De Condé onthult opvallend verhaal over koopje KRC Genk

367
De Condé onthult opvallend verhaal over koopje KRC Genk

Zoals voorzien heeft KRC Genk een rustige wintermercato achter de rug. Zo streek er met Yaimar Medina slechts één nieuwkomer neer in de Cegeka Arena. In een gesprek met de clubkanalen verschaft Dimitri de Condé een extra woordje uitleg over de 20-jarige Ecuadoraan, die links achterin de concurrentie met Joris Kayembe moet aanscherpen.

"Yaimar is een jongen met erg veel aanvallende kwaliteiten. Hij werd in zijn land omgevormd van winger tot linksachter. Hij is enorm explosief, heeft een geweldige linker en met zijn fantastische vrije trap ook een wapen heeft waar we in de toekomst hopen van te profiteren. Hij is dus vooral offensief georiënteerd", vertelt het Head of Football. "We zijn ook niet over één nacht ijs gegaan in dit verhaal."

LEES OOK: 'Verrassende knaltransfer op komst voor Genk'

Koopje voor Genk

"In de zomer wilde Thorsten Fink er nog niemand bij, ongeacht dat we toen ook Yaimar hebben gesproken. Dat was helaas niet haalbaar, maar onze focus is op hem gebleven. De coach zei ook dat hij een ander type was dan wat we al hadden en we dus op hem moesten inzetten. We zijn dan ook heel blij dat het nu wel gelukt is om hem te overtuigen, met dank aan een combinatie van factoren."

"Het belangrijkste is het contact dat we al in twee mercato's gelegd hadden om ons plan uit te leggen, waardoor die jongen het gevoel had dat de club hem echt wou. Dat heeft in ons voordeel gespeeld. Daarnaast hadden we geluk dat er een contractuele afspraak was ginds, want er is eigenlijk niemand echt op ingegaan. Maar er waren aanzienlijk hogere aanbiedingen op hem dan wat wij betaalden."

Pitbull De Condé

"Enkel door wat op papier stond zijn we erin geslaagd", doet De Condé toch een opvallend verhaal uit de doeken. De bijna vijf miljoen die Genk op tafel legde om de kapers op de kust te snel af te zijn voor Medina, die zijn kribbel zette onder een verbintenis tot medio 2029, blijkt zo plots een koopje. Knap werk van de sportieve baas, die zijn reputatie als pitbull die niet snel loslaat alweer kracht bijzet.

"Zo werkt het nu eenmaal. We zijn niet alleen op de wereld en de tijden zijn veranderd. Als club moeten we actiever en sneller werken dan ooit. Jonge talenten van Ecuador gaan tegenwoordig rechtstreeks naar een topcompetitie. Dan weet ik dat die menselijke aandacht het verschil kan maken", aldus De Condé, volgens wie het grote potentieel van de eenmalig international al meteen zichtbaar is.

Geduld met Medina

"Hij kan mee met het tempo en heeft geen moeite om het voetbaltactische aspect op te pikken. De kwaliteiten zijn er, alleen blijft het wel een aanzienlijke stap en draait de ploeg goed. De voornaamste taak is nu dan ook zijn aanpassing. Dat heeft nog even tijd nodig. Wanneer we hem tussen de lijnen mogen verwachten? Wanneer de coach hem nodig heeft. Dus dat hangt af van zijn eigen integratie."

🚀

Denkt u dat Medina een voltreffer wordt?

Meest recent

Jean-Marie Pfaff stunt: terugkeer door grote poort

...

195
195
Anderlecht krijgt vlak voor PAOK dubbele domper

Anderlecht kan om 20u30 zijn kwalificatie voor de play-offs van de Europa League veiligstellen. ...

83
83
'Godts wrijft zich in handen: droomtransfer nadert'

Ajax wil donderdagavond kwalificatie voor de play-offs van de Conference League over de streep ...

20
20
Clash in Charleroi: sterkhouder blijft zijn kat sturen

Charleroi begon vorig weekend zijn seizoen uitstekend door in zijn openingsmatch meteen OH Leuven ...

