Gheysens glundert: Antwerp krijgt groen licht voor Tribune 2

door
Gheysens glundert: Antwerp krijgt groen licht voor Tribune 2

Antwerp lijkt stilaan nagenoeg verzekerd van een plekje in de top zes, waarmee de Great Old haar status als gevestigde waarde aan de top weer bevestigt. Toch bleef tijdens die opmars de bouwvallige Tribune 2, die om veiligheidsredenen gesloten werd, steevast een doorn in het oog van Paul Gheysens. Daar komt weldra echter eindelijk verandering in.

Hoewel hij de rest van de Bosuil al onder handen nam bleef Tribune 2 door een geschil met grondeigenarenis Tania Mintjes tot dusver onaangeroerd. Vermits er geen uitzicht is op een oplossing diende Gheysens daarom een aantal maanden geleden dan maar een aanvraag in om er een tijdelijke tribune neer te mogen poten. Nu kreeg het stamnummer één ook groen licht om de bouwwerken aan te vatten.

Antwerp krijgt vergunning

"De verwachte vergunning is er. Royal Antwerp FC mag aan de bouw beginnen van een nieuwe, hetzij tijdelijke tribune 2. Dat werd dinsdagnamiddag beslist op het Antwerpse stadhuis tijdens een extra schepencollege", aldus Het Laatste Nieuws. Vermits het om een vereenvoudigde procedure gaat mag Antwerp binnen dertig dagen dus beginnen met de sloop van de oude en bouw van een nieuwe tribune.

Die zal dan plaats bieden aan bijna negenduizend toeschouwers, waarmee de totale capaciteit van het stadion met 30 procent wordt opgekrikt naar 21.000 stuks. In principe was er nochtans een nog grotere uitbreiding mogelijk, maar samen met een beperking op de toename van het autoverkeer rondom de site bleek dat een van de strikte voorwaarden in de tijdelijke vergunning voor het komende decennium.

Bosuil wordt bouwwerf

Om tegemoet te komen aan die eisen wordt de zitjesverdeling in de rest van de Bosuil als deel van het project aangepast. Zo wordt Tribune 3 voortaan exclusief voorbehouden voor bezoekende fans. In topmatchen zou de capaciteit eventueel wel nog kunnen worden uitgebreid, maar indien de voorschriften niet nauwgezet worden nageleefd kunnen er bij inbreuken nog extra maatregelen opgelegd worden.

Intussen werd het nieuws ook bevestigd door Antwerp zelf. "RAFC heeft vandaag een omgevingsvergunning gekregen voor de bouw van een tijdelijke tribune T2. Een volgende stap in de uitbouw van de club en in haar proces om zelfbedruipend te worden. De komende weken zullen onze fans tijdig de nodige info krijgen. Bouwheer van de tijdelijke tribune is RAFC zelf", klinkt het op de officiële kanalen.

JOUW MENING TELT:
Denkt u dat de Bosuil vaak uitverkocht zal geraken?

Meest recent

Muslic zorgt voor grote woede met overstap naar traditieclub

In een woelig seizoen versleet Cercle Brugge maar liefst vier trainers. De eerste die moest ...

0
0
'AA Gent en Charleroi krijgen bod van absolute topclub'

AA Gent en Sporting Charleroi kunnen mogelijk twee uitgaande transfers afronden. De twee Belgische ...

44
44
'Union SG vangt dit bedrag, Schotse deals op komst'

Union SG maakte de transfer van Elton Kabangu bekend. De Brusselaars strijken nog een som op. Maar ...

18
18
'Smets grof wild: twee topclubs kloppen op de deur'

Bij KRC Genk lopen heel wat spelers in de kijker na een goed seizoen. Zo is er onder meer Matte ...

164
164
Verrast Renard alsnog met deze prijzenpakker als coach?

De kans dat Besnik Hasi trainer blijft bij RSC Anderlecht, lijkt groot te zijn. De coach kon ...

177
177
Transferrace barst los: Club Brugge vol voor flankraket

De zomermercato komt stilaan op kruissnelheid, en Club Brugge richt zijn vizier scherp op ...

244
244
Ivanovic geeft duidelijkheid over vertrek bij Union SG

Promise David, Franjo Ivanovic, Charles Vanhoutte, Noah Sadiki… Allen worden ze gelinkt aan ...

47
47
"OHL ontsnapt aan degradatie… maar niet aan groot schandaal"

Voor OHL werd het een seizoen lang strijden tegen zichzelf en de degradatie. De Leuvenaren slaagden ...

68
68
Croonen voorspelt monsterdeal: "Willen veel meer"

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer spelers laten vertrekken. Het lot van elke Belgische club. ...

248
248
Transferblunder met Vanaken? "Topclubs hebben zich vergist"

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer, waarbij verschillende sterkhouders dreigen ...

640
640
'Man City krijgt groen licht: superaanwinst onderweg'

Manchester City bereidt zich momenteel voor op het WK voor clubteams, maar is ondertussen ook al ...

121
121
Historie! Chelsea wint Conference League na comeback in finale

Chelsea FC heeft woensdagavond weinig verrassend beslag gelegd op de eindzege in de Conference ...

109
109
'Club Brugge schrikt: kampioen zet zinnen op Tzolis'

Hoewel verschillende sterkhouders zich schrap zetten voor een stap hogerop, is Club Brugge KV niet ...

869
869
'Transferplannen Genk: drie zomeraanwinsten op komst'

Ondanks het mislopen van de landstitel, wil KRC Genk komend seizoen voortbouwen op de prestaties van ...

450
450
'Eerste megadeal in Premier League: Arsenal dokt 60 miljoen'

Nu het seizoen op clubniveau er quasi opzit, begint de zomerse transfercarrousel op toerental te ...

83
83
'De Cuyper naar topcompetitie: Club trekt prijskaartje op'

Verschillende spelers van Club Brugge lijken klaar voor een stapje hogerop en bij een aantal ...

747
747
Witte rook trainerssoap nabij: "Topnieuws voor Anderlecht"

RSC Anderlecht wil komend seizoen een zoveelste doorstart maken. En stilaan wordt ook duidelijk met ...

1017
1017
"Here I come" - Joos heeft nieuwe voetbaljob na afvoeren 'Extra Time'

Het Belgische voetbal nam afgelopen maandag afscheid van een soort monument. Na liefst 16 seizoenen ...

624
624
'Seizoen met 54 (!) goals bezorgt Gyökeres droomtransfer'

Arsenal FC heeft een meer dan behoorlijk seizoen achter de rug, maar bleef finaal zonder grote ...

192
192
Transferplan van Club Brugge spat uiteen

Club Brugge dacht met een slimme aankoop een belangrijke slag te slaan op de transfermarkt, maar de ...

1326
1326

Meer sportnieuws