Milicevic verrast met basisdebutant, Kuyt wisselt drie keer

76 stemmen
Milicevic verrast met basisdebutant, Kuyt wisselt drie keer

AA Gent kan zondagmiddag een grote stap richting deelname aan Play-Off I zetten. Maar dan moeten de Buffalo's thuis wel winnen van Beerschot VA, dat zelf de punten broodnodig heeft in de strijd om het behoud. Ref Kevin Van Damme fluit de partij in de Planet Group Arena om 13u30 op gang.

De Conference League-campagne van Gent lijkt er zo goed als op te zitten, de heenmatch tegen Real Betis ging immers met zware 0-3-cijfers verloren. En dus is het eens zo belangrijk om voor het eerst sinds 2019 een plek in Play-Off I te halen. Door het verlies van grote concurrent Standard kan het mits een zege tegen Beerschot alvast een grote stap in die richting zetten.

Om het duel tegen de hekkensluiter tot een goed einde te brengen, voert interim-coach Milicevic enkele wissels door aan zijn basiself ten opzichte van het Europees duel met Betis. Achterin maakt winteraanwinst Koto zijn basisdebuut. Ook Brown, Delorge, Gandelman en Sonko keren terug in de ploeg. Routiniers Kums en Mitrovic moeten dan weer op de bank plaatsnemen.

LEES OOK: Beerschot hakt knoop over Messoudi door na gemiste promotie

Van la Parra start eerste keer

Voor Beerschot wordt het dan weer alles of niets in een uitverkochte Planet Group Arena. Indien de Antwerpenaren punten verliezen, zijn ze immers ook mathematisch verzekerd van deelname aan de Play-Downs. Al lijkt dat sowieso onvermijdbaar. Het wordt vooral zaak om de achterstand zo klein mogelijk te houden, in de degradatie play-offs worden de punten immers níét gehalveerd.

Coach Kuyt voert alvast enkele wijzigingen door tegenover het duel met Charleroi van vorige week (1-1). Al-Sahafi is weer inzetbaar maar start op de bank, Dagba en Henderson keren wel terug in de ploeg. Daarnaast maakt Van la Parra zijn basisdebuut. Martha moet daardoor plaats nemen op de bank, Reynders en Fayed ontbreken in de selectie.

🚀

Wie wint?

Meest recent

Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

166
166
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

45
45
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

18
18
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

124
124
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

174
174
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

163
163
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

408
408
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

124
124
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

170
170
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

171
171
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

230
230
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

323
323
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

185
185
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

442
442
Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

184
184
AA Gent met parel: "Ooit de wereldtop"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren (te) veel buitenlandse talenten naar Jong AA Gent, maar er ...

118
118
'Offensieve versterking: Club vindt nieuw goudklompje'

De vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge zal zijn handen de komende weken meer dan vol ...

555
555
'Mourinho gaat los bij Real: zés grote zomeraanwinsten'

Voorlopig blijft het nog even wachten op de officiële bevestiging. Maar heel vooraanstaande ...

255
255
Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Binnen een tweetal weken beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het WK in Canada, de VS en ...

104
104
Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Ruben Van Gucht is het spuugzat en dat mag u best letterlijk nemen. De VRT-man ligt de laatste jaren ...

74
74
De Mil wisselt drie keer, Genk met onuitgegeven elftal

Nog één wedstrijd te gaan en het seizoen in de Jupiler Pro League zit er volledig op. ...

51
51
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: kampioen onderneemt actie'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

356
356
Genk onder grote druk: Heymans trekt harde conclusie

KRC Genk staat zondag voor een belangrijke laatste match van het seizoen. De Limburgers gaan op het ...

169
169
'Conte snel van straat: duizelingwekkend salaris gevraagd'

Antonio Conte vertrok vlak na de laatste speeldag van de Serie A bij SSC Napoli. Maar mogelijk volgt ...

151
151
Rellen Waalse derby: bondsparket eist loodzware sancties

De slotspeeldag van de Europe Play-Offs werden overschaduwd door de wantoestanden na ...

247
247

Meer sportnieuws