Vanhaezebrouck: “Dat heeft geen enkele ploeg in België”

door
Vanhaezebrouck: “Dat heeft geen enkele ploeg in België”

Het ziet er naar uit dat de titelstrijd in een definitieve plooi begint te komen. Competitieleider KRC Genk en huidig landskampioen Club Brugge lijken lijnrecht naar een tweestrijd in de Champions Play-Offs te gaan. Hein Vanhaezebrouck gaf een duidelijk oordeel tijdens Extra Time.

Ook Union SG lijkt nog een rol van betekenis te kunnen spelen, maar volgens Vanhaezebrouck zullen KRC Genk en Club Brugge strijden om de titel. Volgens de analist hebben de Limburgers echter één grote troef: Tolu Arokodare.

LEES OOK: Na OHL-knal slaat Anderlecht genadeloos terug in Lotto Park

Niemand in België heeft dat

Volgens Vanhaezebrouck heeft KRC Genk met Tolu een ongelooflijk wapen. “Ze hebben een wapen voorin met Tolu. Dat heeft geen enkele ploeg in België. Niemand heeft iemand zoals Tolu in de aanval lopen. Thorsten Fink verdient daar ook enorm veel krediet voor want onder hem is Tolu gigantisch gegroeid.”

HVH ziet ook KRC Genk groeien als dé titelfavoriet. “Vroeger viel Tolu over zijn voeten, maar nu houdt hij verdedigers fantastisch goed af. KRC Genk heeft veel kwaliteiten. Kos Karetsas was ook weer enorm goed. Ik was altijd overtuigd dat Club Brugge op het eind erover zou gaan, maar na afgelopen speeldag begin ik toch meer en meer te denken dat ze hun handen gaan vol hebben met KRC Genk.”

Titelstrijd gaat losbarsten 

Play-Off 1 komt dichterbij. “Ik denk dat het een prachtige strijd gaat worden tussen Club en Genk mét Union SG als de scherprechter, ze gaan net te kort komen. De drie anderen gaan misschien een puntje hier en daar pakken, maar die gaan niet meestrijden voor de titel.”

Vanhaezebrouck noemde vervolgens de ruime kern van KRC Genk. Karetsas is een toptalent en achterin heeft het met Smets en Kongolo ook twee goudhaantjes. De voormalige T1 van KAA Gent denkt echter dat Tolu aldus dé grootste troef zal zijn.

Is Tolu momenteel de beste spits van de JPL?

Meest recent

Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

14
14
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

65
65
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

126
126
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

108
108
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

29
29
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

24
24
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

163
163
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

60
60
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

251
251
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

140
140
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

37
37
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

139
139
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

218
218
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

65
65
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

204
204
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

68
68
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

90
90
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

252
252
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

84
84
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

793
793
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

445
445
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

56
56
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

442
442
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

159
159
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

413
413

Meer sportnieuws