De Condé: "Europese top toont al interesse"

door
De Condé:

We haalden al een aantal keren aan dat Dimitri De Condé misschien wel de beste technisch directeur is in België. Zijn staat van dienst bij Genk staat buiten kijf. De Condé kwam via de clubkanalen terug op de mercato van Genk. Onder meer het vertrek van Carlos Cuesta was een opvallend feit.

LEES OOK: Laatste ticket voor PO1: Vandenbempt voorspelt verrassing

Galatasaray

Onze redactie sprak enkele dagen voor het einde van de mercato met De Condé. Die verklaarde toen dat er enkel iets zou kunnen bewegen rondom Cuesta, maar het Mexicaanse Monterrey was geen piste. Genk had de Colombiaan het liefst gehouden, maar toen kwam Galatasaray plots opdraven.

"De mercato was net afgelopen in België, maar de dag voor de bekermatch tegen Club Brugge kwam Galatasaray op de proppen. De speler, die tot nu toe zeer gelukkig was in Genk, wilde de transfer echt maken”, vertelde De Condé.

"Het is geen geheim dat Carlos zijn basisplaats was kwijtgespeeld en dat speelde allemaal, net als zijn positie bij de nationale ploeg, mee in zijn achterhoofd. Hij kreeg ook de garantie dat hij zou gaan spelen, en hij stond ook meteen in de basisplaats bij Galatasaray."

Kongolo dé opvolger van Cuesta

De Condé haalde het onderste uit de kan. Hij wist een bankzitter, die nog maar anderhalf jaar contract en volgende maand 26 jaar wordt, alsnog voor 8 miljoen euro te verkopen. Zéér straf. Genk rekent op de jonge garde om Cuesta op te volgen.

"We hebben met Kongolo, Palacios en Manguelle drie jongens klaar staan. Vooral Kongolo, die interesse genoot van de grootste clubs van Europa, bewees eerder al tegen Club en Union dat hij klaar is voor het grote werk. Wij kiezen resoluut om hem Cuesta te laten vervangen. Er is heel veel vertrouwen in hem."

Zal Kongolo vanaf komend seizoen een basispion zijn?

Meest recent

Laatste ticket voor PO1: Vandenbempt voorspelt verrassing

Met nog twee speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de Champions' ...

13
13
WK-chaos dreigt: barrage pas week voor start van toernooi?

Begin juni moet in de Verenigde Staten, Canada en Mexico het WK van start gaan. Drie maanden voor de ...

17
17
'Engelse droomtransfer voor sterkhouder Beerschot'

Beerschot mag nog steeds dromen van een terugkeer op het hoogste niveau, al zal het daarvoor nog ...

26
26
Taravel krijgt lof na geniale tactische zet

De klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge leverde zondag een zeer interessant kijkstuk op. Dat ...

108
108
Rode Duivels en knaltransfer voor Mandela Keita?

Op het einde van de maand trekken de Rode Duivels op stage naar de Verenigde Staten om er te ...

44
44
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswendingen Ajax en Essevee, toptransfer De Cat'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

170
170
KRC Genk krijgt klappen: “Ergste nachtmerrie fans”

KRC Genk verloor roemloos van Union SG en de Limburgers staan niet meer in de top 6. In de Europa ...

276
276
Beloning Taravel na Club-Anderlecht? “Beste prestatie”

RSC Anderlecht speelde 2-2 gelijk op het veld van Club Brugge. Jeremy Taravel is de hoofdtrainer ...

262
262
Hommeles bij Zulte: Vandenbroeck reageert op ontslag

Het is hommeles bij Zulte Waregem. Na desastreuze resultaten en de penibele situatie met Jelle ...

336
336
'Anderlecht zoekt voor De Cat: constructie in de maak'

Ivan Leko was niet helemaal onder de indruk van de prestatie van Nathan De Cat tegen Club Brugge, ...

265
265
Zulte Waregem ontslaat Vandenbroeck, opvolger bekend

Zulte Waregem verloor voor de derde match op rij onverdiend. Essevee staat nog boven de ...

569
569
Euvrard droomt hardop: "Leeft nog steeds!"

Standard boekte een héél belangrijke zege op het veld van Zulte Waregem. Dankzij een ...

96
96
Vandenbempt: Club in de problemen, RSCA lacht

RSC Anderlecht pakte een punt bij Club Brugge, wat inzake kansen een verdiende uitslag was. ...

354
354
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

60
60
STVV ontdekt nieuwe parel: "Zo zijn er weinig in België"

STVV won met 2-1 van Cercle Brugge. De Kanaries staan zo gedeeld tweede samen met Club Brugge. ...

127
127
Skoras verklaart hoe AA Gent top zes kan halen

AA Gent won met 3-1 van KV Mechelen en staat terug zesde in de Jupiler Pro League. Als de Buffalo's ...

160
160
Alarmbellen bij Club Brugge: Leko geeft probleem toe

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

224
224
'Anderlecht-transfer vlak na knalprestatie in Brugge'

Na twee opeenvolgende zeges tegen op papier kleinere ploegen, heeft RSC Anderlecht zijn voet gezet ...

623
623
Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

363
363
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

230
230
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

511
511
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

306
306
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

288
288
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

295
295
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

730
730

Meer sportnieuws