‘Tragisch einde: Anderlecht-topper op drempel van exit’

door
‘Tragisch einde: Anderlecht-topper op drempel van exit’

Killian Sardella heeft een turbulente periode bij Anderlecht gekend. Twee seizoenen geleden werd hij door de fans uitgejouwd na een zwakke wedstrijd tegen Union SG, waarna zijn speeltijd drastisch verminderde. Ondanks een sterke comeback en herwonnen vertrouwen, kwam hij recent opnieuw in botsing met de supporters na mindere prestaties tegen Union SG en Fenerbahçe. Hoewel hij zijn basisplaats behield ondanks concurrentie van Thomas Foket, lijkt zijn toekomst elders te liggen. Volgens La Dernière Heure is er een duidelijke afspraak: dit seizoen wordt zijn laatste bij Anderlecht.

LEES OOK: Bertaccini onthult wat er in de rust bij Anderlecht gebeurde

Sardella al langer kop van jut bij Anderlecht-fans

Twee seizoenen geleden leek het verhaal van Killian Sardella volledig ten einde te zijn bij Anderlecht. De jonge verdediger was de grote pineut in de competitie-opener tegen Union SG en was de grote zondebok van het thuispubliek in het Lotto Park.

Vincent Kompany liet Sardella tijdens de rust vervolgens in de kleedkamer, al was dat volgens de coach niet door de felle en negatieve reacties van het thuispubliek.

Na die bewuste wedstrijd kreeg Sardella slechts sporadisch speeltijd bij Anderlecht. “Ik was goed begonnen maar toen miste ik één of twee controles en begon het publiek zich tegen mij te keren.

Het was een moeilijk moment, maar dat hoort bij het voetbal. Mijn omgeving had het er moeilijker mee dan ik”, zei Sardella toen.

Sardella heeft veel geleden door de kritiek

Nadat hij eerder de grote zondebok van het publiek was, heeft Killian Sardella een opmerkelijke comeback gemaakt bij Anderlecht SG. Nu wordt hij beschouwd als de beste rechtsback van de ploeg waarmee hij het vertrouwen van de fans, club en de coach helemaal heeft gewonnen.

Toch had hij het moeilijk toen hij het in het verleden enorm hard te verduren had bij Anderlecht.

“Ik heb veel geleden... de kritiek in de media, de kranten, de fluitconcerten van het publiek. Het was moeilijk. Als ik dat zie, zeg ik tegen mezelf dat ik een lange weg heb afgelegd en veel vooruitgang heb geboekt”, zei hij in november in La Tribune.

“Ik heb daardoor veel geleerd, mede dankzij verschillende mensen dat ik hier vandaag ben. Ik ben uit deze negatieve spiraal gekomen dankzij familie, dierbaren maar ook van de staf. Ze hebben mij enorm geholpen bij de club.”

Het ontploft weer tussen Sardella en de fans

Vorig weekend viel Killian Sardella uit zijn rol, uitgerekend in een wedstrijd tegen Union SG. Hij ging in de fout bij de eerste tegengoal, hij verdedigde te laks en vertikte het om terug te spurten.

Bij de zoveelste bal achteruit van een machteloos Anderlecht kreeg de rechtsachter het hele Lotto Park over zich heen. Bovendien ging hij ook al ten onder tegen Fenerbahçe.

De rechtsachter was het even beu. Hij draaide zich om en reageerde dat het publiek moest zwijgen. Sardella werd vanaf dat moment bij elke baltoets uitgefloten en werd de zondebok op wie alle frustraties werden geuit.

De situatie leek op die van twee seizoenen geleden. “Hij heeft zijn geloofwaardigheid verloren”, stelde Yves Taildeman van La Dernière Heure.

Philippe Albert merkte op in Het Nieuwsblad dat Sardella in het verleden al vaker werd uitgejouwd door de fans, en dan loopt de emmer al wat makkelijker over.

Wat later begonnen de Ultra’s echter de naam van Sardella te scanderen, waarna hij uiteindelijk ook applaus kreeg van dezelfde tribune die hem wat eerder op de korrel had genomen. Daags na het voorval kwam Sardella met verontschuldigingen over de brug.

Sardella bezig aan zijn laatste seizoen bij Anderlecht

Vorige zomer haalde Anderlecht met Thomas Foket een te vrezen concurrent binnen voor Killian Sardella, maar desondanks houdt hij bijzonder gemakkelijk stand als vaste rechtsback in de ploeg.

Het plan van Anderlecht was om Sardella te verkopen in de komende zomermercato. Volgens La Dernière Heure is er een duidelijke afspraak tussen Sardella en de clubleiding: dit wordt sowieso zijn laatste jaar bij Anderlecht.

Vorige zomer had Sardella al de aandacht getrokken van meerdere Bundesliga-clubs, vooral van Werder Bremen. De Duitse club toonde serieuze interesse in de jonge Belgische verdediger en was in onderhandeling met Anderlecht.

Het bod zou naar verluidt tussen de vijf en zeven miljoen euro liggen. Uiteindelijk besloten Anderlecht en Sardella om niet in te gaan op deze aanbieding en werd er een contractverlenging tot medio 2028 op papier gezet.

