Hommeles in Lotto Park: Anderlecht-Fenerbahçe tijdelijk gestaakt

943 stemmen
Hommeles in Lotto Park: Anderlecht-Fenerbahçe tijdelijk gestaakt

RSC Anderlecht begon donderdagavond dramatisch aan de Europese return tegen Fenerbahçe en stond meteen op achterstand na een blunder van Lucas Hey. Als klap op de vuurpijl moest de wedstrijd niet veel later tijdelijk gestaakt worden. Zo brak een vechtpartij uit in de tribunes.

De Belgische recordkampioen leek op voorhand al uitgeschakeld in de tussenronde van de Europa League. Een week geleden had Paars-Wit de heenmatch tegen Fenerbahçe immers al met zware 0-3-cijfers verloren. Er was dus al een heus mirakel nodig om alsnog door te stoten en dat terwijl RSCA toch weer verschillende topspelers moest missen.

LEES OOK: 'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Zware blunder Hey

Als er desondanks toch een sprankeltje hoop was op een remontada, was die al na enkele minuten verdwenen. Zo ging het licht uit bij Lucas Hey. De Deense winteraanwinst wou doelman Colin Coosemans aanspelen, maar zette veel te weinig kracht op zijn pass.

En zo leverde de verdediger de bal zomaar in op Edin Dzeko. De ervaren spits behield goed het overzicht en bood de 0-1 op een schoteltje aan op Youssef En Nesyri. Een enorme opdoffer voor de Brusselaars. En niet veel later liep het ook in de tribunes grondig fout.

Knokpartij in tribunes

Uit veiligheidsoverwegingen werd slechts een beperkt aantal supporters in het uitvak toegelaten. Maar verschillende Turkse fans hadden een plekje tussen de thuissupporters bemachtigd. Volgens Play Sports-commentator Bart Raes vierde een aantal van die fans nogal opzichtig het doelpunt van Fenerbahçe.

Dat was niet naar de zin van enkele amokmakers bij de Anderlecht-aanhang. Zo stormden enkele heethoofden vanuit verschillende hoeken richting de bewuste Turkse fans om enkele rake klappen uit te delen. De situatie escaleerde dusdanig dat de match zelfs stilgelegd moest worden. Na overleg met de veiligheidsdiensten werd de partij na een tiental minuten gelukkig weer hervat.

Anderlecht moet hiervoor een sanctie krijgen ...

Meest recent

'Club Brugge tast in buidel: nieuwe naam op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

31
31
'Sibierski sluit deal: toptarget gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

120
120
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

73
73
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

52
52
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

50
50
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

11
11
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

87
87
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

390
390
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

237
237
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

161
161
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

171
171
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

45
45
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

92
92
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

922
922
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

496
496
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

212
212
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

70
70
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

303
303
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

99
99
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

116
116
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

117
117
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

201
201
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

47
47
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

167
167
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

41
41

Meer sportnieuws