'Geen risico's voor UCL: Hayen gooit ploeg wéér overhoop'

door
'Geen risico's voor UCL: Hayen gooit ploeg wéér overhoop'

Club Brugge wil zich komende dinsdag verzekeren van een plek in de 1/8ste finales van de Champions League. Maar alvoor het vizier op Bergamo gericht wordt, wacht in eigen land nog een bezoek aan STVV. Coach Nicky Hayen zal dan allicht roteren met zijn basispionnen.

De Belgische kampioen maakte afgelopen woensdag weer een uitstekende beurt op het allerhoogste niveau. In zijn heenwedstrijd tegen Atalanta BC won Club immers met 2-1. En dus houden de Bruggelingen uitzicht op kwalificatie voor de 1/8ste finales. Logisch dus dat de terugmatch van dinsdag momenteel prioritair is.

LEES OOK: Genk op scherp gezet: Hayen krijgt 'duidelijke ambitie'

Loodzwaar wedstrijdschema

Ondertussen blijft Club een bijzonder zwaar wedstrijdschema afwerken. Door de combinatie met de Champions League en de Croky Cup, werkte Blauw-Zwart sinds de winterstop alweer elf (!) wedstrijden af. En dat op slechts een dikke maand tijd. Logisch dus dat de vermoeidheid stilaan begint op te spelen.

En dus is de algemene verwachting dat Hayen opnieuw zal roteren in eigen land. Zeker voor de trip op het verraderlijke kunstgras van Stayen. Leider KRC Genk staat weliswaar negen punten los, in de Jupiler Pro League zijn er gezien het huidige competitieformat voldoende kansen om die scheve situatie recht te zetten.

Voldoende wisselopties

Hayen nam dit keer wel al zijn sterkhouders op in de brede wedstrijdselectie, toch lijkt het zeer onwaarschijnijk dat hij met zijn type-ploeg zal beginnen. Jongens als Chemsdine Talbi, Joel Ordoñez, Ferran Jutgla, Joaquin Seys, Maxim De Cuyper, ... beginnen allicht op de bank. Zij moeten komende dinsdag pas het verschil maken.

Bovendien kan Hayen het zich permitteren om te roteren tegen zijn ex-ploeg, hij heeft voldoende opties in zijn kern. Op de backs staan met Kyrian Sabbe en Hugo Siquet twee goede alternatieven klaar, ook jongens als Gustaf Nilsson, Hugo Vetlesen en Casper Nielsen moet in staat zijn de strijd met STVV aan te gaan.

De mogelijke basiself:

Mignolet; Sabbe, Spileers, Mechele, Siquet; Jashari, Nielsen, Vanaken; Vermant, Nilsson, Vetlesen

De terugmatch tegen Atalanta heeft momenteel de prioriteit op alles ...

Meest recent

'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

27
27
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

74
74
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

77
77
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

18
18
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

183
183
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

209
209
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

122
122
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

41
41
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

204
204
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

40
40
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

99
99
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

248
248
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

105
105
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

92
92
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

190
190
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

110
110
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

390
390
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

156
156
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

347
347
Bayern staat perplex na ongenadige ingreep van Kompany

Bij Bayern drukt Vincent Kompany niet alleen op het veld zijn stempel door. Ook in de kleedkamer ...

276
276
KRC Genk mikt hoog: absolute droomtransfer op komst

KRC Genk hoopt via Play-Off 2 een Europees ticket te bemachtigen. De Limburgers moeten jaarlijks ...

496
496
Anderlecht aan zet: Bornauw voert gesprekken op

Olivier Renard had kritiek op Jesper Fredberg omwille van het ‘laten liggen’ van enkele ...

252
252
‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

222
222
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

176
176
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

289
289

Meer sportnieuws