🔥 Wat iedereen nu leest

'Groot geheim familie Pfaff brutaal op straat gegooid'
'Groot geheim familie Pfaff brutaal op straat gegooid'
'Man van 80 miljoen lost spitsprobleem Club Brugge op'
'Man van 80 miljoen lost spitsprobleem Club Brugge op'

Wie begrijpt u meer?

Meest recent

Uitgejouwde Faes zet Leicester-fans helemaal op hun plaats

Ook in de Engelse Championship werd het nieuwe seizoen dit weekend afgetrapt. Zondag was daarbij ook ...

53
53
'Onhoudbaar Lommel pakt weer uit met fraaie aanwinst'

Dit weekend werd ook de Challenger Pro League op gang getrapt en dat ging ook gepaard met spektakel. ...

20
20
Fossey stuurt Standard grote waarschuwing ondanks zege

Standard lijkt dit seizoen helemaal terug te zijn. Na drie speeldagen prijken de Rouches immers mee ...

108
108
Hubert verbaast na nieuwe nederlaag OHL

Na drie speeldagen is OH Leuven de rode lantaarn in de Jupiler Pro League. Na een gelijkspel tegen ...

62
62
Romano dropt bom: verrassende wending De Winter

Verschillende Rode Duivels maakten deze zomer al een transfer en in de komende weken zullen er nog ...

112
112
Opluchting bij Antwerp: "Dat is het enige smetje"

Antwerp heeft even geduld moeten tonen, maar op de derde speeldag was de eerste overwinning van het ...

166
166
Fink briest: werd Genk bestolen in slotfase?

KRC Genk heeft zijn start dit seizoen gemist. Met een één op negen staat het in de ...

332
332
'Transferbeslissing Witsel slaat iedereen met verstomming'

Er groeiden de voorbije weken grote twijfels over de toekomst van enkele leden van de gouden ...

201
201
Penaltyfestijn bezorgt Antwerp eerste zege van het seizoen

Na twee gelijke spelen heeft Antwerp zondagavond voor de eerste keer de drie punten gepakt in de ...

170
170
Fans Anderlecht furieus: twee namen geviseerd

RSC Anderlecht speelde een zeer matig duel tegen Zulte Waregem. Ze verloren met 2-3. De fans roerden ...

662
662
Vurig Standard bezorgt KRC Genk dramatische competitiestart

Om 18u30 stond de bijzonder aantrekkelijke partij tussen Standard en KRC Genk plaats. De Rouches ...

254
254
Anders Dreyer laat MLS nu al ontploffen

Olivier Renard en Tim Borguet zullen zich af en toe wel eens voor het hoofd slaan. "Hebben we Anders ...

111
111
Club krijgt er extra wapen bij: "Blij dat ik hier ben"

Club Brugge KV staat dinsdag voor de belangrijke terugmatch tegen RB Salzburg in de voorrondes van ...

1005
1005
Bertaccini onthult wat er in de rust bij Anderlecht gebeurde

Na drie speeldagen telt geen enkele ploeg in de Jupiler Pro League nog het maximum van de punten. ...

304
304
Zondebok bij Anderlecht krijgt pijnlijke 3 op 10

RSC Anderlecht heeft de leidersplaats in de Jupiler Pro League uit handen moeten geven. Paars-Wit ...

418
418
Hasi onthult: 'Dit zei arbitrage over veelbesproken goal'

Na amper drie speeldagen is de eerste competitienederlaag van RSC Anderlecht een feit. De ...

948
948
Penalty's kosten Liverpool eerste prijs, Weghorst held bij Ajax

Een tweetal weken na de Jupiler Pro League, werd de Nederlandse Eredivisie op gang getrapt. In ...

53
53
De Camargo ziet CPL-debuut verpest worden door Brugse parel

Club NXT heeft op de openingsspeeldag van de Challenger Pro League een gelijkspel behaald tegen ...

273
273
Essevee zorgt voor gigantische stunt met scalp Anderlecht

Zulte Waregem heeft voor de stunt van de speeldag gezorgd. De promovendus maakte het Lotto Park tot ...

277
277
Standard met twee basisdebutanten, Fink houdt Tolu op bank

KRC Genk slaagde er tijdens de eerste twee speeldagen niet in om zijn eerste competitiezege van het ...

64
64
DAZN komt zelf met actie na lawine aan kritiek

Het Britse sportplatform DAZN heeft de mediarechten van het Belgische voetbal voor de komende vijf ...

742
742
"Pure wedstrijdvervalsing" - Anderlecht-fans walgen na bizarre tegengoal

RSC Anderlecht wou zondagnamiddag op eigen veld de leiderplaats in de Jupiler Pro League heroveren. ...

485
485
'Kompany verliest grote naam: salaris van 25 (!) miljoen'

Bayern München maakte afgelopen week een goede indruk met een 4-0-oefenzege tegen Tottenham ...

114
114
'Club hervat onderhandelingen: toptransfer weer op koers'

Met nog minder dan een maand te gaan op de zomermercato, is het huiswerk van Club Brugge nog niet ...

823
823
Fink gaat over de schreef: "Zwaar ontgoocheld in hem"

KRC Genk gaat zondagavond tegen Standard op zoek naar zijn eerste zege van het seizoen. Tijdens de ...

384
384

Meer sportnieuws