TRANSFERUURTJE: 'Miljoenentransfer Club, Barça wil Rode Duivel'

door
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenentransfer Club, Barça wil Rode Duivel'

De wintermercato is achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor komende zomer. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Jupiler Pro League

Mario Stroeykens is bezig aan een uitstekend seizoen bij RSC Anderlecht, maar gaat binnen enkele maanden zijn laatste contractjaar in. Indien hij niet verlengt, lijkt RSCA gedwongen om mee te werken aan een zomers vertrek. Aan interesse alvast geen gebrek. Zo meldt Goal.com via JeunesFooteux dat er minstens drie ploegen uit de Europese topcompetities zijn situatie van dichtbij volgen: Olympique Marseille, RB Leipzig en Brighton and Hove Albion. Die lijst zal alleen maar toenemen als Stroeykens de komende maanden weer zijn beste niveau haalt. Een eerste concreet bod mag dan ook snel verwacht worden.

Club Brugge wist de voorbije seizoen heel wat spelers voor miljoenenbedragen te verkopen. De volgende die aan dat lijstje kan worden toegevoegd, is allicht Joel Ordoñez. De Ecuadoraan heeft zich met zijn sterke prestaties, onder meer in de Champions League, alvast in de kijker gespeeld. Bij TBR Football weet men dat heel wat clubs uit de Premier League een scout in de tribune hadden zitten om Ordoñez live aan het werk te zien tegen Atalanta. Onder meer Chelsea FC, Tottenham Hotspur, Newcastle United en Brighton and Hove Albion hadden naar verluidt een mannetje op pad gestuurd. Het lijkt dan ook slechts een kwestie van tijd alvorens Club een eerste officieel bod mag verwachten.

Antwerp FC zag zich in de voorbije transferperiodes genoodzaakt om verschillende sterkhouders te gelde te maken. Komende zomer is het mogelijk de beurt aan Senne Lammens. De doelman is alvast bezig aan een sterk eerste seizoen als nummer één en heeft op zijn 22ste nog heel wat progressiemarge. "Als er iets komt waar ik moeilijk ‘nee’ tegen kan zeggen en waar de club beter van wordt, moet ik daar ernstig over nadenken", houdt hij zijn opties open in een uitgebreid gesprek met Gazet van Antwerpen. "Als ik hier nog een jaar langer eerste keeper ben, is dat geen probleem."

Buitenland

Komende zomer zou FC Barcelona een extra flankaanvaller willen strikken. Daar is sportief directeur Deco momenteel al volop mee bezig. Volgens El Nacional heeft de Portugees een shortlist van vier spelers. Daarop ook een Belg: Jérémy Doku. Door de komst van Savinho is de Belg niet langer zeker van zijn vaste basisplek bij Manchester City en daar zou Barça dus van willen profiteren. Naast Doku zouden ook Dejan Kulusevski (Tottenham), Luis Diaz (Liverpool) en Anthony Gordon (Newcastle) op het lijstje staan. Vier namen uit de Premier League die ongetwijfeld een heuse som moeten kosten. Het financieel geplaagde Barça lijkt dan ook enkel kans te maken indien het eerst zelf spelers kan verkopen.

Bayern München heeft opnieuw een grote slag geslagen. Zo maakte de Bundesliga-koploper bekend dat Jamal Musiala zijn contract heeft verlengd tot medio 2030. Al betekent het nieuwe contract niet noodzakelijk dat Musiala ook nog vijf jaar effectief bij Bayern zal blijven. BILD weet immers dat in de overeenkomst ook een afkoopclausule opgenomen is, waardoor hij voor 175 miljoen euro zou kunnen vertrekken.

Stroeykens heeft het potentieel om op termijn de Europese top te halen ...

Meest recent

Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

14
14
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

48
48
Lammens beeft bij Man Utd: nieuwe coach grijpt drastisch in

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

70
70
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

187
187
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

216
216
'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

In principe debuteerde hij vlak voor de winterstop al tegen Club Brugge. Maar het Nicky ...

188
188
Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

374
374
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

15
15
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

56
56
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

475
475
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

362
362
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

246
246
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

294
294
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

89
89
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

681
681
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

251
251
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

478
478
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

724
724
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

216
216
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

427
427
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

192
192
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

188
188
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

178
178
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

82
82
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

275
275

Meer sportnieuws