Hayen zet Cercle op zijn plaats na 'vlag-incident'

door
Hayen zet Cercle op zijn plaats na 'vlag-incident'

Club Brugge heeft zich op gepaste wijze herpakt na de Europese slipper tegen Aston Villa. Blauw-Zwart trok zondagmiddag immers aan het langste einde in de derby tegen Cercle Brugge: 1-3. Achteraf gingen de poppetjes wel even aan het dansen.

Het was Cercle dat het beste aan de derby begon. Maar de 'thuisploeg' gaf wel heel veel ruimte weg in de rug van zijn defensie en daar wist Club optimaal van te profiteren. Na goed voorbereidend werk van Ardon Jashari kon Hans Vanaken de score halfweg de eerste helft openen. Vervolgens ging het plots snel.

Enkele minuten na de openingsgoal dook Ferran Jutgla op de juiste plaats op om de voorsprong te verdubbelen. En niet veel later tekende de Spanjaard voor zijn tweede van de middag. Op een tiental minuten tijd konden de boeken dus dicht, verder dan een eerredder kwam Cercle na de rust niet meer.

LEES OOK: 'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Incident met vlagplanting

Een dure nederlaag dus voor Groen-Zwart, dat nog volop tegen degradatie strijdt. Toen Jashari na de wedstrijd een blauw-zwarte vlag wou platen op de middencirkel, kookte de potjes bij de Vereniging dan ook eventjes over. Er ontstond zelfs een heuse opstoot tussen beide ploegen.

Simon Mignolet vond evenwel dat Cercle hier beter mee kon omgaan. "Ik weet dat Cercle enkele jaren geleden hetzelfde had gedaan. Je moet dan op dezelfde manier omgaan met verlies en een zege. Ik denk dat het geen probleem was mochten wij die vlag geplant hebben. Maar iedereen beleeft dat op een andere manier dan ik", klonk het bij Sporza.

Respect voor Vereniging

Ook coach Nicky Hayen vond dat zijn spelers weinig verkeerd deden en dat de stadsrivaal er niet zo zwaar aan moest tillen. "Club heeft heel veel respect voor de Vereniging. Dat is duidelijk. Dit gebeurt langs beide kanten. Het is iets ludieks en dat moet ook kunnen. Geduw en getrek is normaal, maar je moet het met respect doen en als sportman moet je zoiets kunnen accepteren. De buren moeten nu niet zeggen dat ze het niet gedaan zouden hebben als zij gewonnen hadden. Het moet dus kunnen, maar altijd met enorm veel respect."

Cercle moest hier beter mee omgaan ...

Meest recent

Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

21
21
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

25
25
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

98
98
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

36
36
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

77
77
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

85
85
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

28
28
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

102
102
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

176
176
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

260
260
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

129
129
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

27
27
'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

378
378
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

74
74
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

186
186
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

122
122
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

80
80
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

75
75
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

101
101
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

94
94
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

170
170
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

183
183
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

101
101
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

269
269
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

76
76

Meer sportnieuws