De Condé onthult opvallend verhaal over koopje KRC Genk

door
De Condé onthult opvallend verhaal over koopje KRC Genk

Zoals voorzien heeft KRC Genk een rustige wintermercato achter de rug. Zo streek er met Yaimar Medina slechts één nieuwkomer neer in de Cegeka Arena. In een gesprek met de clubkanalen verschaft Dimitri de Condé een extra woordje uitleg over de 20-jarige Ecuadoraan, die links achterin de concurrentie met Joris Kayembe moet aanscherpen.

"Yaimar is een jongen met erg veel aanvallende kwaliteiten. Hij werd in zijn land omgevormd van winger tot linksachter. Hij is enorm explosief, heeft een geweldige linker en met zijn fantastische vrije trap ook een wapen heeft waar we in de toekomst hopen van te profiteren. Hij is dus vooral offensief georiënteerd", vertelt het Head of Football. "We zijn ook niet over één nacht ijs gegaan in dit verhaal."

LEES OOK: Genk met frustraties na RSCA: Fink legt vinger op de wonde

Koopje voor Genk

"In de zomer wilde Thorsten Fink er nog niemand bij, ongeacht dat we toen ook Yaimar hebben gesproken. Dat was helaas niet haalbaar, maar onze focus is op hem gebleven. De coach zei ook dat hij een ander type was dan wat we al hadden en we dus op hem moesten inzetten. We zijn dan ook heel blij dat het nu wel gelukt is om hem te overtuigen, met dank aan een combinatie van factoren."

"Het belangrijkste is het contact dat we al in twee mercato's gelegd hadden om ons plan uit te leggen, waardoor die jongen het gevoel had dat de club hem echt wou. Dat heeft in ons voordeel gespeeld. Daarnaast hadden we geluk dat er een contractuele afspraak was ginds, want er is eigenlijk niemand echt op ingegaan. Maar er waren aanzienlijk hogere aanbiedingen op hem dan wat wij betaalden."

Pitbull De Condé

"Enkel door wat op papier stond zijn we erin geslaagd", doet De Condé toch een opvallend verhaal uit de doeken. De bijna vijf miljoen die Genk op tafel legde om de kapers op de kust te snel af te zijn voor Medina, die zijn kribbel zette onder een verbintenis tot medio 2029, blijkt zo plots een koopje. Knap werk van de sportieve baas, die zijn reputatie als pitbull die niet snel loslaat alweer kracht bijzet.

"Zo werkt het nu eenmaal. We zijn niet alleen op de wereld en de tijden zijn veranderd. Als club moeten we actiever en sneller werken dan ooit. Jonge talenten van Ecuador gaan tegenwoordig rechtstreeks naar een topcompetitie. Dan weet ik dat die menselijke aandacht het verschil kan maken", aldus De Condé, volgens wie het grote potentieel van de eenmalig international al meteen zichtbaar is.

Geduld met Medina

"Hij kan mee met het tempo en heeft geen moeite om het voetbaltactische aspect op te pikken. De kwaliteiten zijn er, alleen blijft het wel een aanzienlijke stap en draait de ploeg goed. De voornaamste taak is nu dan ook zijn aanpassing. Dat heeft nog even tijd nodig. Wanneer we hem tussen de lijnen mogen verwachten? Wanneer de coach hem nodig heeft. Dus dat hangt af van zijn eigen integratie."

Denkt u dat Medina een voltreffer wordt?

Meest recent

Anderlecht-fans keren zich massaal tegen één speler

Er valt heel wat na te kaarten over het gelijkspel van zondagavond tussen Anderlecht en KRC Genk. ...

27
27
'Om deze reden verkoos Man Utd Lammens boven Donnarumma'

Zondag waren tijdens de derby in Manchester vele ogen gericht op de nieuwe doelmannen. Bij City nam ...

22
22
PSV niet gerust: Bosz velt zijn oordeel over Union

Deze week wordt de league phase van de Champions League op gang getrapt. De eerste wedstrijden ...

