Leko: "Zij behoren bij de twee beste teams van België"

276 stemmen
Leko:

Standard weet nu al: wil het de top zes halen, dan zal het de komende weken flink gaan moeten stunten. Vanavond wacht de eerste topaffiche tegen KRC Genk. Trainer Ivan Leko blikte alvast vooruit naar het treffen met de leider uit de Jupiler Pro League.

LEES OOK: 'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Standard wil Genk irriteren

KRC Genk is aan een zeer goed seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Limburgers gaan voluit voor de landstitel. Ivan Leko hoopt dat zijn team kan stunten tegen de leider.

"Samen met Club Brugge behoren ze tot de twee beste teams van België. Om hen te kunnen verslaan, moeten ze een slechte dag hebben moet Standard in topvorm zijn. Maar we hebben in onze twee competitie- en bekerwedstrijden al laten zien dat we ze het moeilijk kunnen maken", verklaarde Leko aan La Dernière Heure.

Standard speelde vorige week zeer matig op het veld van KVC Westerlo. Het maakte op geen enkel moment aanspraak op puntengewin. Ze gingen dan ook oververdiend met 4-2 onderuit. Leko tilde niet zwaar aan die nederlaag.

Westerlo al vergeten

"Het is alweer vergeten. We hadden net tien goede wedstrijden gespeeld, dat soort dingen gebeuren. De tegenstander was beter dan wij en wij waren verdedigend niet in staat om onze voorsprong vast te houden na de 0-1. We moeten onthouden wat we in de vorige wedstrijden goed hebben gedaan, Westerlo als les gebruiken en de komende vijf wedstrijden wedstrijd voor wedstrijd verder kijken", zei Leko.

Standard speelt vanavond dus tegen KRC Genk. Nadien wachten partijen tegen Club Brugge, Anderlecht, Union SG en Royal Antwerp FC. Loodzwaar.

Gaat Standard stunten tegen Genk?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

74
74
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

53
53
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

43
43
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

75
75
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

93
93
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

97
97
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

33
33
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

240
240
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

35
35
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

296
296
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

108
108
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

274
274
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

107
107
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

198
198
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

186
186
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

103
103
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

39
39
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

102
102
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

263
263
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

724
724
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

191
191
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

246
246
'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

162
162
'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

126
126
'WK wordt goudmijn voor Club Brugge'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

221
221
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

1132
1132

Meer sportnieuws