De bevestiging: Griekenland roept Karetsas meteen op

door
De bevestiging: Griekenland roept Karetsas meteen op

Enkele weken geleden kreeg het Belgische voetbal een mokerslag. Met Konstantinos Karetsas liet één van 's lands allergrootste taleten weten niet voor de Rode Duivels te willen uitkomen. Na een maandenlange soap viel zijn keuze uiteindelijk op de nationale ploeg van Griekenland.

Daar waren ze al maandenlang bezig met een charme-offensief, waarbij topmensen van de bond en de bondscoach zelf regelmatig naar Genk afzakten om met Karetsas te praten. Bij de KBVB leken ze dan weer pas in actie te schieten na de aanstelling van Vincent Mannaert als technisch directeur in december.

LEES OOK: Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

Karetsas meteen in selectie Griekenland

De keuze van Karetsas zorgde toch voor een schokgolf. Hij had tot dusver altijd voor de Belgische jeugdelftallen gespeeld en werd de voorbije maanden telkens opgeroepen voor de Jonge Duivels. Hij werd bovendien gezien als de toekomstige draaischijf van de nationale ploeg.

Maar zo ver zal het dus niet komen. Zeker niet omdat ze er in Griekenland ook geen gras over laten groeien. Maandag kreeg Karetsas immers meteen zijn eerste selectie in de bus voor het land van zijn ouders.

Debuut in cruciaal tweeluik in Nations League

De Grieken nemen het op 20 en 23 maart op tegen Schotland, met als inzet een plaats in de A-liga van de Nations League. In dat cruciale tweeluik kan Karetsas dus meteen zijn debuut voor de Griekse A-ploeg gaan maken.

Het 17-jarige goudhaantje van Genk zal overigens niet de enige speler uit de Jupiler Pro League zijn die de Grieken aan promotie in de Nations League moet helpen. Ook Sotirios Alexandropoulos (Standard) en Christos Tzolis (Club Brugge) werden door bondscoach Ivan Jovanovic geselecteerd.

Zal Karetsas bij Griekenland snel zijn stempel drukken?

Meest recent

SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

1
1
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

25
25
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

87
87
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

77
77
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

17
17
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

27
27
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

33
33
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

157
157
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

826
826
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

207
207
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

128
128
Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

117
117
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

35
35
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

227
227
Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. De Mannekes zijn op de ...

123
123
Donderwolk boven Anderlecht: vrees voor belangrijk trio

Anderlecht zit even in de hoek waar de klappen vallen. De ziekenboeg van Besnik Hasi zit overvol en ...

331
331
Club Brugge neemt afscheid: verrassende transfer

Club Brugge zal zich nog roeren op de wintermercato, dat liet Bart Verhaeghe eerder weten. ...

228
228
Anderlecht stelt winterversterking voor: “Imposant”

RSC Anderlecht heeft met Justin Heekeren een winterversterking officieel voorgesteld. Vlak na de ...

408
408
Kogel door de kerk: KAA Gent sluit straffe deal

KAA Gent is actief op de wintermercato. Vooral uitgaand staat er heel wat te bewegen. Met Samuel ...

233
233
‘Situatie Coosemans escaleert: Renard hakt knoop door’

RSC Anderlecht is op de wintermercato bezig om de doelmannenkwestie op te lossen. De afgelopen weken ...

386
386
Ruben Van Gucht in shock: Politierechtbank vernietigend

Nieuwe dag, nieuwe aflevering in het leven van Ruben Van Gucht. Gisteren werd de loftrompet nog over ...

232
232
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht barst los, dubbelslag KAA Gent’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

397
397
‘Versterking Westerlo onderweg: crisis nipt afgeweerd’

De Belgische clubs zijn druk in de weer op de wintermercato. Ook Westerlo staat op het punt om ...

44
44
Beckham-familie ontploft na onthullingen van Brooklyn

Wat jarenlang verborgen bleef achter perfect gestylede familiefoto’s, spat nu genadeloos ...

132
132
Anderlecht kondigt definitieve wintertransfer aan

RSC Anderlecht is zich aan het roeren op de wintermercato. De doelmannencarrousel staat nu ook op ...

218
218

Meer sportnieuws