Hayen zet Cercle op zijn plaats na 'vlag-incident'

1193 stemmen
Hayen zet Cercle op zijn plaats na 'vlag-incident'

Club Brugge heeft zich op gepaste wijze herpakt na de Europese slipper tegen Aston Villa. Blauw-Zwart trok zondagmiddag immers aan het langste einde in de derby tegen Cercle Brugge: 1-3. Achteraf gingen de poppetjes wel even aan het dansen.

Het was Cercle dat het beste aan de derby begon. Maar de 'thuisploeg' gaf wel heel veel ruimte weg in de rug van zijn defensie en daar wist Club optimaal van te profiteren. Na goed voorbereidend werk van Ardon Jashari kon Hans Vanaken de score halfweg de eerste helft openen. Vervolgens ging het plots snel.

Enkele minuten na de openingsgoal dook Ferran Jutgla op de juiste plaats op om de voorsprong te verdubbelen. En niet veel later tekende de Spanjaard voor zijn tweede van de middag. Op een tiental minuten tijd konden de boeken dus dicht, verder dan een eerredder kwam Cercle na de rust niet meer.

LEES OOK: Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Incident met vlagplanting

Een dure nederlaag dus voor Groen-Zwart, dat nog volop tegen degradatie strijdt. Toen Jashari na de wedstrijd een blauw-zwarte vlag wou platen op de middencirkel, kookte de potjes bij de Vereniging dan ook eventjes over. Er ontstond zelfs een heuse opstoot tussen beide ploegen.

Simon Mignolet vond evenwel dat Cercle hier beter mee kon omgaan. "Ik weet dat Cercle enkele jaren geleden hetzelfde had gedaan. Je moet dan op dezelfde manier omgaan met verlies en een zege. Ik denk dat het geen probleem was mochten wij die vlag geplant hebben. Maar iedereen beleeft dat op een andere manier dan ik", klonk het bij Sporza.

Respect voor Vereniging

Ook coach Nicky Hayen vond dat zijn spelers weinig verkeerd deden en dat de stadsrivaal er niet zo zwaar aan moest tillen. "Club heeft heel veel respect voor de Vereniging. Dat is duidelijk. Dit gebeurt langs beide kanten. Het is iets ludieks en dat moet ook kunnen. Geduw en getrek is normaal, maar je moet het met respect doen en als sportman moet je zoiets kunnen accepteren. De buren moeten nu niet zeggen dat ze het niet gedaan zouden hebben als zij gewonnen hadden. Het moet dus kunnen, maar altijd met enorm veel respect."

Cercle moest hier beter mee omgaan ...

Meest recent

Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

149
149
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

49
49
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

13
13
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

143
143
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

55
55
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

58
58
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

41
41
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

303
303
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

183
183
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

223
223
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

115
115
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

149
149
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

368
368
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

284
284
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

238
238
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

202
202
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

293
293
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

235
235
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

94
94
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

57
57
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

555
555
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

241
241
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

407
407
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

188
188
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

148
148

Meer sportnieuws