Mazzu haalt uit: "Doelpunt Club Brugge was níét geldig"

1289
Mazzu haalt uit:

Club Brugge is er zaterdagavond niet in geslaagd om puntenverlies te voorkomen tussen zijn twee Champions League-duels door. Op het veld van STVV moest de titelverdediger vrede nemen met een 2-2-gelijkspel. Al had de schade nog hoger kunnen oplopen bij Blauw-Zwart.

De Bruggelingen strijden momenteel volop voor een plaats in de 1/8ste finales van de Champions League. De heenwedstrijd tegen Atalanta BC werd alvast met 2-1 gewonnen. Aanstaande dinsdag moet de klus geklaard worden in Bergamo. Maar tussendoor wachtte eerst nog de verplaatsing in eigen land naar Stayen.

En hoewel coach Nicky Hayen verrassend genoeg had vastgehouden aan nagenoeg zijn type-ploeg, begon die wedstrijd dramatisch voor de Bruggelingen. STVV zette Club vast met een stevige organisatie en toonde zich dodelijk op de counter. Via Didier Lamkel Zé en Loïc Lapoussin stond het na 20 minuten al 2-0.

LEES OOK: Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Geurtje aan aansluitingstreffer

Blauw-Zwart kreeg vervolgens wel de nodige kansen, maar faalde in eerste instantie in de afwerking. Tot Hans Vanaken een losse bal na dik 70 minuten tegen de touwen wist te knallen. En in de extra tijd kreeg Christos Tzolis net voldoende ruimte om de verlossende gelijkmaker in het Truiense doel te krullen.

Club wist een zure nederlaag dus op het nippertje te voorkomen. Maar het het zag zijn achterstand op leider KRC Genk wel oplopen tot acht punten. Bovendien mocht Blauw-Zwart ook van geluk spreken. Aan de goal van Vanaken leek immers een fout van Ferran Jutgla vooraf te gaan op Ryotaro Ito, waardoor de Japanner de bal in de voeten van de Club-aanvoerder werkte.

Mazzu voelt zich bestolen

Ref Simon Bourdeaud'Hui vond het contact echter te weinig om in te grijpen. Ook de VAR bekeek de fase, maar besloot om niet te corrigeren. Tot grote frustratie van STVV-coach Felice Mazzu. "Het is een desillusie, want voor mij is het eerste doelpunt niet geldig. Net als tegen Genk is één van de twee doelpunten discutabel", sakkerde de trainer bij Sporza. "Ito kreeg duidelijk een duw in de rug van Jutgla, maar de beslissing viel nog maar eens een keer in ons nadeel", voegde hij toe bij Het Belang van Limburg.

De treffer van Vanaken moest afgekeurd worden ...

Meest recent

KV Kortijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

2
2
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

116
116
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

49
49
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

15
15
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

21
21
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

13
13
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

22
22
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

45
45
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

84
84
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

67
67
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

47
47
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

22
22
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

22
22
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

28
28
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

115
115
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

39
39
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

231
231
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

105
105
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

207
207
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

76
76
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

67
67
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

240
240
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

60
60
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

53
53

Meer sportnieuws