Club Brugge keert zich tegen ‘toptransfer’ met veel bombarie

1311 stemmen
Club Brugge keert zich tegen ‘toptransfer’ met veel bombarie

Hugo Siquet, die met veel verwachtingen bij Club Brugge aankwam, heeft het moeilijk dit seizoen. Na een veelbelovend debuut verloor hij zijn plek in de basis en kreeg zelfs kritiek van coach Nicky Hayen. Siquet eist meer speeltijd, maar blijft achter Joaquin Seys in de pikorde. Ondanks interesse van KVC Westerlo en andere clubs, weigerde hij zelf om te vertrekken, met de ambitie om zich te bewijzen bij Club Brugge.

LEES OOK: 'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Siquet arriveerde met veel bombarie bij Club Brugge

Hoewel verwacht werd dat Hugo Siquet afgelopen zomer naar Anderlecht zou trekken, terwijl ook Franse en Engelse clubs interesse toonden, was het aartsrivaal Club Brugge die uiteindelijk de rechtsback binnenhaalde.

Met Kyriani Sabbe en Amine Et-Taïbi - van Joaquin Seys was er nog geen sprake - al op die positie leek het misschien overbodig, maar de komst van Siquet was een no-brainer.

Zijn Belgische nationaliteit was een pluspunt voor het wedstrijdblad, maar het was vooral zijn mentaliteit die Club overtuigde, perfect passend bij het DNA van Blauw-Zwart.

Op 22-jarige leeftijd beschikte Siquet over enorm potentieel en zou goed passen in het systeem van de club. Zijn uithoudingsvermogen is indrukwekkend; bij Cercle Brugge legde hij gemiddeld 12 kilometer per wedstrijd af langs de flank, en zijn voorzetten waren scherp en precies.

Club Brugge gaf wel meteen aan dat ze niet bereid waren een torenhoge transfersom te betalen voor Siquet. Uiteindelijk bereikten ze met Freiburg een akkoord van 3 miljoen euro – een koopje gezien de marktwaarde, zelfs met de bescheiden bonussen erbij.

“Siquet arriveerde deze zomer met veel bombarie bij Club Brugge”, schreef L’Avenir.

Siquet kreeg uitbrander van Hayen

Hugo Siquet werd bij zijn komst naar Club Brugge verwacht om meteen het verschil te maken. Jacky Mathijssen noemde hem in Het Belang van Limburg een zekerheid voor Club, een speler die zich al had bewezen in de Belgische competitie.

Siquet zelf zag zijn transfer als een stap richting het ultieme doel: Rode Duivel worden. “Ik denk dat deze transfer daarbij kan helpen,” vertelde hij in Het Nieuwsblad.

Zijn debuut voor Club Brugge, tijdens een invalbeurt tegen KV Mechelen, begon veelbelovend – hij maakte direct indruk. Maar daarna ging het bergafwaarts voor de jonge verdediger.

Siquet beleeft een moeilijke periode bij Club Brugge. Na enkele tegenvallende prestaties leek de jonge rechtsback moeite te hebben met het tempo.

Hoewel hij tegen Cercle Brugge enkele goede voorzetten afleverde, kreeg hij ook een uitbrander van coach Nicky Hayen omdat hij te laag bleef staan in balbezit. Hein Vanhaezebrouck sprak begin september in Het Nieuwsblad terecht uit dat iedereen meer verwachtte van Siquet.

Siquet eist meer minuten: “Ik verdien het”

Zijn situatie verergerde in de daaropvolgende weken en maanden. La Dernière Heure concludeerde dat het voor Hugo Siquet alleen maar slechter werd. Joaquin Seys, die probleemloos zijn kans greep, ging hem snel voorbij in de pikorde, zelfs tegen zijn voet als rechtsback.

In 12 competitie- en 8 Champions League-wedstrijden kwam hij niet in actie of haalde hij zelfs de selectie niet. Hij maakte zelfs speelminuten bij Club NXT om voldoende wedstrijdfit te blijven. “Ik ben er zeker van dat ik dit Club Brugge iets kan bijbrengen”, zei hij in november aan Het Nieuwsblad.

