De Condé: "Europese top toont al interesse"

door
De Condé:

We haalden al een aantal keren aan dat Dimitri De Condé misschien wel de beste technisch directeur is in België. Zijn staat van dienst bij Genk staat buiten kijf. De Condé kwam via de clubkanalen terug op de mercato van Genk. Onder meer het vertrek van Carlos Cuesta was een opvallend feit.

Galatasaray

Onze redactie sprak enkele dagen voor het einde van de mercato met De Condé. Die verklaarde toen dat er enkel iets zou kunnen bewegen rondom Cuesta, maar het Mexicaanse Monterrey was geen piste. Genk had de Colombiaan het liefst gehouden, maar toen kwam Galatasaray plots opdraven.

LEES OOK De Conde 10 jaar TD KRC Genk: de indrukwekkende cijfers

"De mercato was net afgelopen in België, maar de dag voor de bekermatch tegen Club Brugge kwam Galatasaray op de proppen. De speler, die tot nu toe zeer gelukkig was in Genk, wilde de transfer echt maken”, vertelde De Condé.

"Het is geen geheim dat Carlos zijn basisplaats was kwijtgespeeld en dat speelde allemaal, net als zijn positie bij de nationale ploeg, mee in zijn achterhoofd. Hij kreeg ook de garantie dat hij zou gaan spelen, en hij stond ook meteen in de basisplaats bij Galatasaray."

Kongolo dé opvolger van Cuesta

De Condé haalde het onderste uit de kan. Hij wist een bankzitter, die nog maar anderhalf jaar contract en volgende maand 26 jaar wordt, alsnog voor 8 miljoen euro te verkopen. Zéér straf. Genk rekent op de jonge garde om Cuesta op te volgen.

LEES OOK Dimitri De Condé doet héél straffe Genkse belofte

"We hebben met Kongolo, Palacios en Manguelle drie jongens klaar staan. Vooral Kongolo, die interesse genoot van de grootste clubs van Europa, bewees eerder al tegen Club en Union dat hij klaar is voor het grote werk. Wij kiezen resoluut om hem Cuesta te laten vervangen. Er is heel veel vertrouwen in hem."

POLL: Zal Kongolo vanaf komend seizoen een basispion zijn?

Meest recent

Schrijvers: "Dan zit je niet op je plek bij OHL"

OH Leuven kent een matig seizoen. De trainerswissel bracht amper tot geen beterschap. Er is ...

3
3
Hubert reageert op toenemende druk: "Dàt is de waarheid"

RSC Anderlecht moet zondag winnen van Cercle Brugge, of het zal stuiven in het Lotto Park. David ...

40
40
De Condé over 'man van 74 miljoen': "Bijna in Genk"

KRC Genk heeft een steengoede scouting. Head of Football Dimitri De Condé wist met zijn team ...

97
97
Anderlecht aast op KV Mechelen-pion: "In de zomer weg"

RSC Anderlecht gaat in de zomermercato nog maar eens opnieuw beginnen en een heuse schoonmaak houden ...

222
222
Waarom KRC Genk – Union SG cruciaal duel is

KRC Genk – Union SG is de opener van de 30ste speeldag in de Jupiler Pro League. Iedereen ...

73
73
Nederlandse AZ komt zwaar in opspraak na schandalig 'jeugdritueel'

Het Nederlandse AZ presteert, in de schaduw van Ajax, Feyenoord en PSV, al geruime tijd uitstekend ...

58
58
'Garcia bezorgt Overmars en Antwerp enorme transferboost'

Bij Antwerp FC is de nakende interland-break erg welgekomen. Voor nieuwe coach Andries Ulderink ...

145
145
Genk krijgt extra titeltroef: "Hij is 100 procent fit"

KRC Genk rondt zaterdagavond de reguliere competitie af met een topper tegen Union SG. De leider ...

53
53
'Liverpool gaat vol voor smaakmaker Premier League'

Liverpool FC sneuvelde eerder deze week in de Champions League, maar blijt in eigen land op ...

58
58
'Vanaken meteen in basisploeg bij Rode Duivels'

Aanstaande donderdag werken de Rode Duivels hun heenwedstrijd tegen Oekraïne af in de barrages ...

246
246
Frank Boeckx zwaar door het slijk gehaald: "Rotzak!"

Frank Boeckx maakte onlangs nog een gesmaakte doortocht in het programma 'De expeditie: ...

309
309
'Kompany ziet topaanvaller vertrekken: Arteta staat klaar'

Bayern München heeft opnieuw een sterkhouders langer aan zich kunnen binnen. Na een aanslepende ...

241
241
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vindt spits, Bayern-bom van 80 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

606
606
Vandenbempt trekt grote ogen bij keuzes Rudi Garcia

Rudi Garcia heeft zijn eerste selectie bij de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse keuzeheer had ...

257
257
Opvallend: Anderlecht steekt stokje voor selectie Stroeykens

Niet enkel Rudi Garcia maakte zijn selectie bekend, maar ook Gill Swerts gaf zijn namen vrij. Mario ...

150
150
Club Brugge wrijft zich in de handen: “Twee grootste talenten”

De jeugdwerking van Club Brugge is de afgelopen jaren aan een ongelooflijke opmars bezig. ...

423
423
'Vaste' Duivel genegeerd door Garcia: “Alleen met zichzelf bezig”

Rudi Garcia heeft zijn eerste selectie van de Belgische nationale ploeg bekendgemaakt. De Franse ...

613
613
Belgische transfer Kuyt lonkt, T1 roept eisen naar Beerschot

Beerschot is dit seizoen de rode lantaarn van de Jupiler Pro League. Het rommelde ook stevig bij de ...

478
478
Club Brugge ziet nog speler in extremis vertrekken

De wintermercato is al een tijdje gesloten, maar dat wil niet betekenen dat spelers nog andere ...

221
221
Dimitri De Condé doet héél straffe Genkse belofte

Dimitri De Condé is ondertussen al tien jaar de sportieve baas van KRC Genk. De Head Of ...

310
310

Meer sportnieuws