Club-Atalanta: De Mos schat kansen op Brugse triomf in

door
Club-Atalanta: De Mos schat kansen op Brugse triomf in

Deze week staan de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League op het programma. Ook Club Brugge moet daarin vol aan de bak. Zo krijgt de Belgisch landskampioen woensdagavond het bezoek van het Italiaanse Atalanta BC.

Atalanta kwam in de eerste helft van het huidige seizoen indrukwekkend voor de dag. De ploeg van coach Gian Piero Gasperini draaide een hele poos mee aan de top van het Serie A-klassement en streed in de Champions League volop voor een plek in de top 8. Maar vlak voor en na de jaarwissel liet de club uit Bergamo plots steken vallen. 

Hierdoor zijn Charles De Ketelaere en zijn ploegmaats teruggezakt naar de derde plaats in de Serie A, op vijf punten van leider SSC Napoli. En in de UCL eindigde Atalanta op de ondankbare negende plek. Hierdoor zijn de Italianen gedwongen tot het spelen van een tussenronde als ze de 1/8ste finales willen halen. 

LEES OOK: De Ketelaere baalt dubbel na nederlaag tegen Inter

Goede thuisploeg

In die tussenronde vormt Club Brugge dus de tegenstander van dienst. De Belgische kampioen werd 24ste in de League Phase en stootte dus slechts op het nippertje door. Maar het pakte in eigen huis wel een verdienstelijke 7 op 12. Enkel de eerste thuismatch tegen Borussia Dortmund.

Analist Aad de Mos ziet dan ook mogelijkheden voor Blauw-Zwart. "Het wordt moeilijk, maar ze zijn niet kansloos. Als ik Club Brugge zie spelen, zie ik ook dat het Belgisch voetbal is veranderd. Jullie durven meer. Kijk naar Club Brugge in de Champions League. Ze doen het zoals het moet. Ik ben onder de indruk", stelt hij bij Het Nieuwsblad.

Sterke selectie

De Nederlander is dan ook gecharmeerd door verschillende basisspelers van Club, die al indruk wisten te maken tijdens deze campagne. "Tzolis en Jutgla werken hard, maar zijn altijd op tijd terug. Ordonez gaat weer een pak geld opleveren. Sabbe en Seys doen het goed. De Cuyper is heel goed, Jashari ook. Als je het niet meer weet, geef de bal maar aan Vanaken. Die lost het wel op. Mignolet is natuurlijk een geweldige keeper. Club Brugge doet het goed."

Club haalt de volgende ronde in de UCL ...

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

6
6
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

6
6
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

18
18
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

128
128
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

251
251
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

230
230
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

347
347
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

599
599
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

624
624
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

34
34
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

419
419
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1115
1115
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

674
674
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

438
438
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1067
1067
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

127
127
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

217
217
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

148
148
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

236
236
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

652
652
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

434
434
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

40
40
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

891
891
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1450
1450

Meer sportnieuws