“Vooral omdat ik vind dat ik het verdien om meer te spelen. Op mijn attitude is niets aan te merken en ik doe meer dan wat nodig is om een kans te verdienen, maar als je dan op de tribune zit, doet dat wel pijn natuurlijk”, verklaarde hij.

Siquet voelde geen spijt van zijn keuze voor Club Brugge, omdat hij qua mentaliteit goed bij de club past. “Ik wil echt voor deze club spelen.”

Seys blijft staan, maar Siquet mag niet vertrekken

Nicky Hayen ziet echter geen reden om Hugo Siquet in de basisploeg te brengen in plaats van Joaquin Seys. “We hebben hem gehaald als nummer één, zolang Kyriani Sabbe out was. Maar Joaquin Seys presteert. Dus blijft ‘Joa’ staan”, zei de coach van Club Brugge aan Het Laatste Nieuws.

In de aanloop naar de wintermercato informeerde KVC Westerlo naar de voorwaarden om Siquet te halen, maar hij mocht niet vertrekken van Club Brugge. Ook Siquet zelf weigerde om te vertrekken in Brugge. “Ik wil blijven en hier spelen”, zei hij eind december aan Het Nieuwsblad.

Tijdens de laatste weken komt Siquet steeds meer in actie voor Club Brugge, waar hij minuten krijgt in de zogenaamde ‘B-ploeg’ of rotatie-elftal van Club Brugge met het oog op de Champions League wedstrijden.

In de terugwedstrijd tegen Atalanta Bergamo viel hij een dik halfuur in, maar kon hij niet overtuigen.

Moet Siquet bij Club Brugge blijven?

Meest recent

Leegloop Antwerp: ervaren pion plots naar Saudi-Arabie

De leegloop bij Royal Antwerp FC houdt aan. De Antwerpse club ziet nog een speler de club verlaten. ...

2
2
Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Terwijl de ogen van voetballiefhebbers deze avond gericht zijn op de eerste WK-opdracht van de Rode ...

67
67
Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

RSC Anderlecht start binnen een week aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Tegen dan moet er ...

189
189
"Geniaal": ex-WK-gangers oordelen over Rode Duivels

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

14
14
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

86
86
Vanaken-schok tegen Egypte? "Best mogelijke combinatie"

Bondscoach Rudi Garcia wou op zijn persbabbel daags voor de match niet in zijn kaarten laten kijken. ...

112
112
Egypte waarschuwt voor vier Duivels: "Vergeet hem niet"

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

82
82
Theate of Mechele in basis? Albert hakt knoop al door

De Rode Duivels kruisen maandagavond in Seattle de degens met Egypte. Voor de eerste groepsmatch op ...

70
70
"Niet moeien": Doku krijgt duidelijke reactie op 'bevallingsverlof'

Jérémy Doku moet dit WK dé blinkvanger worden bij de Rode Duivels. Maar door ...

251
251
Rode Duivels krijgen al eerste mokerslag voor WK-opener

Nog voor de WK-opener krijgen de Rode Duivels al een stevige waarschuwing. België wordt overal ...

336
336
Valse start Oranje: grote zondebok krijgt natie over zich heen

Voor Nederland is het WK 2026 met een valse noot van start gegaan. Tegen Japan gaf Oranje in de ...

161
161
Bibberen voor Belgen: databureaus voorspellen clash met Egypte

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

626
626
Opstelling België-Egypte: Garcia stelt één Duivel diep teleur

Het wachten is eindelijk voorbij, maandagavond trappen de Rode Duivels hun campagne op het WK 2026 ...

580
580
Ecuador vervloekt lat bij zege Ivoorkust, Zweden haalt fors uit

Ivoorkust heeft maandagnacht een gouden zaak gedaan op het WK. De Oranje Olifanten wonnen in ...

112
112
Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

89
89
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

164
164
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

197
197
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

87
87
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

25
25
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

79
79
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

127
127
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

405
405
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

73
73
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

35
35
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

54
54

Meer sportnieuws