De Condé onthult opvallend verhaal over koopje KRC Genk

door
De Condé onthult opvallend verhaal over koopje KRC Genk

Zoals voorzien heeft KRC Genk een rustige wintermercato achter de rug. Zo streek er met Yaimar Medina slechts één nieuwkomer neer in de Cegeka Arena. In een gesprek met de clubkanalen verschaft Dimitri de Condé een extra woordje uitleg over de 20-jarige Ecuadoraan, die links achterin de concurrentie met Joris Kayembe moet aanscherpen.

"Yaimar is een jongen met erg veel aanvallende kwaliteiten. Hij werd in zijn land omgevormd van winger tot linksachter. Hij is enorm explosief, heeft een geweldige linker en met zijn fantastische vrije trap ook een wapen heeft waar we in de toekomst hopen van te profiteren. Hij is dus vooral offensief georiënteerd", vertelt het Head of Football. "We zijn ook niet over één nacht ijs gegaan in dit verhaal."

LEES OOK: Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Koopje voor Genk

"In de zomer wilde Thorsten Fink er nog niemand bij, ongeacht dat we toen ook Yaimar hebben gesproken. Dat was helaas niet haalbaar, maar onze focus is op hem gebleven. De coach zei ook dat hij een ander type was dan wat we al hadden en we dus op hem moesten inzetten. We zijn dan ook heel blij dat het nu wel gelukt is om hem te overtuigen, met dank aan een combinatie van factoren."

"Het belangrijkste is het contact dat we al in twee mercato's gelegd hadden om ons plan uit te leggen, waardoor die jongen het gevoel had dat de club hem echt wou. Dat heeft in ons voordeel gespeeld. Daarnaast hadden we geluk dat er een contractuele afspraak was ginds, want er is eigenlijk niemand echt op ingegaan. Maar er waren aanzienlijk hogere aanbiedingen op hem dan wat wij betaalden."

Pitbull De Condé

"Enkel door wat op papier stond zijn we erin geslaagd", doet De Condé toch een opvallend verhaal uit de doeken. De bijna vijf miljoen die Genk op tafel legde om de kapers op de kust te snel af te zijn voor Medina, die zijn kribbel zette onder een verbintenis tot medio 2029, blijkt zo plots een koopje. Knap werk van de sportieve baas, die zijn reputatie als pitbull die niet snel loslaat alweer kracht bijzet.

"Zo werkt het nu eenmaal. We zijn niet alleen op de wereld en de tijden zijn veranderd. Als club moeten we actiever en sneller werken dan ooit. Jonge talenten van Ecuador gaan tegenwoordig rechtstreeks naar een topcompetitie. Dan weet ik dat die menselijke aandacht het verschil kan maken", aldus De Condé, volgens wie het grote potentieel van de eenmalig international al meteen zichtbaar is.

Geduld met Medina

"Hij kan mee met het tempo en heeft geen moeite om het voetbaltactische aspect op te pikken. De kwaliteiten zijn er, alleen blijft het wel een aanzienlijke stap en draait de ploeg goed. De voornaamste taak is nu dan ook zijn aanpassing. Dat heeft nog even tijd nodig. Wanneer we hem tussen de lijnen mogen verwachten? Wanneer de coach hem nodig heeft. Dus dat hangt af van zijn eigen integratie."

Denkt u dat Medina een voltreffer wordt?

Meest recent

Hazard doet Anderlecht schrikken: vertrek in de maak?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Paars-Wit wil zich immers ...

15
15
'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

146
146
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

159
159
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

84
84
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

59
59
'Anderlecht hakt knoop definitief door over Duranville'

Het is voorlopig nog wachten op de eerste winteraanwinst van Anderlecht. Het staat in ieder geval ...

225
225
Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Zulte Waregem beleefde een eerste seizoenshelft met pieken en dalen. Dat blijkt ook uit hun plaats ...

62
62
'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

481
481
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

157
157
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

186
186
'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

De transfermarkt is officieel geopend in België. De Belgische ploegen zijn zoals vanouds weer ...

57
57
Zulte Waregem zorgt voor positieve volgende stap

We opperden de afgelopen dagen voor minder buitenlandse spelers en meer kansen voor de Belgische ...

107
107
Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Sporting Charleroi zag Rik De Mil naar AA Gent vertrekken. De Zebra's namen rustig hun tijd om na te ...

120
120
Vermeeren in oog van de storm bij OM

Arthur Vermeeren dacht net vertrokken te zijn bij OM — tot één actie alles deed ...

123
123
'Bassette en Ngonge klaar voor opvallende transfers'

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

99
99
Ten Hag zorgt voor gigantische verrassing met nieuwe job

Erik ten Hag heeft voor een enoirme verrassing gezorgd. De voormalige coach van Bayer Leverkusen, ...

39
39
Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig nog windstil omtrent ingaande versterking. Nochtans heeft ...

211
211
'Solden in Anderlecht: update contracten De Cat & co'

Het zijn nog maar eens solden bij RSC Anderlecht, waar tal van miscasts in januari liefst bij het ...

363
363
'Plottwist bij Club Brugge: exit in stroomversnelling?'

Club Brugge vertoeft momenteel op winterstage in Marbella, waar Ivan Leko de basis moet leggen voor ...

576
576
'AA Gent doet gouden zaken: miscast laat kassa rinkelen'

AA Gent bereikte dinsdag een akkoord met Cercle Brugge omtrent Dante Vanzeir, die mét ...

485
485
'5 voor 12 in Anderlecht: catastrofe wenkt voor Renard'

Zijn nieuwe bazen winden er geen doekjes om dat Olivier Renard zich moet bewijzen. De sportief ...

392
392
Hrosovsky speelt open kaart over toekomst bij KRC Genk

Een vertrek van een of meerdere sterkhouders leek niet aan de orde, maar als een donderslag bij ...

442
442
Hasi houdt adem in: Anderlecht vreest rampscenario

Met een magere 4 op 12 sloot RSC Anderlecht het jaar op teleurstellende wijze af. Als oorzaak ...

436
436
Tzolis klapt uit de biecht: jackpot voor Club Brugge?

Club Brugge wil de kern bij elkaar houden in januari, al zou dat wel eens gemakkelijker gezegd dan ...

693
693
'Anderlecht dumpt duo: verrassende comeback op til?'

RSC Anderlecht moet in januari vooral de veel te brede kern zien af te slanken, maar Besnik Hasi ...

650
650

Meer sportnieuws