Mazzu haalt uit: "Doelpunt Club Brugge was níét geldig"

door
Mazzu haalt uit:

Club Brugge is er zaterdagavond niet in geslaagd om puntenverlies te voorkomen tussen zijn twee Champions League-duels door. Op het veld van STVV moest de titelverdediger vrede nemen met een 2-2-gelijkspel. Al had de schade nog hoger kunnen oplopen bij Blauw-Zwart.

De Bruggelingen strijden momenteel volop voor een plaats in de 1/8ste finales van de Champions League. De heenwedstrijd tegen Atalanta BC werd alvast met 2-1 gewonnen. Aanstaande dinsdag moet de klus geklaard worden in Bergamo. Maar tussendoor wachtte eerst nog de verplaatsing in eigen land naar Stayen.

En hoewel coach Nicky Hayen verrassend genoeg had vastgehouden aan nagenoeg zijn type-ploeg, begon die wedstrijd dramatisch voor de Bruggelingen. STVV zette Club vast met een stevige organisatie en toonde zich dodelijk op de counter. Via Didier Lamkel Zé en Loïc Lapoussin stond het na 20 minuten al 2-0.

LEES OOK: Oosting looft jonkies, Mazzu zalft ervaren pionnen

Geurtje aan aansluitingstreffer

Blauw-Zwart kreeg vervolgens wel de nodige kansen, maar faalde in eerste instantie in de afwerking. Tot Hans Vanaken een losse bal na dik 70 minuten tegen de touwen wist te knallen. En in de extra tijd kreeg Christos Tzolis net voldoende ruimte om de verlossende gelijkmaker in het Truiense doel te krullen.

Club wist een zure nederlaag dus op het nippertje te voorkomen. Maar het het zag zijn achterstand op leider KRC Genk wel oplopen tot acht punten. Bovendien mocht Blauw-Zwart ook van geluk spreken. Aan de goal van Vanaken leek immers een fout van Ferran Jutgla vooraf te gaan op Ryotaro Ito, waardoor de Japanner de bal in de voeten van de Club-aanvoerder werkte.

Mazzu voelt zich bestolen

Ref Simon Bourdeaud'Hui vond het contact echter te weinig om in te grijpen. Ook de VAR bekeek de fase, maar besloot om niet te corrigeren. Tot grote frustratie van STVV-coach Felice Mazzu. "Het is een desillusie, want voor mij is het eerste doelpunt niet geldig. Net als tegen Genk is één van de twee doelpunten discutabel", sakkerde de trainer bij Sporza. "Ito kreeg duidelijk een duw in de rug van Jutgla, maar de beslissing viel nog maar eens een keer in ons nadeel", voegde hij toe bij Het Belang van Limburg.

De treffer van Vanaken moest afgekeurd worden ...

Meest recent

"Niet meer terug naar RSCA" - Goto reageert na heftige opstoot

Hij heeft lange tijd droog gestaan, maar donderdagavond kon Keisuke Goto eindelijk nog eens een ...

242
242
Kompany kent tegenstander bekerfinale, doelpuntenkermis PSV

Vincent Kompany weet welke ploeg hij met Bayern München zal treffen in de finale van de Duitse ...

17
17
Potjes koken over: Anderlecht-spelers pakken Goto hard aan

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een erg dure nederlaag geslikt en verloor met 2-0 van directe ...

496
496
'PSG blijft gaan: versterking voor monsterlijk middenveld'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

42
42
Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Is de derde plaats nu echt weg voor Anderlecht? Op Stayen deed de recordkampioen alvast een heel ...

116
116
PO's CPL: Patro incasseert late tik, Lommel droomt van JPL

Lange tijd leek het Limburg boven vanavond in de Play-Offs van de Challenger Pro League. Lommel nam ...

60
60
Bekerfinale tóch op TV? Zenders verenigen zich tegen DAZN

Op 14 mei werken RSC Anderlecht en Union SG de finale van de Croky Cup af. Maar in tegenstelling tot ...

154
154
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

57
57
"Partijdigheid" - Anderlecht-fans viseren arbitrage op STVV

Donderdagavond werd de midweekspeeldag in de Champions' Play-Offs afgerond met een interessant duel. ...

189
189
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

250
250
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

283
283
Napoli-conflict: clubboegbeeld benoemt 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

130
130
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

51
51
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

494
494
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

194
194
KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

547
547
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

309
309
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

301
301
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

159
159
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

271
271
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

265
265
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

135
135
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

446
446
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

427
427
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

241
241

Meer sportnieuws