Vandenbempt looft knappe JPL-comeback: “Héél straf!”

door
Vandenbempt looft knappe JPL-comeback: “Héél straf!”

Timmy Simons maakte de overstap van promovendus Dender naar Westerlo en na een sterke periode zag het er een tijdje erg slecht uit voor de Kemphanen. Het leek sowieso op weg te zijn naar een gevecht tegen de degradatie, maar niets lijkt minder waar.

Simons en consorten hebben het tij (half) weten te keren. Afgelopen speeldag ging het stugge Standard Luik met 4-2 voor de bijl. Na een desastreuze periode pakten Simons en zijn manschappen zo een zes op zes in de Jupiler Pro League. Plots ziet het er een stuk beter uit op het Kuipje. Peter Vandenbempt haalde tegenover Sporza zijn loftrompet boven.

LEES OOK: Grote boycot Antwerp – Standard door ‘loze belofte’

Straffe JPL-revelatie

Westerlo maakte de sterke Standard-verdediging van Ivan Leko kapot. “Westerlo pakte in 't Kuipje uit met een 4-2-zege tegen Standard, nochtans de beste defensie van het land. Sinds Standard op 27 oktober met 5-0 verloor van Gent, kreeg het welgeteld 5 doelpunten tegen in de 10 volgende wedstrijden. En nooit meer dan 1 tegendoelpunt in een match”, aldus Vandenbempt.

De analist vond dat de score zelfs nog hoger had kunnen uitvallen. “Het is dus heel straf van Westerlo. En als je de match gezien hebt, zag je dat ze er ook 7 of 8 hadden kunnen maken. Een bal tegen het kader, een bal van de lijn geveegd... Het is waar, de nieuwe Ierse doelman van Standard, Gavin Bazunu, deed ook goed mee, maar dan nog."

Verrassende comeback

Westerlo is in het klassement ook een verrassende comeback aan het maken. “En kijk, Westerlo stond een week geleden toch met de rug tegen de muur na die 2 op 24. Eerst lonkend naar Play-Off I en ineens op een plek in de Play-Downs. Toch is coach Timmy Simons blijven vasthouden aan zijn positieve, offensieve, risicovolle - moet je ook wel zeggen - voetbal.”

Vandenbempt vond de mentaliteit van Westerlo ook indrukwekkend. “Omdat ze in veel van die wedstrijden ook tegen goede ploegen, zoals Club Brugge en Antwerp, eigenlijk meer verdienden en het echt goed deden. Daar staan ze nu met 6 op 6. Twee keer zijn ze teruggekomen van een 1-0-achterstand. Gisteren moesten ze overigens ook nog eens spelen zonder zijn vaste centrale verdedigers, Bayram en Vuskovic.”

Het gevaar is echter nog niet geweken. Degradatievoetbal vermijden zal nog steeds het grote doel zijn bij Westerlo, maar inmiddels is het verschil met de top zes tot acht punten geslonken. “Westerlo heeft een topprestatie geleverd en is beloond voor het vasthouden aan de positieve filosofie. De volgende drie wedstrijden moet het zich toch veilig kunnen spelen”, besloot Vandenbempt.

Ben jij fan van de speelstijl van Timmy Simons en Westerlo?

Meest recent

Leko: "Na ons zijn zij de best voetballende ploeg in België"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

1
1
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

149
149
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

71
71
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

60
60
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

291
291
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

325
325
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

93
93
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

195
195
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

589
589
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

294
294
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

201
201
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

56
56
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

29
29
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

240
240
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

82
82
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

521
521
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

192
192
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

187
187
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

40
40
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

417
417
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

406
406
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

313
313
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

155
155
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

240
240
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

613
613

Meer sportnieuws