'Standard laat ervaren pion verrassend nog vertrekken'

door
'Standard laat ervaren pion verrassend nog vertrekken'

Standard mocht afgelopen weekend helemaal een kruis maken over de top zes. Door de zege van AA Gent op Antwerp was die definitief buiten bereik, terwijl ze daarna zelf ook nog eens een 3-0 om de oren kregen van Union.

Er rest de Rouches daardoor geen andere optie meer dan zich te focussen op Play-Off II, waarin ze nog altijd een Europees ticket kunnen afdwingen. Daarvoor rekenen ze echter niet meer op een ervaren pion.

LEES OOK: Antwerp schakelt topadvocaat in voor klacht tegen Standard

Standard laat Doumbia nog vertrekken

La Dernière Heure en Sudpresse weten dat Souleyman Doumbia nog op het punt staat om Standard te verlaten. De 28-jarige Ivoriaan kwam dit seizoen amper voor in de plannen van Ivan Leko. Hij kwam tien keer in actie in de competitie, maar daar zat amper één basisplaats bij.

Leko gaf op de linkerflank immers de voorkeur aan Ilay Camara, terwijl in de driemansdefensie spelers als Henry Lawrence, Daan Dierckx en Boli Bolingoli ook in de pikorde boven Doumbia bleken te staan. Zondag tegen Union ontbrak de verdediger al op het wedstrijdblad.

Op huurbasis naar de MLS

Hij was dan immers al in de Verenigde Staten om een transfer af te ronden. Doumbia zou immers ana de slag gaan in de MLS, waar de transfermarkt nog tot 23 april open is. Hij zou tot het einde van het kalenderjaar verhuurd worden aan Charlotte FC.

In de uitleenbeurt zou geen aankoopoptie opgenomen worden, wat betekent dat Doumbia in principe volgende winter zou terugkeren in Luik. Daar ligt hij nog onder contract tot medio 2026, nadat Standard hem in januari 2024 transfervrij binnenhaalde.

Had Standard hem nog kunnen gebruiken?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'De Cat en Ordoñez weg voor waanzinnige sommen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

29
29
Anderlecht & Antwerp-fans boycotten verplaatsingen

Bezoekersvakken die leeg blijven: het lijkt stilaan wel een nieuwe trend in het Belgisch voetbal. ...

10
10
'Club Brugge hakt knoop door over wintertransfer'

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. Mogelijk wordt dat record ...

96
96
Antwerp schakelt topadvocaat in voor klacht tegen Standard

Ruim een maand geleden ging Antwerp met 1-0 onderuit op het veld van Standard. In twee bedrijven ...

85
85
Gaat Jean-Marie Pfaff erotische wereld in?

Het was de laatste maanden behoorlijk stil rond de familie Pfaff, daar komt nu echter verandering ...

19
19
Nederland huivert: Ajax slachtoffer hallucinante oplichting

In Nederland lopen enkele steengoede onderzoeksjournalisten rond. De programma's, die onder meer ...

9
9
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

63
63
OH Leuven krijgt geweldige financiële meevaller

OH Leuven ontving AS Roma in de Women Champions League. De dames van OHL deden het al goed op het ...

51
51
Standard weigerde ex-succescoach: "Bood mij in de zomer aan"

Standard is bezig aan een matig seizoen. De club hoopt de top zes te halen, maar voorlopig staat het ...

92
92
'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Rudi Garcia ligt bij bepaalde Vlaamse media stevig onder vuur. Zij opperen zelfs om een nieuwe ...

642
642
Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van ...

130
130
Maarten Breckx schokt: "Híj is de ideale bondscoach"

Rudi Garcia heeft de verwachtingen ingelost. Hij zorgde voor het behoud in de A-divisie in de ...

210
210
'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

486
486
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

157
157
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

158
158
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

50
50
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

91
91
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

286
286
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

352
352
Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Rudi Garcia krijgt veel kritiek. Deels terecht, maar ook vele overdreven kritiek. Zo is er het ...

262
262
Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

320
320
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

65
65
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

137
137
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

64
64
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

259
259

Meer sportnieuws