Atalanta héél aanwezig in België: "Al jaren op de radar"

door
Atalanta héél aanwezig in België:

Club Brugge ontvangt vanavond Atalanta. Dat is een gevaarlijke ploeg, want de Italianen doen het al vele jaren goed in de subtop van het Europese voetbal. Atalanta heeft ook een goede band met België. Het is immers geen toeval dat Charles De Ketelaere alsnog bij de club uit Bergamo belandde.

LEES OOK: De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Dolberg en Jashari genoemd bij Atalanta

Atalanta werd het afgelopen jaar in België in verband gebracht met Kasper Dolberg van RSC Anderlecht en Ardon Jashari van Club Brugge. Er doken nog heel wat transfergeruchten op over Atalanta en spelers uit de Jupiler Pro League. Dat is geen verrassing.

De club heeft in het verleden al de nodige zaken gedaan in België. Zo haalden ze Timothy Castagne, Joakim Maehle en Ruslan Malinovskyi allen weg bij KRC Genk. Dat kostte hen slechts 32,5 miljoen euro. Het trio toonde zich in Italië en ze vulden de kassa met 45 miljoen euro. Niet de grote winsten, maar sportief waren ze ook een meerwaarde.

Atalanta heeft een zeer goed scoutingsapparaat en ze speuren naast België ook gretig de Nederlandse markt af. Daar wisten ze onder meer Marten de Roon en Teun Koopmeiners op te pikken, net als Sam Lammers. Ze slaan niet al te vaak de bal mis bij Atalanta. (Lees verder onder de foto).

De Ketelaere jaren op de radar

Iemand die ook al in zijn periode in Brugge op de radar stond: Charles De Ketelaere. "Hij werd uiteraard al een tijdje gevolgd door Atalanta. Maehle zat er ook, en dat is geen toeval. België is immers een zeer interessante spelersmarkt. Voor CDK was het beter geweest dat hij eerst naar Atalanta was vertrokken en nadien naar AC Milan", klinkt het bij onze bron die het reilen en zeilen binnen de Italiaanse club goed kent. 

De meeste spelers uit België zijn haalbaar voor Atalanta, dat bedragen tot wel 25 miljoen euro kan investeren de afgelopen jaren. Daar lijkt zo een beetje de limiet te liggen. De Ketelaere was daardoor al een zeer dure vogel en te duur voor Atalanta. Hij trok uiteindelijk voor 36,5 miljoen euro naar AC Milan. Atalanta bleef zijn situatie in de gaten houden en zag zijn kans toen CDK daar op de sukkel was. In totaal betaalden ze ongeveer 25 miljoen euro (huurprijs plus het lichten van de aankoopoptie). Alweer sterk gedaan van Atalanta.

Het is dus geen toeval dat Atalanta de Belgische markt verkent. "Wat de reden is voor hun succes? Ze hebben een goede scouting. Wekelijks zitten er veel scouts uit Italië in de Belgische stadions. De Belgische competitie is en blijft interessant omdat het een goede opleidingscompetitie is. De ideale tussenstap voor de grote competities. De overstap vanuit België naar een Europese topclub is misschien wat hoog gegrepen, maar voor de ploegen daar net onder is het wel perfect."

Dat mocht Charles De Ketelaere ook aan den lijve ondervinden. De stap van Club Brugge naar AC Milan was te groot. Dat bleek ook al voor spelers als Sambi Lokonga (Arsenal), Sergio Gomez (Manchester City) of Arthur Vermeeren (Atlético Madrid). Misschien in het vervolg toch maar eens vaker richting Bergamo kijken?

Gaat CDK scoren tegen Club Brugge?

Meest recent

Club Brugge trendsetter: "Goed gezien van Verhaeghe"

Na de landstitel van afgelopen seizoen begint Union straks alweer in polepositie aan de play-offs. ...

1
1
Italianen zorgen voor woede: pikante beelden na kwalificatie

Donderdagavond werden de halve finales van de WK-barrages afgewerkt. Daarin zette onder meer ...

17
17
'Twee clubs doen strijd om Karetsas helemaal losbarsten'

KRC Genk greep vorige week naast de top zes en dat maakte heel wat los. Heel wat analisten toonden ...

47
47
Rode Duivels schrikken op na nieuwe update uit Iran

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten met het oog op het WK van komende zomer. ...

108
108
'Antwerp hakt knoop door: flop moet beschikken'

Bij Antwerp zullen ze in de Europe Play-Off de komende weken nog alles uit de kast halen om het ...

116
116
'Vuurwerk op Sclessin: transferplannen Standard bekend'

De voorbije jaren werden de Europe Play-Offs doorgaans een sof voor Standard. Dit seizoen willen de ...

98
98
WK-barrages: geen stunts voor Suriname en Nieuw-Caledonië

In de komende dagen worden de laatste tickets voor het WK van deze zomer nog uitgedeeld. ...

46
46
Ex-Rode Duivel Mike Verstraeten deelt verschrikkelijk nieuws

In de jaren '80 en '90 was Mike Verstraeten één van de meest gevreesde verdedigers op ...

0
0
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

60
60
Na 6 jaar wachten: “Onwerkelijk” voor Duivel

De Rode Duivels spelen in de komende dagen oefeninterlands tegen de Verenigde Staten en Mexico. Het ...

75
75
‘Sensatie rond Onana: verrassende club meldt zich’

Zaterdagavond beginnen de Rode Duivels aan hun voorbereiding op het WK met een oefeninterland tegen ...

107
107
Zomerse toptransfer? De Ketelaere verrast met uitspraak

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten afgereisd zonder Romelu Lukaku en dat ...

98
98
Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

De lente is aangebroken en dat betekent voor Belgische voetbalclubs dat het tijd is om hun dossiers ...

444
444
'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

277
277
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

66
66
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

139
139
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

332
332
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

425
425
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

134
134
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

139
139
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

205
205
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

400
400
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

79
79
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

459
459
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

366
366

Meer sportnieuws