'Standard laat ervaren pion verrassend nog vertrekken'

door
'Standard laat ervaren pion verrassend nog vertrekken'

Standard mocht afgelopen weekend helemaal een kruis maken over de top zes. Door de zege van AA Gent op Antwerp was die definitief buiten bereik, terwijl ze daarna zelf ook nog eens een 3-0 om de oren kregen van Union.

Er rest de Rouches daardoor geen andere optie meer dan zich te focussen op Play-Off II, waarin ze nog altijd een Europees ticket kunnen afdwingen. Daarvoor rekenen ze echter niet meer op een ervaren pion.

LEES OOK: Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

Standard laat Doumbia nog vertrekken

La Dernière Heure en Sudpresse weten dat Souleyman Doumbia nog op het punt staat om Standard te verlaten. De 28-jarige Ivoriaan kwam dit seizoen amper voor in de plannen van Ivan Leko. Hij kwam tien keer in actie in de competitie, maar daar zat amper één basisplaats bij.

Leko gaf op de linkerflank immers de voorkeur aan Ilay Camara, terwijl in de driemansdefensie spelers als Henry Lawrence, Daan Dierckx en Boli Bolingoli ook in de pikorde boven Doumbia bleken te staan. Zondag tegen Union ontbrak de verdediger al op het wedstrijdblad.

Op huurbasis naar de MLS

Hij was dan immers al in de Verenigde Staten om een transfer af te ronden. Doumbia zou immers ana de slag gaan in de MLS, waar de transfermarkt nog tot 23 april open is. Hij zou tot het einde van het kalenderjaar verhuurd worden aan Charlotte FC.

In de uitleenbeurt zou geen aankoopoptie opgenomen worden, wat betekent dat Doumbia in principe volgende winter zou terugkeren in Luik. Daar ligt hij nog onder contract tot medio 2026, nadat Standard hem in januari 2024 transfervrij binnenhaalde.

Had Standard hem nog kunnen gebruiken?

Meest recent

'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

49
49
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

19
19
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

100
100
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

226
226
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

74
74
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

51
51
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

248
248
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

144
144
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

37
37
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

352
352
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

89
89
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

96
96
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

487
487
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

107
107
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

498
498
Unieke beelden: camera's leggen zege-speech De Mil vast

Rik De Mil heeft zijn grootste succes tot dusver geboekt als hoofdcoach van KAA Gent. Zondag nam hij ...

150
150
"Pak je boeltje" - Fans Anderlecht duiden zondebok aan

RSC Anderlecht heeft geen gepast vervolg kunnen breien aan de bekertriomf van afgelopen donderdag. ...

445
445
Bayern-sterren onthullen: dít zei Kompany in kleedkamer na rothelft

Bayern München heeft zaterdagavond andermaal een statement gemaakt in de Bundesliga. Zo ging de ...

520
520
AA Gent wreekt bekerfrustratie met heroïsche comeback

Revanche hing in de lucht in de Planet Group Arena. Wat eerder deze week nog woede en frustratie had ...

205
205
Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

De trainerswissel van KRC Genk heeft voorlopig nog niet het gewenste effect opgeleverd. Zo verloren ...

236
236
'Vrancken beloond: STVV vol voor transferdubbelslag'

STVV heeft een uitstekend seizoen achter de rug tot dusver en is goed op weg om zich te plaatsen ...

190
190
Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

AA Gent wou zondagmiddag op eigen veld revanche nemen op RSC Anderlecht voor de bekeruitschakeling ...

645
645
Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

332
332
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

100
100
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

81
81

Meer sportnieuws