‘Keihard: Club zet 23 miljoen aan transfers bij huisvuil’

1661
‘Keihard: Club zet 23 miljoen aan transfers bij huisvuil’

Club Brugge kampt dit seizoen met een zwakke bank, waardoor coach Nicky Hayen worstelt met zijn rotatiebeleid. Spelers als Hugo Vetlesen, Michal Skoras, Gustaf Nilsson en Hugo Siquet slagen er niet (meer) in om het verschil te maken.

Skoras (6 miljoen) presteert te wisselvallig en lijkt op weg naar de uitgang. Vetlesen (8 miljoen) verliest de concurrentiestrijd met Jashari en moet zich bewijzen. Siquet (3 miljoen) komt nauwelijks aan spelen toe en vormt geen bedreiging voor Seys. Ook Nilsson (6 miljoen) kan zijn kansen niet grijpen en ziet Jutgla hem voorbijsteken. Met een zwakke bank en miljoenen aan mislukte transfers lijkt een zomerse make-over noodzakelijk.

LEES OOK: Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge zet transfers van 23 miljoen bij het huisvuil

De beperkte wisselmogelijkheden bij Club Brugge zijn een probleem dit seizoen. De basiself werd terecht bewierookt, maar de bank blijft een zwak punt. De invallers presteren de jongste weken of zelfs maanden niet op niveau.

Hugo Vetlesen en Michal Skoras kunnen het verschil niet maken, en zelfs Hugo Siquet moet nu als aanvaller depanneren. Gustaf Nilsson greep de laatste weken evenmin zijn kans, nu hij onder Ferran Jutgla gezakt is in de pikorde.

Coach Nicky Hayen worstelt met zijn rotatiebeleid: te veel wissels verstoren de dynamiek, te weinig zorgen voor vermoeidheid. In de Champions League blijft de keuze – los van blessures – steevast op de vaste basiself vallen.

Analisten en coaches van tegenstanders prijzen de sterkte van de Brugse basisploeg, maar zonder kwalitatieve invallers blijft Club kwetsbaar. Wil Club op alle fronten competitief blijven, dan is een bredere en sterkere kern noodzakelijk.

De komende weken vormen een laatste kans voor de wisselspelers om zich te bewijzen. Of dringt een extreme make-over zich op in de komende zomermercato?

Skoras lijkt aan zijn laatste maanden bezig

Michal Skoras (24) toont bij momenten dat hij kan aanpikken op het niveau van Club Brugge. Hij heeft snelheid, werklust en een goede voorzet, maar na goede prestaties gaat het telkens bergaf.

Technisch staat hij niet op het niveau van zijn voorganger Noa Lang, en hij is niet erg beslissend. “Skoras vind ik niet goed genoeg”, zei Franky Van der Elst duidelijk in Het Nieuwsblad. “Geeft altijd het volle pond, maar dat alleen is niet genoeg bij Club Brugge”, stelde Het Laatste Nieuws ook vast.

Club Brugge betaalde in de zomer van 2023 zes miljoen euro voor de transfer van Skoras, maar die hoge transfersom heeft hij nog niet kunnen rechtvaardigen.

“Lijkt aan zijn laatste maanden bij Club Brugge bezig. Een hoofdstuk dat niet als een succes beschouwd kan worden, net als zijn prestaties in de Champions League”, schreef Het Laatste Nieuws.

Opletten geblazen voor Vetlesen

Hugo Vetlesen startte het seizoen als basisspeler, maar verloor die plek al snel aan zijn concurrent Ardon Jashari, die al maanden op een enorm hoog niveau speelt.

“Kon de voorbije maanden op geen enkel moment zijn stempel drukken, ook niet als hij zijn kans kreeg”, aldus Het Nieuwsblad. Vetlesen beleeft een erg wisselvallig seizoen en bewijst wekelijks het gelijk van Nicky Hayen, die Jashari boven hem verkiest.

Qua profiel past de verdedigend ingestelde Jashari beter in de ploeg, omdat Hans Vanaken zo meer ruimte heeft om hoger te blijven spelen. HLN merkte op dat Vetlesen zijn niveau niet haalt en dat je je op den duur afvraagt of de man van acht miljoen euro überhaupt het niveau heeft voor Club Brugge.

“Het wordt opletten geblazen voor hem”, waarschuwde Het Nieuwsblad.

Siquet vormt geen bedreiging voor Seys

Hugo Siquet werd bij zijn komst naar Club Brugge verwacht om meteen het verschil te maken, maar hij beleeft een moeilijke periode in West-Vlaanderen. In twaalf competitie- en acht Champions League-wedstrijden kwam hij niet in actie of haalde hij zelfs de selectie niet.

De zomeraanwinst van 3 miljoen euro maakte zelfs speelminuten bij Club NXT om voldoende wedstrijdfit te blijven. “Ik ben er zeker van dat ik dit Club Brugge iets kan bijbrengen”, zei hij in november aan Het Nieuwsblad.

Nicky Hayen ziet echter geen reden om Hugo Siquet in de basisploeg te brengen in plaats van Joaquin Seys. “We hebben hem gehaald als nummer één, zolang Kyriani Sabbe out was.

Maar Joaquin Seys presteert, dus blijft ‘Joa’ staan”, zei de coach van Club Brugge aan Het Laatste Nieuws.

Nilsson krijgt krediet tot eind mei

Gustaf Nilsson greep de voorbije weken niet zijn kans. Na een sterk seizoensbegin als onbetwiste nummer één bij Club Brugge moet de Zweed al maanden Ferran Jutgla voor zich dulden in de pikorde.

