'Anderlecht houdt adem in: trio smaakmakers richting exit?'

1026 stemmen
'Anderlecht houdt adem in: trio smaakmakers richting exit?'

Hoewel de drukke wintermercato erop zit kan Olivier Renard naar eigen zeggen nu niet zomaar op zijn lauweren rusten. De sportief directeur van Anderlecht is al druk in de weer met de voorbereiding op volgende zomer, wanneer er allicht opnieuw heel wat werk op de plank ligt. Zo zouden enkele smaakmakers wel eens andere oorden kunnen opzoeken.

Denk maar aan Yari Verschaeren, die de goede vorm de laatste tijd weer te pakken heeft maar straks net als Mario Stroeykens en Théo Leoni zijn laatste contractjaar ingaat. De vraag is dus of zij hun lot langer willen verbinden aan de Brusselaars, die zich anders genoodzaakt zouden zien om te cashen. Voor die laatste ligt er volgens Renard alvast een voorstel klaar.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

Inkomsten dankzij Neerpede

Tenzij hij bereid is om in te leveren op zijn loon lijkt Verschaeren daarentegen bezig aan zijn laatste maanden in Neerpede, waar hij zelf weliswaar gerust op post wil blijven. Wie weet valt er dus wel nog een akkoord uit de bus. Stroeykens lijkt dan weer klaar om een stapje hogerop te wagen. Van het bovenstaand trio kan hij de kassa bovendien het luidst laten rinkelen.

Terwijl ook Mats Rits en Thorgan Hazard hun verbintenis binnen anderhalf jaar afloopt ligt Kasper Dolberg nog een jaar langer vast. Toch zou ook de Deense spits, die zondag de topper tegen Antwerp eigenhandig besliste, het na dit seizoen wel eens voor bekeken kunnen houden. Naar verluidt wemelt het tegenwoordig al van de buitenlandse scouts in het Lotto Park.

Dolberg verlaat Anderlecht

Yanko Beeckman acht de kans dat er nog een Europese subtopper komt aankloppen voor de 27-jarige goalgetter, in het verleden reeds bij Ajax, Nice, Hoffenheim en Sevilla aan de slag, in Sjotcast nochtans niet bijster groot. "Ik denk toch dat hij deze zomer zal vertrekken", wordt die stelling evenwel meteen weerlegd door Jürgen Geril, RSCA-watcher bij Het Nieuwsblad.

"Vorige zomer waren er met Southampton en Atalanta al twee ploegen geïnteresseerd", klinkt het nog over Dolberg, die met 20 goals in 33 matchen over alle competities heen dit seizoen uitstekend op dreef is. "Iedereen kent wel zijn kwaliteiten. Ik denk dat hij moeilijk te houden wordt mocht hij topschutter worden in de JPL", doet ook Ludo Vandewalle zijn duit in het zakje.

Renard bedankt Fredberg

"En dan moeten ze ondanks alle kritiek aan zijn adres toch Jesper Fredberg bedanken om zulk een topper naar Anderlecht te halen", besluit de Chef Voetbal met een kwinkslag. Paars-Wit legde anderhalf jaar geleden zo'n vijf miljoen op tafel voor Dolberg, wiens marktwaarde na 35 doelpunten en zeven assists in 75 optredens ondertussen op 13 miljoen wordt geschat.

Wie moet RSCA zeker nog een jaartje zien te houden?

Meest recent

Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

199
199
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

155
155
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

61
61
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

52
52
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

483
483
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

233
233
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

106
106
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

109
109
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

114
114
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

10
10
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

91
91
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

268
268
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

107
107
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

391
391
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

97
97
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

36
36
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

134
134
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

550
550
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

204
204
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

70
70
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

347
347
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

265
265
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

138
138
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

193
193
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

516
516

Meer sportnieuws