46
46
'Strijd om Fernandez-Pardo: 2 nieuwe grootmachten in de mix'

Matias Fernandez-Pardo was deze zomer het wit konijn in de WK-selectie van de Rode Duivels. De ...

56
56
'Geen doorbraak in Italië: Anderlecht-talent zet stap terug'

Bij Anderlecht blijft Neerpede een zeer belangrijke rol spelen, maar niet alle jeugdproducten hebben ...

121
121
AA Gent spreekt vertrouwen uit met nieuw contract

Bij AA Gent investeerden ze de voorbije jaren stevig in de jeugdopleiding en richtten ze ook hun ...

50
50
'Schok bij Club: Barcelona komt opnieuw aankloppen'

Bij Club Brugge hopen ze in de komende weken nog enkele spelers te kunnen verkopen. Ludovit Reis en ...

698
698
Groot nieuws bij Man City: Doku tekent bij

Er is deze zomer bij Manchester City heel wat veranderd na het vertrek van Pep Guardiola. De Engelse ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Transferitis in Gent, Club verliest Forbs'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

356
356
Marc Degryse verrast fans: "Plots werd het heel donker..."

Marc Degryse is nog steeds een naam waar naar geluisterd wordt in de Belgische voetbalwereld. De ...

119
119
‘Antwerp krijgt verdict over blessure Daniel Meija’

Royal Antwerp FC is het seizoen met een zege begonnen. The Great Old verwezenlijkte een comeback ...

152
152
‘Jackpot Anderlecht: Man Utd, Liverpool én PSG kloppen aan’

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De supporters ...

802
802
'Cercle pakt weer uit met komst groot talent'

Cercle Brugge wil dit seizoen beter doen na alweer een moeilijk jaar en was daarom al zeer druk in ...

93
93
Vossen doet onthulling: "Dan was ik gestopt"

Komend weekend gaat ook in de Challenger Pro League het nieuwe seizoen van start. Daarbij lijkt ...

227
227
'Sibierski grijpt definitief naast oude JPL-bekende'

Anderlecht kan tot dusver tevreden zijn over de start van zijn seizoen, want het won zijn ...

185
185
Seuntjens na primeur met Lommel: dramatisch nieuws schokt

Ralf Seuntjens beleefde dit weekend een wedstrijd van uitersten. Sportief pakte Lommel meteen zijn ...

41
41
'KV Mechelen wil stunten met transfer bij Bodø/Glimt'

KV Mechelen wist deze week met Leo Hjelde eindelijk zijn broodnodige defensieve versterking te ...

107
107
'PSG pakt na winnen Supercup door met drieklapper'

Paris Saint-Germain bewees woensdagavond nog eens dat het voorlopig onverslaanbaar is in Europa. De ...

78
78
'Antwerp zet alles op terugkeer oude bekende'

Antwerp begon zijn seizoen met een opsteker door vorig weekend op de valreep nog SK Beveren te ...

426
426
Dure aankoop leeft op bij Anderlecht: "Voel me goed"

RSC Anderlecht speelt vanavond in eigen huis tegen PAOK Saloniki. Paars-Wit staat er goed voor ...

401
401
'Cercle Brugge gaat voor straffe Premier League-deal'

Cercle Brugge zou de komende dagen een volgende ingaande transfer kunnen gaan afronden. The Daily ...

177
177
Degryse: "Ik denk dat Lukaku dat beloofde aan Coucke"

Romelu Lukaku tekende voor een jaar met optie voor nog een jaar bij Fenerbahçe. Daar gaat hij ...

641
641
Eindelijk! Yari Verschaeren heeft nieuwe club beet

Na toch wel heel wat weken zoeken heeft Yari Verschaeren dan toch een nieuwe club gevonden. De ...

139
139
‘Na Fenerbahçe-deal barst pijnlijke bom rond Lukaku’

Romelu Lukaku is officieel speler van Fenerbahçe. Amper een jaar nadat hij Napoli mee ...

299
299

Meer sportnieuws