Hayen zet Cercle op zijn plaats na 'vlag-incident'

door
Hayen zet Cercle op zijn plaats na 'vlag-incident'

Club Brugge heeft zich op gepaste wijze herpakt na de Europese slipper tegen Aston Villa. Blauw-Zwart trok zondagmiddag immers aan het langste einde in de derby tegen Cercle Brugge: 1-3. Achteraf gingen de poppetjes wel even aan het dansen.

Het was Cercle dat het beste aan de derby begon. Maar de 'thuisploeg' gaf wel heel veel ruimte weg in de rug van zijn defensie en daar wist Club optimaal van te profiteren. Na goed voorbereidend werk van Ardon Jashari kon Hans Vanaken de score halfweg de eerste helft openen. Vervolgens ging het plots snel.

Enkele minuten na de openingsgoal dook Ferran Jutgla op de juiste plaats op om de voorsprong te verdubbelen. En niet veel later tekende de Spanjaard voor zijn tweede van de middag. Op een tiental minuten tijd konden de boeken dus dicht, verder dan een eerredder kwam Cercle na de rust niet meer.

LEES OOK: Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Incident met vlagplanting

Een dure nederlaag dus voor Groen-Zwart, dat nog volop tegen degradatie strijdt. Toen Jashari na de wedstrijd een blauw-zwarte vlag wou platen op de middencirkel, kookte de potjes bij de Vereniging dan ook eventjes over. Er ontstond zelfs een heuse opstoot tussen beide ploegen.

Simon Mignolet vond evenwel dat Cercle hier beter mee kon omgaan. "Ik weet dat Cercle enkele jaren geleden hetzelfde had gedaan. Je moet dan op dezelfde manier omgaan met verlies en een zege. Ik denk dat het geen probleem was mochten wij die vlag geplant hebben. Maar iedereen beleeft dat op een andere manier dan ik", klonk het bij Sporza.

Respect voor Vereniging

Ook coach Nicky Hayen vond dat zijn spelers weinig verkeerd deden en dat de stadsrivaal er niet zo zwaar aan moest tillen. "Club heeft heel veel respect voor de Vereniging. Dat is duidelijk. Dit gebeurt langs beide kanten. Het is iets ludieks en dat moet ook kunnen. Geduw en getrek is normaal, maar je moet het met respect doen en als sportman moet je zoiets kunnen accepteren. De buren moeten nu niet zeggen dat ze het niet gedaan zouden hebben als zij gewonnen hadden. Het moet dus kunnen, maar altijd met enorm veel respect."

Cercle moest hier beter mee omgaan ...

Meest recent

Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

54
54
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

47
47
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

16
16
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

16
16
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

154
154
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

53
53
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

336
336
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

136
136
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

148
148
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

343
343
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

32
32
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

351
351
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

289
289
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

107
107
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

209
209
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

520
520
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

144
144
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

109
109
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

72
72
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

248
248
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

158
158
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

129
129
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

20
20
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

393
393
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

295
295

Meer sportnieuws