Flitsend Union dendert door en koestert titeldroom

61 stemmen
Flitsend Union dendert door en koestert titeldroom

Union blijft maar op zijn roze wolk surfen. De Brusselse club pakte nu ook eenvoudig de scalp van Standard en blijft zo druk zetten op Racing Genk en Club Brugge. Kan Pocognoli zijn team in de Play-Offs richting de opperste triomf leiden?

Voor deze wedstrijd had Standard nog een waterkans op de Champions' Play-Offs. Daarvoor moesten de Rouches 6/6 pakken en hopen op een dramatische eindspurt van AA Gent (wat dus niet gebeurde). De tegenstander vanavond was alvast niet van de poes. Union verkeerde al geruime tijd in topvorm en hoopte zijn wagonnetje te blijven aanhaken bij Racing Genk en Club Brugge.

LEES OOK: Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Union danst verder op 'Vamos a la Playa'

Er volgde bijna een droomstart voor de bezoekers. Na minder dan vijf minuten spelen kapte Eckert Ayensa zich goed vrij in de zestien meter maar zijn schot werd gepareerd door Moris. Union verloor al vroeg sterkhouder Machida, die na een ongelukkig contact met Fossey geblesseerd geraakte.

Halfweg de eerste helft was het de thuisploeg die scoorde bij zijn eerste kans. Een vlijmscherpe counter kreeg via Ivanovic de sterke David als eindstation en die legde de 1-0 in doel. Standard toonde nadien zeker strijdvaardigheid maar was te onzorgvuldig in de zone van de waarheid. Halfweg leek het zijn laatste kansen op PO1 te verspelen.

Bezoekende kapitein kent horroravond

Volgde er nog een reactie van Standard na rust? De eerste mogelijkheid kwam er van de thuisploeg: Ivanovic slalomde zich langs een paar verdedigers maar besloot vervolgens veel te wild naast. Kort nadien was het wel een tweede keer raak voor de thuisploeg. Dom balverlies van O'Neill werd door Rasmussen omgezet in een assist voor David, die knalde zijn tweede van de avond tegen de touwen: 2-0.

Voor kapitein O'Neill werd het een avond om heel snel te vergeten. Op het uur pakte hij ook nog eens zijn tweede gele kaart, nog een halfuur moesten de Rouches met een man minder verder. Gelukkig voor Standard haalde Union nadien de voet wat van het gaspedaal.

Op dik vijf minuten van het einde verwende het team van Pocognoli zijn supporters nog eens: Teklab pakte uit met een prima actie en dito assist, Ivanovic stond op de goede plaats en schoot de 3-0 tegen de touwen. Daar bleef het finaal ook bij. Standard lijkt een goed seizoen wat in mineur af te sluiten, Union heeft nog enorm veel om voor te spelen de komende tijd.

Scoreverloop:

1-0 (20') David, 2-0 (55') David, 3-0 (82') Ivanovic

Bijzonderheid:

O'Neill (Standard) krijgt een tweede gele kaart (59').

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’
13

Gelooft u in een titel voor Union?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

13
13
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

154
154
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

70
70
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

93
93
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

136
136
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

82
82
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

129
129
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

47
47
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

296
296
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

102
102
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

638
638
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

63
63
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

266
266
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

282
282
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

567
567
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

468
468
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

742
742
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

117
117
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

189
189
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

99
99
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

240
240
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

173
173
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

164
164

Meer sportnieuws