'Anderlecht houdt adem in: trio smaakmakers richting exit?'

door
'Anderlecht houdt adem in: trio smaakmakers richting exit?'

Hoewel de drukke wintermercato erop zit kan Olivier Renard naar eigen zeggen nu niet zomaar op zijn lauweren rusten. De sportief directeur van Anderlecht is al druk in de weer met de voorbereiding op volgende zomer, wanneer er allicht opnieuw heel wat werk op de plank ligt. Zo zouden enkele smaakmakers wel eens andere oorden kunnen opzoeken.

Denk maar aan Yari Verschaeren, die de goede vorm de laatste tijd weer te pakken heeft maar straks net als Mario Stroeykens en Théo Leoni zijn laatste contractjaar ingaat. De vraag is dus of zij hun lot langer willen verbinden aan de Brusselaars, die zich anders genoodzaakt zouden zien om te cashen. Voor die laatste ligt er volgens Renard alvast een voorstel klaar.

LEES OOK: 'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Inkomsten dankzij Neerpede

Tenzij hij bereid is om in te leveren op zijn loon lijkt Verschaeren daarentegen bezig aan zijn laatste maanden in Neerpede, waar hij zelf weliswaar gerust op post wil blijven. Wie weet valt er dus wel nog een akkoord uit de bus. Stroeykens lijkt dan weer klaar om een stapje hogerop te wagen. Van het bovenstaand trio kan hij de kassa bovendien het luidst laten rinkelen.

Terwijl ook Mats Rits en Thorgan Hazard hun verbintenis binnen anderhalf jaar afloopt ligt Kasper Dolberg nog een jaar langer vast. Toch zou ook de Deense spits, die zondag de topper tegen Antwerp eigenhandig besliste, het na dit seizoen wel eens voor bekeken kunnen houden. Naar verluidt wemelt het tegenwoordig al van de buitenlandse scouts in het Lotto Park.

Dolberg verlaat Anderlecht

Yanko Beeckman acht de kans dat er nog een Europese subtopper komt aankloppen voor de 27-jarige goalgetter, in het verleden reeds bij Ajax, Nice, Hoffenheim en Sevilla aan de slag, in Sjotcast nochtans niet bijster groot. "Ik denk toch dat hij deze zomer zal vertrekken", wordt die stelling evenwel meteen weerlegd door Jürgen Geril, RSCA-watcher bij Het Nieuwsblad.

"Vorige zomer waren er met Southampton en Atalanta al twee ploegen geïnteresseerd", klinkt het nog over Dolberg, die met 20 goals in 33 matchen over alle competities heen dit seizoen uitstekend op dreef is. "Iedereen kent wel zijn kwaliteiten. Ik denk dat hij moeilijk te houden wordt mocht hij topschutter worden in de JPL", doet ook Ludo Vandewalle zijn duit in het zakje.

Renard bedankt Fredberg

"En dan moeten ze ondanks alle kritiek aan zijn adres toch Jesper Fredberg bedanken om zulk een topper naar Anderlecht te halen", besluit de Chef Voetbal met een kwinkslag. Paars-Wit legde anderhalf jaar geleden zo'n vijf miljoen op tafel voor Dolberg, wiens marktwaarde na 35 doelpunten en zeven assists in 75 optredens ondertussen op 13 miljoen wordt geschat.

Wie moet RSCA zeker nog een jaartje zien te houden?

Meest recent

'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

10
10
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

114
114
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

27
27
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

42
42
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

677
677
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

203
203
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

447
447
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

132
132
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

325
325
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

38
38
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

111
111
'Transferbom: deze club werkt aan komst Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

45
45
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

49
49
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

64
64
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

322
322
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

434
434
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

216
216
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

158
158
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

618
618
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

977
977
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

77
77
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

317
317
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

34
34
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

609
609
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

116
116

Meer sportnieuws