Vanhaezebrouck: “Dat heeft geen enkele ploeg in België”

1265 stemmen
Vanhaezebrouck: “Dat heeft geen enkele ploeg in België”

Het ziet er naar uit dat de titelstrijd in een definitieve plooi begint te komen. Competitieleider KRC Genk en huidig landskampioen Club Brugge lijken lijnrecht naar een tweestrijd in de Champions Play-Offs te gaan. Hein Vanhaezebrouck gaf een duidelijk oordeel tijdens Extra Time.

Ook Union SG lijkt nog een rol van betekenis te kunnen spelen, maar volgens Vanhaezebrouck zullen KRC Genk en Club Brugge strijden om de titel. Volgens de analist hebben de Limburgers echter één grote troef: Tolu Arokodare.

LEES OOK: ‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Niemand in België heeft dat

Volgens Vanhaezebrouck heeft KRC Genk met Tolu een ongelooflijk wapen. “Ze hebben een wapen voorin met Tolu. Dat heeft geen enkele ploeg in België. Niemand heeft iemand zoals Tolu in de aanval lopen. Thorsten Fink verdient daar ook enorm veel krediet voor want onder hem is Tolu gigantisch gegroeid.”

HVH ziet ook KRC Genk groeien als dé titelfavoriet. “Vroeger viel Tolu over zijn voeten, maar nu houdt hij verdedigers fantastisch goed af. KRC Genk heeft veel kwaliteiten. Kos Karetsas was ook weer enorm goed. Ik was altijd overtuigd dat Club Brugge op het eind erover zou gaan, maar na afgelopen speeldag begin ik toch meer en meer te denken dat ze hun handen gaan vol hebben met KRC Genk.”

Titelstrijd gaat losbarsten 

Play-Off 1 komt dichterbij. “Ik denk dat het een prachtige strijd gaat worden tussen Club en Genk mét Union SG als de scherprechter, ze gaan net te kort komen. De drie anderen gaan misschien een puntje hier en daar pakken, maar die gaan niet meestrijden voor de titel.”

Vanhaezebrouck noemde vervolgens de ruime kern van KRC Genk. Karetsas is een toptalent en achterin heeft het met Smets en Kongolo ook twee goudhaantjes. De voormalige T1 van KAA Gent denkt echter dat Tolu aldus dé grootste troef zal zijn.

Is Tolu momenteel de beste spits van de JPL?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

34
34
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

29
29
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

160
160
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

125
125
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

37
37
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

336
336
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

139
139
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

430
430
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

54
54
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

108
108
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

43
43
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

322
322
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

676
676
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

507
507
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

147
147
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1092
1092
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

176
176
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

77
77
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

659
659
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

247
247
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

509
509
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

251
251
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

278
278
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1258
1258
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

637
637

Meer sportnieuws