Flitsend Union dendert door en koestert titeldroom

61
Flitsend Union dendert door en koestert titeldroom

Union blijft maar op zijn roze wolk surfen. De Brusselse club pakte nu ook eenvoudig de scalp van Standard en blijft zo druk zetten op Racing Genk en Club Brugge. Kan Pocognoli zijn team in de Play-Offs richting de opperste triomf leiden?

Voor deze wedstrijd had Standard nog een waterkans op de Champions' Play-Offs. Daarvoor moesten de Rouches 6/6 pakken en hopen op een dramatische eindspurt van AA Gent (wat dus niet gebeurde). De tegenstander vanavond was alvast niet van de poes. Union verkeerde al geruime tijd in topvorm en hoopte zijn wagonnetje te blijven aanhaken bij Racing Genk en Club Brugge.

LEES OOK: Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

Union danst verder op 'Vamos a la Playa'

Er volgde bijna een droomstart voor de bezoekers. Na minder dan vijf minuten spelen kapte Eckert Ayensa zich goed vrij in de zestien meter maar zijn schot werd gepareerd door Moris. Union verloor al vroeg sterkhouder Machida, die na een ongelukkig contact met Fossey geblesseerd geraakte.

Halfweg de eerste helft was het de thuisploeg die scoorde bij zijn eerste kans. Een vlijmscherpe counter kreeg via Ivanovic de sterke David als eindstation en die legde de 1-0 in doel. Standard toonde nadien zeker strijdvaardigheid maar was te onzorgvuldig in de zone van de waarheid. Halfweg leek het zijn laatste kansen op PO1 te verspelen.

Bezoekende kapitein kent horroravond

Volgde er nog een reactie van Standard na rust? De eerste mogelijkheid kwam er van de thuisploeg: Ivanovic slalomde zich langs een paar verdedigers maar besloot vervolgens veel te wild naast. Kort nadien was het wel een tweede keer raak voor de thuisploeg. Dom balverlies van O'Neill werd door Rasmussen omgezet in een assist voor David, die knalde zijn tweede van de avond tegen de touwen: 2-0.

Voor kapitein O'Neill werd het een avond om heel snel te vergeten. Op het uur pakte hij ook nog eens zijn tweede gele kaart, nog een halfuur moesten de Rouches met een man minder verder. Gelukkig voor Standard haalde Union nadien de voet wat van het gaspedaal.

Op dik vijf minuten van het einde verwende het team van Pocognoli zijn supporters nog eens: Teklab pakte uit met een prima actie en dito assist, Ivanovic stond op de goede plaats en schoot de 3-0 tegen de touwen. Daar bleef het finaal ook bij. Standard lijkt een goed seizoen wat in mineur af te sluiten, Union heeft nog enorm veel om voor te spelen de komende tijd.

Scoreverloop:

1-0 (20') David, 2-0 (55') David, 3-0 (82') Ivanovic

Bijzonderheid:

O'Neill (Standard) krijgt een tweede gele kaart (59').

Gelooft u in een titel voor Union?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

13
13
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

117
117
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

27
27
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

30
30
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

51
51
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

64
64
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

100
100
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

123
123
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

55
55
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

289
289
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

640
640
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

81
81
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

152
152
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

80
80
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

155
155
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

187
187
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

348
348
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

664
664
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

248
248
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

200
200
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

593
593
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

103
103

Meer sportnieuws