Club-Atalanta: De Mos schat kansen op Brugse triomf in

door
Club-Atalanta: De Mos schat kansen op Brugse triomf in

Deze week staan de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League op het programma. Ook Club Brugge moet daarin vol aan de bak. Zo krijgt de Belgisch landskampioen woensdagavond het bezoek van het Italiaanse Atalanta BC.

Atalanta kwam in de eerste helft van het huidige seizoen indrukwekkend voor de dag. De ploeg van coach Gian Piero Gasperini draaide een hele poos mee aan de top van het Serie A-klassement en streed in de Champions League volop voor een plek in de top 8. Maar vlak voor en na de jaarwissel liet de club uit Bergamo plots steken vallen. 

Hierdoor zijn Charles De Ketelaere en zijn ploegmaats teruggezakt naar de derde plaats in de Serie A, op vijf punten van leider SSC Napoli. En in de UCL eindigde Atalanta op de ondankbare negende plek. Hierdoor zijn de Italianen gedwongen tot het spelen van een tussenronde als ze de 1/8ste finales willen halen. 

LEES OOK: De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Goede thuisploeg

In die tussenronde vormt Club Brugge dus de tegenstander van dienst. De Belgische kampioen werd 24ste in de League Phase en stootte dus slechts op het nippertje door. Maar het pakte in eigen huis wel een verdienstelijke 7 op 12. Enkel de eerste thuismatch tegen Borussia Dortmund.

Analist Aad de Mos ziet dan ook mogelijkheden voor Blauw-Zwart. "Het wordt moeilijk, maar ze zijn niet kansloos. Als ik Club Brugge zie spelen, zie ik ook dat het Belgisch voetbal is veranderd. Jullie durven meer. Kijk naar Club Brugge in de Champions League. Ze doen het zoals het moet. Ik ben onder de indruk", stelt hij bij Het Nieuwsblad.

Sterke selectie

De Nederlander is dan ook gecharmeerd door verschillende basisspelers van Club, die al indruk wisten te maken tijdens deze campagne. "Tzolis en Jutgla werken hard, maar zijn altijd op tijd terug. Ordonez gaat weer een pak geld opleveren. Sabbe en Seys doen het goed. De Cuyper is heel goed, Jashari ook. Als je het niet meer weet, geef de bal maar aan Vanaken. Die lost het wel op. Mignolet is natuurlijk een geweldige keeper. Club Brugge doet het goed."

Club haalt de volgende ronde in de UCL ...

Meest recent

Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

0
0
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

77
77
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

123
123
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

28
28
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

69
69
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

286
286
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

105
105
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

42
42
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

173
173
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

358
358
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

80
80
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

668
668
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

144
144
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

316
316
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

119
119
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

158
158
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

362
362
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

530
530
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

863
863
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

300
300
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

150
150
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

107
107
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

192
192

Meer sportnieuws