Mazzu haalt uit: "Doelpunt Club Brugge was níét geldig"

1289 stemmen
Mazzu haalt uit:

Club Brugge is er zaterdagavond niet in geslaagd om puntenverlies te voorkomen tussen zijn twee Champions League-duels door. Op het veld van STVV moest de titelverdediger vrede nemen met een 2-2-gelijkspel. Al had de schade nog hoger kunnen oplopen bij Blauw-Zwart.

De Bruggelingen strijden momenteel volop voor een plaats in de 1/8ste finales van de Champions League. De heenwedstrijd tegen Atalanta BC werd alvast met 2-1 gewonnen. Aanstaande dinsdag moet de klus geklaard worden in Bergamo. Maar tussendoor wachtte eerst nog de verplaatsing in eigen land naar Stayen.

En hoewel coach Nicky Hayen verrassend genoeg had vastgehouden aan nagenoeg zijn type-ploeg, begon die wedstrijd dramatisch voor de Bruggelingen. STVV zette Club vast met een stevige organisatie en toonde zich dodelijk op de counter. Via Didier Lamkel Zé en Loïc Lapoussin stond het na 20 minuten al 2-0.

LEES OOK: 'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

Geurtje aan aansluitingstreffer

Blauw-Zwart kreeg vervolgens wel de nodige kansen, maar faalde in eerste instantie in de afwerking. Tot Hans Vanaken een losse bal na dik 70 minuten tegen de touwen wist te knallen. En in de extra tijd kreeg Christos Tzolis net voldoende ruimte om de verlossende gelijkmaker in het Truiense doel te krullen.

Club wist een zure nederlaag dus op het nippertje te voorkomen. Maar het het zag zijn achterstand op leider KRC Genk wel oplopen tot acht punten. Bovendien mocht Blauw-Zwart ook van geluk spreken. Aan de goal van Vanaken leek immers een fout van Ferran Jutgla vooraf te gaan op Ryotaro Ito, waardoor de Japanner de bal in de voeten van de Club-aanvoerder werkte.

Mazzu voelt zich bestolen

Ref Simon Bourdeaud'Hui vond het contact echter te weinig om in te grijpen. Ook de VAR bekeek de fase, maar besloot om niet te corrigeren. Tot grote frustratie van STVV-coach Felice Mazzu. "Het is een desillusie, want voor mij is het eerste doelpunt niet geldig. Net als tegen Genk is één van de twee doelpunten discutabel", sakkerde de trainer bij Sporza. "Ito kreeg duidelijk een duw in de rug van Jutgla, maar de beslissing viel nog maar eens een keer in ons nadeel", voegde hij toe bij Het Belang van Limburg.

De treffer van Vanaken moest afgekeurd worden ...

Meest recent

Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

83
83
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

245
245
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

65
65
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

128
128
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

90
90
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

325
325
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

159
159
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

114
114
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

618
618
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

332
332
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

568
568
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

584
584
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

753
753
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

67
67
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

194
194
KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Ook KRC Genk heeft zijn eerste oefenpot achter de rug en won zaterdag met 1-5 van het lokale ...

152
152
België-Senegal zindert na: "Dit verpest grote wedstrijden"

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

743
743
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Trossard, miljoenen voor Onyedika'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

342
342
Vandenbempt kan ogen niet geloven: “Geen refs uit JPL…”

De clash tussen Frankrijk en Paraguay blijft nazinderen. De topfavoriet won uiteindelijk met het ...

233
233
Supercomputer verbaast met update WK-kansen Rode Duivels

De 1/8e finales zijn van start gegaan op het WK en daarom kwam databureau OPTA met een nieuwe ...

179
179
WK-vloek achtervolgt Rode Duivels: ook tegen VS?

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen gastland Verenigde Staten. België werd ...

175
175
Frankrijk in rep en roer: Mbappé houdt zich niet in

Frankrijk heeft de kwartfinale van het WK bereikt. In de 1/8e finales werd Paraguay verslagen, maar ...

268
268
Opvallende onthulling Doku: oproep aan Belgische fans

Jérémy Doku heeft zich nog niet echt kunnen laten zien dit WK. Er werd veer verwacht ...

166
166
Absurd drama: ex-Rode Duivel vecht voor zijn leven

Wat een gezellige zaterdagmiddag met familie had moeten worden, eindigde in een nachtmerrie die een ...

528
528
Waarom Oranje plots droomt van bondscoach Pep Guardiola

Nederland is nu al in de ban van de zoektocht naar de opvolger van Ronald Koeman. Plots dromen ze ...

92
92

Meer sportnieuws