De Condé onthult opvallend verhaal over koopje KRC Genk

367 stemmen
De Condé onthult opvallend verhaal over koopje KRC Genk

Zoals voorzien heeft KRC Genk een rustige wintermercato achter de rug. Zo streek er met Yaimar Medina slechts één nieuwkomer neer in de Cegeka Arena. In een gesprek met de clubkanalen verschaft Dimitri de Condé een extra woordje uitleg over de 20-jarige Ecuadoraan, die links achterin de concurrentie met Joris Kayembe moet aanscherpen.

"Yaimar is een jongen met erg veel aanvallende kwaliteiten. Hij werd in zijn land omgevormd van winger tot linksachter. Hij is enorm explosief, heeft een geweldige linker en met zijn fantastische vrije trap ook een wapen heeft waar we in de toekomst hopen van te profiteren. Hij is dus vooral offensief georiënteerd", vertelt het Head of Football. "We zijn ook niet over één nacht ijs gegaan in dit verhaal."

LEES OOK: 'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

Koopje voor Genk

"In de zomer wilde Thorsten Fink er nog niemand bij, ongeacht dat we toen ook Yaimar hebben gesproken. Dat was helaas niet haalbaar, maar onze focus is op hem gebleven. De coach zei ook dat hij een ander type was dan wat we al hadden en we dus op hem moesten inzetten. We zijn dan ook heel blij dat het nu wel gelukt is om hem te overtuigen, met dank aan een combinatie van factoren."

"Het belangrijkste is het contact dat we al in twee mercato's gelegd hadden om ons plan uit te leggen, waardoor die jongen het gevoel had dat de club hem echt wou. Dat heeft in ons voordeel gespeeld. Daarnaast hadden we geluk dat er een contractuele afspraak was ginds, want er is eigenlijk niemand echt op ingegaan. Maar er waren aanzienlijk hogere aanbiedingen op hem dan wat wij betaalden."

Pitbull De Condé

"Enkel door wat op papier stond zijn we erin geslaagd", doet De Condé toch een opvallend verhaal uit de doeken. De bijna vijf miljoen die Genk op tafel legde om de kapers op de kust te snel af te zijn voor Medina, die zijn kribbel zette onder een verbintenis tot medio 2029, blijkt zo plots een koopje. Knap werk van de sportieve baas, die zijn reputatie als pitbull die niet snel loslaat alweer kracht bijzet.

"Zo werkt het nu eenmaal. We zijn niet alleen op de wereld en de tijden zijn veranderd. Als club moeten we actiever en sneller werken dan ooit. Jonge talenten van Ecuador gaan tegenwoordig rechtstreeks naar een topcompetitie. Dan weet ik dat die menselijke aandacht het verschil kan maken", aldus De Condé, volgens wie het grote potentieel van de eenmalig international al meteen zichtbaar is.

Geduld met Medina

"Hij kan mee met het tempo en heeft geen moeite om het voetbaltactische aspect op te pikken. De kwaliteiten zijn er, alleen blijft het wel een aanzienlijke stap en draait de ploeg goed. De voornaamste taak is nu dan ook zijn aanpassing. Dat heeft nog even tijd nodig. Wanneer we hem tussen de lijnen mogen verwachten? Wanneer de coach hem nodig heeft. Dus dat hangt af van zijn eigen integratie."

Denkt u dat Medina een voltreffer wordt?

Meest recent

Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

15
15
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

33
33
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

39
39
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

126
126
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

201
201
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

217
217
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

151
151
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

277
277
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

114
114
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

540
540
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

76
76
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

56
56
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

329
329
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

56
56
'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

In de WK-selectie van de Rode Duivels koos Rudi Garcia voor Jérémy Doku, Leandro ...

132
132
'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

36
36
Veronique De Kock en Ronaldo serveren bloedheet spektakel

Véronique De Kock heeft een verhaal opgediept waar veel mensen alleen maar van kunnen dromen. ...

93
93
'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

139
139
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft eindelijk coach, Vossen vindt club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

123
123
‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Mandela Keita speelde in het verleden bij Royal Antwerp FC, maar afgelopen seizoen maakte de ...

174
174
Pal tijdens het WK: Gert Verheyen slaat totaal andere weg in

Terwijl miljoenen kijkers hem wekelijks aan het werk zien als analist tijdens het WK, is Gert ...

215
215
‘Victor Bruno tweede keus: Anderlecht greep naast deze T1’

Victor Bruno werd officieel voorgesteld als de nieuwe hoofdtrainer van RSC Anderlecht. De Portugees ...

549
549
'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

De transfermolen begint stilaan echt op gang te komen. Ook in België werden al de nodige deals ...

263
263
'Club Brugge wil stunten met 37-jarige 'wereldster''

Club Brugge zoekt naar een nieuwe keeper. De Bruggelingen zagen Simon Mignolet stoppen en Dani van ...

988
988
Van Ibrahimovic tot Ferdinand: Ronaldo plots de held

Op dit WK zijn er veel meningen, maar weinig echt gefundeerde. Veel roepen, zodat het wordt opgepikt ...

18
18

Meer sportnieuws