De Condé: "Europese top toont al interesse"

door
De Condé:

We haalden al een aantal keren aan dat Dimitri De Condé misschien wel de beste technisch directeur is in België. Zijn staat van dienst bij Genk staat buiten kijf. De Condé kwam via de clubkanalen terug op de mercato van Genk. Onder meer het vertrek van Carlos Cuesta was een opvallend feit.

LEES OOK: 'KRC Genk laat Hrosovsky gaan: exacte details bekend'

Galatasaray

Onze redactie sprak enkele dagen voor het einde van de mercato met De Condé. Die verklaarde toen dat er enkel iets zou kunnen bewegen rondom Cuesta, maar het Mexicaanse Monterrey was geen piste. Genk had de Colombiaan het liefst gehouden, maar toen kwam Galatasaray plots opdraven.

"De mercato was net afgelopen in België, maar de dag voor de bekermatch tegen Club Brugge kwam Galatasaray op de proppen. De speler, die tot nu toe zeer gelukkig was in Genk, wilde de transfer echt maken”, vertelde De Condé.

"Het is geen geheim dat Carlos zijn basisplaats was kwijtgespeeld en dat speelde allemaal, net als zijn positie bij de nationale ploeg, mee in zijn achterhoofd. Hij kreeg ook de garantie dat hij zou gaan spelen, en hij stond ook meteen in de basisplaats bij Galatasaray."

Kongolo dé opvolger van Cuesta

De Condé haalde het onderste uit de kan. Hij wist een bankzitter, die nog maar anderhalf jaar contract en volgende maand 26 jaar wordt, alsnog voor 8 miljoen euro te verkopen. Zéér straf. Genk rekent op de jonge garde om Cuesta op te volgen.

"We hebben met Kongolo, Palacios en Manguelle drie jongens klaar staan. Vooral Kongolo, die interesse genoot van de grootste clubs van Europa, bewees eerder al tegen Club en Union dat hij klaar is voor het grote werk. Wij kiezen resoluut om hem Cuesta te laten vervangen. Er is heel veel vertrouwen in hem."

Zal Kongolo vanaf komend seizoen een basispion zijn?

Meest recent

Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

54
54
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

155
155
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

155
155
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

58
58
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

71
71
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

322
322
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

285
285
Verbazend ontslag bij Esssevee: Vandenbroeck prikt terug

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

444
444
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

490
490
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

223
223
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

762
762
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

454
454
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

124
124
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

253
253
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

192
192
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

136
136
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

116
116
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

268
268
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

168
168
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

616
616
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

312
312
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

98
98
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

506
506
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

130
130
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

522
522

Meer sportnieuws