Vandenbempt looft knappe JPL-comeback: “Héél straf!”

door
Vandenbempt looft knappe JPL-comeback: “Héél straf!”

Timmy Simons maakte de overstap van promovendus Dender naar Westerlo en na een sterke periode zag het er een tijdje erg slecht uit voor de Kemphanen. Het leek sowieso op weg te zijn naar een gevecht tegen de degradatie, maar niets lijkt minder waar.

Simons en consorten hebben het tij (half) weten te keren. Afgelopen speeldag ging het stugge Standard Luik met 4-2 voor de bijl. Na een desastreuze periode pakten Simons en zijn manschappen zo een zes op zes in de Jupiler Pro League. Plots ziet het er een stuk beter uit op het Kuipje. Peter Vandenbempt haalde tegenover Sporza zijn loftrompet boven.

LEES OOK: Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Straffe JPL-revelatie

Westerlo maakte de sterke Standard-verdediging van Ivan Leko kapot. “Westerlo pakte in 't Kuipje uit met een 4-2-zege tegen Standard, nochtans de beste defensie van het land. Sinds Standard op 27 oktober met 5-0 verloor van Gent, kreeg het welgeteld 5 doelpunten tegen in de 10 volgende wedstrijden. En nooit meer dan 1 tegendoelpunt in een match”, aldus Vandenbempt.

De analist vond dat de score zelfs nog hoger had kunnen uitvallen. “Het is dus heel straf van Westerlo. En als je de match gezien hebt, zag je dat ze er ook 7 of 8 hadden kunnen maken. Een bal tegen het kader, een bal van de lijn geveegd... Het is waar, de nieuwe Ierse doelman van Standard, Gavin Bazunu, deed ook goed mee, maar dan nog."

Verrassende comeback

Westerlo is in het klassement ook een verrassende comeback aan het maken. “En kijk, Westerlo stond een week geleden toch met de rug tegen de muur na die 2 op 24. Eerst lonkend naar Play-Off I en ineens op een plek in de Play-Downs. Toch is coach Timmy Simons blijven vasthouden aan zijn positieve, offensieve, risicovolle - moet je ook wel zeggen - voetbal.”

Vandenbempt vond de mentaliteit van Westerlo ook indrukwekkend. “Omdat ze in veel van die wedstrijden ook tegen goede ploegen, zoals Club Brugge en Antwerp, eigenlijk meer verdienden en het echt goed deden. Daar staan ze nu met 6 op 6. Twee keer zijn ze teruggekomen van een 1-0-achterstand. Gisteren moesten ze overigens ook nog eens spelen zonder zijn vaste centrale verdedigers, Bayram en Vuskovic.”

Het gevaar is echter nog niet geweken. Degradatievoetbal vermijden zal nog steeds het grote doel zijn bij Westerlo, maar inmiddels is het verschil met de top zes tot acht punten geslonken. “Westerlo heeft een topprestatie geleverd en is beloond voor het vasthouden aan de positieve filosofie. De volgende drie wedstrijden moet het zich toch veilig kunnen spelen”, besloot Vandenbempt.

Ben jij fan van de speelstijl van Timmy Simons en Westerlo?

Meest recent

"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

71
71
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

25
25
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

90
90
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

86
86
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

48
48
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

25
25
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

243
243
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

38
38
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

39
39
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

204
204
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

104
104
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

256
256
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

199
199
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

246
246
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

579
579
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

275
275
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

144
144
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

491
491
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

132
132
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

94
94
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

209
209
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

494
494
Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

93
93
'Nieuwe leegloop Union: 5 sterkhouders spelen voor transfer'

Vorig seizoen bekroonde Union al zijn bijzondere prestaties sinds de terugkeer op het hoogste niveau ...

100
100
AA Gent pakt weer uit met jeugdinternational

Traditioneel hinkte AA Gent stevig achterop ten opzichte van concurrenten als Anderlecht, Genk, ...

28
28

Meer sportnieuws