De Condé geeft uitleg bij verrassend vertrek Cuesta

door
De Condé geeft uitleg bij verrassend vertrek Cuesta

Dé missie van KRC Genk deze winter was om de kern bijeen te houden, want in Limburg hebben ze hun zinnen gezet op de titel. Dat leek ook te gaan lukken, tot ze vorige week op het nippertje nog afscheid moesten nemen van Carlos Cuesta.

Daarmee verloren ze één van hun oudgedienden, want de Colombiaanse verdediger was maar liefst 5,5 jaar aan de slag in de Cegeka Arena. Het leeuwendeel van die periode was Cuesta een absolute sterkhouder, maar dit seizoen gaf Thorsten Fink de voorkeur aan Sadick en Smets als centrale duo.

LEES OOK: 'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

Genk liet Cuesta alsnog vertrekken

"De timing vond ik heel jammerlijk, maar die hebben we zelf niet in de hand", blikt sportief directeur Dimitri de Condé in TechTalk terug op de transfer. "De dag voor Brugge komt Galatasaray op de proppen. De speler zelf wou die transfer echt maken."

Cuesta wou vertrekken omdat hij met het oog op de nationale ploeg meer wou spelen. Genk twijfelde aanvankelijk nog, maar werkte uiteindelijk toch mee aan een vertrek. Met 8 miljoen euro vingen ze ook nog een mooie transfersom.

Vertrouwen in Kongolo als vervanger

Een vervanger haalde Genk niet. "We hebben met Kongolo, Palacios en Manguelle drie jongens klaarstaan. Vooral Kongolo, die echt wel interesse genoot van de grootste clubs van Europa, heeft vorig jaar thuis tegen Brugge en op Union bewezen klaar te zijn voor het grote werk. Wij kiezen er dan ook resoluut voor om Josué een rij vooruit te schuiven."

Er zullen de komende maanden dus wellicht meer speelminuten weggelegd zijn voor de 18-jarige Kongolo, die tot dusver al zes keer mocht opdraven in de Genkse hoofdmacht. Adrian Palacios (20) mocht tot dusver enkel kort invallen in de bekermatch tegen Beveren, terwijl de 17-jarige Brad Manguelle nog wacht op zijn debuut.

Deed Genk er goed aan Cuesta te laten vertrekken?

Meest recent

Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

0
0
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

46
46
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

49
49
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

122
122
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

48
48
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

77
77
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

32
32
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

242
242
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

169
169
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

235
235
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

266
266
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

124
124
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

249
249
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

984
984
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

102
102
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

50
50
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

116
116
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

616
616
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

252
252
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

676
676
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

185
185
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

254
254
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

46
46
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

56
56
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

704
704

Meer sportnieuws