De Condé: "Europese top toont al interesse"

door
De Condé:

We haalden al een aantal keren aan dat Dimitri De Condé misschien wel de beste technisch directeur is in België. Zijn staat van dienst bij Genk staat buiten kijf. De Condé kwam via de clubkanalen terug op de mercato van Genk. Onder meer het vertrek van Carlos Cuesta was een opvallend feit.

LEES OOK: 'KRC Genk heeft 'vervanger' Sadick nu al beet'

Galatasaray

Onze redactie sprak enkele dagen voor het einde van de mercato met De Condé. Die verklaarde toen dat er enkel iets zou kunnen bewegen rondom Cuesta, maar het Mexicaanse Monterrey was geen piste. Genk had de Colombiaan het liefst gehouden, maar toen kwam Galatasaray plots opdraven.

"De mercato was net afgelopen in België, maar de dag voor de bekermatch tegen Club Brugge kwam Galatasaray op de proppen. De speler, die tot nu toe zeer gelukkig was in Genk, wilde de transfer echt maken”, vertelde De Condé.

"Het is geen geheim dat Carlos zijn basisplaats was kwijtgespeeld en dat speelde allemaal, net als zijn positie bij de nationale ploeg, mee in zijn achterhoofd. Hij kreeg ook de garantie dat hij zou gaan spelen, en hij stond ook meteen in de basisplaats bij Galatasaray."

Kongolo dé opvolger van Cuesta

De Condé haalde het onderste uit de kan. Hij wist een bankzitter, die nog maar anderhalf jaar contract en volgende maand 26 jaar wordt, alsnog voor 8 miljoen euro te verkopen. Zéér straf. Genk rekent op de jonge garde om Cuesta op te volgen.

"We hebben met Kongolo, Palacios en Manguelle drie jongens klaar staan. Vooral Kongolo, die interesse genoot van de grootste clubs van Europa, bewees eerder al tegen Club en Union dat hij klaar is voor het grote werk. Wij kiezen resoluut om hem Cuesta te laten vervangen. Er is heel veel vertrouwen in hem."

Zal Kongolo vanaf komend seizoen een basispion zijn?

Meest recent

'Selectie Rode Duivels: grote JPL-stunt in de maak'

Behoudens een heus voetbalmirakel komt woensdagavond een einde aan de eerste Champions ...

1
1
Club Brugge door in UCL? Analisten vellen helder verdict

Club Brugge staat voor het moment van de waarheid. Woensdagavond strijdt het tegen Olympique de ...

73
73
'Lammens krijgt groot nieuws: fatale transfer bij United'

Manchester United is de laatste weken opnieuw herboren onder interim-coach Michael Carrick. Die ...

82
82
Van Gucht krijgt uit onverwachte hoek vernietigende uithaal

Een ferme veeg uit de pan. Ruben Van Gucht die steeds vaker ook het nachtleven opzoekt als DJ, kreeg ...

51
51
Ontknoping UCL: waar kan je Club én Union op tv kijken?

Woensdagavond is het weer smullen geblazen voor de voetballiefhebber. Zo wordt de laatste speeldag ...

85
85
Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

De resultaten in de Europa League mogen gezien worden, maar in eigen land gaat het van kwaad naar ...

165
165
‘Club Brugge gokt alles: miljoenen voor tikkende tijdbom’

Club Brugge zet deze winter een gevaarlijke gok: miljoenen op tafel voor een verdediger die tegelijk ...

487
487
'Club en Union niet gerust: STVV pakt wéér uit op mercato'

Na 22 speeldagen in de Jupiler Pro League staat STVV zowaar op slechts één puntje van ...

231
231
'Klokt tikt voor Renard: 7 (!) last-minute transferdossiers'

RSC Anderlecht kondigde dinsdag de komst van verdediger Moussa Diarra aan. Daarmee zijn de ...

389
389
Club-Marseille: Leko voert drastische ingreep door in basiself

Woensdagavond valt het doek over de League Phase in de Champions League en op de slotspeeldag staat ...

238
238
'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

363
363
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

80
80
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

186
186
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

38
38
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

121
121
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

237
237
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

204
204
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

84
84
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

170
170
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

78
78
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

55
55
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

123
123
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

324
324
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

279
279
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

38
38

Meer sportnieuws