Flitsend Union dendert door en koestert titeldroom

door
Flitsend Union dendert door en koestert titeldroom

Union blijft maar op zijn roze wolk surfen. De Brusselse club pakte nu ook eenvoudig de scalp van Standard en blijft zo druk zetten op Racing Genk en Club Brugge. Kan Pocognoli zijn team in de Play-Offs richting de opperste triomf leiden?

Voor deze wedstrijd had Standard nog een waterkans op de Champions' Play-Offs. Daarvoor moesten de Rouches 6/6 pakken en hopen op een dramatische eindspurt van AA Gent (wat dus niet gebeurde). De tegenstander vanavond was alvast niet van de poes. Union verkeerde al geruime tijd in topvorm en hoopte zijn wagonnetje te blijven aanhaken bij Racing Genk en Club Brugge.

LEES OOK: Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Union danst verder op 'Vamos a la Playa'

Er volgde bijna een droomstart voor de bezoekers. Na minder dan vijf minuten spelen kapte Eckert Ayensa zich goed vrij in de zestien meter maar zijn schot werd gepareerd door Moris. Union verloor al vroeg sterkhouder Machida, die na een ongelukkig contact met Fossey geblesseerd geraakte.

Halfweg de eerste helft was het de thuisploeg die scoorde bij zijn eerste kans. Een vlijmscherpe counter kreeg via Ivanovic de sterke David als eindstation en die legde de 1-0 in doel. Standard toonde nadien zeker strijdvaardigheid maar was te onzorgvuldig in de zone van de waarheid. Halfweg leek het zijn laatste kansen op PO1 te verspelen.

Bezoekende kapitein kent horroravond

Volgde er nog een reactie van Standard na rust? De eerste mogelijkheid kwam er van de thuisploeg: Ivanovic slalomde zich langs een paar verdedigers maar besloot vervolgens veel te wild naast. Kort nadien was het wel een tweede keer raak voor de thuisploeg. Dom balverlies van O'Neill werd door Rasmussen omgezet in een assist voor David, die knalde zijn tweede van de avond tegen de touwen: 2-0.

Voor kapitein O'Neill werd het een avond om heel snel te vergeten. Op het uur pakte hij ook nog eens zijn tweede gele kaart, nog een halfuur moesten de Rouches met een man minder verder. Gelukkig voor Standard haalde Union nadien de voet wat van het gaspedaal.

Op dik vijf minuten van het einde verwende het team van Pocognoli zijn supporters nog eens: Teklab pakte uit met een prima actie en dito assist, Ivanovic stond op de goede plaats en schoot de 3-0 tegen de touwen. Daar bleef het finaal ook bij. Standard lijkt een goed seizoen wat in mineur af te sluiten, Union heeft nog enorm veel om voor te spelen de komende tijd.

Scoreverloop:

1-0 (20') David, 2-0 (55') David, 3-0 (82') Ivanovic

Bijzonderheid:

O'Neill (Standard) krijgt een tweede gele kaart (59').

Gelooft u in een titel voor Union?

Meest recent

'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

39
39
Anderlecht-soap níét voorbij: nieuwe trainer na seizoen?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

87
87
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

66
66
Werk bij Beveren: Peeters gooit transferplannen op tafel

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

122
122
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

129
129
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

166
166
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

54
54
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

158
158
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

403
403
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

39
39
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

346
346
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

115
115
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

117
117
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

323
323
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

226
226
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

107
107
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

257
257
Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

24
24
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

110
110
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

523
523
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

135
135
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

249
249
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

100
100
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

355
355
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

197
197

Meer sportnieuws