Pijnlijke afgang Anderlecht: Westerlo kan behoud al proeven

154
Pijnlijke afgang Anderlecht: Westerlo kan behoud al proeven

RSC Anderlecht heeft zondagnamiddag een serieuze opdoffer gekregen. De recordkampioen ging immers met de billen bloot op het veld van KVC Westerlo: 2-0. Door deze stuntzege hebben de Kemphanen het behoud weer in eigen handen.

Voor beide ploegen stond er behoorlijk wat op het spel in het zonovergoten Kuipje. Anderlecht wil immers met een zo hoog mogelijk puntentotaal aan de PO's beginnen en mikte op niets minder dan zes op zes in de laatste matchen van de reguliere competitie. Westerlo had op zijn beurt dan weer hoge nood aan punten om deelname aan de Play-Downs te vermijden.

LEES OOK: Vertrek bij Anderlecht? Coosemans gooit transferkaarten open

Dramatische start RSCA

Het was echter de thuisploeg die het beste aan de wedstrijd begon. Na nog geen minuten werd een hoekschop verlengd tot bij Frigan, die de openingstreffer van dichtbij tegen de touwen buffelde. Voor RSCA een zeldzaam tegendoelpunt na een stilstaande fase. De Brusselaars hadden evenwel ruim voldoende tijd om de scheve situatie om te zetten.

Maar hoewel coach Hubert voor een redelijk offensieve basisploeg had gekozen, was Paars-Wit lange tijd ondermaats in aanvallend opzicht. Door een slipper van Westerlo-sluitstuk Jungdal kreeg Hey plots wel een grote kans, voorts kan Anderlecht amper dreigen. En dan ging het licht ook nog eens helemaal uit bij doelman Coosemans.

Grote flater Coosemans

De keeper stond iets te ver uit zijn doel en dat had Haspolat in de smiezen. De Turk chipte de bal op puike wijze in doel, Coosemans schatte de poging volledig verkeerd in: 2-0 halfweg de eerste helft. Een reactie van de bezoekers op deze mokerslag kwam er overigens niet meer voor rust. Ze mochten zelfs van geluk spreken dat Frigan de 3-0 liet liggen.

Wie na de pauze beterschap had verwacht bij de recordkampioen was eraan voor de moeite. Het was met een vergrootglas speuren naar doelkansen voor de bezoekers. Aan de overzijde trapte Yow dan weer op Coosemans. Indien hij de bal had breed gelegd op de meelopende Frigan, konden de boeken toen echter al helemaal dicht.

Behoud erg dichtbij

Pas in het absolute slot stak RSCA de neus aan het venster. Een strafschopclaim werd echter afgewimpeld door de VAR, terwijl Jungdal pal stond op de poging van Sardella en de rebound van Vazquez hoog over ging. Zo bleef het dus bij 2-0. Door deze zege springt Westerlo naar een voorlopige tiende plaats. Het behoud komt zo wel erg dichtbij. RSCA zal zijn niveau dan weer aanzienlijk moeten opkrikken in aanloop naar de PO's.

Westerlo is gered na deze zege ...

Meest recent

Club Brugge-Lens krijgt staartje: groter drama voorkomen

In de Champions League maakte Club Brugge deze week opnieuw indruk met een 3-0-zege tegen RC Lens. ...

168
168
Excuses bij Zulte Waregem na 'afschuwelijke avond'

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

51
51
Hazard spoelt Brugse kater door; persona non grata held Altético

In de Spaanse La Liga heeft Atlético Madrid zijn tweede plaats verstevigd. Dankzij een ...

61
61
Westerlo en Beveren gelijk na episch duel; nieuwe dreun Essevee

KVC Westerlo en SK Beveren hebben voor hét spektakelstuk van de 9de speeldag in de Jupiler ...

38
38
Wedergeboorte Antwerp: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

52
52
'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

324
324
Gewaagde zet Bruno: Anderlecht-duo moet op tanden bijten

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

339
339
Allegri door het lint in verhitte clash; nieuwe leider Bundesliga

SSC Napoli heeft het nagelaten een gouden zaak te doen in de Serie A. In de topper tegen AS Roma ...

67
67
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

90
90
Drama Penders! Owngoal én nederlaag bij PL-basisdebuut

Mike Penders heeft een basisdebuut in de Premier League beleefd om snel te vergeten. De Rode Duivel ...

77
77
Kater voor Simons: Lommel pikt gouden punt in 96ste minuut

Het OH Leuven van coach Timmy Simons heeft zaterdagavond een flinke tik te verwerken gekregen. Tegen ...

27
27
‘Einde Bayern voor superster na ruzie met Kompany’

Bij Bayern München hangt een donkere wolk boven de grootste ster van de ploeg. Vincent Kompany ...

216
216
Burnley zet Hayen op straat na dramatische reeks

Burnley heeft zopas meegedeeld dat Nicky Hayen is ontslagen. Hij verloor vandaag met 4-1 van ...

121
121
Charleroi incasseert tik: "Antwerp leerde ons die les"

Antwerp heeft zaterdag zonder al te veel problemen afgerekend met een zwak Charleroi. De Great Old ...

46
46
Compper haalt opgelucht adem: "Geweldig!"

Royal Antwerp FC heeft het crisisspook weg kunnen jagen. Er was de glansloze bekerkwalificatie, maar ...

64
64
Boskamp looft Anderlecht, maar plaatst één grote kanttekening

Johan Boskamp is onder de indruk van het Europese optreden van Anderlecht. Paars-wit maakte indruk ...

112
112
Druk stijgt bij Standard: "Opboksen tegen schuldenlast"

De crisis loert bij Standard toch wel om de hoek. De Rouches hebben de ambitie om voor een Europees ...

145
145
Betaalde Anderlecht te veel? "Ik was toch verrast..."

Michael Zewlakow begrijpt niet helemaal waarom Anderlecht vijf miljoen euro neertelde voor Lukas ...

163
163
Smaakmaker Patro: "Stoppen? Zou niet weten waarom"

Een enkel- en kuitbeenbreuk, vijf maanden revalidatie en een aflopend contract bij Patro Eisden. ...

19
19
Arsenal gooit titelstrijd helemaal open in Premier League

Manchester City ging onderuit tegen Aston Villa, waardoor Arsenal een zeer goede zaak kunnen doen. ...

22
22
Antwerp viert feest en stuurt Charleroi puntenloos terug

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er om 16u een aantal matchen op het ...

52
52
Verschaeren met eerste goal, Leipzig pakt de zege

In de Bundesliga stonden er namiddag vijf wedstrijden op het programma. Geen topclubs, want die ...

107
107
Simons onthult: "Sprak twee keer met die JPL-club"

Timmy Simons had de voorbije jaren zomaar trainer van Lommel SK kunnen worden. De huidige coach van ...

49
49
Mourinho slaat en zalft naar Barça: "Worden we ook moe van"

José Mourinho temperde zaterdag de verwachtingen voor de Clásico tegen FC Barcelona. ...

53
53
Uli Hoeness komt met zeer straffe Kompany-uitspraak

Vincent Kompany heeft Bayern München helemaal overtuigd. Dat blijkt nog maar eens uit de ...

370
370

Meer sportnieuws