Hommeles in Lotto Park: Anderlecht-Fenerbahçe tijdelijk gestaakt

943
Hommeles in Lotto Park: Anderlecht-Fenerbahçe tijdelijk gestaakt

RSC Anderlecht begon donderdagavond dramatisch aan de Europese return tegen Fenerbahçe en stond meteen op achterstand na een blunder van Lucas Hey. Als klap op de vuurpijl moest de wedstrijd niet veel later tijdelijk gestaakt worden. Zo brak een vechtpartij uit in de tribunes.

De Belgische recordkampioen leek op voorhand al uitgeschakeld in de tussenronde van de Europa League. Een week geleden had Paars-Wit de heenmatch tegen Fenerbahçe immers al met zware 0-3-cijfers verloren. Er was dus al een heus mirakel nodig om alsnog door te stoten en dat terwijl RSCA toch weer verschillende topspelers moest missen.

LEES OOK: 'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Zware blunder Hey

Als er desondanks toch een sprankeltje hoop was op een remontada, was die al na enkele minuten verdwenen. Zo ging het licht uit bij Lucas Hey. De Deense winteraanwinst wou doelman Colin Coosemans aanspelen, maar zette veel te weinig kracht op zijn pass.

En zo leverde de verdediger de bal zomaar in op Edin Dzeko. De ervaren spits behield goed het overzicht en bood de 0-1 op een schoteltje aan op Youssef En Nesyri. Een enorme opdoffer voor de Brusselaars. En niet veel later liep het ook in de tribunes grondig fout.

Knokpartij in tribunes

Uit veiligheidsoverwegingen werd slechts een beperkt aantal supporters in het uitvak toegelaten. Maar verschillende Turkse fans hadden een plekje tussen de thuissupporters bemachtigd. Volgens Play Sports-commentator Bart Raes vierde een aantal van die fans nogal opzichtig het doelpunt van Fenerbahçe.

Dat was niet naar de zin van enkele amokmakers bij de Anderlecht-aanhang. Zo stormden enkele heethoofden vanuit verschillende hoeken richting de bewuste Turkse fans om enkele rake klappen uit te delen. De situatie escaleerde dusdanig dat de match zelfs stilgelegd moest worden. Na overleg met de veiligheidsdiensten werd de partij na een tiental minuten gelukkig weer hervat.

Anderlecht moet hiervoor een sanctie krijgen ...

Meest recent

Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

0
0
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

33
33
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

12
12
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

11
11
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

51
51
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

71
71
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

35
35
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

34
34
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

39
39
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

50
50
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

276
276
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

54
54
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

46
46
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

120
120
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

84
84
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

134
134
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

168
168
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

61
61
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

70
70
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

360
360
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

954
954
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

101
101
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

29
29
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

191
191
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

87
87

Meer sportnieuws