'Anderlecht houdt adem in: trio smaakmakers richting exit?'

1026
'Anderlecht houdt adem in: trio smaakmakers richting exit?'

Hoewel de drukke wintermercato erop zit kan Olivier Renard naar eigen zeggen nu niet zomaar op zijn lauweren rusten. De sportief directeur van Anderlecht is al druk in de weer met de voorbereiding op volgende zomer, wanneer er allicht opnieuw heel wat werk op de plank ligt. Zo zouden enkele smaakmakers wel eens andere oorden kunnen opzoeken.

Denk maar aan Yari Verschaeren, die de goede vorm de laatste tijd weer te pakken heeft maar straks net als Mario Stroeykens en Théo Leoni zijn laatste contractjaar ingaat. De vraag is dus of zij hun lot langer willen verbinden aan de Brusselaars, die zich anders genoodzaakt zouden zien om te cashen. Voor die laatste ligt er volgens Renard alvast een voorstel klaar.

LEES OOK: Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

Inkomsten dankzij Neerpede

Tenzij hij bereid is om in te leveren op zijn loon lijkt Verschaeren daarentegen bezig aan zijn laatste maanden in Neerpede, waar hij zelf weliswaar gerust op post wil blijven. Wie weet valt er dus wel nog een akkoord uit de bus. Stroeykens lijkt dan weer klaar om een stapje hogerop te wagen. Van het bovenstaand trio kan hij de kassa bovendien het luidst laten rinkelen.

Terwijl ook Mats Rits en Thorgan Hazard hun verbintenis binnen anderhalf jaar afloopt ligt Kasper Dolberg nog een jaar langer vast. Toch zou ook de Deense spits, die zondag de topper tegen Antwerp eigenhandig besliste, het na dit seizoen wel eens voor bekeken kunnen houden. Naar verluidt wemelt het tegenwoordig al van de buitenlandse scouts in het Lotto Park.

Dolberg verlaat Anderlecht

Yanko Beeckman acht de kans dat er nog een Europese subtopper komt aankloppen voor de 27-jarige goalgetter, in het verleden reeds bij Ajax, Nice, Hoffenheim en Sevilla aan de slag, in Sjotcast nochtans niet bijster groot. "Ik denk toch dat hij deze zomer zal vertrekken", wordt die stelling evenwel meteen weerlegd door Jürgen Geril, RSCA-watcher bij Het Nieuwsblad.

"Vorige zomer waren er met Southampton en Atalanta al twee ploegen geïnteresseerd", klinkt het nog over Dolberg, die met 20 goals in 33 matchen over alle competities heen dit seizoen uitstekend op dreef is. "Iedereen kent wel zijn kwaliteiten. Ik denk dat hij moeilijk te houden wordt mocht hij topschutter worden in de JPL", doet ook Ludo Vandewalle zijn duit in het zakje.

Renard bedankt Fredberg

"En dan moeten ze ondanks alle kritiek aan zijn adres toch Jesper Fredberg bedanken om zulk een topper naar Anderlecht te halen", besluit de Chef Voetbal met een kwinkslag. Paars-Wit legde anderhalf jaar geleden zo'n vijf miljoen op tafel voor Dolberg, wiens marktwaarde na 35 doelpunten en zeven assists in 75 optredens ondertussen op 13 miljoen wordt geschat.

Wie moet RSCA zeker nog een jaartje zien te houden?

Meest recent

Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

3
3
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

16
16
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

24
24
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

33
33
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

33
33
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

46
46
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

214
214
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

262
262
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

77
77
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

101
101
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

70
70
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

332
332
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

153
153
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

154
154
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

142
142
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

24
24
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

61
61
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

125
125
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

72
72
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

41
41
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

105
105
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

149
149
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

355
355
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

134
134
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

92
92

Meer sportnieuws