De Condé geeft uitleg bij verrassend vertrek Cuesta

door
De Condé geeft uitleg bij verrassend vertrek Cuesta

Dé missie van KRC Genk deze winter was om de kern bijeen te houden, want in Limburg hebben ze hun zinnen gezet op de titel. Dat leek ook te gaan lukken, tot ze vorige week op het nippertje nog afscheid moesten nemen van Carlos Cuesta.

Daarmee verloren ze één van hun oudgedienden, want de Colombiaanse verdediger was maar liefst 5,5 jaar aan de slag in de Cegeka Arena. Het leeuwendeel van die periode was Cuesta een absolute sterkhouder, maar dit seizoen gaf Thorsten Fink de voorkeur aan Sadick en Smets als centrale duo.

LEES OOK: Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

Genk liet Cuesta alsnog vertrekken

"De timing vond ik heel jammerlijk, maar die hebben we zelf niet in de hand", blikt sportief directeur Dimitri de Condé in TechTalk terug op de transfer. "De dag voor Brugge komt Galatasaray op de proppen. De speler zelf wou die transfer echt maken."

Cuesta wou vertrekken omdat hij met het oog op de nationale ploeg meer wou spelen. Genk twijfelde aanvankelijk nog, maar werkte uiteindelijk toch mee aan een vertrek. Met 8 miljoen euro vingen ze ook nog een mooie transfersom.

Vertrouwen in Kongolo als vervanger

Een vervanger haalde Genk niet. "We hebben met Kongolo, Palacios en Manguelle drie jongens klaarstaan. Vooral Kongolo, die echt wel interesse genoot van de grootste clubs van Europa, heeft vorig jaar thuis tegen Brugge en op Union bewezen klaar te zijn voor het grote werk. Wij kiezen er dan ook resoluut voor om Josué een rij vooruit te schuiven."

Er zullen de komende maanden dus wellicht meer speelminuten weggelegd zijn voor de 18-jarige Kongolo, die tot dusver al zes keer mocht opdraven in de Genkse hoofdmacht. Adrian Palacios (20) mocht tot dusver enkel kort invallen in de bekermatch tegen Beveren, terwijl de 17-jarige Brad Manguelle nog wacht op zijn debuut.

Deed Genk er goed aan Cuesta te laten vertrekken?

Meest recent

Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

25
25
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

17
17
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

139
139
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

145
145
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

41
41
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

62
62
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

325
325
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

296
296
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

154
154
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

291
291
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

870
870
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

55
55
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

200
200
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

281
281
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

110
110
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

89
89
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

216
216
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

215
215
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

358
358
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

193
193
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

63
63
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

151
151
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

46
46
Verdwijning bij Club Brugge: "Wordt pijnlijk verhaal"

Club Brugge blijft een wisselvallig seizoen afwerken in de Jupiler Pro League. De Bruggelingen ...

235
235
Anderlecht én Garcia krijgen duidelijk De Cat-advies

Anderlecht wist zondag in de klassieker op het veld van Club Brugge een 2-2-gelijkspel uit de brand ...

241
241

Meer sportnieuws