'Geen risico's voor UCL: Hayen gooit ploeg wéér overhoop'

door
'Geen risico's voor UCL: Hayen gooit ploeg wéér overhoop'

Club Brugge wil zich komende dinsdag verzekeren van een plek in de 1/8ste finales van de Champions League. Maar alvoor het vizier op Bergamo gericht wordt, wacht in eigen land nog een bezoek aan STVV. Coach Nicky Hayen zal dan allicht roteren met zijn basispionnen.

De Belgische kampioen maakte afgelopen woensdag weer een uitstekende beurt op het allerhoogste niveau. In zijn heenwedstrijd tegen Atalanta BC won Club immers met 2-1. En dus houden de Bruggelingen uitzicht op kwalificatie voor de 1/8ste finales. Logisch dus dat de terugmatch van dinsdag momenteel prioritair is.

LEES OOK: Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Loodzwaar wedstrijdschema

Ondertussen blijft Club een bijzonder zwaar wedstrijdschema afwerken. Door de combinatie met de Champions League en de Croky Cup, werkte Blauw-Zwart sinds de winterstop alweer elf (!) wedstrijden af. En dat op slechts een dikke maand tijd. Logisch dus dat de vermoeidheid stilaan begint op te spelen.

En dus is de algemene verwachting dat Hayen opnieuw zal roteren in eigen land. Zeker voor de trip op het verraderlijke kunstgras van Stayen. Leider KRC Genk staat weliswaar negen punten los, in de Jupiler Pro League zijn er gezien het huidige competitieformat voldoende kansen om die scheve situatie recht te zetten.

Voldoende wisselopties

Hayen nam dit keer wel al zijn sterkhouders op in de brede wedstrijdselectie, toch lijkt het zeer onwaarschijnijk dat hij met zijn type-ploeg zal beginnen. Jongens als Chemsdine Talbi, Joel Ordoñez, Ferran Jutgla, Joaquin Seys, Maxim De Cuyper, ... beginnen allicht op de bank. Zij moeten komende dinsdag pas het verschil maken.

Bovendien kan Hayen het zich permitteren om te roteren tegen zijn ex-ploeg, hij heeft voldoende opties in zijn kern. Op de backs staan met Kyrian Sabbe en Hugo Siquet twee goede alternatieven klaar, ook jongens als Gustaf Nilsson, Hugo Vetlesen en Casper Nielsen moet in staat zijn de strijd met STVV aan te gaan.

De mogelijke basiself:

Mignolet; Sabbe, Spileers, Mechele, Siquet; Jashari, Nielsen, Vanaken; Vermant, Nilsson, Vetlesen

De terugmatch tegen Atalanta heeft momenteel de prioriteit op alles ...

Meest recent

Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

39
39
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

13
13
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

18
18
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

402
402
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

288
288
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

49
49
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

58
58
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

76
76
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1430
1430
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

128
128
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

199
199
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

38
38
Code rood Vanaken: ook Verhaeghe in alle staten

Club Brugge won van Westerlo, maar Hans Vanaken ging geblesseerd van het veld. Eerder sprak coach ...

1046
1046
Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

483
483
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

72
72
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

42
42
‘Nieuwe wending na terugkeer De Bruyne’

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

128
128
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

99
99
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

22
22
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

54
54
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

100
100
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

227
227
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

56
56
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

136
136
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

21
21

Meer sportnieuws