Flitsend Union dendert door en koestert titeldroom

door
Flitsend Union dendert door en koestert titeldroom

Union blijft maar op zijn roze wolk surfen. De Brusselse club pakte nu ook eenvoudig de scalp van Standard en blijft zo druk zetten op Racing Genk en Club Brugge. Kan Pocognoli zijn team in de Play-Offs richting de opperste triomf leiden?

Voor deze wedstrijd had Standard nog een waterkans op de Champions' Play-Offs. Daarvoor moesten de Rouches 6/6 pakken en hopen op een dramatische eindspurt van AA Gent (wat dus niet gebeurde). De tegenstander vanavond was alvast niet van de poes. Union verkeerde al geruime tijd in topvorm en hoopte zijn wagonnetje te blijven aanhaken bij Racing Genk en Club Brugge.

LEES OOK: Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Union danst verder op 'Vamos a la Playa'

Er volgde bijna een droomstart voor de bezoekers. Na minder dan vijf minuten spelen kapte Eckert Ayensa zich goed vrij in de zestien meter maar zijn schot werd gepareerd door Moris. Union verloor al vroeg sterkhouder Machida, die na een ongelukkig contact met Fossey geblesseerd geraakte.

Halfweg de eerste helft was het de thuisploeg die scoorde bij zijn eerste kans. Een vlijmscherpe counter kreeg via Ivanovic de sterke David als eindstation en die legde de 1-0 in doel. Standard toonde nadien zeker strijdvaardigheid maar was te onzorgvuldig in de zone van de waarheid. Halfweg leek het zijn laatste kansen op PO1 te verspelen.

Bezoekende kapitein kent horroravond

Volgde er nog een reactie van Standard na rust? De eerste mogelijkheid kwam er van de thuisploeg: Ivanovic slalomde zich langs een paar verdedigers maar besloot vervolgens veel te wild naast. Kort nadien was het wel een tweede keer raak voor de thuisploeg. Dom balverlies van O'Neill werd door Rasmussen omgezet in een assist voor David, die knalde zijn tweede van de avond tegen de touwen: 2-0.

Voor kapitein O'Neill werd het een avond om heel snel te vergeten. Op het uur pakte hij ook nog eens zijn tweede gele kaart, nog een halfuur moesten de Rouches met een man minder verder. Gelukkig voor Standard haalde Union nadien de voet wat van het gaspedaal.

Op dik vijf minuten van het einde verwende het team van Pocognoli zijn supporters nog eens: Teklab pakte uit met een prima actie en dito assist, Ivanovic stond op de goede plaats en schoot de 3-0 tegen de touwen. Daar bleef het finaal ook bij. Standard lijkt een goed seizoen wat in mineur af te sluiten, Union heeft nog enorm veel om voor te spelen de komende tijd.

Scoreverloop:

1-0 (20') David, 2-0 (55') David, 3-0 (82') Ivanovic

Bijzonderheid:

O'Neill (Standard) krijgt een tweede gele kaart (59').

Gelooft u in een titel voor Union?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

45
45
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

40
40
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

69
69
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

111
111
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

438
438
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

51
51
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

23
23
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

158
158
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

158
158
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

119
119
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

50
50
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

177
177
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

38
38
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

136
136
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

580
580
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

346
346
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

295
295
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

261
261
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

50
50
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

252
252
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

82
82
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

485
485
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

328
328
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

114
114
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

104
104

Meer sportnieuws