De Condé geeft uitleg bij verrassend vertrek Cuesta

door
De Condé geeft uitleg bij verrassend vertrek Cuesta

Dé missie van KRC Genk deze winter was om de kern bijeen te houden, want in Limburg hebben ze hun zinnen gezet op de titel. Dat leek ook te gaan lukken, tot ze vorige week op het nippertje nog afscheid moesten nemen van Carlos Cuesta.

Daarmee verloren ze één van hun oudgedienden, want de Colombiaanse verdediger was maar liefst 5,5 jaar aan de slag in de Cegeka Arena. Het leeuwendeel van die periode was Cuesta een absolute sterkhouder, maar dit seizoen gaf Thorsten Fink de voorkeur aan Sadick en Smets als centrale duo.

LEES OOK: Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Genk liet Cuesta alsnog vertrekken

"De timing vond ik heel jammerlijk, maar die hebben we zelf niet in de hand", blikt sportief directeur Dimitri de Condé in TechTalk terug op de transfer. "De dag voor Brugge komt Galatasaray op de proppen. De speler zelf wou die transfer echt maken."

Cuesta wou vertrekken omdat hij met het oog op de nationale ploeg meer wou spelen. Genk twijfelde aanvankelijk nog, maar werkte uiteindelijk toch mee aan een vertrek. Met 8 miljoen euro vingen ze ook nog een mooie transfersom.

Vertrouwen in Kongolo als vervanger

Een vervanger haalde Genk niet. "We hebben met Kongolo, Palacios en Manguelle drie jongens klaarstaan. Vooral Kongolo, die echt wel interesse genoot van de grootste clubs van Europa, heeft vorig jaar thuis tegen Brugge en op Union bewezen klaar te zijn voor het grote werk. Wij kiezen er dan ook resoluut voor om Josué een rij vooruit te schuiven."

Er zullen de komende maanden dus wellicht meer speelminuten weggelegd zijn voor de 18-jarige Kongolo, die tot dusver al zes keer mocht opdraven in de Genkse hoofdmacht. Adrian Palacios (20) mocht tot dusver enkel kort invallen in de bekermatch tegen Beveren, terwijl de 17-jarige Brad Manguelle nog wacht op zijn debuut.

Deed Genk er goed aan Cuesta te laten vertrekken?

Meest recent

Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

231
231
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

180
180
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

179
179
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

29
29
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

223
223
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

101
101
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

661
661
Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

316
316
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

549
549
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

106
106
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

471
471
Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

68
68
Vreemd moment in bekerzege Club: "Grijze zone?"

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

517
517
'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

Club Brugge zou in januari onder meer een extra flankaanvaller willen aantrekken. Maar Blauw-Zwart ...

334
334
Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Vrijdagavond zijn de ogen van de voetbalwereld op de Amerikaanse hoofdstad Washington DC gericht. ...

275
275
'Duits succes bezorgt El Khannouss nieuwe miljoenenklepper'

Verschillende oude bekenden uit het Belgische voetbal maken ook dit seizoen opnieuw het mooie weer ...

170
170
Anderlecht met voeten op grond: titelambities in koelkast?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

380
380
Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Dankzij een 1-2 zege tegen OH Leuven blijft Club Brugge al zeker tot na nieuwjaar op drie fronten ...

356
356
Nieuwe twist in DAZN-soap: VRT en VTM op vinkenslag

Het conflict tussen (ex-)rechtenhouder DAZN en de Pro League omtrent het tv-contract blijft de ...

533
533
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

46
46
Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Terwijl de oorlog met DAZN omtrent het tv-contract alle aandacht opeist woedt er achter de schermen ...

411
411
'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

180
180
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

236
236
Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Dankzij een krappe 1-2 zege in Leuven stootte Club Brugge woensdag door naar de kwartfinale van de ...

432
432
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Het heeft bloed, zweed en tranen gekost, maar na een heus spektakelstuk tegen STVV bekert Antwerp ...

557
557

Meer sportnieuws