Nieuwe details 'vlag-incident': schade bij Club Brugge

3756
Nieuwe details 'vlag-incident': schade bij Club Brugge

Club Brugge maakte zondagmiddag komaf met de slechte reeks in de Jupiler Pro League en won met 1-3 van stadsrivaal Cercle Brugge. Achteraf gingen de poppetjes wel even aan het dansen. Zo zorgden de blauw-zwarte vlagplanting voor de nodige commotie.

Tussen de Europese opdrachten tegen Aston Villa door, begon Club redelijk afwachtend aan de partij. Al bleek dat een goede zet. Cercle toonde immers wel de nodige aanvallende drang in de aanvangsfase, maar gaf daardoor ook veel te veel ruimte weg in de rug van de defensie. En daar maakte Blauw-Zwart gretig gebruik van.

Na goed voorbereidend werk van Ardon Jashari kon Hans Vanaken de score halfweg de eerste helft openen.Vervolgens ging het plots snel. Enkele minuten na de openingsgoal dook Ferran Jutgla op de juiste plaats op om de voorsprong te verdubbelen. En niet veel later tekende de Spanjaard voor zijn tweede van de middag.

LEES OOK: Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Waarschuwing Somers

Op een tiental minuten tijd konden de boeken dus dicht, verder dan een eerredder kwam Cercle na de rust niet meer. Een dure nederlaag dus voor Groen-Zwart, dat nog volop tegen degradatie strijdt. Toen Jashari na de wedstrijd een blauw-zwarte vlag wou platen op de middencirkel, kookten de potjes bij de Vereniging dan ook eventjes over. Er ontstond zelfs een heuse opstoot tussen beide ploegen.

Tegenover Het Laatste Nieuws kwam Cercle-aanvoerder Thibo Somers met meer details over het voorval. "Ik heb die vlag zo ver mogelijk weggegooid. Ik had Brandon Mechele nog gevraagd om zijn ploegmaat tegen te houden, maar dat lukte schijnbaar niet", klonk het. "Ik herinner me dat wij in coronatijden ooit vooraf gewaarschuwd werden voor een gele kaart bij het planten van de vlag, maar blijkbaar is ook die regel inmiddels alweer veranderd."

Camera gesneuveld

Niet enkel Somers verzette zich tegen de actie van Jashari en co. Doelman Maxime Delanghe zette zelfs een spurtje in om de vlagstok doormidden te trappen. In alle commotie ontstond vervolgens een heuse opstoot, waarbij het tot het nodige duw- en trekwerk kwam tot beide ploegen. Daarbij zou ook schade zijn toegebracht. Zo sneuvelde een camera van één van de medewerkers aan de socials van Club Brugge.

Cercle moet de schade bij Club vergoeden ...

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

52
52
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

86
86
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

11
11
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

48
48
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

26
26
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

98
98
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

61
61
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

22
22
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

14
14
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

399
399
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

81
81
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

89
89
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

63
63
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

163
163
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

297
297
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

101
101
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

33
33
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

339
339
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

158
158
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

56
56
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

41
41

Meer sportnieuws