Vandenbempt looft knappe JPL-comeback: “Héél straf!”

door
Vandenbempt looft knappe JPL-comeback: “Héél straf!”

Timmy Simons maakte de overstap van promovendus Dender naar Westerlo en na een sterke periode zag het er een tijdje erg slecht uit voor de Kemphanen. Het leek sowieso op weg te zijn naar een gevecht tegen de degradatie, maar niets lijkt minder waar.

Simons en consorten hebben het tij (half) weten te keren. Afgelopen speeldag ging het stugge Standard Luik met 4-2 voor de bijl. Na een desastreuze periode pakten Simons en zijn manschappen zo een zes op zes in de Jupiler Pro League. Plots ziet het er een stuk beter uit op het Kuipje. Peter Vandenbempt haalde tegenover Sporza zijn loftrompet boven.

LEES OOK: Grote boycot Antwerp – Standard door ‘loze belofte’

Straffe JPL-revelatie

Westerlo maakte de sterke Standard-verdediging van Ivan Leko kapot. “Westerlo pakte in 't Kuipje uit met een 4-2-zege tegen Standard, nochtans de beste defensie van het land. Sinds Standard op 27 oktober met 5-0 verloor van Gent, kreeg het welgeteld 5 doelpunten tegen in de 10 volgende wedstrijden. En nooit meer dan 1 tegendoelpunt in een match”, aldus Vandenbempt.

De analist vond dat de score zelfs nog hoger had kunnen uitvallen. “Het is dus heel straf van Westerlo. En als je de match gezien hebt, zag je dat ze er ook 7 of 8 hadden kunnen maken. Een bal tegen het kader, een bal van de lijn geveegd... Het is waar, de nieuwe Ierse doelman van Standard, Gavin Bazunu, deed ook goed mee, maar dan nog."

Verrassende comeback

Westerlo is in het klassement ook een verrassende comeback aan het maken. “En kijk, Westerlo stond een week geleden toch met de rug tegen de muur na die 2 op 24. Eerst lonkend naar Play-Off I en ineens op een plek in de Play-Downs. Toch is coach Timmy Simons blijven vasthouden aan zijn positieve, offensieve, risicovolle - moet je ook wel zeggen - voetbal.”

Vandenbempt vond de mentaliteit van Westerlo ook indrukwekkend. “Omdat ze in veel van die wedstrijden ook tegen goede ploegen, zoals Club Brugge en Antwerp, eigenlijk meer verdienden en het echt goed deden. Daar staan ze nu met 6 op 6. Twee keer zijn ze teruggekomen van een 1-0-achterstand. Gisteren moesten ze overigens ook nog eens spelen zonder zijn vaste centrale verdedigers, Bayram en Vuskovic.”

Het gevaar is echter nog niet geweken. Degradatievoetbal vermijden zal nog steeds het grote doel zijn bij Westerlo, maar inmiddels is het verschil met de top zes tot acht punten geslonken. “Westerlo heeft een topprestatie geleverd en is beloond voor het vasthouden aan de positieve filosofie. De volgende drie wedstrijden moet het zich toch veilig kunnen spelen”, besloot Vandenbempt.

Ben jij fan van de speelstijl van Timmy Simons en Westerlo?

Meest recent

Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

3
3
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

55
55
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

72
72
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

134
134
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

64
64
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

180
180
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

176
176
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

174
174
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

427
427
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

496
496
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

85
85
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

139
139
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

431
431
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

483
483
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

297
297
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

241
241
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

77
77
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

262
262
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

245
245
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

255
255
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

78
78
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

383
383
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

174
174
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

622
622
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

328
328

Meer sportnieuws