Zulte Waregem-icoon Sammy Bossut maakt einde aan carrière

door
Zulte Waregem-icoon Sammy Bossut maakt einde aan carrière

Sammy Bossut (39) heeft een einde gemaakt aan zijn profcarrière, dat liet Het Nieuwsblad weten. De sluitpost speelde in zijn carrière maar bij twee clubs en groeide bij Zulte Waregem uit tot een icoon.

Bossut verdedigde maar liefst 17 jaar de kleuren van Zulte Waregem. In 2014 maakte de goalie deel uit van de selectie van de Rode Duivels voor het WK en in 2017 won hij de Croky Cup met Zulte Waregem. De laatste twee jaar speelde hij bij jeugdclub Harelbeke in Tweede Nationale. 

LEES OOK: Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Knappe carrière

Bossut heeft bijna heel zijn carrière bij dezelfde club gezeten en toch kan er gesproken worden over een straf CV. Zoals eerder vermeld zat hij in de selectie van de Rode Duivels voor het WK 2014 tijdens de Gouden Generatie en ook bij Zulte Waregem kende hij successen.

Bossut maakte een historische Europese campagne mee bij Essevee en werd met Zulte Waregem zelfs bijna landskampioen. Uiteindelijk stond hij 473 keer in doel bij Zulte waarin hij 118 clean sheets wist te houden en 704 tegengoals moest incasseren.

Schedelbreuk 

Bossut speelde de afgelopen jaren met een helm nadat hij tijdens een oefenmatch met Zulte Waregem een schedelbreuk opliep. Even werd er gevreesd over het einde van zijn carrière, maar een helm á la Petr Cech bracht redding.

Bossut heeft één cap bij de Rode Duivels. Onder Marc Wilmots mocht hij in de oefeninterland tegen Luxemburg onder de lat staan (5-1 winst, red.). De afgelopen twee jaar stond hij onder contract bij twee nationaler Harelbeke. Nu zet hij een punt achter zijn carrière.

Vond jij Sammy Bossut een goede doelman?

Meest recent

Nieuwe klap Anderlecht: rode lantaarn pakt gouden punt

RSC Anderlecht heeft zondagavond opnieuw averij opgelopen in de Jupiler Pro League. Paars-Wit kon ...

157
157
Rentree in mineur: Juventus verpest grote comeback Lukaku

Romelu Lukaku heeft zijn eerste speelminuten van het seizoen gemaakt. Na maanden revalideren maakte ...

28
28
‘Vermeeren schrikt zich rot: OM maakt schokbeslissing’

Marseille wil z’n middenveld komende zomer compleet hertekenen. En dat nieuws komt als een ...

413
413
Sensatie! United reanimeert titelstrijd met zege op Arsenal

Zelf kampioen worden zit er allicht niet meer in, maar Manchester United drukt wel zijn stempel op ...

47
47
Na turbulent jaar staat Antwerp-fan Tom Waes voor zware test

Tom Waes zal ongetwijfeld blij zijn dat we in een nieuw jaar zitten. 2025 was turbulent voor het ...

13
13
Anderlecht uitgefloten aan rust: 'opvolger Hasi' al genoemd

Na de recente 1 op 9 wou RSC Anderlecht zo snel mogelijk aanknopen met een overwinning in de Jupiler ...

290
290
Straffe beelden: Stromae zet Lotto Park in vuur en vlam

RSC Anderlecht heeft op sportief vlak allerminst een succesvolle periode achter de rug. Maar qua ...

36
36
Barça leider na pareltje Yamal, extra ademruimte Van Persie

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in de Spaanse Primera Division. De Catalanen wonnen met ...

17
17
'Club Brugge all-in: tweede duurste aanwinst uit clubgeschiedenis'

Met Félix Lemaréchal heeft Club Brugge zijn eerste aanwinst van de mercato ...

661
661
SK Beveren wint na tumult in slotfase, Vanderhaeghe baalt

SK Beveren blijft door de competitie razen in de Challenger Pro League. Op de Freethiel boekte de ...

129
129
Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Racing Genk blijft krasselen in de eigen competitie. De Limburgers leken lange tijd op weg naar een ...

313
313
Anderlecht-Dender: Hasi verbaast met debutant in basiself

RSC Anderlecht liet de voorbije matchen dure steken vallen in de Jupiler Pro League en bleef tijdens ...

137
137
Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Charles De Ketelaere is goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen in de Serie A. Zondag was de Rode ...

21
21
"Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

De goede sfeer na de opflakkering vlak voor nieuwjaar, is inmiddels weer gaan liggen bij Antwerp FC. ...

191
191
Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd de komst van ...

509
509
Hommeles bij Antwerp: harde kern pakt Paul Gheysens aan

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de nederlaag van vorig weekend ...

315
315
'Xabi Alonso staat voor sensationele nieuwe trainersjob'

Amper een half seizoen na zijn komst, werd Xabi Alonso alweer bedankt voor bewezen diensten als ...

156
156
Winnend Charleroi legt pijnpunten Antwerp genadeloos bloot

Wat een week moest worden van revanche, draaide voor Antwerp uit op een nieuwe ontgoocheling. Na de ...

112
112
Hayen maakt statement met basiself, Vanzeir op de bank

KRC Genk boekte donderdag in Utrecht zijn eerste zege onder coach Nicky Hayen. Die goede lijn wil ...

67
67
Drama op Bosuil: noodlot slaat toe bij Van Helden

Rein Van Helden heeft een week van uitersten achter de rug. De verdediger rondde zijn transfer van ...

180
180
Enorme verrassing in JPL: "Grote bos bloemen in zijn reet"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

447
447
Union gered voor VAR: Mazzu haalt messcherp uit

Union SG heeft niet bepaald het beste weekend achter de rug. Terwijl de eerste achtervolgers telkens ...

167
167
Grote schlemiel bij verliezend Bayern: Kompany reageert

Bayern München heeft zaterdagnamiddag een kruis moeten maken over een ongeslagen seizoen in de ...

105
105
Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Met middenvelder Félix Lemaréchal wist Club Brugge KV zaterdag zijn eerste ...

677
677
'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Na twee opeenvolgende nederlagen in de competitie, wil RSC Anderlecht zo snel mogelijk aankopen met ...

560
560

Meer sportnieuws