Club-Atalanta: De Mos schat kansen op Brugse triomf in

door
Club-Atalanta: De Mos schat kansen op Brugse triomf in

Deze week staan de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League op het programma. Ook Club Brugge moet daarin vol aan de bak. Zo krijgt de Belgisch landskampioen woensdagavond het bezoek van het Italiaanse Atalanta BC.

Atalanta kwam in de eerste helft van het huidige seizoen indrukwekkend voor de dag. De ploeg van coach Gian Piero Gasperini draaide een hele poos mee aan de top van het Serie A-klassement en streed in de Champions League volop voor een plek in de top 8. Maar vlak voor en na de jaarwissel liet de club uit Bergamo plots steken vallen. 

Hierdoor zijn Charles De Ketelaere en zijn ploegmaats teruggezakt naar de derde plaats in de Serie A, op vijf punten van leider SSC Napoli. En in de UCL eindigde Atalanta op de ondankbare negende plek. Hierdoor zijn de Italianen gedwongen tot het spelen van een tussenronde als ze de 1/8ste finales willen halen. 

LEES OOK: De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Goede thuisploeg

In die tussenronde vormt Club Brugge dus de tegenstander van dienst. De Belgische kampioen werd 24ste in de League Phase en stootte dus slechts op het nippertje door. Maar het pakte in eigen huis wel een verdienstelijke 7 op 12. Enkel de eerste thuismatch tegen Borussia Dortmund.

Analist Aad de Mos ziet dan ook mogelijkheden voor Blauw-Zwart. "Het wordt moeilijk, maar ze zijn niet kansloos. Als ik Club Brugge zie spelen, zie ik ook dat het Belgisch voetbal is veranderd. Jullie durven meer. Kijk naar Club Brugge in de Champions League. Ze doen het zoals het moet. Ik ben onder de indruk", stelt hij bij Het Nieuwsblad.

Sterke selectie

De Nederlander is dan ook gecharmeerd door verschillende basisspelers van Club, die al indruk wisten te maken tijdens deze campagne. "Tzolis en Jutgla werken hard, maar zijn altijd op tijd terug. Ordonez gaat weer een pak geld opleveren. Sabbe en Seys doen het goed. De Cuyper is heel goed, Jashari ook. Als je het niet meer weet, geef de bal maar aan Vanaken. Die lost het wel op. Mignolet is natuurlijk een geweldige keeper. Club Brugge doet het goed."

Club haalt de volgende ronde in de UCL ...

Meest recent

Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

3
3
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

114
114
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

54
54
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

207
207
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

123
123
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

403
403
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

233
233
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

89
89
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

92
92
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

389
389
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

374
374
Verbazend ontslag bij Esssevee: Vandenbroeck prikt terug

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

468
468
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

565
565
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

236
236
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

842
842
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

474
474
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

135
135
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

258
258
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

202
202
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

141
141
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

120
120
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

288
288
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

177
177
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

652
652
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

319
319

Meer sportnieuws