De Condé geeft uitleg bij verrassend vertrek Cuesta

door
De Condé geeft uitleg bij verrassend vertrek Cuesta

Dé missie van KRC Genk deze winter was om de kern bijeen te houden, want in Limburg hebben ze hun zinnen gezet op de titel. Dat leek ook te gaan lukken, tot ze vorige week op het nippertje nog afscheid moesten nemen van Carlos Cuesta.

Daarmee verloren ze één van hun oudgedienden, want de Colombiaanse verdediger was maar liefst 5,5 jaar aan de slag in de Cegeka Arena. Het leeuwendeel van die periode was Cuesta een absolute sterkhouder, maar dit seizoen gaf Thorsten Fink de voorkeur aan Sadick en Smets als centrale duo.

LEES OOK: 'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

Genk liet Cuesta alsnog vertrekken

"De timing vond ik heel jammerlijk, maar die hebben we zelf niet in de hand", blikt sportief directeur Dimitri de Condé in TechTalk terug op de transfer. "De dag voor Brugge komt Galatasaray op de proppen. De speler zelf wou die transfer echt maken."

Cuesta wou vertrekken omdat hij met het oog op de nationale ploeg meer wou spelen. Genk twijfelde aanvankelijk nog, maar werkte uiteindelijk toch mee aan een vertrek. Met 8 miljoen euro vingen ze ook nog een mooie transfersom.

Vertrouwen in Kongolo als vervanger

Een vervanger haalde Genk niet. "We hebben met Kongolo, Palacios en Manguelle drie jongens klaarstaan. Vooral Kongolo, die echt wel interesse genoot van de grootste clubs van Europa, heeft vorig jaar thuis tegen Brugge en op Union bewezen klaar te zijn voor het grote werk. Wij kiezen er dan ook resoluut voor om Josué een rij vooruit te schuiven."

Er zullen de komende maanden dus wellicht meer speelminuten weggelegd zijn voor de 18-jarige Kongolo, die tot dusver al zes keer mocht opdraven in de Genkse hoofdmacht. Adrian Palacios (20) mocht tot dusver enkel kort invallen in de bekermatch tegen Beveren, terwijl de 17-jarige Brad Manguelle nog wacht op zijn debuut.

Deed Genk er goed aan Cuesta te laten vertrekken?

Meest recent

Westerlo baalt na late gelijkmaker: "Moeten het binnenhalen"

De afsluiter van de 22ste speeldag in de Jupiler Pro League kreeg zondagavond geen winnaar. KV ...

7
7
'Bizarre wending rond Marc Brys bij Kameroen'

Kameroen schopte het op de voorbije Africa Cup tot de kwartfinales, waarin ze echter uitgeschakeld ...

61
61
Vanderbiest bevestigt: "Zijn laatste match voor Mechelen"

KV Mechelen is zondagavond niet verder geraakt dan een gelijkspel tegen Westerlo, waarmee het een ...

76
76
De Winter scoort, maar Milan verliest terrein in titelstrijd

AC Milan heeft zondag geen goede zaak gedaan in de strijd om de titel. Het slaagde er immers niet in ...

10
10
Hasi viseert drie spelers na dramatische prestatie

In november leek Anderlecht zich nog te ontpoppen tot titelkandidaat na zeges in de toppers tegen ...

280
280
Knaltransfer Carrasco: "Hij is een uitstekende speler"

Yannick Carrasco is intussen 2,5 jaar aan de slag in Saudi-Arabië, waar Al-Shabab in de zomer ...

61
61
Hazard begrijpt fans: "Niet genoeg wat we laten zien"

Anderlecht beleefde zondag alweer een pijnlijke avond in de competitie. Het bleef in eigen stadion ...

97
97
'Nieuwe wending: na basisplaats vertrek bij Anderlecht'

Anderlecht liet zondagavond pijnlijke punten liggen tegen rode lantaarn Dender. Besnik Hasi kon in ...

271
271
Geen goede zaak voor PO1: Mechelen redt pas op valreep punt

De strijd om de top zes is weer een beetje spannender geworden. KV Mechelen liet de concurrentie ...

65
65
Hoogspanning Anderlecht: spelers op matje, ontslag Hasi gevraagd

De motor van RSC Anderlecht blijft voorlopig sputteren in de Jupiler Pro League. Zondagavond raakte ...

635
635
Nieuwe klap Anderlecht: rode lantaarn pakt gouden punt

RSC Anderlecht heeft zondagavond opnieuw averij opgelopen in de Jupiler Pro League. Paars-Wit kon ...

232
232
Rentree in mineur: Juventus verpest grote comeback Lukaku

Romelu Lukaku heeft zijn eerste speelminuten van het seizoen gemaakt. Na maanden revalideren maakte ...

53
53
‘Vermeeren schrikt zich rot: OM maakt schokbeslissing’

Marseille wil z’n middenveld komende zomer compleet hertekenen. En dat nieuws komt als een ...

497
497
Sensatie! United reanimeert titelstrijd met zege op Arsenal

Zelf kampioen worden zit er allicht niet meer in, maar Manchester United drukt wel zijn stempel op ...

93
93
Na turbulent jaar staat Antwerp-fan Tom Waes voor zware test

Tom Waes zal ongetwijfeld blij zijn dat we in een nieuw jaar zitten. 2025 was turbulent voor het ...

23
23
Anderlecht uitgefloten aan rust: 'opvolger Hasi' al genoemd

Na de recente 1 op 9 wou RSC Anderlecht zo snel mogelijk aanknopen met een overwinning in de Jupiler ...

527
527
Straffe beelden: Stromae zet Lotto Park in vuur en vlam

RSC Anderlecht heeft op sportief vlak allerminst een succesvolle periode achter de rug. Maar qua ...

53
53
Barça leider na pareltje Yamal, extra ademruimte Van Persie

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in de Spaanse Primera Division. De Catalanen wonnen met ...

23
23
'Club Brugge all-in: tweede duurste aanwinst uit clubgeschiedenis'

Met Félix Lemaréchal heeft Club Brugge zijn eerste aanwinst van de mercato ...

945
945
SK Beveren wint na tumult in slotfase, Vanderhaeghe baalt

SK Beveren blijft door de competitie razen in de Challenger Pro League. Op de Freethiel boekte de ...

173
173
Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Racing Genk blijft krasselen in de eigen competitie. De Limburgers leken lange tijd op weg naar een ...

367
367
Anderlecht-Dender: Hasi verbaast met debutant in basiself

RSC Anderlecht liet de voorbije matchen dure steken vallen in de Jupiler Pro League en bleef tijdens ...

141
141
Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Charles De Ketelaere is goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen in de Serie A. Zondag was de Rode ...

25
25
"Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

De goede sfeer na de opflakkering vlak voor nieuwjaar, is inmiddels weer gaan liggen bij Antwerp FC. ...

227
227
Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd de komst van ...

601
601

Meer sportnieuws