De Condé: "Europese top toont al interesse"

808 stemmen
De Condé:

We haalden al een aantal keren aan dat Dimitri De Condé misschien wel de beste technisch directeur is in België. Zijn staat van dienst bij Genk staat buiten kijf. De Condé kwam via de clubkanalen terug op de mercato van Genk. Onder meer het vertrek van Carlos Cuesta was een opvallend feit.

LEES OOK: 'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

Galatasaray

Onze redactie sprak enkele dagen voor het einde van de mercato met De Condé. Die verklaarde toen dat er enkel iets zou kunnen bewegen rondom Cuesta, maar het Mexicaanse Monterrey was geen piste. Genk had de Colombiaan het liefst gehouden, maar toen kwam Galatasaray plots opdraven.

"De mercato was net afgelopen in België, maar de dag voor de bekermatch tegen Club Brugge kwam Galatasaray op de proppen. De speler, die tot nu toe zeer gelukkig was in Genk, wilde de transfer echt maken”, vertelde De Condé.

"Het is geen geheim dat Carlos zijn basisplaats was kwijtgespeeld en dat speelde allemaal, net als zijn positie bij de nationale ploeg, mee in zijn achterhoofd. Hij kreeg ook de garantie dat hij zou gaan spelen, en hij stond ook meteen in de basisplaats bij Galatasaray."

Kongolo dé opvolger van Cuesta

De Condé haalde het onderste uit de kan. Hij wist een bankzitter, die nog maar anderhalf jaar contract en volgende maand 26 jaar wordt, alsnog voor 8 miljoen euro te verkopen. Zéér straf. Genk rekent op de jonge garde om Cuesta op te volgen.

"We hebben met Kongolo, Palacios en Manguelle drie jongens klaar staan. Vooral Kongolo, die interesse genoot van de grootste clubs van Europa, bewees eerder al tegen Club en Union dat hij klaar is voor het grote werk. Wij kiezen resoluut om hem Cuesta te laten vervangen. Er is heel veel vertrouwen in hem."

Zal Kongolo vanaf komend seizoen een basispion zijn?

Meest recent

Club Brugge pakt uit met fraai nieuw uitshirt

Club Brugge heeft nog een dikke week voor zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe ...

10
10
Sterkhouder bezorgt Union opsteker: "Ik wil blijven"

Union heeft zich deze zomer al fors versterkt, want het wou anticiperen op nog maar eens een ...

14
14
'Ingrijpende aankondiging over toekomst Doku op komst'

De verwachting was dat Jérémy Doku één van de sterren van het WK zou ...

47
47
Essevee weet gegeerde jeugdinternational te strikken

Zulte Waregem heeft deze zomer al goed geboerd op de transfermarkt. Het wist al 5,5 miljoen euro te ...

27
27
Thorup niet tevreden na pandoering: tijd voor actie

Racing Genk verloor kansloos met 4-0 van AZ. Dat moet toch beter en dat weer de nieuwe coach Jess ...

316
316
Bruno maakt keuze: dure vogel kind van de rekening

RSC Anderlecht geeft om 19u Hammarby partij. Het wordt interessant om te zien wie Vitor Bruno aan de ...

245
245
De Mil geeft transferplannen van AA Gent prijs

AA Gent moet Europees aan de bak, maar trainer Rik De Mil weet ook dat zijn team nog niet klaar is. ...

129
129
Aster Nzeyimana en Lize Feryn delen enorm heuglijk nieuws

Na een lange periode vol hoop, verdriet en opnieuw hoop is het geluk eindelijk compleet. Lize Feryn ...

29
29
'Anderlecht wil ervaren WK-ganger naar Lotto Park halen'

Anderlecht heeft nog nood aan heel wat versterking. Ook achteraan moet er nog een kwaliteitsinjectie ...

409
409
Club Brugge gaat voor straffe stunt: zelfs 12M volstaat niet

Club Brugge heeft een opvallende transfer in het vizier. Eerder lag er al 12 miljoen euro op tafel ...

815
815
‘Leegloop Union SG: miljoenenbod op David’

Union SG gaat deze mercato weer een resem spelers verliezen. Christian Burgess is al naar AA Gent, ...

85
85
Anderlecht deelt gigantisch goed nieuws mee

RSC Anderlecht is een gigantisch grote club in België, maar de laatste jaren draait het ...

522
522
JPL-club mikt hoog: "Grote club worden in België"

Union SG kwam de afgelopen jaren er als extra topclub bij, al moesten AA Gent en Royal Antwerp FC ...

324
324
Plots weelde voor Bruno: wie wint het pleit?

RSC Anderlecht neemt het om 19u op tegen Hammarby. De Brusselaars staan onder stevige druk, want ...

273
273
'Plan B voor Van Bommel: shortlist Rode Duivels lekt uit'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat Mark van Bommel ...

354
354
'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

KRC Genk staat niet alleen op het punt om zijn inkomend record te verpulveren, ook op uitgaand vlak ...

231
231
'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

387
387
'Makelaar bevestigt: Club op zucht van knaltransfer'

Club Brugge vertrok woensdag op zomerstage naar Rennes. Voorlopig stapten er met Yann Sommer, ...

609
609
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

422
422
De Mil onthult één dilemma: "Moeten creatief zijn"

AA Gent moet meteen vol aan de bak in zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe seizoen. ...

69
69
Eerst pak slaag, dan transferdeal voor Genk?

KRC Genk is dezer dagen zeer druk in de weer. Niet alleen met de voorbereiding op het nieuwe ...

864
864
Vitor Bruno zet Anderlecht op scherp voor debuut

Donderdagavond begint het seizoen van Anderlecht officieel. In de tweede voorronde van de Europa ...

402
402
Westerlo pakt uit met eenmalige Rode Duivel

Bij Westerlo zagen ze deze zomer al een pak sterkhouders vertrekken. 't Kuipje liep vrijwel helemaal ...

61
61
'Straffe transfer op komst voor De Keersmaecker'

In eigen land kon Brian De Keersmaecker niet doorbreken, maar in het buitenland is de middenvelder ...

58
58
Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

632
632

Meer sportnieuws