TRANSFERUURTJE: 'Miljoenentransfer Club, Barça wil Rode Duivel'

779 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenentransfer Club, Barça wil Rode Duivel'

De wintermercato is achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor komende zomer. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

Jupiler Pro League

Mario Stroeykens is bezig aan een uitstekend seizoen bij RSC Anderlecht, maar gaat binnen enkele maanden zijn laatste contractjaar in. Indien hij niet verlengt, lijkt RSCA gedwongen om mee te werken aan een zomers vertrek. Aan interesse alvast geen gebrek. Zo meldt Goal.com via JeunesFooteux dat er minstens drie ploegen uit de Europese topcompetities zijn situatie van dichtbij volgen: Olympique Marseille, RB Leipzig en Brighton and Hove Albion. Die lijst zal alleen maar toenemen als Stroeykens de komende maanden weer zijn beste niveau haalt. Een eerste concreet bod mag dan ook snel verwacht worden.

Club Brugge wist de voorbije seizoen heel wat spelers voor miljoenenbedragen te verkopen. De volgende die aan dat lijstje kan worden toegevoegd, is allicht Joel Ordoñez. De Ecuadoraan heeft zich met zijn sterke prestaties, onder meer in de Champions League, alvast in de kijker gespeeld. Bij TBR Football weet men dat heel wat clubs uit de Premier League een scout in de tribune hadden zitten om Ordoñez live aan het werk te zien tegen Atalanta. Onder meer Chelsea FC, Tottenham Hotspur, Newcastle United en Brighton and Hove Albion hadden naar verluidt een mannetje op pad gestuurd. Het lijkt dan ook slechts een kwestie van tijd alvorens Club een eerste officieel bod mag verwachten.

Antwerp FC zag zich in de voorbije transferperiodes genoodzaakt om verschillende sterkhouders te gelde te maken. Komende zomer is het mogelijk de beurt aan Senne Lammens. De doelman is alvast bezig aan een sterk eerste seizoen als nummer één en heeft op zijn 22ste nog heel wat progressiemarge. "Als er iets komt waar ik moeilijk ‘nee’ tegen kan zeggen en waar de club beter van wordt, moet ik daar ernstig over nadenken", houdt hij zijn opties open in een uitgebreid gesprek met Gazet van Antwerpen. "Als ik hier nog een jaar langer eerste keeper ben, is dat geen probleem."

Buitenland

Komende zomer zou FC Barcelona een extra flankaanvaller willen strikken. Daar is sportief directeur Deco momenteel al volop mee bezig. Volgens El Nacional heeft de Portugees een shortlist van vier spelers. Daarop ook een Belg: Jérémy Doku. Door de komst van Savinho is de Belg niet langer zeker van zijn vaste basisplek bij Manchester City en daar zou Barça dus van willen profiteren. Naast Doku zouden ook Dejan Kulusevski (Tottenham), Luis Diaz (Liverpool) en Anthony Gordon (Newcastle) op het lijstje staan. Vier namen uit de Premier League die ongetwijfeld een heuse som moeten kosten. Het financieel geplaagde Barça lijkt dan ook enkel kans te maken indien het eerst zelf spelers kan verkopen.

Bayern München heeft opnieuw een grote slag geslagen. Zo maakte de Bundesliga-koploper bekend dat Jamal Musiala zijn contract heeft verlengd tot medio 2030. Al betekent het nieuwe contract niet noodzakelijk dat Musiala ook nog vijf jaar effectief bij Bayern zal blijven. BILD weet immers dat in de overeenkomst ook een afkoopclausule opgenomen is, waardoor hij voor 175 miljoen euro zou kunnen vertrekken.

Stroeykens heeft het potentieel om op termijn de Europese top te halen ...

Meest recent

Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

13
13
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

174
174
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

139
139
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

88
88
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

167
167
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

44
44
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

68
68
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

21
21
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

59
59
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

118
118
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

352
352
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

138
138
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

348
348
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

467
467
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

36
36
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1169
1169
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

42
42
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

49
49
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

126
126
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

457
457
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

163
163
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

186
186
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

90
90
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

125
125
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

70
70

Meer sportnieuws