'Anderlecht houdt adem in: trio smaakmakers richting exit?'

1026
'Anderlecht houdt adem in: trio smaakmakers richting exit?'

Hoewel de drukke wintermercato erop zit kan Olivier Renard naar eigen zeggen nu niet zomaar op zijn lauweren rusten. De sportief directeur van Anderlecht is al druk in de weer met de voorbereiding op volgende zomer, wanneer er allicht opnieuw heel wat werk op de plank ligt. Zo zouden enkele smaakmakers wel eens andere oorden kunnen opzoeken.

Denk maar aan Yari Verschaeren, die de goede vorm de laatste tijd weer te pakken heeft maar straks net als Mario Stroeykens en Théo Leoni zijn laatste contractjaar ingaat. De vraag is dus of zij hun lot langer willen verbinden aan de Brusselaars, die zich anders genoodzaakt zouden zien om te cashen. Voor die laatste ligt er volgens Renard alvast een voorstel klaar.

LEES OOK: Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Inkomsten dankzij Neerpede

Tenzij hij bereid is om in te leveren op zijn loon lijkt Verschaeren daarentegen bezig aan zijn laatste maanden in Neerpede, waar hij zelf weliswaar gerust op post wil blijven. Wie weet valt er dus wel nog een akkoord uit de bus. Stroeykens lijkt dan weer klaar om een stapje hogerop te wagen. Van het bovenstaand trio kan hij de kassa bovendien het luidst laten rinkelen.

Terwijl ook Mats Rits en Thorgan Hazard hun verbintenis binnen anderhalf jaar afloopt ligt Kasper Dolberg nog een jaar langer vast. Toch zou ook de Deense spits, die zondag de topper tegen Antwerp eigenhandig besliste, het na dit seizoen wel eens voor bekeken kunnen houden. Naar verluidt wemelt het tegenwoordig al van de buitenlandse scouts in het Lotto Park.

Dolberg verlaat Anderlecht

Yanko Beeckman acht de kans dat er nog een Europese subtopper komt aankloppen voor de 27-jarige goalgetter, in het verleden reeds bij Ajax, Nice, Hoffenheim en Sevilla aan de slag, in Sjotcast nochtans niet bijster groot. "Ik denk toch dat hij deze zomer zal vertrekken", wordt die stelling evenwel meteen weerlegd door Jürgen Geril, RSCA-watcher bij Het Nieuwsblad.

"Vorige zomer waren er met Southampton en Atalanta al twee ploegen geïnteresseerd", klinkt het nog over Dolberg, die met 20 goals in 33 matchen over alle competities heen dit seizoen uitstekend op dreef is. "Iedereen kent wel zijn kwaliteiten. Ik denk dat hij moeilijk te houden wordt mocht hij topschutter worden in de JPL", doet ook Ludo Vandewalle zijn duit in het zakje.

Renard bedankt Fredberg

"En dan moeten ze ondanks alle kritiek aan zijn adres toch Jesper Fredberg bedanken om zulk een topper naar Anderlecht te halen", besluit de Chef Voetbal met een kwinkslag. Paars-Wit legde anderhalf jaar geleden zo'n vijf miljoen op tafel voor Dolberg, wiens marktwaarde na 35 doelpunten en zeven assists in 75 optredens ondertussen op 13 miljoen wordt geschat.

Wie moet RSCA zeker nog een jaartje zien te houden?

Meest recent

Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

8
8
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

115
115
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

58
58
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

34
34
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

19
19
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

16
16
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

61
61
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

138
138
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

44
44
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

33
33
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

107
107
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

55
55
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

101
101
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

53
53
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

47
47
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

18
18
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

129
129
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

108
108
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

211
211
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

204
204
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

496
496
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

441
441
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

375
375

Meer sportnieuws