Milicevic verrast met basisdebutant, Kuyt wisselt drie keer

door
Milicevic verrast met basisdebutant, Kuyt wisselt drie keer

AA Gent kan zondagmiddag een grote stap richting deelname aan Play-Off I zetten. Maar dan moeten de Buffalo's thuis wel winnen van Beerschot VA, dat zelf de punten broodnodig heeft in de strijd om het behoud. Ref Kevin Van Damme fluit de partij in de Planet Group Arena om 13u30 op gang.

De Conference League-campagne van Gent lijkt er zo goed als op te zitten, de heenmatch tegen Real Betis ging immers met zware 0-3-cijfers verloren. En dus is het eens zo belangrijk om voor het eerst sinds 2019 een plek in Play-Off I te halen. Door het verlies van grote concurrent Standard kan het mits een zege tegen Beerschot alvast een grote stap in die richting zetten.

Om het duel tegen de hekkensluiter tot een goed einde te brengen, voert interim-coach Milicevic enkele wissels door aan zijn basiself ten opzichte van het Europees duel met Betis. Achterin maakt winteraanwinst Koto zijn basisdebuut. Ook Brown, Delorge, Gandelman en Sonko keren terug in de ploeg. Routiniers Kums en Mitrovic moeten dan weer op de bank plaatsnemen.

LEES OOK: Alles op promotie: Beerschot kondigt extra aanwinst aan

Van la Parra start eerste keer

Voor Beerschot wordt het dan weer alles of niets in een uitverkochte Planet Group Arena. Indien de Antwerpenaren punten verliezen, zijn ze immers ook mathematisch verzekerd van deelname aan de Play-Downs. Al lijkt dat sowieso onvermijdbaar. Het wordt vooral zaak om de achterstand zo klein mogelijk te houden, in de degradatie play-offs worden de punten immers níét gehalveerd.

Coach Kuyt voert alvast enkele wijzigingen door tegenover het duel met Charleroi van vorige week (1-1). Al-Sahafi is weer inzetbaar maar start op de bank, Dagba en Henderson keren wel terug in de ploeg. Daarnaast maakt Van la Parra zijn basisdebuut. Martha moet daardoor plaats nemen op de bank, Reynders en Fayed ontbreken in de selectie.

Wie wint?

Meest recent

'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

15
15
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

137
137
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

196
196
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

322
322
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

37
37
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

56
56
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

257
257
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

100
100
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

387
387
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

104
104
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

194
194
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

230
230
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

1018
1018
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

436
436
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

417
417
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

193
193
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

179
179
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

338
338
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

277
277
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

102
102
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

423
423
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

281
281
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

464
464
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

175
175
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

233
233

Meer sportnieuws