Flitsend Union dendert door en koestert titeldroom

door
Flitsend Union dendert door en koestert titeldroom

Union blijft maar op zijn roze wolk surfen. De Brusselse club pakte nu ook eenvoudig de scalp van Standard en blijft zo druk zetten op Racing Genk en Club Brugge. Kan Pocognoli zijn team in de Play-Offs richting de opperste triomf leiden?

Voor deze wedstrijd had Standard nog een waterkans op de Champions' Play-Offs. Daarvoor moesten de Rouches 6/6 pakken en hopen op een dramatische eindspurt van AA Gent (wat dus niet gebeurde). De tegenstander vanavond was alvast niet van de poes. Union verkeerde al geruime tijd in topvorm en hoopte zijn wagonnetje te blijven aanhaken bij Racing Genk en Club Brugge.

LEES OOK: Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Union danst verder op 'Vamos a la Playa'

Er volgde bijna een droomstart voor de bezoekers. Na minder dan vijf minuten spelen kapte Eckert Ayensa zich goed vrij in de zestien meter maar zijn schot werd gepareerd door Moris. Union verloor al vroeg sterkhouder Machida, die na een ongelukkig contact met Fossey geblesseerd geraakte.

Halfweg de eerste helft was het de thuisploeg die scoorde bij zijn eerste kans. Een vlijmscherpe counter kreeg via Ivanovic de sterke David als eindstation en die legde de 1-0 in doel. Standard toonde nadien zeker strijdvaardigheid maar was te onzorgvuldig in de zone van de waarheid. Halfweg leek het zijn laatste kansen op PO1 te verspelen.

Bezoekende kapitein kent horroravond

Volgde er nog een reactie van Standard na rust? De eerste mogelijkheid kwam er van de thuisploeg: Ivanovic slalomde zich langs een paar verdedigers maar besloot vervolgens veel te wild naast. Kort nadien was het wel een tweede keer raak voor de thuisploeg. Dom balverlies van O'Neill werd door Rasmussen omgezet in een assist voor David, die knalde zijn tweede van de avond tegen de touwen: 2-0.

Voor kapitein O'Neill werd het een avond om heel snel te vergeten. Op het uur pakte hij ook nog eens zijn tweede gele kaart, nog een halfuur moesten de Rouches met een man minder verder. Gelukkig voor Standard haalde Union nadien de voet wat van het gaspedaal.

Op dik vijf minuten van het einde verwende het team van Pocognoli zijn supporters nog eens: Teklab pakte uit met een prima actie en dito assist, Ivanovic stond op de goede plaats en schoot de 3-0 tegen de touwen. Daar bleef het finaal ook bij. Standard lijkt een goed seizoen wat in mineur af te sluiten, Union heeft nog enorm veel om voor te spelen de komende tijd.

Scoreverloop:

1-0 (20') David, 2-0 (55') David, 3-0 (82') Ivanovic

Bijzonderheid:

O'Neill (Standard) krijgt een tweede gele kaart (59').

Gelooft u in een titel voor Union?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

3
3
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

22
22
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

123
123
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

15
15
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

60
60
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

230
230
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

212
212
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

109
109
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

182
182
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

103
103
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

123
123
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

68
68
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

153
153
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

37
37
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

70
70
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

230
230
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1344
1344
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

135
135
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

74
74
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

211
211
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

431
431
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

80
80
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

153
153
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

54
54
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

48
48

Meer sportnieuws