Atalanta héél aanwezig in België: "Al jaren op de radar"

door
Atalanta héél aanwezig in België:

Club Brugge ontvangt vanavond Atalanta. Dat is een gevaarlijke ploeg, want de Italianen doen het al vele jaren goed in de subtop van het Europese voetbal. Atalanta heeft ook een goede band met België. Het is immers geen toeval dat Charles De Ketelaere alsnog bij de club uit Bergamo belandde.

LEES OOK: Serie A: De Ketelaere goud waard, Gift Orban gaat boekje te buiten

Dolberg en Jashari genoemd bij Atalanta

Atalanta werd het afgelopen jaar in België in verband gebracht met Kasper Dolberg van RSC Anderlecht en Ardon Jashari van Club Brugge. Er doken nog heel wat transfergeruchten op over Atalanta en spelers uit de Jupiler Pro League. Dat is geen verrassing.

De club heeft in het verleden al de nodige zaken gedaan in België. Zo haalden ze Timothy Castagne, Joakim Maehle en Ruslan Malinovskyi allen weg bij KRC Genk. Dat kostte hen slechts 32,5 miljoen euro. Het trio toonde zich in Italië en ze vulden de kassa met 45 miljoen euro. Niet de grote winsten, maar sportief waren ze ook een meerwaarde.

Atalanta heeft een zeer goed scoutingsapparaat en ze speuren naast België ook gretig de Nederlandse markt af. Daar wisten ze onder meer Marten de Roon en Teun Koopmeiners op te pikken, net als Sam Lammers. Ze slaan niet al te vaak de bal mis bij Atalanta. (Lees verder onder de foto).

De Ketelaere jaren op de radar

Iemand die ook al in zijn periode in Brugge op de radar stond: Charles De Ketelaere. "Hij werd uiteraard al een tijdje gevolgd door Atalanta. Maehle zat er ook, en dat is geen toeval. België is immers een zeer interessante spelersmarkt. Voor CDK was het beter geweest dat hij eerst naar Atalanta was vertrokken en nadien naar AC Milan", klinkt het bij onze bron die het reilen en zeilen binnen de Italiaanse club goed kent. 

De meeste spelers uit België zijn haalbaar voor Atalanta, dat bedragen tot wel 25 miljoen euro kan investeren de afgelopen jaren. Daar lijkt zo een beetje de limiet te liggen. De Ketelaere was daardoor al een zeer dure vogel en te duur voor Atalanta. Hij trok uiteindelijk voor 36,5 miljoen euro naar AC Milan. Atalanta bleef zijn situatie in de gaten houden en zag zijn kans toen CDK daar op de sukkel was. In totaal betaalden ze ongeveer 25 miljoen euro (huurprijs plus het lichten van de aankoopoptie). Alweer sterk gedaan van Atalanta.

Het is dus geen toeval dat Atalanta de Belgische markt verkent. "Wat de reden is voor hun succes? Ze hebben een goede scouting. Wekelijks zitten er veel scouts uit Italië in de Belgische stadions. De Belgische competitie is en blijft interessant omdat het een goede opleidingscompetitie is. De ideale tussenstap voor de grote competities. De overstap vanuit België naar een Europese topclub is misschien wat hoog gegrepen, maar voor de ploegen daar net onder is het wel perfect."

Dat mocht Charles De Ketelaere ook aan den lijve ondervinden. De stap van Club Brugge naar AC Milan was te groot. Dat bleek ook al voor spelers als Sambi Lokonga (Arsenal), Sergio Gomez (Manchester City) of Arthur Vermeeren (Atlético Madrid). Misschien in het vervolg toch maar eens vaker richting Bergamo kijken?

Gaat CDK scoren tegen Club Brugge?

Meest recent

Spaanse pers uit zijn dak na Supercopa-optreden Courtois

Aanstaande zondag wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. En degenen ...

80
80
Zware winterprik heeft gevolgen: bekermatchen in gevaar?

Komende weekend gaat de bal níét aan het rollen op de Belgische (amateur)velden. Door ...

