‘Keihard: Club zet 23 miljoen aan transfers bij huisvuil’

1661 stemmen
‘Keihard: Club zet 23 miljoen aan transfers bij huisvuil’

Club Brugge kampt dit seizoen met een zwakke bank, waardoor coach Nicky Hayen worstelt met zijn rotatiebeleid. Spelers als Hugo Vetlesen, Michal Skoras, Gustaf Nilsson en Hugo Siquet slagen er niet (meer) in om het verschil te maken.

Skoras (6 miljoen) presteert te wisselvallig en lijkt op weg naar de uitgang. Vetlesen (8 miljoen) verliest de concurrentiestrijd met Jashari en moet zich bewijzen. Siquet (3 miljoen) komt nauwelijks aan spelen toe en vormt geen bedreiging voor Seys. Ook Nilsson (6 miljoen) kan zijn kansen niet grijpen en ziet Jutgla hem voorbijsteken. Met een zwakke bank en miljoenen aan mislukte transfers lijkt een zomerse make-over noodzakelijk.

LEES OOK: 'Leko dumpt trio: miscast Club Brugge weigert transfer'

Club Brugge zet transfers van 23 miljoen bij het huisvuil

De beperkte wisselmogelijkheden bij Club Brugge zijn een probleem dit seizoen. De basiself werd terecht bewierookt, maar de bank blijft een zwak punt. De invallers presteren de jongste weken of zelfs maanden niet op niveau.

Hugo Vetlesen en Michal Skoras kunnen het verschil niet maken, en zelfs Hugo Siquet moet nu als aanvaller depanneren. Gustaf Nilsson greep de laatste weken evenmin zijn kans, nu hij onder Ferran Jutgla gezakt is in de pikorde.

Coach Nicky Hayen worstelt met zijn rotatiebeleid: te veel wissels verstoren de dynamiek, te weinig zorgen voor vermoeidheid. In de Champions League blijft de keuze – los van blessures – steevast op de vaste basiself vallen.

Analisten en coaches van tegenstanders prijzen de sterkte van de Brugse basisploeg, maar zonder kwalitatieve invallers blijft Club kwetsbaar. Wil Club op alle fronten competitief blijven, dan is een bredere en sterkere kern noodzakelijk.

De komende weken vormen een laatste kans voor de wisselspelers om zich te bewijzen. Of dringt een extreme make-over zich op in de komende zomermercato?

Skoras lijkt aan zijn laatste maanden bezig

Michal Skoras (24) toont bij momenten dat hij kan aanpikken op het niveau van Club Brugge. Hij heeft snelheid, werklust en een goede voorzet, maar na goede prestaties gaat het telkens bergaf.

Technisch staat hij niet op het niveau van zijn voorganger Noa Lang, en hij is niet erg beslissend. “Skoras vind ik niet goed genoeg”, zei Franky Van der Elst duidelijk in Het Nieuwsblad. “Geeft altijd het volle pond, maar dat alleen is niet genoeg bij Club Brugge”, stelde Het Laatste Nieuws ook vast.

Club Brugge betaalde in de zomer van 2023 zes miljoen euro voor de transfer van Skoras, maar die hoge transfersom heeft hij nog niet kunnen rechtvaardigen.

“Lijkt aan zijn laatste maanden bij Club Brugge bezig. Een hoofdstuk dat niet als een succes beschouwd kan worden, net als zijn prestaties in de Champions League”, schreef Het Laatste Nieuws.

Opletten geblazen voor Vetlesen

Hugo Vetlesen startte het seizoen als basisspeler, maar verloor die plek al snel aan zijn concurrent Ardon Jashari, die al maanden op een enorm hoog niveau speelt.

“Kon de voorbije maanden op geen enkel moment zijn stempel drukken, ook niet als hij zijn kans kreeg”, aldus Het Nieuwsblad. Vetlesen beleeft een erg wisselvallig seizoen en bewijst wekelijks het gelijk van Nicky Hayen, die Jashari boven hem verkiest.

Qua profiel past de verdedigend ingestelde Jashari beter in de ploeg, omdat Hans Vanaken zo meer ruimte heeft om hoger te blijven spelen. HLN merkte op dat Vetlesen zijn niveau niet haalt en dat je je op den duur afvraagt of de man van acht miljoen euro überhaupt het niveau heeft voor Club Brugge.

“Het wordt opletten geblazen voor hem”, waarschuwde Het Nieuwsblad.

Siquet vormt geen bedreiging voor Seys

Hugo Siquet werd bij zijn komst naar Club Brugge verwacht om meteen het verschil te maken, maar hij beleeft een moeilijke periode in West-Vlaanderen. In twaalf competitie- en acht Champions League-wedstrijden kwam hij niet in actie of haalde hij zelfs de selectie niet.

De zomeraanwinst van 3 miljoen euro maakte zelfs speelminuten bij Club NXT om voldoende wedstrijdfit te blijven. “Ik ben er zeker van dat ik dit Club Brugge iets kan bijbrengen”, zei hij in november aan Het Nieuwsblad.

Nicky Hayen ziet echter geen reden om Hugo Siquet in de basisploeg te brengen in plaats van Joaquin Seys. “We hebben hem gehaald als nummer één, zolang Kyriani Sabbe out was.

Maar Joaquin Seys presteert, dus blijft ‘Joa’ staan”, zei de coach van Club Brugge aan Het Laatste Nieuws.

Nilsson krijgt krediet tot eind mei

Gustaf Nilsson greep de voorbije weken niet zijn kans. Na een sterk seizoensbegin als onbetwiste nummer één bij Club Brugge moet de Zweed al maanden Ferran Jutgla voor zich dulden in de pikorde.

