De bevestiging: Griekenland roept Karetsas meteen op

door
De bevestiging: Griekenland roept Karetsas meteen op

Enkele weken geleden kreeg het Belgische voetbal een mokerslag. Met Konstantinos Karetsas liet één van 's lands allergrootste taleten weten niet voor de Rode Duivels te willen uitkomen. Na een maandenlange soap viel zijn keuze uiteindelijk op de nationale ploeg van Griekenland.

Daar waren ze al maandenlang bezig met een charme-offensief, waarbij topmensen van de bond en de bondscoach zelf regelmatig naar Genk afzakten om met Karetsas te praten. Bij de KBVB leken ze dan weer pas in actie te schieten na de aanstelling van Vincent Mannaert als technisch directeur in december.

LEES OOK: 'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

Karetsas meteen in selectie Griekenland

De keuze van Karetsas zorgde toch voor een schokgolf. Hij had tot dusver altijd voor de Belgische jeugdelftallen gespeeld en werd de voorbije maanden telkens opgeroepen voor de Jonge Duivels. Hij werd bovendien gezien als de toekomstige draaischijf van de nationale ploeg.

Maar zo ver zal het dus niet komen. Zeker niet omdat ze er in Griekenland ook geen gras over laten groeien. Maandag kreeg Karetsas immers meteen zijn eerste selectie in de bus voor het land van zijn ouders.

Debuut in cruciaal tweeluik in Nations League

De Grieken nemen het op 20 en 23 maart op tegen Schotland, met als inzet een plaats in de A-liga van de Nations League. In dat cruciale tweeluik kan Karetsas dus meteen zijn debuut voor de Griekse A-ploeg gaan maken.

Het 17-jarige goudhaantje van Genk zal overigens niet de enige speler uit de Jupiler Pro League zijn die de Grieken aan promotie in de Nations League moet helpen. Ook Sotirios Alexandropoulos (Standard) en Christos Tzolis (Club Brugge) werden door bondscoach Ivan Jovanovic geselecteerd.

Zal Karetsas bij Griekenland snel zijn stempel drukken?

Meest recent

Africa Cup-bom zorgt voor schokgolf: Senegal in alle staten

Het Afrikaanse voetbal staat sinds dinsdagavond in rep en roer. Twee maanden na de verloren finale ...

11
11
Garcia houdt adem in: eerste verdict Courtois bekend

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het aanstaande oefenkamp van de Rode Duivels bekend. De ...

49
49
Senegal moet Afrika Cup-overwinning afstaan aan Marokko

Terwijl de ogen van voetbalminnend Europa op de achtste finale van de Champions League gericht zijn, ...

67
67
CL uitslagen: Arsenal redt Engelse eer, Courtois valt uit

Na een straffe comeback tegen FK Bodø/Glimt kroonde Sporting CP zich dinsdag tot de ...

50
50
'AA Gent tast in buidel: eerste zomeraanwinst lekt uit'

Tenzij het straks nog misloopt tegen rode lantaarn Dender mag AA Gent zich opmaken voor de ...

114
114
'Verhaeghe haalt gram: nieuwe goudmijn Club Brugge'

Dankzij een klinkende zege tegen Atlético Madrid kwalificeerde Club NXT zich dinsdag voor de ...

303
303
'Anderlecht zoekt TD: vijf kandidaten op shortlist'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar een andere ...

409
409
Champions League: Noors sprookje strandt tegen Debast

De returns van de achtste finales in de Champions League werden dinsdag afgetrapt door Sporting CP ...

68
68
'Penders zet zich schrap: één man bepaalt toekomst'

Het wordt uitkijken naar wat Rudi Garcia deze week zal doen met Mike Penders. Enerzijds spelen de ...

54
54
'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

284
284
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

23
23
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

179
179
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

267
267
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

313
313
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

148
148
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

78
78
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

188
188
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

112
112
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

172
172
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

385
385
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

134
134
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

44
44
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

255
255
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

350
350
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

238
238

Meer sportnieuws