TRANSFERUURTJE: 'Miljoenentransfer Club, Barça wil Rode Duivel'

door
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenentransfer Club, Barça wil Rode Duivel'

De wintermercato is achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor komende zomer. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Jupiler Pro League

Mario Stroeykens is bezig aan een uitstekend seizoen bij RSC Anderlecht, maar gaat binnen enkele maanden zijn laatste contractjaar in. Indien hij niet verlengt, lijkt RSCA gedwongen om mee te werken aan een zomers vertrek. Aan interesse alvast geen gebrek. Zo meldt Goal.com via JeunesFooteux dat er minstens drie ploegen uit de Europese topcompetities zijn situatie van dichtbij volgen: Olympique Marseille, RB Leipzig en Brighton and Hove Albion. Die lijst zal alleen maar toenemen als Stroeykens de komende maanden weer zijn beste niveau haalt. Een eerste concreet bod mag dan ook snel verwacht worden.

Club Brugge wist de voorbije seizoen heel wat spelers voor miljoenenbedragen te verkopen. De volgende die aan dat lijstje kan worden toegevoegd, is allicht Joel Ordoñez. De Ecuadoraan heeft zich met zijn sterke prestaties, onder meer in de Champions League, alvast in de kijker gespeeld. Bij TBR Football weet men dat heel wat clubs uit de Premier League een scout in de tribune hadden zitten om Ordoñez live aan het werk te zien tegen Atalanta. Onder meer Chelsea FC, Tottenham Hotspur, Newcastle United en Brighton and Hove Albion hadden naar verluidt een mannetje op pad gestuurd. Het lijkt dan ook slechts een kwestie van tijd alvorens Club een eerste officieel bod mag verwachten.

Antwerp FC zag zich in de voorbije transferperiodes genoodzaakt om verschillende sterkhouders te gelde te maken. Komende zomer is het mogelijk de beurt aan Senne Lammens. De doelman is alvast bezig aan een sterk eerste seizoen als nummer één en heeft op zijn 22ste nog heel wat progressiemarge. "Als er iets komt waar ik moeilijk ‘nee’ tegen kan zeggen en waar de club beter van wordt, moet ik daar ernstig over nadenken", houdt hij zijn opties open in een uitgebreid gesprek met Gazet van Antwerpen. "Als ik hier nog een jaar langer eerste keeper ben, is dat geen probleem."

Buitenland

Komende zomer zou FC Barcelona een extra flankaanvaller willen strikken. Daar is sportief directeur Deco momenteel al volop mee bezig. Volgens El Nacional heeft de Portugees een shortlist van vier spelers. Daarop ook een Belg: Jérémy Doku. Door de komst van Savinho is de Belg niet langer zeker van zijn vaste basisplek bij Manchester City en daar zou Barça dus van willen profiteren. Naast Doku zouden ook Dejan Kulusevski (Tottenham), Luis Diaz (Liverpool) en Anthony Gordon (Newcastle) op het lijstje staan. Vier namen uit de Premier League die ongetwijfeld een heuse som moeten kosten. Het financieel geplaagde Barça lijkt dan ook enkel kans te maken indien het eerst zelf spelers kan verkopen.

Bayern München heeft opnieuw een grote slag geslagen. Zo maakte de Bundesliga-koploper bekend dat Jamal Musiala zijn contract heeft verlengd tot medio 2030. Al betekent het nieuwe contract niet noodzakelijk dat Musiala ook nog vijf jaar effectief bij Bayern zal blijven. BILD weet immers dat in de overeenkomst ook een afkoopclausule opgenomen is, waardoor hij voor 175 miljoen euro zou kunnen vertrekken.

Stroeykens heeft het potentieel om op termijn de Europese top te halen ...

Meest recent

Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

13
13
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

83
83
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

26
26
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

174
174
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

84
84
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

185
185
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

280
280
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

241
241
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

381
381
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

172
172
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

146
146
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

107
107
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

142
142
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

81
81
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

255
255
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

31
31
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

592
592
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

69
69
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

120
120
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

195
195
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

346
346
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

98
98
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

109
109
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

323
323
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

538
538

Meer sportnieuws