De bevestiging: Griekenland roept Karetsas meteen op

door
De bevestiging: Griekenland roept Karetsas meteen op

Enkele weken geleden kreeg het Belgische voetbal een mokerslag. Met Konstantinos Karetsas liet één van 's lands allergrootste taleten weten niet voor de Rode Duivels te willen uitkomen. Na een maandenlange soap viel zijn keuze uiteindelijk op de nationale ploeg van Griekenland.

Daar waren ze al maandenlang bezig met een charme-offensief, waarbij topmensen van de bond en de bondscoach zelf regelmatig naar Genk afzakten om met Karetsas te praten. Bij de KBVB leken ze dan weer pas in actie te schieten na de aanstelling van Vincent Mannaert als technisch directeur in december.

LEES OOK: 'Twee clubs doen strijd om Karetsas helemaal losbarsten'

Karetsas meteen in selectie Griekenland

De keuze van Karetsas zorgde toch voor een schokgolf. Hij had tot dusver altijd voor de Belgische jeugdelftallen gespeeld en werd de voorbije maanden telkens opgeroepen voor de Jonge Duivels. Hij werd bovendien gezien als de toekomstige draaischijf van de nationale ploeg.

Maar zo ver zal het dus niet komen. Zeker niet omdat ze er in Griekenland ook geen gras over laten groeien. Maandag kreeg Karetsas immers meteen zijn eerste selectie in de bus voor het land van zijn ouders.

Debuut in cruciaal tweeluik in Nations League

De Grieken nemen het op 20 en 23 maart op tegen Schotland, met als inzet een plaats in de A-liga van de Nations League. In dat cruciale tweeluik kan Karetsas dus meteen zijn debuut voor de Griekse A-ploeg gaan maken.

Het 17-jarige goudhaantje van Genk zal overigens niet de enige speler uit de Jupiler Pro League zijn die de Grieken aan promotie in de Nations League moet helpen. Ook Sotirios Alexandropoulos (Standard) en Christos Tzolis (Club Brugge) werden door bondscoach Ivan Jovanovic geselecteerd.

Zal Karetsas bij Griekenland snel zijn stempel drukken?

Meest recent

Garcia krijgt ferme waarschuwing: “Dat is pure zelfmoord”

De Rode Duivels nemen het woensdagnacht op tegen Mexico in een oefeninterland ter voorbereiding op ...

6
6
WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

28
28
‘Belgische clubs strijden om international’

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en de Play-Offs staan voor de deur. De ...

48
48
Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Nicolas Raskin maakte een straffe opmars mee. Van Standard naar Rangers en een basisplaats bij de ...

48
48
Groot pijnpunt bij Duivels: Garcia komt met reactie

De Rode Duivels sluiten dinsdagnacht hun Amerikaanse tournée af. In het Soldier Field-stadium ...

36
36
Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

280
280
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

53
53
Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een lastige opdracht. Zo ...

131
131
'Transferbom Real: spectaculair verlanglijstje gelekt'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

85
85
'Vanaken incasseert enorme WK-opdoffer bij Rode Duivels'

De huidige stage in de Verenigde Staten is voor Rudi Garcia uiteraard een ideale leerschool richting ...

393
393
RSCA en Beerschot in shock: Lozano getroffen door hersenbloeding

De supporters van RSC Anderlecht, Beerschot VA en bij uitbreiding het hele Belgische voetbal hebben ...

177
177
Nieuw drama Italië? De favorieten voor de laatste WK-tickets

Dinsdagavond/nacht is het zover, dan worden de resterende plekjes in de groepsfase van het komende ...

101
101
Einde verhaal voor Mechele? Garcia hakt knoop door

Rudi Garcia lijkt een keuze te moeten maken achterin, maar rond Brandon Mechele is het verhaal nog ...

249
249
Hoogspanning bij Pro League: Gent broedt op nieuwe bom

Dinsdag staat bij de Pro League een Algemene Vergadering op het programma en het belooft er pittig ...

165
165
Ervaren Duivel op vingers getikt: "Dat móét er echt uit"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

310
310
België - Mexico: Garcia zet basisploeg compleet op zijn kop

De Rode Duivels werken dinsdagnacht hun tweede oefenwedstrijd in aanloop naar het WK af. In Chicago ...

498
498
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku richting Napoli-exit'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

257
257
Experimenten bij Rode Duivels: Garcia kondigt wissels aan

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

128
128
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

354
354
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

177
177
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

101
101
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

67
67
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

327
327
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

414
414
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

94
94

Meer sportnieuws