Bondsparket vordert sancties voor Cercle Brugge & OHL

door
Bondsparket vordert sancties voor Cercle Brugge & OHL

Nadat er een week voordien nog maar liefst acht exemplaren werden uitgedeeld bleven de rode kaarten het afgelopen weekend op de meeste velden op zak. Al zag de ref zich hier en daar toch genoodzaakt om meteen naar de achterzak te grijpen.

Zo werd Thibaud Verlinden na een tussenkomst van de VAR van het veld gestuurd tegen Club Brugge. Een debuut in mineur voor de kersverse aanwinst van OH Leuven, die met zijn studs eerder ongelukkig op de enkel van Christos Tzolis belandde.

LEES OOK: Cercle optimistisch: "Te veel kwaliteit voor 15de plaats"

Mild voor Verlinden

Dat vindt ook de bondsprocureur, die mild blijft en volgens Het Nieuwsblad één speeldag schorsing vordert. "Het bondsparket zag dat de fysieke integriteit van Tzolis in gevaar kwam, maar ook dat het niet zijn bedoeling was om hem zo te raken."

"Dankzij het gunstige verleden van Verlinden, die nog nooit rechtstreeks uitgesloten werd, stelt het bondsparket één speeldag schorsing voor. Het wil er ook één met uitstel en een boete van 1.500 euro opleggen" klinkt het onder meer in de krant.

Hands van Delanghe

Cercle Brugge-doelman Maxime Delanghe mocht zich tegen KRC Genk dan weer vroegtijdig gaan douchen wegens handspel, eveneens na een interventie van de videoref. In zijn geval volstaat volgens het bondsparket een voorwaardelijke straf.

"Het bondsparket wil voor hem één speeldag schorsing met uitstel en 500 euro boete", luidt het. Afwachten of de Vereniging, die net zoals OH Leuven nog in beroep kan gaan, de minnelijke schikking zullen aanvaarden. Al lijkt die kans alleszins groot.

Vindt u dat Cercle & OHL deze straffen moeten accepteren?

Meest recent

JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

6
6
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

63
63
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

89
89
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

24
24
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

59
59
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

173
173
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

58
58
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

66
66
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

63
63
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

110
110
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

129
129
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

162
162
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

347
347
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

221
221
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

109
109
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

264
264
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

92
92
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

96
96
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

363
363
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

171
171
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

287
287
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

691
691
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

118
118
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

550
550
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

152
152

Meer sportnieuws