Van der Elst duidelijk in Het Nieuwsblad. “Geeft altijd het volle pond, maar dat alleen is niet genoeg bij Club Brugge”, stelde Het Laatste Nieuws ook vast.

Club Brugge betaalde in de zomer van 2023 zes miljoen euro voor de transfer van Skoras, maar die hoge transfersom heeft hij nog niet kunnen rechtvaardigen.

“Lijkt aan zijn laatste maanden bij Club Brugge bezig. Een hoofdstuk dat niet als een succes beschouwd kan worden, net als zijn prestaties in de Champions League”, schreef Het Laatste Nieuws.

Opletten geblazen voor Vetlesen

Hugo Vetlesen startte het seizoen als basisspeler, maar verloor die plek al snel aan zijn concurrent Ardon Jashari, die al maanden op een enorm hoog niveau speelt.

“Kon de voorbije maanden op geen enkel moment zijn stempel drukken, ook niet als hij zijn kans kreeg”, aldus Het Nieuwsblad. Vetlesen beleeft een erg wisselvallig seizoen en bewijst wekelijks het gelijk van Nicky Hayen, die Jashari boven hem verkiest.

Qua profiel past de verdedigend ingestelde Jashari beter in de ploeg, omdat Hans Vanaken zo meer ruimte heeft om hoger te blijven spelen. HLN merkte op dat Vetlesen zijn niveau niet haalt en dat je je op den duur afvraagt of de man van acht miljoen euro überhaupt het niveau heeft voor Club Brugge.

“Het wordt opletten geblazen voor hem”, waarschuwde Het Nieuwsblad.

Siquet vormt geen bedreiging voor Seys

Hugo Siquet werd bij zijn komst naar Club Brugge verwacht om meteen het verschil te maken, maar hij beleeft een moeilijke periode in West-Vlaanderen. In twaalf competitie- en acht Champions League-wedstrijden kwam hij niet in actie of haalde hij zelfs de selectie niet.

De zomeraanwinst van 3 miljoen euro maakte zelfs speelminuten bij Club NXT om voldoende wedstrijdfit te blijven. “Ik ben er zeker van dat ik dit Club Brugge iets kan bijbrengen”, zei hij in november aan Het Nieuwsblad.

Nicky Hayen ziet echter geen reden om Hugo Siquet in de basisploeg te brengen in plaats van Joaquin Seys. “We hebben hem gehaald als nummer één, zolang Kyriani Sabbe out was.

Maar Joaquin Seys presteert, dus blijft ‘Joa’ staan”, zei de coach van Club Brugge aan Het Laatste Nieuws.

Nilsson krijgt krediet tot eind mei

Gustaf Nilsson greep de voorbije weken niet zijn kans. Na een sterk seizoensbegin als onbetwiste nummer één bij Club Brugge moet de Zweed al maanden Ferran Jutgla voor zich dulden in de pikorde.

De Spanjaard is simpelweg in betere vorm dan Nilsson en krijgt daardoor de laatste tijd meer kansen. Bovendien toont Nilsson zich geen killer in de box. De zomeraanwinst van 6 miljoen euro telt tien doelpunten dit seizoen, over alle competities heen, maar zijn expected goals liggen op vijftien.

In de Champions League tegen Borussia Dortmund botste Nilsson tegen zijn limieten aan. Na zijn terugkeer na blessureleed zoekt Nilsson nog steeds naar zijn beste vorm.

In de wintermercato ging Club Brugge niet op zoek naar een nieuwe spits, en Het Nieuwsblad waarschuwde ook dat Nilsson tot minstens eind mei het vertrouwen zou behouden.

Nilsson kan echter veel beter dan hij laat zien. “Ik zal niet zeggen dat er geen ruimte voor progressie is, maar los van zijn blessure is hij heel productief”, verklaarde Dévy Rigaux in Het Laatste Nieuws.

Wie moet Club Brugge zeker verlaten?

Meest recent

Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

13
13
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

7
7
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

15
15
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

26
26
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

38
38
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

27
27
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

505
505
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

102
102
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

75
75
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

104
104
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

61
61
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

82
82
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

168
168
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

51
51
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

10
10
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

97
97
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

90
90
‘Cuypers grof wild: toptransfer lonkt’

Hugo Cuypers hoopt met de Rode Duivels alsnog mee te gaan naar het WK, maar dat wordt moeilijk. De ...

100
100
Deschacht messcherp voor RSCA en ziet dure fout

Er is al héél veel gezegd en geschreven over de viering van Keisuke Goto na de zege ...

119
119
Taravel komt met straffe boodschap over Kompany

Jeremy Taravel valt niet te benijden. De coach probeert RSC Anderlecht naar een Europees ticket te ...

159
159
Belangrijke Castagne bezorgt Tielemans zware namiddag

In de Premier League stond Aston Villa om 13u30 voor een verplaatsing naar Fulham. De club van Youri ...

20
20
'Club Brugge krijgt gouden kans op transfer Rode Duivel'

Club Brugge gaat in de zomer flink aan de bak moeten op de transfermarkt. Blauw-Zwart zal jonge ...

396
396
Union SG gaat voor groots project: “In 2030”

Union SG is de afgelopen jaren sportief op het niveau van Club Brugge gekomen. De twee beste clubs ...

106
106
'Anderlecht zet alles op alles voor terugkeer oude bekende'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een vijftal echte basisspelers moeten halen. Jongens die de ploeg ...

310
310
'Club Brugge duwt door en gaat voor transfer bij Ajax'

Club Brugge gaat een zeer drukke zomermercato tegemoet. In elke linie zal de club versterking moeten ...

274
274

Meer sportnieuws