De Condé onthult opvallend verhaal over koopje KRC Genk

367 stemmen
De Condé onthult opvallend verhaal over koopje KRC Genk

Zoals voorzien heeft KRC Genk een rustige wintermercato achter de rug. Zo streek er met Yaimar Medina slechts één nieuwkomer neer in de Cegeka Arena. In een gesprek met de clubkanalen verschaft Dimitri de Condé een extra woordje uitleg over de 20-jarige Ecuadoraan, die links achterin de concurrentie met Joris Kayembe moet aanscherpen.

"Yaimar is een jongen met erg veel aanvallende kwaliteiten. Hij werd in zijn land omgevormd van winger tot linksachter. Hij is enorm explosief, heeft een geweldige linker en met zijn fantastische vrije trap ook een wapen heeft waar we in de toekomst hopen van te profiteren. Hij is dus vooral offensief georiënteerd", vertelt het Head of Football. "We zijn ook niet over één nacht ijs gegaan in dit verhaal."

LEES OOK: 'KRC Genk en Dortmund akkoord: recordsom voor Karetsas'

Koopje voor Genk

"In de zomer wilde Thorsten Fink er nog niemand bij, ongeacht dat we toen ook Yaimar hebben gesproken. Dat was helaas niet haalbaar, maar onze focus is op hem gebleven. De coach zei ook dat hij een ander type was dan wat we al hadden en we dus op hem moesten inzetten. We zijn dan ook heel blij dat het nu wel gelukt is om hem te overtuigen, met dank aan een combinatie van factoren."

"Het belangrijkste is het contact dat we al in twee mercato's gelegd hadden om ons plan uit te leggen, waardoor die jongen het gevoel had dat de club hem echt wou. Dat heeft in ons voordeel gespeeld. Daarnaast hadden we geluk dat er een contractuele afspraak was ginds, want er is eigenlijk niemand echt op ingegaan. Maar er waren aanzienlijk hogere aanbiedingen op hem dan wat wij betaalden."

Pitbull De Condé

"Enkel door wat op papier stond zijn we erin geslaagd", doet De Condé toch een opvallend verhaal uit de doeken. De bijna vijf miljoen die Genk op tafel legde om de kapers op de kust te snel af te zijn voor Medina, die zijn kribbel zette onder een verbintenis tot medio 2029, blijkt zo plots een koopje. Knap werk van de sportieve baas, die zijn reputatie als pitbull die niet snel loslaat alweer kracht bijzet.

"Zo werkt het nu eenmaal. We zijn niet alleen op de wereld en de tijden zijn veranderd. Als club moeten we actiever en sneller werken dan ooit. Jonge talenten van Ecuador gaan tegenwoordig rechtstreeks naar een topcompetitie. Dan weet ik dat die menselijke aandacht het verschil kan maken", aldus De Condé, volgens wie het grote potentieel van de eenmalig international al meteen zichtbaar is.

Geduld met Medina

"Hij kan mee met het tempo en heeft geen moeite om het voetbaltactische aspect op te pikken. De kwaliteiten zijn er, alleen blijft het wel een aanzienlijke stap en draait de ploeg goed. De voornaamste taak is nu dan ook zijn aanpassing. Dat heeft nog even tijd nodig. Wanneer we hem tussen de lijnen mogen verwachten? Wanneer de coach hem nodig heeft. Dus dat hangt af van zijn eigen integratie."

Denkt u dat Medina een voltreffer wordt?

Meest recent

'Antwerp casht op revelatie: opvolging al verzekerd'

Er waait een frisse wind bij Antwerp, waar het sinds de overname voorlopig wel nog opvallend rustig ...

105
105
'Buitenkans voor Club Brugge: dure vogel terug op tafel'

Het beloven nog drukke weken te worden bij Club Brugge. Terwijl er ook op uitgaand vlak nog heel wat ...

140
140
'Anderlecht zoekt flankaanvaller: bod op oude bekende'

Na het 1-1 gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien te kloppen om door te ...

167
167
Leko hakt knopen door: typeploeg Club Brugge lekt uit

Vrijdag begint Club Brugge al aan het echte werk, want dan staat de Supercup tegen Union op het ...

435
435
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

148
148
Italiaanse crisis ontspoort: Maldini vertrekt na twee weken

In Italië neemt de crisis bij de nationale voetbalbond steeds grotere proporties aan. ...

60
60
'Anderlecht troeft Standard af: Sibierski wil oude bekende'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

310
310
'Europese ster naar Anfield: Liverpool opent gesprekken'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

92
92
Burgess genaturaliseerd tot Belg: "Van Bommel mag me bellen"

Christian Burgess heeft een woelig tussenseizoen achter de rug. De verdediger zag zijn contract bij ...

339
339
'Kassa Anderlecht rinkelt; miljoenenaanwinst plots ver weg'

Terwijl de Europese campagne inmiddels al begonnen is, blijft RSC Anderlecht druk in de weer op de ...

311
311
‘Allegri dumpt Lukaku voor zijn droomspits van 50 miljoen’

Romelu Lukaku krijgt een bijzonder pijnlijke boodschap uit Napels. Massimiliano Allegri lijkt niet ...

517
517
Bruno speelt open kaart: vers bloed bij Anderlecht

In de tweede voorronde van de Europa League moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien uit te ...

323
323
'Club Brugge tast in buidel: drie toptransfers op til'

Club Brugge sloot zijn zomerstage zaterdag af met een 2-1 nederlaag tegen Stade Rennes. Daarmee zit ...

809
809
Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Marc Coucke geniet zichtbaar van de zomer, maar voor de eigenaar van Anderlecht blijft het voetbal ...

438
438
Bruno maakt brokken: trio buitenspel bij Anderlecht

De komende weken moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor tal van overbodige ...

921
921
'Onyedika out: Club Brugge drukt door voor vervanger'

In de oefenmatch tegen Stade Rennes verscheen hij zaterdag nog gewoon aan de aftrap, maar behoudens ...

701
701
Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Imke Courtois maakt al geruime tijd furore als analiste bij de openbare omroep en ook als veel ...

331
331
Aanwinst bekoort bij Standard: "Een goede mix"

Standard deed al een aantal zeer opmerkelijke transfers. De Rouches haalden onder meer Salieu ...

146
146
'KRC Genk en Dortmund akkoord: recordsom voor Karetsas'

Borussia Dortmund en KRC Genk hebben na wekenlang onderhandelen een akkoord gevonden omtrent de ...

875
875
Zorgen bij Union SG? "Dat kostte hen de titel"

Union SG kent weer een drukke transferzomer. Niemand weet op dit moment of ze echt versterkt zijn. ...

134
134
OH Leuven stelt vijfde zomeraanwinst officieel voor

OH Leuven wil eindelijk nog eens een echt goed seizoen meemaken. De club heeft daarom nood aan de ...

49
49
Standard sloeg toe: "Kreeg telefoontje van Wilmots"

Standard zat deze mercato zeker niet stil. De Rouches wisten al een aantal spelers naar de Vurige ...

267
267
'Anderlecht strijkt deze som op voor Vazquez'

Luis Vazquez verlaat RSC Anderlecht. De Argentijnse aanvaller is op weg naar de Engelse ...

577
577
Standard rekent op 'nieuwe smaakmaker'

Standard kent een voorspoedige zomermercato. De Luikenaars hopen ook dat een aantal spelers dit jaar ...

215
215
Club Brugge maakt terugkeer oude bekende officieel bekend

Club Brugge heeft een volgende speler aangetrokken. Eentje voor Club NXT. Het gaat om niemand minder ...

185
185

Meer sportnieuws