Club Brugge wanhopig: miljoenenman gedraagt zich als schurk

965 stemmen
Club Brugge wanhopig: miljoenenman gedraagt zich als schurk

Hugo Vetlesen, de Noorse middenvelder van Club Brugge, is aan een teleurstellend seizoen bezig. Aangetrokken voor bijna 8 miljoen euro om het middenveld te versterken, komt hij zijn belofte niet na. Na een veelbelovende start verloor hij zijn basisplaats aan Ardon Jashari en heeft hij zijn potentieel niet kunnen waarmaken. Het Laatste Nieuws vatte het scherp samen: “Hugo Vetlesen heeft iets van een schurk, maar haalt onvoldoende het niveau om een echte voortrekker te zijn.”

LEES OOK: 'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Tekenend voor het seizoen van Vetlesen

Vorig weekend kwam Hugo Vetlesen tijdens de rust Hugo Siquet vervangen tegen AA Gent, en de Noorse middenvelder deed dat goed. Hugo Vetlesen zorgde aanvankelijk voor meer voetballend vermogen op het middenveld, waardoor Club Brugge beter ging combineren.

“Deed dat voortreffelijk”, stelde Het Laatste NieuwsVetlesen was een extra stoplap, die deze keer nauwelijks balverlies leed. 

Dinsdagavond viel Hugo Vetlesen ook in tegen Aston Villa in de Champions League, maar zijn korte invalbeurt werd niet gesmaakt. In het absolute slot van de match verkwanselde de Noor een goede kans door op de rand van de zestien veel te wild over te schieten.

“Tekenend voor zijn seizoen”, schreef Het Nieuwsblad. “Ondermaats.” Vetlesen startte het seizoen als basisspeler, maar verloor die snel aan zijn concurrent Ardon Jashari, die al maanden op een enorm hoog niveau staat te spelen.

“Kon de voorbije maanden op geen enkel moment zijn stempel drukken. Ook niet als hij zijn kans kreeg”, aldus Het Nieuwsblad.

Vetlesen bewijst wekelijks het gelijk van Hayen

Hugo Vetlesen is aan een erg wisselvallig seizoen bezig en bewijst wekelijks het gelijk van Nicky Hayen, die Ardon Jashari boven hem kiest.

Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws, stelde dat Vetlesen wel eens zal mopperen over zijn rol als bankzitter, maar dat zijn ongelijk meermaals per week op de grasmat wordt bewezen.

De Noor begon op de allereerste speeldag tegen Borussia Dortmund nog in de basis, maar kwam nooit meer in aanmerking voor een basisplaats in de League Phase en daarna.

Ook tegen Dortmund moest Vetlesen een bal binnenschieten. “Als je er dan komt, dan moet je het hoofd koel houden. En dat mist hij een beetje”, zei Ruud Vormer aan Het Laatste Nieuws.

“Die statistieken, dat is ook belangrijk. Hij komt er vaak, maar zou iets vaker moeten scoren. Al denk ik dat er meer in Vetlesen zit dan dat hij nu laat zien”, aldus de Nederlander.

Het spel van Vetlesen is te vrijblijvend. Hij is een bijter, een vervelende tegenstander die zonder bal blijft lopen en druk zet. En er zit ook te veel afval in zijn spel. 

Vetlesen infiltreert veel, maar scoort te weinig doelpunten. Qua profiel past de verdedigend ingestelde Ardon Jashari beter in de ploeg, omdat Hans Vanaken zo meer ruimte heeft om hoger te blijven.

Gehaald als vervanger voor Vanaken: 8 miljoen euro

Om het hart van de ploeg nieuw leven in te blazen, en de spelers te prikkelen, heeft Club Brugge in de zomer van 2023 Hugo Vetlesen aangetrokken. Club Brugge vond in de Noorse middenvelder de perfecte speler die de boel moest wakker schudden.

Vetlesen moet de lont in het kruit werpen”, voorspelde Het Laatste Nieuws. De krant richtte zich vooral tot Hans Vanaken, die zich op een stevige concurrentiestrijd met de Noorse international mocht verheugen.

Vanaken bleef echter op een hoog niveau spelen, waardoor Mats Rits uit het elftal verdween, wat uiteindelijk leidde tot de versnelde transfer van Rits naar Anderlecht.

Ondanks een veelbelovende start heeft Vetlesen moeite gehad om zijn potentieel te realiseren. Bij Club Brugge verwachtte men dat hij snel zijn niveau zou opkrikken, want met een prijskaartje van bijna 8 miljoen euro moet hij beter presteren om zijn plek in de basis te behouden.

Heeft iets van een schurk, maar haalt niet het niveau

Hugo Vetlesen leek in zijn eerste seizoen bij Club Brugge goed mee te draaien, maar al snel werd duidelijk dat hij het moeilijk kreeg om zijn potentieel volledig te benutten.

Hoewel hij zorgde voor diepgang en energie op het middenveld, slaagde hij er niet in om de torenhoge verwachtingen waar te maken. Vetlesen, die in Noorwegen in een meer aanvallende rol speelde, moest zich aanpassen aan een lagere positie, wat zijn impact beperkte.

Toch waren de wedstrijden waarin hij écht het verschil maakte, erg zeldzaam. Het Laatste Nieuws vatte het scherp samen: “Hugo Vetlesen heeft iets van een schurk, maar haalt onvoldoende het niveau om een echte voortrekker te zijn.”

HLN merkte op dat Hugo Vetlesen zijn niveau niet haalt en dat je je op den duur wel afvraagt of hij überhaupt het niveau heeft voor Club Brugge. “Het wordt opletten geblazen voor hem”, waarschuwde Het Nieuwsblad.

Vetlesen moet opkrassen bij Club Brugge

Meest recent

Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

14
14
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

36
36
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

241
241
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

91
91
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

142
142
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

301
301
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1189
1189
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

118
118
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

160
160
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

90
90
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

75
75
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

45
45
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

176
176
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

225
225
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

166
166
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

27
27
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

306
306
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

247
247
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

395
395
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

215
215
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

124
124
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

161
161
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

896
896
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

537
537

Meer sportnieuws