'Geen risico's voor UCL: Hayen gooit ploeg wéér overhoop'

1147 stemmen
'Geen risico's voor UCL: Hayen gooit ploeg wéér overhoop'

Club Brugge wil zich komende dinsdag verzekeren van een plek in de 1/8ste finales van de Champions League. Maar alvoor het vizier op Bergamo gericht wordt, wacht in eigen land nog een bezoek aan STVV. Coach Nicky Hayen zal dan allicht roteren met zijn basispionnen.

De Belgische kampioen maakte afgelopen woensdag weer een uitstekende beurt op het allerhoogste niveau. In zijn heenwedstrijd tegen Atalanta BC won Club immers met 2-1. En dus houden de Bruggelingen uitzicht op kwalificatie voor de 1/8ste finales. Logisch dus dat de terugmatch van dinsdag momenteel prioritair is.

LEES OOK: STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Loodzwaar wedstrijdschema

Ondertussen blijft Club een bijzonder zwaar wedstrijdschema afwerken. Door de combinatie met de Champions League en de Croky Cup, werkte Blauw-Zwart sinds de winterstop alweer elf (!) wedstrijden af. En dat op slechts een dikke maand tijd. Logisch dus dat de vermoeidheid stilaan begint op te spelen.

En dus is de algemene verwachting dat Hayen opnieuw zal roteren in eigen land. Zeker voor de trip op het verraderlijke kunstgras van Stayen. Leider KRC Genk staat weliswaar negen punten los, in de Jupiler Pro League zijn er gezien het huidige competitieformat voldoende kansen om die scheve situatie recht te zetten.

Voldoende wisselopties

Hayen nam dit keer wel al zijn sterkhouders op in de brede wedstrijdselectie, toch lijkt het zeer onwaarschijnijk dat hij met zijn type-ploeg zal beginnen. Jongens als Chemsdine Talbi, Joel Ordoñez, Ferran Jutgla, Joaquin Seys, Maxim De Cuyper, ... beginnen allicht op de bank. Zij moeten komende dinsdag pas het verschil maken.

Bovendien kan Hayen het zich permitteren om te roteren tegen zijn ex-ploeg, hij heeft voldoende opties in zijn kern. Op de backs staan met Kyrian Sabbe en Hugo Siquet twee goede alternatieven klaar, ook jongens als Gustaf Nilsson, Hugo Vetlesen en Casper Nielsen moet in staat zijn de strijd met STVV aan te gaan.

De mogelijke basiself:

Mignolet; Sabbe, Spileers, Mechele, Siquet; Jashari, Nielsen, Vanaken; Vermant, Nilsson, Vetlesen

De terugmatch tegen Atalanta heeft momenteel de prioriteit op alles ...

Meest recent

Basisploeg Rode Duivels: wisselt Garcia drie keer?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

0
0
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

24
24
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

33
33
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

81
81
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

145
145
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

30
30
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

41
41
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

53
53
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

102
102
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

84
84
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

34
34
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

174
174
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

211
211
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

459
459
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

217
217
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

331
331
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

33
33
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

44
44
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

187
187
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

220
220
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

29
29
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

516
516
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

191
191
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

48
48
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

45
45

Meer sportnieuws