50
50
'Loodzware opdracht Lukaku bij terugkeer bij Anderlecht'

Anderlecht moest zondag vrede nemen met een gelijkspel tegen KRC Genk. Eén van de ...

171
171
Cruciaal nieuws: Homawoo reageert na horrorbotsing

Standard slaagde er afgelopen weekend opnieuw niet in om zijn wedstrijd te winnen. Het moest deze ...

64
64
'Real Madrid heeft al mega vervanger voor Vinicius Jr'

Real Madrid hield zich al bij al nog vrij rustig op de transfermarkt deze zomer. Het bleef bij vier ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Bayern, Renard spreekt over transfers'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

223
223
Hommeles bij Antwerp: fans genegeerd en interne ruzie

Royal Antwerp FC ging met de billen bloot tegen KAA Gent en blijft in de Jupiler Pro League na een ...

585
585
Doku verbaast na glansrol: onthulling slaat in als bom

Jérémy Doku liet zich van zijn beste kant zien bij Manchester City. In de stadsderby ...

179
179
Degryse maakt brandhout van Genk-goudhaantje: “Irritant!”

Een veelbesproken speeldag van de Jupiler Pro League is afgerond. Er vielen enkele rode kaarten en ...

543
543
Deschacht en Karl Vannieuwkerke clashen zwaar

Karl Vannieuwkerke is nog steeds één van de meest populaire schermgezichten bij de ...

307
307
Nieuw fenomeen bij KRC Genk: "Ronduit indrukwekkend"

We haalden al verschillende keren aan dat Head of Football Dimitri De Condé misschien wel de ...

345
345
Genk met frustraties na RSCA: Fink legt vinger op de wonde

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. Ze speelden ruim een uur met een man meer, ...

246
246
Vandenbempt begrijpt niéts van Club: "Volstrekt overbodig"

Bij Club Brugge likken ze hun wonden na een povere 1 op 6 tegen AA Gent en La Louvière. ...

371
371
Amorim breekt stilte: pijnlijke bekentenis doet schrikken

Manchester United was 25 jaar geleden nog de beste club ter wereld, maar anno 2025 zijn ze niet meer ...

185
185
Onder vuur: Renard breekt stilzwijgen met droomscenario

Olivier Renard kreeg de nodige kritiek voor zijn toch wel wisselvallige zomermercato. De sportieve ...

549
549
Degryse fileert Club-bestuur: “Hoelang lachen ze nog?"

Club Brugge is pover begonnen aan het seizoen in de Jupiler Pro League. Ze verloren terecht met 1-0 ...

522
522
3 op 10 - RSCA-speler krijgt keiharde veeg uit de pan

RSC Anderlecht is er andermaal niet in geslaagd de volle buit te pakken in een topwedstrijd in eigen ...

397
397
Bal aan het rollen: tweede grote doorbraak in DAZN-soap?

Na maanden van onderhandelingen werd afgelopen weekend een eerste groot akkoord bereikt omtrent de ...

1776
1776
Tzolis op bank gezet: Hayen onthult de echte reden

Na amper zes competitieduels is de tweede nederlaag van Club Brugge in de eigen Jupiler Pro League ...

405
405
Samoise moet zélf ingrijpen na VAR-fase: "Bizarre situatie"

AA Gent pakte zondagmiddag een fraaie overwinning en haalde het met 1-2 op het veld van Antwerp FC. ...

161
161
El Ouahdi verkoopt messcherpe sneer aan Anderlecht

KRC Genk is er zondagavond niet in geslaagd om het tweede luik van het seizoen met een overwinning ...

426
426
Jackers stort in: Club riskeert groot drama

Het bestuur pusht, Jackers kraakt: twee momenten en het huis staat in brand. Achter de storm zit een ...

747
747
Engeland in shock na waanzinnig optreden Doku

Na een aarzelende start van de competitie heeft Manchester City zondagavond nog eens indruk gemaakt ...

582
582
Anderlecht genaaid door arbitrage? Ex-ref antwoordt Hasi

RSC Anderlecht speelde zondagavond een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op een ...

1256
1256

Meer sportnieuws