De Spanjaard is simpelweg in betere vorm dan Nilsson en krijgt daardoor de laatste tijd meer kansen. Bovendien toont Nilsson zich geen killer in de box. De zomeraanwinst van 6 miljoen euro telt tien doelpunten dit seizoen, over alle competities heen, maar zijn expected goals liggen op vijftien.

In de Champions League tegen Borussia Dortmund botste Nilsson tegen zijn limieten aan. Na zijn terugkeer na blessureleed zoekt Nilsson nog steeds naar zijn beste vorm.

In de wintermercato ging Club Brugge niet op zoek naar een nieuwe spits, en Het Nieuwsblad waarschuwde ook dat Nilsson tot minstens eind mei het vertrouwen zou behouden.

Nilsson kan echter veel beter dan hij laat zien. “Ik zal niet zeggen dat er geen ruimte voor progressie is, maar los van zijn blessure is hij heel productief”, verklaarde Dévy Rigaux in Het Laatste Nieuws.

Wie moet Club Brugge zeker verlaten?

Meest recent

Hopelijk geen voorbode: Club Brugge kent ref in Milaan

Volgende week is het zover, dan trekt de Champions League zich weer op gang. Club Brugge staat dan ...

16
16
Nieuwe blamage United: Neville neemt Lammens in vizier

Manchester United blijft maar aanmodderen in de Premier League. De Mancunians gaven zaterdag ook ...

21
21
Choc Wallon in spookstadion: Zebra's glunderen, Standard in crisis

De Choc Wallon werd in een leeg en kil Sclessin een kolfje naar de hand van Charleroi. De Zebra's ...

58
58
Trieste taferelen: 'Choc Wallon' in desolaat Sclessin

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag de Waalse clash tussen Standard en Sporting Charleroi op ...

27
27
De Bruyne zorgt voor penalty-incident: misnoegde Allegri reageert

Kevin De Bruyne heeft zijn sterke prestaties bij de Rode Duivels bevestigd bij zijn club SSC Napoli. ...

44
44
Club Brugge gered door VAR? Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge heeft het seizoen hervat met een ruime overwinning op het veld van La Louvière: ...

318
318
Thorup-ingreep rendeert: permanente wissel bij Genk?

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

47
47
Na Deschacht-commotie: 'Ongefilterd' pakt voetbalprogramma aan

De voetbalpodcast Ongefilterd weet steeds meer kijkers aan zich te binden, maar zorgt tegelijk ook ...

47
47
"Spookachtig" - Anderlecht-dissonant krijgt pijnlijke 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn seizoen hervat met een overwinning op het veld van Cercle Brugge. Maar aan ...

190
190
Extra topinternational voor Club: supporters verlangen actie

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

220
220
'Géén Barça: Julian Alvarez richting andere grootmacht'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

145
145
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil JPL-uitblinker, Haaland beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

114
114
Brusselmans vs VRT: Financiële bom ontploft volledig

Een stevige ruzie tussen Herman Brusselmans en de VRT zorgt voor ophef. De schrijver en columnist, ...

162
162
Thorup ziet KRC Genk-pion plots ferm op tafel slaan

KRC Genk heeft de interlandbreak goed verwerkt. Tegen KV Kortrijk werd een makkelijk zege geboekt. ...

128
128
Anderlecht toont mentaliteit: “Hij is hét symbool”

RSC Anderlecht leek tegen Cercle Brugge lang af te stevenen op een pijnlijke nederlaag, maar in het ...

176
176
Italiaanse media én Allegri gaan volledig los op De Bruyne

Kevin De Bruyne kende een sterke interlandperiode en die lijn trekt de middenvelder ook door bij ...

351
351
Zulte-doelman Gabriël in zak en as: “Ik voel me klein”

Zulte Waregem ging in eigen huis onderuit tegen KAA Gent. De Buffalo’s pakken weer de ...

107
107
Heymans legt opvallende viering uit: band met Thorup bloot

KRC Genk won overtuigend met 3-0 van KV Kortrijk. Daan Heymans mocht nog eens in de basis beginnen ...

183
183
'Shakira doet verrassende onthulling over haar gezinsleven'

Jarenlang vormde Shakira een koppel met ex-voetballer Gerard Piqué, maar ook na hun ...

69
69
Franse pers messcherp na eerste basisplaats Godts

Mika Godts mocht voor het eerst in de basis starten bij PSG. De Parijzenaars namen het op tegen Le ...

259
259
AA Gent-spits verrast: "Leek me tijd om te vertrekken"

AA Gent blijft doorheen de competitie razen. Ze wonnen met 0-2 van Zulte Waregem en met een 22 op 24 ...

231
231
Westerlo slaat in alle stilte toe: gouden transferzet

KVC Westerlo kende een héél drukke zomermercato. Sportief en financieel lijken de ...

134
134
Thorup geeft speler eindelijk een kans: "Exact wat ik wou"

KRC Genk won verdiend met 3-0 van een bijzonder pover KV Kortrijk, dat toch een vogel voor de kat ...

125
125
Derde keer, goede keer voor Anderlecht? “Ik weigerde al twee keer”

Bij RSC Anderlecht verdwenen er de afgelopen jaren veel trouwe clubmensen, anderen werden dan weer ...

322
322
Rode Duivels: vuilbak gaat open over Van Bommel en Mannaert

Mark van Bommel is nog geen drie maanden bondscoach, maar rond de Rode Duivels veranderde er ...

472
472

Meer sportnieuws