Atalanta héél aanwezig in België: "Al jaren op de radar"

door
Atalanta héél aanwezig in België:

Club Brugge ontvangt vanavond Atalanta. Dat is een gevaarlijke ploeg, want de Italianen doen het al vele jaren goed in de subtop van het Europese voetbal. Atalanta heeft ook een goede band met België. Het is immers geen toeval dat Charles De Ketelaere alsnog bij de club uit Bergamo belandde.

LEES OOK: Erg verrassende Club-speler in CL-team van de week

Dolberg en Jashari genoemd bij Atalanta

Atalanta werd het afgelopen jaar in België in verband gebracht met Kasper Dolberg van RSC Anderlecht en Ardon Jashari van Club Brugge. Er doken nog heel wat transfergeruchten op over Atalanta en spelers uit de Jupiler Pro League. Dat is geen verrassing.

De club heeft in het verleden al de nodige zaken gedaan in België. Zo haalden ze Timothy Castagne, Joakim Maehle en Ruslan Malinovskyi allen weg bij KRC Genk. Dat kostte hen slechts 32,5 miljoen euro. Het trio toonde zich in Italië en ze vulden de kassa met 45 miljoen euro. Niet de grote winsten, maar sportief waren ze ook een meerwaarde.

Atalanta heeft een zeer goed scoutingsapparaat en ze speuren naast België ook gretig de Nederlandse markt af. Daar wisten ze onder meer Marten de Roon en Teun Koopmeiners op te pikken, net als Sam Lammers. Ze slaan niet al te vaak de bal mis bij Atalanta. (Lees verder onder de foto).

De Ketelaere jaren op de radar

Iemand die ook al in zijn periode in Brugge op de radar stond: Charles De Ketelaere. "Hij werd uiteraard al een tijdje gevolgd door Atalanta. Maehle zat er ook, en dat is geen toeval. België is immers een zeer interessante spelersmarkt. Voor CDK was het beter geweest dat hij eerst naar Atalanta was vertrokken en nadien naar AC Milan", klinkt het bij onze bron die het reilen en zeilen binnen de Italiaanse club goed kent. 

De meeste spelers uit België zijn haalbaar voor Atalanta, dat bedragen tot wel 25 miljoen euro kan investeren de afgelopen jaren. Daar lijkt zo een beetje de limiet te liggen. De Ketelaere was daardoor al een zeer dure vogel en te duur voor Atalanta. Hij trok uiteindelijk voor 36,5 miljoen euro naar AC Milan. Atalanta bleef zijn situatie in de gaten houden en zag zijn kans toen CDK daar op de sukkel was. In totaal betaalden ze ongeveer 25 miljoen euro (huurprijs plus het lichten van de aankoopoptie). Alweer sterk gedaan van Atalanta.

Het is dus geen toeval dat Atalanta de Belgische markt verkent. "Wat de reden is voor hun succes? Ze hebben een goede scouting. Wekelijks zitten er veel scouts uit Italië in de Belgische stadions. De Belgische competitie is en blijft interessant omdat het een goede opleidingscompetitie is. De ideale tussenstap voor de grote competities. De overstap vanuit België naar een Europese topclub is misschien wat hoog gegrepen, maar voor de ploegen daar net onder is het wel perfect."

Dat mocht Charles De Ketelaere ook aan den lijve ondervinden. De stap van Club Brugge naar AC Milan was te groot. Dat bleek ook al voor spelers als Sambi Lokonga (Arsenal), Sergio Gomez (Manchester City) of Arthur Vermeeren (Atlético Madrid). Misschien in het vervolg toch maar eens vaker richting Bergamo kijken?

Gaat CDK scoren tegen Club Brugge?

Meest recent

KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

1
1
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

109
109
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

22
22
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

40
40
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

107
107
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

28
28
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

36
36
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

28
28
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

110
110
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

235
235
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

44
44
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

61
61
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

35
35
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

160
160
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

219
219
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

176
176
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

327
327
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

542
542
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

207
207
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

265
265
KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

389
389
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

117
117
'KRC Genk slaat gigantische slag: 70 miljoen euro op komst'

KRC Genk is inzake transferbeleid een voorbeeldclub in België. Geen Belgische club doet inzake ...

490
490
"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

276
276

Meer sportnieuws