TRANSFERUURTJE: 'Miljoenentransfer Club, Barça wil Rode Duivel'

779 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenentransfer Club, Barça wil Rode Duivel'

De wintermercato is achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor komende zomer. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Jupiler Pro League

Mario Stroeykens is bezig aan een uitstekend seizoen bij RSC Anderlecht, maar gaat binnen enkele maanden zijn laatste contractjaar in. Indien hij niet verlengt, lijkt RSCA gedwongen om mee te werken aan een zomers vertrek. Aan interesse alvast geen gebrek. Zo meldt Goal.com via JeunesFooteux dat er minstens drie ploegen uit de Europese topcompetities zijn situatie van dichtbij volgen: Olympique Marseille, RB Leipzig en Brighton and Hove Albion. Die lijst zal alleen maar toenemen als Stroeykens de komende maanden weer zijn beste niveau haalt. Een eerste concreet bod mag dan ook snel verwacht worden.

Club Brugge wist de voorbije seizoen heel wat spelers voor miljoenenbedragen te verkopen. De volgende die aan dat lijstje kan worden toegevoegd, is allicht Joel Ordoñez. De Ecuadoraan heeft zich met zijn sterke prestaties, onder meer in de Champions League, alvast in de kijker gespeeld. Bij TBR Football weet men dat heel wat clubs uit de Premier League een scout in de tribune hadden zitten om Ordoñez live aan het werk te zien tegen Atalanta. Onder meer Chelsea FC, Tottenham Hotspur, Newcastle United en Brighton and Hove Albion hadden naar verluidt een mannetje op pad gestuurd. Het lijkt dan ook slechts een kwestie van tijd alvorens Club een eerste officieel bod mag verwachten.

Antwerp FC zag zich in de voorbije transferperiodes genoodzaakt om verschillende sterkhouders te gelde te maken. Komende zomer is het mogelijk de beurt aan Senne Lammens. De doelman is alvast bezig aan een sterk eerste seizoen als nummer één en heeft op zijn 22ste nog heel wat progressiemarge. "Als er iets komt waar ik moeilijk ‘nee’ tegen kan zeggen en waar de club beter van wordt, moet ik daar ernstig over nadenken", houdt hij zijn opties open in een uitgebreid gesprek met Gazet van Antwerpen. "Als ik hier nog een jaar langer eerste keeper ben, is dat geen probleem."

Buitenland

Komende zomer zou FC Barcelona een extra flankaanvaller willen strikken. Daar is sportief directeur Deco momenteel al volop mee bezig. Volgens El Nacional heeft de Portugees een shortlist van vier spelers. Daarop ook een Belg: Jérémy Doku. Door de komst van Savinho is de Belg niet langer zeker van zijn vaste basisplek bij Manchester City en daar zou Barça dus van willen profiteren. Naast Doku zouden ook Dejan Kulusevski (Tottenham), Luis Diaz (Liverpool) en Anthony Gordon (Newcastle) op het lijstje staan. Vier namen uit de Premier League die ongetwijfeld een heuse som moeten kosten. Het financieel geplaagde Barça lijkt dan ook enkel kans te maken indien het eerst zelf spelers kan verkopen.

Bayern München heeft opnieuw een grote slag geslagen. Zo maakte de Bundesliga-koploper bekend dat Jamal Musiala zijn contract heeft verlengd tot medio 2030. Al betekent het nieuwe contract niet noodzakelijk dat Musiala ook nog vijf jaar effectief bij Bayern zal blijven. BILD weet immers dat in de overeenkomst ook een afkoopclausule opgenomen is, waardoor hij voor 175 miljoen euro zou kunnen vertrekken.

Stroeykens heeft het potentieel om op termijn de Europese top te halen ...

Meest recent

'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

119
119
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

67
67
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union moet Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt zijn, want het ...

116
116
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

96
96
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

308
308
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

285
285
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

121
121
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

113
113
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

98
98
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

15
15
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

116
116
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

487
487
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

296
296
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

198
198
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

188
188
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

56
56
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

104
104
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

1052
1052
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

535
535
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

229
229
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

80
80
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

336
336
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

103
103
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

122
122
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

124
124

Meer sportnieuws