Atalanta héél aanwezig in België: "Al jaren op de radar"

door
Atalanta héél aanwezig in België:

Club Brugge ontvangt vanavond Atalanta. Dat is een gevaarlijke ploeg, want de Italianen doen het al vele jaren goed in de subtop van het Europese voetbal. Atalanta heeft ook een goede band met België. Het is immers geen toeval dat Charles De Ketelaere alsnog bij de club uit Bergamo belandde.

LEES OOK: Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Dolberg en Jashari genoemd bij Atalanta

Atalanta werd het afgelopen jaar in België in verband gebracht met Kasper Dolberg van RSC Anderlecht en Ardon Jashari van Club Brugge. Er doken nog heel wat transfergeruchten op over Atalanta en spelers uit de Jupiler Pro League. Dat is geen verrassing.

De club heeft in het verleden al de nodige zaken gedaan in België. Zo haalden ze Timothy Castagne, Joakim Maehle en Ruslan Malinovskyi allen weg bij KRC Genk. Dat kostte hen slechts 32,5 miljoen euro. Het trio toonde zich in Italië en ze vulden de kassa met 45 miljoen euro. Niet de grote winsten, maar sportief waren ze ook een meerwaarde.

Atalanta heeft een zeer goed scoutingsapparaat en ze speuren naast België ook gretig de Nederlandse markt af. Daar wisten ze onder meer Marten de Roon en Teun Koopmeiners op te pikken, net als Sam Lammers. Ze slaan niet al te vaak de bal mis bij Atalanta. (Lees verder onder de foto).

De Ketelaere jaren op de radar

Iemand die ook al in zijn periode in Brugge op de radar stond: Charles De Ketelaere. "Hij werd uiteraard al een tijdje gevolgd door Atalanta. Maehle zat er ook, en dat is geen toeval. België is immers een zeer interessante spelersmarkt. Voor CDK was het beter geweest dat hij eerst naar Atalanta was vertrokken en nadien naar AC Milan", klinkt het bij onze bron die het reilen en zeilen binnen de Italiaanse club goed kent. 

De meeste spelers uit België zijn haalbaar voor Atalanta, dat bedragen tot wel 25 miljoen euro kan investeren de afgelopen jaren. Daar lijkt zo een beetje de limiet te liggen. De Ketelaere was daardoor al een zeer dure vogel en te duur voor Atalanta. Hij trok uiteindelijk voor 36,5 miljoen euro naar AC Milan. Atalanta bleef zijn situatie in de gaten houden en zag zijn kans toen CDK daar op de sukkel was. In totaal betaalden ze ongeveer 25 miljoen euro (huurprijs plus het lichten van de aankoopoptie). Alweer sterk gedaan van Atalanta.

Het is dus geen toeval dat Atalanta de Belgische markt verkent. "Wat de reden is voor hun succes? Ze hebben een goede scouting. Wekelijks zitten er veel scouts uit Italië in de Belgische stadions. De Belgische competitie is en blijft interessant omdat het een goede opleidingscompetitie is. De ideale tussenstap voor de grote competities. De overstap vanuit België naar een Europese topclub is misschien wat hoog gegrepen, maar voor de ploegen daar net onder is het wel perfect."

Dat mocht Charles De Ketelaere ook aan den lijve ondervinden. De stap van Club Brugge naar AC Milan was te groot. Dat bleek ook al voor spelers als Sambi Lokonga (Arsenal), Sergio Gomez (Manchester City) of Arthur Vermeeren (Atlético Madrid). Misschien in het vervolg toch maar eens vaker richting Bergamo kijken?

Gaat CDK scoren tegen Club Brugge?

Meest recent

Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

13
13
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

70
70
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

30
30
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

174
174
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

15
15
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

320
320
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

141
141
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

43
43
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

422
422
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

92
92
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

95
95
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

50
50
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

194
194
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

114
114
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

93
93
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

35
35
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

50
50
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

155
155
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

164
164
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

78
78
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

178
178
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

145
145
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

143
143
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

278
278

Meer sportnieuws