Hayen zet Cercle op zijn plaats na 'vlag-incident'

door
Hayen zet Cercle op zijn plaats na 'vlag-incident'

Club Brugge heeft zich op gepaste wijze herpakt na de Europese slipper tegen Aston Villa. Blauw-Zwart trok zondagmiddag immers aan het langste einde in de derby tegen Cercle Brugge: 1-3. Achteraf gingen de poppetjes wel even aan het dansen.

Het was Cercle dat het beste aan de derby begon. Maar de 'thuisploeg' gaf wel heel veel ruimte weg in de rug van zijn defensie en daar wist Club optimaal van te profiteren. Na goed voorbereidend werk van Ardon Jashari kon Hans Vanaken de score halfweg de eerste helft openen. Vervolgens ging het plots snel.

Enkele minuten na de openingsgoal dook Ferran Jutgla op de juiste plaats op om de voorsprong te verdubbelen. En niet veel later tekende de Spanjaard voor zijn tweede van de middag. Op een tiental minuten tijd konden de boeken dus dicht, verder dan een eerredder kwam Cercle na de rust niet meer.

LEES OOK: Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

Incident met vlagplanting

Een dure nederlaag dus voor Groen-Zwart, dat nog volop tegen degradatie strijdt. Toen Jashari na de wedstrijd een blauw-zwarte vlag wou platen op de middencirkel, kookte de potjes bij de Vereniging dan ook eventjes over. Er ontstond zelfs een heuse opstoot tussen beide ploegen.

Simon Mignolet vond evenwel dat Cercle hier beter mee kon omgaan. "Ik weet dat Cercle enkele jaren geleden hetzelfde had gedaan. Je moet dan op dezelfde manier omgaan met verlies en een zege. Ik denk dat het geen probleem was mochten wij die vlag geplant hebben. Maar iedereen beleeft dat op een andere manier dan ik", klonk het bij Sporza.

Respect voor Vereniging

Ook coach Nicky Hayen vond dat zijn spelers weinig verkeerd deden en dat de stadsrivaal er niet zo zwaar aan moest tillen. "Club heeft heel veel respect voor de Vereniging. Dat is duidelijk. Dit gebeurt langs beide kanten. Het is iets ludieks en dat moet ook kunnen. Geduw en getrek is normaal, maar je moet het met respect doen en als sportman moet je zoiets kunnen accepteren. De buren moeten nu niet zeggen dat ze het niet gedaan zouden hebben als zij gewonnen hadden. Het moet dus kunnen, maar altijd met enorm veel respect."

Cercle moest hier beter mee omgaan ...

Meest recent

'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

2
2
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

95
95
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

67
67
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

22
22
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

54
54
'AA Gent mikt op woekerwinst: smaakmaker tekent bij'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

61
61
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

222
222
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

158
158
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

246
246
'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

375
375
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

40
40
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

49
49
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

170
170
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

270
270
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

44
44
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

110
110
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

69
69
'Anderlecht zet Duitse goalgetter op verlanglijst'

Ondanks dat het nog steeds geen sportief directeur heeft, lijkt Anderlecht al volop begonnen te zijn ...

129
129
'Straffe toekomstwending voor Stassin'

In maart gaf Rudi Garcia in de oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico kansen aan enkele ...

75
75
Onthuld: speech Kompany zorgde voor comeback Bayern

Vincent Kompany wordt straks de eerste Belgische trainer ooit die in de halve finale van de ...

361
361
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

557
557
Ook Kompany vloekt en briest na clash met Real Madrid

Vincent Kompany heeft weer geschiedenis geschreven. Met Bayern München schakelde hij Real ...

115
115
‘KV Kortrijk heeft eerste topaankoop na promotie al beet’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels zijn zeker van ...

444
444
'Drie fraaie pistes dienen zich aan voor Openda'

Deze week bezegelde Loïs Openda zijn definitieve transfer naar Juventus. De Oude Dame verkreeg ...

100
100
Westerlo kondigt waanzinnig transferoffensief aan

De Europe Play-Off belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Genk leek dé ...

198
198

Meer sportnieuws