Bondsparket vordert sancties voor Cercle Brugge & OHL

door
Bondsparket vordert sancties voor Cercle Brugge & OHL

Nadat er een week voordien nog maar liefst acht exemplaren werden uitgedeeld bleven de rode kaarten het afgelopen weekend op de meeste velden op zak. Al zag de ref zich hier en daar toch genoodzaakt om meteen naar de achterzak te grijpen.

Zo werd Thibaud Verlinden na een tussenkomst van de VAR van het veld gestuurd tegen Club Brugge. Een debuut in mineur voor de kersverse aanwinst van OH Leuven, die met zijn studs eerder ongelukkig op de enkel van Christos Tzolis belandde.

LEES OOK: Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Mild voor Verlinden

Dat vindt ook de bondsprocureur, die mild blijft en volgens Het Nieuwsblad één speeldag schorsing vordert. "Het bondsparket zag dat de fysieke integriteit van Tzolis in gevaar kwam, maar ook dat het niet zijn bedoeling was om hem zo te raken."

"Dankzij het gunstige verleden van Verlinden, die nog nooit rechtstreeks uitgesloten werd, stelt het bondsparket één speeldag schorsing voor. Het wil er ook één met uitstel en een boete van 1.500 euro opleggen" klinkt het onder meer in de krant.

Hands van Delanghe

Cercle Brugge-doelman Maxime Delanghe mocht zich tegen KRC Genk dan weer vroegtijdig gaan douchen wegens handspel, eveneens na een interventie van de videoref. In zijn geval volstaat volgens het bondsparket een voorwaardelijke straf.

"Het bondsparket wil voor hem één speeldag schorsing met uitstel en 500 euro boete", luidt het. Afwachten of de Vereniging, die net zoals OH Leuven nog in beroep kan gaan, de minnelijke schikking zullen aanvaarden. Al lijkt die kans alleszins groot.

Vindt u dat Cercle & OHL deze straffen moeten accepteren?

Meest recent

Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

16
16
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

68
68
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

85
85
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

75
75
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

193
193
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

208
208
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

88
88
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

151
151
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

309
309
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

88
88
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

250
250
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

167
167
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

182
182
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

400
400
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

175
175
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

299
299
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

166
166
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

201
201
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

386
386
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

539
539
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

116
116
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

438
438
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

43
43
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

332
332
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

55
55

Meer sportnieuws