‘Club Brugge wordt geplunderd: op de rand van leegloop’

door
‘Club Brugge wordt geplunderd: op de rand van leegloop’

Club Brugge beleeft een historisch sterk seizoen in de Champions League, wat de marktwaarde van zijn sterspelers flink de hoogte in jaagt. De club wist in de wintermercato nog een uitverkoop te vermijden, maar komende zomer lijkt een leegloop onvermijdelijk.

LEES OOK: 'Spanning stijgt bij Club Brugge: leegloop in januari?'

De keerzijde van de medaille

Club Brugge beleeft een historische Champions League-campagne en incasseerde nu al een recordinkomst aan Europees prijzengeld. Bovendien is het sprookje in het Kampioenenbal verre van afgelopen, met een nu al legendarische achtste finale tegen Aston Villa in het verschiet.

Anderzijds dreigt er ook een keerzijde van de medaille. Hoewel de marktwaarde van verschillende sterkhouders de hoogte in schiet, zijn de blauw-zwarte goudhaantjes nu al gegeerd wild op de transfermarkt.

Club leverde al fikse inspanningen om de ploeg samen te houden tijdens de wintermercato, met verschillende sterspelers die interesse genoten van meerdere Europese topclubs.

Director of Football Dévy Rigaux maakte snel duidelijk dat een direct vertrek van deze spelers geen optie was.

Meer dan halve basisploeg Club Brugge straks weg?

Het Laatste Nieuws meldde dat Club Brugge meerdere aanbiedingen kreeg van Europese (sub)toppers voor Joel Ordonez, Ardon Jashari, Raphael Onyedika en Ferran Jutgla.

“Het hield de voorbije maand het been stijf, wat voor Director of Football Dévy Rigaux minder vanzelfsprekend was dan het lijkt voor de buitenwereld”, aldus de krant.

Maar ook voor Chemsdine Talbi, Maxim De Cuyper, Christos Tzolis en Joaquin Seys heerst er voldoende interesse van mooie buitenlandse clubs.

De immense buitenlandse belangstelling voor de topspelers van Club Brugge is vooral te danken aan de historische Champions League-campagne. “Ik schat dit in de top drie van prestaties uit de clubgeschiedenis”, zei clubicoon Jan Ceulemans in Het Nieuwsblad.

“Eigenlijk mag je zo’n vergelijking niet maken, maar als je naar deze generatie kijkt, zet ik die wel naast de teams van Happel en Sollied die veel prijzen pakten.”

Ordonez, Tzolis en Onyedika

Joel Ordonez heeft een marktwaarde van 18 miljoen euro, maar Club Brugge hoopt de Ecuadoriaanse verdediger te verkopen voor een nieuw recordbedrag.

Ordonez staat vooral in de belangstelling in Engeland, met onder meer Liverpool, Chelsea, West Ham, Brighton, Tottenham en Newcastle die op de loer liggen. Vanuit Italië tonen Atalanta en Juventus interesse.

Volgens transfermarkt.com is Ordonez samen met Christos Tzolis de meest waardevolle speler van Club Brugge. De Griekse aanvaller heeft eveneens marktwaarde van 18 miljoen euro, al zal hij ongetwijfeld ook voor een hoger bedrag kunnen vertrekken.

Tzolis ligt goed in de markt in Engeland (Crystal Palace, Wolverhampton, Everton) en Italië (Juventus, Napoli en Atalanta).

Raphael Onydika (marktwaarde 16 miljoen euro) kan dan weer naar alle Europese topcompetities. De Nigeriaan wordt gevolgd door Bayern München, Borussia Dortmund, Paris Saint-Germain, FC Porto en AC Milan, alsook een resem clubs uit de Premier League.

De Cuyper, Jashari, Talbi, Jutgla, Seys

De naam van Maxim De Cuyper (12 miljoen euro) staat al veel langer genoteerd in de boekjes van Europese scouts. Arsenal, Manchester City, Nottingham, Chelsea, Tottenham, AC Milan, Juventus en Paris-Saint Germain volgen hem.

Ardon Jashari (marktwaarde 11 miljoen euro) imponeert in de fantastische Champions League-campagne, hij wordt gescout door Atalanta, Juventus en Napoli.

Chemsdine Talbi is eveneens één van de grote Europese helden en zijn huidige marktwaarde van 3 miljoen euro zal weldra ontploffen. Juventus, Napoli, West Ham en Leicester zijn momenteel de clubs die hem van nabij volgen.

Girona FC meldde zich voor Ferran Jutgla en voor Joaquin Seys heerst er momenteel nog geen interesse, al zal dat niet lang duren dankzij zijn uitstekende prestaties in het kampioenenbal.

Wie zal komende zomer zeker vertrekken?

Meest recent

Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

9
9
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

18
18
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

11
11
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

24
24
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

100
100
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

96
96
Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Rudi Garcia krijgt veel kritiek. Deels terecht, maar ook vele overdreven kritiek. Zo is er het ...

84
84
Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

160
160
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

43
43
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

89
89
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

38
38
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

195
195
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

145
145
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

173
173
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

61
61
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

84
84
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

620
620
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

416
416
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

613
613
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

436
436
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

322
322
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

133
133
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

121
121
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

398
398
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

197
197

Meer sportnieuws