Atalanta héél aanwezig in België: "Al jaren op de radar"

219 stemmen
Atalanta héél aanwezig in België:

Club Brugge ontvangt vanavond Atalanta. Dat is een gevaarlijke ploeg, want de Italianen doen het al vele jaren goed in de subtop van het Europese voetbal. Atalanta heeft ook een goede band met België. Het is immers geen toeval dat Charles De Ketelaere alsnog bij de club uit Bergamo belandde.

LEES OOK: ‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Dolberg en Jashari genoemd bij Atalanta

Atalanta werd het afgelopen jaar in België in verband gebracht met Kasper Dolberg van RSC Anderlecht en Ardon Jashari van Club Brugge. Er doken nog heel wat transfergeruchten op over Atalanta en spelers uit de Jupiler Pro League. Dat is geen verrassing.

De club heeft in het verleden al de nodige zaken gedaan in België. Zo haalden ze Timothy Castagne, Joakim Maehle en Ruslan Malinovskyi allen weg bij KRC Genk. Dat kostte hen slechts 32,5 miljoen euro. Het trio toonde zich in Italië en ze vulden de kassa met 45 miljoen euro. Niet de grote winsten, maar sportief waren ze ook een meerwaarde.

Atalanta heeft een zeer goed scoutingsapparaat en ze speuren naast België ook gretig de Nederlandse markt af. Daar wisten ze onder meer Marten de Roon en Teun Koopmeiners op te pikken, net als Sam Lammers. Ze slaan niet al te vaak de bal mis bij Atalanta. (Lees verder onder de foto).

De Ketelaere jaren op de radar

Iemand die ook al in zijn periode in Brugge op de radar stond: Charles De Ketelaere. "Hij werd uiteraard al een tijdje gevolgd door Atalanta. Maehle zat er ook, en dat is geen toeval. België is immers een zeer interessante spelersmarkt. Voor CDK was het beter geweest dat hij eerst naar Atalanta was vertrokken en nadien naar AC Milan", klinkt het bij onze bron die het reilen en zeilen binnen de Italiaanse club goed kent. 

De meeste spelers uit België zijn haalbaar voor Atalanta, dat bedragen tot wel 25 miljoen euro kan investeren de afgelopen jaren. Daar lijkt zo een beetje de limiet te liggen. De Ketelaere was daardoor al een zeer dure vogel en te duur voor Atalanta. Hij trok uiteindelijk voor 36,5 miljoen euro naar AC Milan. Atalanta bleef zijn situatie in de gaten houden en zag zijn kans toen CDK daar op de sukkel was. In totaal betaalden ze ongeveer 25 miljoen euro (huurprijs plus het lichten van de aankoopoptie). Alweer sterk gedaan van Atalanta.

Het is dus geen toeval dat Atalanta de Belgische markt verkent. "Wat de reden is voor hun succes? Ze hebben een goede scouting. Wekelijks zitten er veel scouts uit Italië in de Belgische stadions. De Belgische competitie is en blijft interessant omdat het een goede opleidingscompetitie is. De ideale tussenstap voor de grote competities. De overstap vanuit België naar een Europese topclub is misschien wat hoog gegrepen, maar voor de ploegen daar net onder is het wel perfect."

Dat mocht Charles De Ketelaere ook aan den lijve ondervinden. De stap van Club Brugge naar AC Milan was te groot. Dat bleek ook al voor spelers als Sambi Lokonga (Arsenal), Sergio Gomez (Manchester City) of Arthur Vermeeren (Atlético Madrid). Misschien in het vervolg toch maar eens vaker richting Bergamo kijken?

Gaat CDK scoren tegen Club Brugge?

Meest recent

Verbijstering na ongezien Balogun-nieuws, KBVB haalt uit

Dinsdagochtend om 2u nemen de Rode Duivels in hun achtste finale op het WK op tegen gastland ...

140
140
'Monaco en Lille strijden om goudhaantje Charleroi'

Bij Charleroi hopen ze na een jaar vol pieken en dalen om komend seizoen weer aan te kunnen sluiten ...

11
11
Komt Axel Witsel in actie tegen de VS?

Axel Witsel speelde voorlopig nog geen minuut op dit WK. De ervaren middenvelder lijkt niet meteen ...

68
68
Hoefkens komt met héél verrassend OHL-verhaal

Carl Hoefkens leek op weg naar OH Leuven, maar uiteindelijk kozen ze daar voor Timmy Simons. ...

58
58
Bizarre wending: 'Witte Huis belt met Infantino in affaire-Balogun'

De Rode Duivels moeten maandagnacht dan toch Folarin Balogun vrezen. De Amerikaanse topschutter was ...

473
473
Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Anderlecht speurt naar een nieuwe middenvelder en botst plots op een buitenkans. In Roemenië ...

521
521
'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

65
65
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

619
619
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

254
254
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

102
102
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

881
881
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

830
830
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

148
148
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

313
313
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

139
139
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

610
610
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

203
203
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

141
141
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

897
897
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

363
363
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

783
783
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

616
616
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

923
923
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

73
73
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

257
257

Meer sportnieuws