70
70
Nainggolan richting Patro: "Radja en Stijnen? Vuurwerk!"

Een week voor de tweede seizoenshelft van start gaat, is de Challenger Pro League in de ban van een ...

72
72
Titelstrijd blijft leven: Arsenal ontsnapt tegen Liverpool

In Engeland waren de ogen donderdagavond op het Emirates Stadium gericht voor het duel tussen de ...

49
49
Hasi doet Anderlecht-fans vrezen met transferstatement

RSC Anderlecht begint binnen exact één week aan de tweede seizoenshelft met een ...

194
194
Puike Courtois zorgt voor droomfinale, eerste prijs PSG

De Supercopa de España krijgt komend weekend een gedroomde finale. Daags na FC Barcelona wist ...

66
66
Vanaken of Tzolis? Gouden Schoen verdeelt Club-kleedkamer

Aanstaande zondag vormt het Silt in Middelkerke het schouwtoneel voor de uitereiking van de 72ste ...

119
119
"Onmenselijk" - onthutsende getuigenis Essevee en Vandenbroeck

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

198
198
Nieuwe miljoenendeal Genk: "Maar níét in de winter"

KRC Genk lijkt in 2026 opnieuw afscheid te moeten nemen van enkele smaakmakers. Zo is de kans ...

682
682
'Conte schrikt zich hoedje: nieuwe wending De Bruyne'

SSC Napoli raakte woensdagavond niet voorbij Hellas Verona (2-2) en liep zo opnieuw averij op in de ...

430
430
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht wil deze winter geen tijd verliezen. Maar terwijl iedereen op een grote naam wacht, duikt ...

522
522
Westerlo casht op Rommens, prijskaartje Gandelman bekend

De wintermercato is sinds afgelopen dinsdag ook officieel geopend voor de Belgische clubs. Een ...

120
120
Club-spelers kijken plots op: onverwachte gast bij oefenpot

Ook bij Club Brugge zit de winterstage er bijna op, vrijdag keert de vicekampioen terug vanuit ...

395
395
'City doet mercato daveren: rugnummer ligt al klaar'

In de Engelse Premier League is Manchester City tegenvallend aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. ...

142
142
'Kompany wordt verwend: Bayern grijpt fors in met Kane'

Voor Bayern München zit de winterstop er zo goed als op, aanstaande zondag hervatten de troepen ...

118
118
Enorm verrassende Gouden Schoen? Burgess reageert héérlijk

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Club Brugge-aanvaller Christos Tzolis wordt op ...

333
333
Hayen gerustgesteld: Genk haalt directe vervanger

KRC Genk vertoeft momenteel in Marbella. Daar stoomt coach Nicky Hayen zijn manschappen klaar voor ...

389
389
“Ik denk er élke dag aan”: Alderweireld verrast fans

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve voetbalcarrière de wereld verbazen. Momenteel is ...

69
69
Tzolis redt meubelen: gruwelijke blunder bij Club Brugge

Daags voor de terugreis naar België stond er voor Club Brugge nog een oefenmatch tegen Sturm ...

446
446
'Done deal: AA Gent neemt afscheid van goalgetter'

AA Gent heeft een teleurstellende eerste helft van het seizoen achter de rug, en dus lijkt een ...

332
332
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht begon met een valse noot aan het nieuwe jaar, want op het oefenkamp in Spanje ...

334
334
'KRC Genk laat Hrosovsky gaan: exacte details bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, en de laatste handtekeningen moeten nog worden gezet, ...

427
427
Ruben Van Gucht breekt met verleden: dit verandert alles

Ruben Van Gucht is geen figuur die zich laat vastpinnen op één verhaal of ...

176
176
'Club Brugge pikt graantje mee: knaltransfer voor Thiago'

In januari hoopt Club Brugge geen sterkhouders te verliezen, maar volgende zomer zal de kassa ...

576
576
'Anderlecht op vinkenslag: transferitis bij STVV?'

Vers bloed achterin lijkt evenmin een overbodige luxe, maar toch prijkt een spits met stip bovenaan ...

776
776

Meer sportnieuws