'Anderlecht houdt adem in: trio smaakmakers richting exit?'

door
'Anderlecht houdt adem in: trio smaakmakers richting exit?'

Hoewel de drukke wintermercato erop zit kan Olivier Renard naar eigen zeggen nu niet zomaar op zijn lauweren rusten. De sportief directeur van Anderlecht is al druk in de weer met de voorbereiding op volgende zomer, wanneer er allicht opnieuw heel wat werk op de plank ligt. Zo zouden enkele smaakmakers wel eens andere oorden kunnen opzoeken.

Denk maar aan Yari Verschaeren, die de goede vorm de laatste tijd weer te pakken heeft maar straks net als Mario Stroeykens en Théo Leoni zijn laatste contractjaar ingaat. De vraag is dus of zij hun lot langer willen verbinden aan de Brusselaars, die zich anders genoodzaakt zouden zien om te cashen. Voor die laatste ligt er volgens Renard alvast een voorstel klaar.

LEES OOK: Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Inkomsten dankzij Neerpede

Tenzij hij bereid is om in te leveren op zijn loon lijkt Verschaeren daarentegen bezig aan zijn laatste maanden in Neerpede, waar hij zelf weliswaar gerust op post wil blijven. Wie weet valt er dus wel nog een akkoord uit de bus. Stroeykens lijkt dan weer klaar om een stapje hogerop te wagen. Van het bovenstaand trio kan hij de kassa bovendien het luidst laten rinkelen.

Terwijl ook Mats Rits en Thorgan Hazard hun verbintenis binnen anderhalf jaar afloopt ligt Kasper Dolberg nog een jaar langer vast. Toch zou ook de Deense spits, die zondag de topper tegen Antwerp eigenhandig besliste, het na dit seizoen wel eens voor bekeken kunnen houden. Naar verluidt wemelt het tegenwoordig al van de buitenlandse scouts in het Lotto Park.

Dolberg verlaat Anderlecht

Yanko Beeckman acht de kans dat er nog een Europese subtopper komt aankloppen voor de 27-jarige goalgetter, in het verleden reeds bij Ajax, Nice, Hoffenheim en Sevilla aan de slag, in Sjotcast nochtans niet bijster groot. "Ik denk toch dat hij deze zomer zal vertrekken", wordt die stelling evenwel meteen weerlegd door Jürgen Geril, RSCA-watcher bij Het Nieuwsblad.

"Vorige zomer waren er met Southampton en Atalanta al twee ploegen geïnteresseerd", klinkt het nog over Dolberg, die met 20 goals in 33 matchen over alle competities heen dit seizoen uitstekend op dreef is. "Iedereen kent wel zijn kwaliteiten. Ik denk dat hij moeilijk te houden wordt mocht hij topschutter worden in de JPL", doet ook Ludo Vandewalle zijn duit in het zakje.

Renard bedankt Fredberg

"En dan moeten ze ondanks alle kritiek aan zijn adres toch Jesper Fredberg bedanken om zulk een topper naar Anderlecht te halen", besluit de Chef Voetbal met een kwinkslag. Paars-Wit legde anderhalf jaar geleden zo'n vijf miljoen op tafel voor Dolberg, wiens marktwaarde na 35 doelpunten en zeven assists in 75 optredens ondertussen op 13 miljoen wordt geschat.

Wie moet RSCA zeker nog een jaartje zien te houden?

Meest recent

Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

8
8
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

11
11
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

20
20
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

15
15
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

53
53
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

95
95
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

29
29
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

276
276
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

52
52
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

175
175
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

61
61
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

150
150
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

73
73
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

98
98
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

84
84
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

62
62
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

335
335
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

309
309
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

272
272
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

61
61
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

68
68
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

61
61
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

299
299
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

502
502
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

188
188

Meer sportnieuws