De bevestiging: Griekenland roept Karetsas meteen op

door
De bevestiging: Griekenland roept Karetsas meteen op

Enkele weken geleden kreeg het Belgische voetbal een mokerslag. Met Konstantinos Karetsas liet één van 's lands allergrootste taleten weten niet voor de Rode Duivels te willen uitkomen. Na een maandenlange soap viel zijn keuze uiteindelijk op de nationale ploeg van Griekenland.

Daar waren ze al maandenlang bezig met een charme-offensief, waarbij topmensen van de bond en de bondscoach zelf regelmatig naar Genk afzakten om met Karetsas te praten. Bij de KBVB leken ze dan weer pas in actie te schieten na de aanstelling van Vincent Mannaert als technisch directeur in december.

LEES OOK: Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

Karetsas meteen in selectie Griekenland

De keuze van Karetsas zorgde toch voor een schokgolf. Hij had tot dusver altijd voor de Belgische jeugdelftallen gespeeld en werd de voorbije maanden telkens opgeroepen voor de Jonge Duivels. Hij werd bovendien gezien als de toekomstige draaischijf van de nationale ploeg.

Maar zo ver zal het dus niet komen. Zeker niet omdat ze er in Griekenland ook geen gras over laten groeien. Maandag kreeg Karetsas immers meteen zijn eerste selectie in de bus voor het land van zijn ouders.

Debuut in cruciaal tweeluik in Nations League

De Grieken nemen het op 20 en 23 maart op tegen Schotland, met als inzet een plaats in de A-liga van de Nations League. In dat cruciale tweeluik kan Karetsas dus meteen zijn debuut voor de Griekse A-ploeg gaan maken.

Het 17-jarige goudhaantje van Genk zal overigens niet de enige speler uit de Jupiler Pro League zijn die de Grieken aan promotie in de Nations League moet helpen. Ook Sotirios Alexandropoulos (Standard) en Christos Tzolis (Club Brugge) werden door bondscoach Ivan Jovanovic geselecteerd.

Zal Karetsas bij Griekenland snel zijn stempel drukken?

Meest recent

Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

8
8
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

10
10
Spaanse fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

183
183
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

125
125
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

324
324
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

250
250
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

233
233
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

118
118
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

81
81
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

94
94
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

83
83
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

64
64
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

136
136
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

149
149
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

352
352
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

116
116
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

323
323
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

121
121
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

44
44
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

428
428
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

200
200
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

134
134
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

28
28
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

47
47
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

96
96

Meer sportnieuws