Mazzu haalt uit: "Doelpunt Club Brugge was níét geldig"

door
Mazzu haalt uit:

Club Brugge is er zaterdagavond niet in geslaagd om puntenverlies te voorkomen tussen zijn twee Champions League-duels door. Op het veld van STVV moest de titelverdediger vrede nemen met een 2-2-gelijkspel. Al had de schade nog hoger kunnen oplopen bij Blauw-Zwart.

De Bruggelingen strijden momenteel volop voor een plaats in de 1/8ste finales van de Champions League. De heenwedstrijd tegen Atalanta BC werd alvast met 2-1 gewonnen. Aanstaande dinsdag moet de klus geklaard worden in Bergamo. Maar tussendoor wachtte eerst nog de verplaatsing in eigen land naar Stayen.

En hoewel coach Nicky Hayen verrassend genoeg had vastgehouden aan nagenoeg zijn type-ploeg, begon die wedstrijd dramatisch voor de Bruggelingen. STVV zette Club vast met een stevige organisatie en toonde zich dodelijk op de counter. Via Didier Lamkel Zé en Loïc Lapoussin stond het na 20 minuten al 2-0.

LEES OOK: 'STVV beslist over toptransfer gegeerde Ito'

Geurtje aan aansluitingstreffer

Blauw-Zwart kreeg vervolgens wel de nodige kansen, maar faalde in eerste instantie in de afwerking. Tot Hans Vanaken een losse bal na dik 70 minuten tegen de touwen wist te knallen. En in de extra tijd kreeg Christos Tzolis net voldoende ruimte om de verlossende gelijkmaker in het Truiense doel te krullen.

Club wist een zure nederlaag dus op het nippertje te voorkomen. Maar het het zag zijn achterstand op leider KRC Genk wel oplopen tot acht punten. Bovendien mocht Blauw-Zwart ook van geluk spreken. Aan de goal van Vanaken leek immers een fout van Ferran Jutgla vooraf te gaan op Ryotaro Ito, waardoor de Japanner de bal in de voeten van de Club-aanvoerder werkte.

Mazzu voelt zich bestolen

Ref Simon Bourdeaud'Hui vond het contact echter te weinig om in te grijpen. Ook de VAR bekeek de fase, maar besloot om niet te corrigeren. Tot grote frustratie van STVV-coach Felice Mazzu. "Het is een desillusie, want voor mij is het eerste doelpunt niet geldig. Net als tegen Genk is één van de twee doelpunten discutabel", sakkerde de trainer bij Sporza. "Ito kreeg duidelijk een duw in de rug van Jutgla, maar de beslissing viel nog maar eens een keer in ons nadeel", voegde hij toe bij Het Belang van Limburg.

De treffer van Vanaken moest afgekeurd worden ...

Meest recent

Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

11
11
Vanaken looft RSCA'er: “Redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

96
96
Keert Leon Bailey terug naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

54
54
Solden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

64
64
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

148
148
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

41
41
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

240
240
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

260
260
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

51
51
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

286
286
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

149
149
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

134
134
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

90
90
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

211
211
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

86
86
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

159
159
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1338
1338
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

72
72
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

87
87
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

591
591
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

259
259
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

128
128
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

173
173
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

151
151
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

34
34

Meer sportnieuws