Mazzu haalt uit: "Doelpunt Club Brugge was níét geldig"

1289
Mazzu haalt uit:

Club Brugge is er zaterdagavond niet in geslaagd om puntenverlies te voorkomen tussen zijn twee Champions League-duels door. Op het veld van STVV moest de titelverdediger vrede nemen met een 2-2-gelijkspel. Al had de schade nog hoger kunnen oplopen bij Blauw-Zwart.

De Bruggelingen strijden momenteel volop voor een plaats in de 1/8ste finales van de Champions League. De heenwedstrijd tegen Atalanta BC werd alvast met 2-1 gewonnen. Aanstaande dinsdag moet de klus geklaard worden in Bergamo. Maar tussendoor wachtte eerst nog de verplaatsing in eigen land naar Stayen.

En hoewel coach Nicky Hayen verrassend genoeg had vastgehouden aan nagenoeg zijn type-ploeg, begon die wedstrijd dramatisch voor de Bruggelingen. STVV zette Club vast met een stevige organisatie en toonde zich dodelijk op de counter. Via Didier Lamkel Zé en Loïc Lapoussin stond het na 20 minuten al 2-0.

LEES OOK: Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Geurtje aan aansluitingstreffer

Blauw-Zwart kreeg vervolgens wel de nodige kansen, maar faalde in eerste instantie in de afwerking. Tot Hans Vanaken een losse bal na dik 70 minuten tegen de touwen wist te knallen. En in de extra tijd kreeg Christos Tzolis net voldoende ruimte om de verlossende gelijkmaker in het Truiense doel te krullen.

Club wist een zure nederlaag dus op het nippertje te voorkomen. Maar het het zag zijn achterstand op leider KRC Genk wel oplopen tot acht punten. Bovendien mocht Blauw-Zwart ook van geluk spreken. Aan de goal van Vanaken leek immers een fout van Ferran Jutgla vooraf te gaan op Ryotaro Ito, waardoor de Japanner de bal in de voeten van de Club-aanvoerder werkte.

Mazzu voelt zich bestolen

Ref Simon Bourdeaud'Hui vond het contact echter te weinig om in te grijpen. Ook de VAR bekeek de fase, maar besloot om niet te corrigeren. Tot grote frustratie van STVV-coach Felice Mazzu. "Het is een desillusie, want voor mij is het eerste doelpunt niet geldig. Net als tegen Genk is één van de twee doelpunten discutabel", sakkerde de trainer bij Sporza. "Ito kreeg duidelijk een duw in de rug van Jutgla, maar de beslissing viel nog maar eens een keer in ons nadeel", voegde hij toe bij Het Belang van Limburg.

De treffer van Vanaken moest afgekeurd worden ...

Meest recent

Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

6
6
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

39
39
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

136
136
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

117
117
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

37
37
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

283
283
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

264
264
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

146
146
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

115
115
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

108
108
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

178
178
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

180
180
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1535
1535
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

369
369
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

294
294
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

311
311
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

90
90
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

223
223
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

239
239
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

105
105
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

81
81
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

36
36
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

134
134

Meer sportnieuws