De bevestiging: Griekenland roept Karetsas meteen op

door
De bevestiging: Griekenland roept Karetsas meteen op

Enkele weken geleden kreeg het Belgische voetbal een mokerslag. Met Konstantinos Karetsas liet één van 's lands allergrootste taleten weten niet voor de Rode Duivels te willen uitkomen. Na een maandenlange soap viel zijn keuze uiteindelijk op de nationale ploeg van Griekenland.

Daar waren ze al maandenlang bezig met een charme-offensief, waarbij topmensen van de bond en de bondscoach zelf regelmatig naar Genk afzakten om met Karetsas te praten. Bij de KBVB leken ze dan weer pas in actie te schieten na de aanstelling van Vincent Mannaert als technisch directeur in december.

LEES OOK: Hayen looft Genkse parel: "Een natuurtalent!"

Karetsas meteen in selectie Griekenland

De keuze van Karetsas zorgde toch voor een schokgolf. Hij had tot dusver altijd voor de Belgische jeugdelftallen gespeeld en werd de voorbije maanden telkens opgeroepen voor de Jonge Duivels. Hij werd bovendien gezien als de toekomstige draaischijf van de nationale ploeg.

Maar zo ver zal het dus niet komen. Zeker niet omdat ze er in Griekenland ook geen gras over laten groeien. Maandag kreeg Karetsas immers meteen zijn eerste selectie in de bus voor het land van zijn ouders.

Debuut in cruciaal tweeluik in Nations League

De Grieken nemen het op 20 en 23 maart op tegen Schotland, met als inzet een plaats in de A-liga van de Nations League. In dat cruciale tweeluik kan Karetsas dus meteen zijn debuut voor de Griekse A-ploeg gaan maken.

Het 17-jarige goudhaantje van Genk zal overigens niet de enige speler uit de Jupiler Pro League zijn die de Grieken aan promotie in de Nations League moet helpen. Ook Sotirios Alexandropoulos (Standard) en Christos Tzolis (Club Brugge) werden door bondscoach Ivan Jovanovic geselecteerd.

Zal Karetsas bij Griekenland snel zijn stempel drukken?

Meest recent

'Thiago blijft verbazen: titanenstrijd op komst'

Igor Thiago is uitgegroeid tot één van de sensaties van het seizoen in de Premier ...

9
9
Ceulemans spreekt grote hoop uit voor Club en Westerlo

Komend weekend staat op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

36
36
Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

De ontknoping van het seizoen komt stilaan weer in zicht en dat betekent dat het ook tijd wordt om ...

99
99
'Lewandowski lonkt naar grote Europese club'

Op zijn 37ste begint Robert Lewandowski komende zomer nog aan een nieuw hoofdstuk in zijn ...

71
71
TRANSFERUURTJE: 'Dompers voor Anderlecht, Sunderland shopt weer in JPL'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

216
216
Pedro Neto doet Hazard-incident opnieuw oplaaien

Chelsea kreeg een pandoering van jewelste in de Champions League. De Londense club leek nochtans op ...

21
21
Courtois slaat keihard terug: “Giftig en gebrek aan respect!”

Thibaut Courtois kreeg enorm veel lof na de 3-0 zege van Real Madrid tegen Manchester City. De ...

60
60
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

91
91
Guardiola verrast met uitspraken over Doku: Duivel briest

Manchester City kreeg tegen Real Madrid een pak slaag. Nog voor rust stond het 3-0 na een hattrick ...

117
117
'Cercle Brugge wili stunten en PL-clubs aftroeven'

Cercle Brugge zal de komende weken nog stevig moeten knokken voor het behoud. De Vereniging kan de ...

107
107
'Inter wil Stankovic koppelen aan Rode Duivel'

Inter lijkt momenteel onbedreigd op weg naar de titel in de Serie A, maar toch lijken er grote ...

77
77
Club krijgt overbodige pion terug: "Ik moet wel"

Het wordt ongetwijfeld een zeer drukke transferzomer bij Club Brugge. Dat zal wellicht de nodige ...

425
425
Albert verbaast opnieuw: "Laat De Bruyne thuis"

De Rode Duivels vertrekken binnen een tweetal weken op stage naar de Verenigde Staten, waar ze met ...

271
271
Courtois pakt uit met klassegebaar voor Spurs-keeper

Er was deze week spektakel te beleven in de Champions League-wedstrijden in Madrid, met telkens een ...

82
82
'Rits maakt cirkel rond met gedroomde terugkeer'

Sinds hij aangesteld werd als T1 ad interim, had Jérémy Taravel al de nodige ...

781
781
Peter Vandenbempt met TV-stunt: "Transfer van de eeuw"

Gaat er binnenkort een opvallende transfer door in het internationale voetbal? Niet van een speler ...

125
125
AA Gent slaat nieuwe weg in: “Bezig aan een mooi verhaal”

Bij AA Gent willen ze stilaan af van de dure transfers. De club moet financieel inbinden na zware ...

157
157
'Antwerp neemt zware beslissing over Praet'

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen. De Great Old is uitgegroeid tot een grijze ...

310
310
Hayen looft Genkse parel: "Een natuurtalent!"

Bij KRC Genk hebben ze een zeer goede jeugdopleiding. De Limburgers hopen dat één van ...

180
180
AA Gent-parel ambitieus: "Moet het nu gaan tonen"

AA Gent haalde de afgelopen vier jaar maar liefst 20 Afrikaanse talenten naar België. Dat is ...

76
76
Gheysens drijft Anderlecht tot kookpunt met Kindermans-farce

Jean Kindermans is al maanden hét symbooldossier bij Anderlecht, maar een doorbraak blijft ...

856
856
Vermant ziet WK-plek in gevaar komen door ploegmaat

Binnen een drietal maanden begint het WK. Voor heel wat spelers zijn het spannende tijden. Zij ...

371
371
Anderlecht richting top zes, maar transfers overtuigen niet

RSC Anderlecht doet het goed onder Jérémy Taravel. De Brusselaars bereikten de ...

358
358
AA Gent hoopt mee: "Willen beiden naar het WK"

Bij AA Gent staat alles momenteel in het teken van de top zes. Falen zou alweer een blamage zijn ...

76
76
'Standard wil zo snel mogelijk af van peperdure miskoop'

Bij Standard hebben ze de afgelopen jaren heel veel mislukte transfers afgerond. Eén van de ...

137
137

Meer sportnieuws