De Spanjaard is simpelweg in betere vorm dan Nilsson en krijgt daardoor de laatste tijd meer kansen. Bovendien toont Nilsson zich geen killer in de box. De zomeraanwinst van 6 miljoen euro telt tien doelpunten dit seizoen, over alle competities heen, maar zijn expected goals liggen op vijftien.

In de Champions League tegen Borussia Dortmund botste Nilsson tegen zijn limieten aan. Na zijn terugkeer na blessureleed zoekt Nilsson nog steeds naar zijn beste vorm.

In de wintermercato ging Club Brugge niet op zoek naar een nieuwe spits, en Het Nieuwsblad waarschuwde ook dat Nilsson tot minstens eind mei het vertrouwen zou behouden.

Nilsson kan echter veel beter dan hij laat zien. “Ik zal niet zeggen dat er geen ruimte voor progressie is, maar los van zijn blessure is hij heel productief”, verklaarde Dévy Rigaux in Het Laatste Nieuws.

Wie moet Club Brugge zeker verlaten?

Meest recent

Antwerp gaat nipt onderuit, extra vertrekker bij Union

Binnen een week trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer op gang. Antwerp FC ...

0
0
'Club krijgt groen licht: peperdure aanwinst onderweg'

Club Brugge heeft zondagmiddag het vertrek van Raphael Onyedika wereldkundig gemaakt. Sportief ...

111
111
Vermeeren (met nieuwe look) verbaast vriend en vijand bij Leipzig

Nu Mark van Bommel het roer heeft overgenomen als bondscoach, mag een aantal kandidaat-Rode Duivels ...

190
190
Witte rook nabij: opvallende gast bij oefenduel Antwerp

Antwerp FC vertoeft momenteel in Londen waar het een week voor de competitiestart nog twee ...

135
135
Onyedika vertrekt na 183 duels: Club vangt aardige som

Club Brugge heeft afscheid genomen van één van zijn vaste krachten. Zondagnamiddag ...

179
179
Romelu Lukaku brengt met zinderende video fans tot kookpunt

De situatie van Romelu Lukaku is nog steeds hoogst onzeker. De aanvaller kende een sterk WK, maar ...

117
117
Groot Arsenal-debuut Tzolis: Engelse pers deelt cijfer uit

Christos Tzolis versierde in het tussenseizoen een droomtransfer naar Arsenal FC. Zaterdag mocht hij ...

350
350
Anderlecht titelkandidaat? Analist doet voorspelling

RSC Anderlecht is in de Europese voorrondes goed begonnen aan het nieuwe seizoen. De vraag is nu ...

583
583
'Plan Club Brugge onder druk: transferwending Tresoldi'

Met zijn doelpunt in de supercup toonde Nicolo Tresoldi zich bij de start van het nieuwe seizoen ...

722
722
Net rond Infantino sluit zich: "Achterkamertjesachtige deal"

Gianni Infantino heeft zichzelf serieus in de nesten gewerkt. Zijn megalomane 'FIFA Forward ...

304
304
'Transferbom Romelu Lukaku: gesprekken al opgestart'

Nu zijn makelaar heeft aangegeven dat hij zeker geen tweede viool wil gaan spelen bij SSC Napoli, ...

686
686
Union heeft oude bekende beet: transferdetails bekend

Union SG legde vrijdagavond beslag op zijn eerst trofee van het seizoen: het won de supercup na ...

127
127
TRANSFERUURTJE: 'Dubbele deal Anderlecht, Club pusht bij Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

490
490
‘Standard wil nog uitpakken met bekende naam’

Standard Luik leek klaar op de zomermercato, maar nu komt journalist Sacha Tavolieri nog met een ...

201
201
Chambaere reageert op woeste Club-fans: “Klootzakje spelen”

Union SG pakte de eerste prijs van het seizoen door na strafschoppen te winnen van Club Brugge. De ...

168
168
Zulte troeft resem clubs af voor nieuw goudhaantje

Zulte Waregem heeft met Zalan Atrok (20) mogelijk een nieuw goudhaantje in huis gehaald. Tegen ...

264
264
Antwerp-fans verbazen in Engeland: “Nog nooit gezien”

Royal Antwerp FC ging in de oefenwedstrijd tegen Millwall met 1-0 onderuit, maar de supporters ...

262
262
Club Brugge ziet wéér toptalent vertrekken

Club Brugge incasseert deze zomermercato. Niet alleen in de A-kern dreigen er na Christos Tzolis nog ...

176
176
'Antwerp dendert door: nieuwe spits op komst'

Royal Antwerp FC schakelt niet een, maar drie versnellingen hoger op de transfermarkt. De Great Old ...

352
352
'Club Brugge casht opnieuw na talenttransfer'

Wat is er aan de hand bij Club Brugge? De Bruggelingen kunnen amper nog talenten aan boord houden. ...

330
330
Union SG en Olivier Renard ronden transferdeal af

Union SG heeft een volgende speler van de hand gedaan. De Brusselaars deden zaken met Al-Shabab, ...

53
53
Anderlecht vreest monsterbod op sterkhouder

Anderlecht lijkt goud in handen te hebben. Mihajlo Cvetkovic bevestigde tegen Hammarby waarom toch ...

834
834
'KRC Genk incasseert jackpot dankzij Godts'

Mika Godts lijkt zijn toptransfer beet te hebben. Volgens verschillende berichten staat de Belgische ...

610
610
'Leko alweer weg? Club Brugge houdt adem in'

Club Brugge pakte de titel met Ivan Leko, maar helemaal gerust is blauw-zwart niet. Zijn contract ...

1533
1533
Nog miljoenen op komst? Transferexplosie bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat nog een drukke vijftal weken tegemoet op de transfermarkt. Paars-Wit zal nog wat ...

713
713

Meer sportnieuws