Bondsparket vordert sancties voor Cercle Brugge & OHL

door
Bondsparket vordert sancties voor Cercle Brugge & OHL

Nadat er een week voordien nog maar liefst acht exemplaren werden uitgedeeld bleven de rode kaarten het afgelopen weekend op de meeste velden op zak. Al zag de ref zich hier en daar toch genoodzaakt om meteen naar de achterzak te grijpen.

Zo werd Thibaud Verlinden na een tussenkomst van de VAR van het veld gestuurd tegen Club Brugge. Een debuut in mineur voor de kersverse aanwinst van OH Leuven, die met zijn studs eerder ongelukkig op de enkel van Christos Tzolis belandde.

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Mild voor Verlinden

Dat vindt ook de bondsprocureur, die mild blijft en volgens Het Nieuwsblad één speeldag schorsing vordert. "Het bondsparket zag dat de fysieke integriteit van Tzolis in gevaar kwam, maar ook dat het niet zijn bedoeling was om hem zo te raken."

"Dankzij het gunstige verleden van Verlinden, die nog nooit rechtstreeks uitgesloten werd, stelt het bondsparket één speeldag schorsing voor. Het wil er ook één met uitstel en een boete van 1.500 euro opleggen" klinkt het onder meer in de krant.

Hands van Delanghe

Cercle Brugge-doelman Maxime Delanghe mocht zich tegen KRC Genk dan weer vroegtijdig gaan douchen wegens handspel, eveneens na een interventie van de videoref. In zijn geval volstaat volgens het bondsparket een voorwaardelijke straf.

"Het bondsparket wil voor hem één speeldag schorsing met uitstel en 500 euro boete", luidt het. Afwachten of de Vereniging, die net zoals OH Leuven nog in beroep kan gaan, de minnelijke schikking zullen aanvaarden. Al lijkt die kans alleszins groot.

Vindt u dat Cercle & OHL deze straffen moeten accepteren?

Meest recent

Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

5
5
Van transferbom tot familieman: Nainggolan verrast

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

6
6
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

190
190
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

113
113
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

101
101
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

103
103
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

105
105
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

75
75
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

335
335
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

76
76
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

305
305
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

111
111
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

716
716
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

422
422
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

115
115
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

520
520
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

645
645
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

960
960
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

163
163
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

117
117
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

142
142
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

177
177
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

209
209
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

80
80
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

262
262

Meer sportnieuws