Zulte Waregem-icoon Sammy Bossut maakt einde aan carrière

368 stemmen
Zulte Waregem-icoon Sammy Bossut maakt einde aan carrière

Sammy Bossut (39) heeft een einde gemaakt aan zijn profcarrière, dat liet Het Nieuwsblad weten. De sluitpost speelde in zijn carrière maar bij twee clubs en groeide bij Zulte Waregem uit tot een icoon.

Bossut verdedigde maar liefst 17 jaar de kleuren van Zulte Waregem. In 2014 maakte de goalie deel uit van de selectie van de Rode Duivels voor het WK en in 2017 won hij de Croky Cup met Zulte Waregem. De laatste twee jaar speelde hij bij jeugdclub Harelbeke in Tweede Nationale. 

LEES OOK: Vandenbempt geeft Garcia advies: “Toch met hem starten”

Knappe carrière

Bossut heeft bijna heel zijn carrière bij dezelfde club gezeten en toch kan er gesproken worden over een straf CV. Zoals eerder vermeld zat hij in de selectie van de Rode Duivels voor het WK 2014 tijdens de Gouden Generatie en ook bij Zulte Waregem kende hij successen.

Bossut maakte een historische Europese campagne mee bij Essevee en werd met Zulte Waregem zelfs bijna landskampioen. Uiteindelijk stond hij 473 keer in doel bij Zulte waarin hij 118 clean sheets wist te houden en 704 tegengoals moest incasseren.

Schedelbreuk 

Bossut speelde de afgelopen jaren met een helm nadat hij tijdens een oefenmatch met Zulte Waregem een schedelbreuk opliep. Even werd er gevreesd over het einde van zijn carrière, maar een helm á la Petr Cech bracht redding.

Bossut heeft één cap bij de Rode Duivels. Onder Marc Wilmots mocht hij in de oefeninterland tegen Luxemburg onder de lat staan (5-1 winst, red.). De afgelopen twee jaar stond hij onder contract bij twee nationaler Harelbeke. Nu zet hij een punt achter zijn carrière.

Vond jij Sammy Bossut een goede doelman?

Meest recent

Union SG-voorzitter Alex Muzio stopt bij UEC

Union SG maakte de afgelopen jaren een ferme opmars mee. Ook achter de schermen wordt de club sterk ...

5
5
Vandenbempt geeft Garcia advies: “Toch met hem starten”

De kwartfinale tussen Spanje en de Rode Duivels komt dichterbij. België staat voor een enorme ...

34
34
Matte Smets verbaast met transferkeuze: KRC Genk bevestigt

Matte Smets is uitgegroeid tot een onmisbare pion bij KRC Genk. Afgelopen wintermercato stond hij al ...

105
105
‘Europese grootmacht gaat vol voor Mika Godts’

Godts kende een topseizoen bij Ajax, maar toch werd de buitenspeler niet opgenomen voor de ...

44
44
Anderlecht reageert op vertrek De Cat met toptransfer

Nathan De Cat maakt de overstap van RSC Anderlecht naar Hoffenheim en het heeft niet lang geduurd of ...

283
283
Vanaken krijgt lof: “Hij zou zo bij Spanje kunnen spelen”

Hans Vanaken is dit WK volledig ontploft op het WK. De middenvelder is niet altijd zeker van een ...

108
108
Kogel is door de kerk: De Cat tekent bij Hoffenheim

Het zat er al een hele tijd aan te komen, maar nu is de kogel ook helemaal door de kerk: Nathan De ...

152
152
Met wie verrast Garcia? Albert pleit voor 2 Duivels

Om 21u staan de Rode Duivels in hun kwartfinale van het WK tegenover Spanje. De meeste media hebben ...

62
62
'Club weigert waanzinnig bod op toptalent'

Club Brugge bouwde de voorbije jaren een stevige reputatie én een stevige financiële ...

435
435
Visuele bevestiging: recordtransfer Union in de maak

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Dat was vooral aan inkomende zijde, waarmee ...

18
18
'Standard heeft nieuwe Teuma in vizier'

Bij Standard wordt er deze zomer weer stevig aan de kern gesleuteld. De aflopende contracten van ...

99
99
Leander Dendoncker terug naar Jupiler Pro League?

Van de generatie die in 2018 brons pakte op het WK, blijft op deze wereldbeker nog maar weinig over. ...

381
381
TRANSFERUURTJE: 'Transferrecords voor Club én Union"

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

243
243
Diego Moreira geeft update over onfortuinlijke Onana

Amadou Onana viel geblesseerd uit tegen de Verenigde Staten en zal maanden aan de kant staan. ...

127
127
Beerschot stoomt door en plukt pion van OHL weg

Beerschot hoopt dit seizoen weer voor de promotie te spelen in de Challenger Pro League. De Kielse ...

189
189
Lukaku roept straffe taal richting Spanje én de wereld

België staat vrijdagavond tegenover Spanje namens de kwartfinale van het WK. De Rode Duivels ...

195
195
Cercle Brugge slaat hard toe: bekende naam binnen

Cercle Brugge neemt waarschijnlijk binnenkort afscheid van Warleson. De Braziliaan is op weg naar ...

122
122
Preud’homme geeft gouden raad vlak voor Spanje

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Spanje in de kwartfinale van het WK 2026. La Roja ...

361
361
Club wrijft zich in handen: "Financiële én sportieve boost"

Bij Club Brugge kwam het beste nieuws van deze zomer tot dusver niet van de transfermarkt, maar wel ...

399
399
Patro pakt alweer uit met opmerkelijke aanwinst

Vorig seizoen zorgde Patro Eisden voor een straffe prestatie door met een volledig vernieuwde ploeg ...

94
94
'Transfernieuws voor Moreira: grootmacht haakt af'

In vier van de vijf wedstrijden van de Rode Duivels tot dusver op dit WK bleef hij aan de bank ...

80
80
De la Fuente roept stevige Yamal-waarschuwing naar Duivels

Om 21u zijn de Rode Duivels aan zet in hun kwartfinale op dit WK. Daarin wacht met Spanje ...

157
157
Engeland en Noorwegen met grote zorgen voor kwartfinale

Het is voor de Belgische voetballiefhebber uiteraard vooral uitkijken naar de clash tussen de Rode ...

126
126
Mbappé komt met blessurenieuws na schrikmoment

Frankrijk heeft zich donderdagavond als eerste geplaatst voor de halve finale van het WK. Tegen ...

120
120
Transfergoeroe brengt belangrijke Tzolis-update

De kans lijkt stilaan zeer klein dat Club Brugge nog aan het nieuwe seizoen zal beginnen met ...

419
419

Meer sportnieuws