Vandenbempt looft knappe JPL-comeback: “Héél straf!”

door
Vandenbempt looft knappe JPL-comeback: “Héél straf!”

Timmy Simons maakte de overstap van promovendus Dender naar Westerlo en na een sterke periode zag het er een tijdje erg slecht uit voor de Kemphanen. Het leek sowieso op weg te zijn naar een gevecht tegen de degradatie, maar niets lijkt minder waar.

Simons en consorten hebben het tij (half) weten te keren. Afgelopen speeldag ging het stugge Standard Luik met 4-2 voor de bijl. Na een desastreuze periode pakten Simons en zijn manschappen zo een zes op zes in de Jupiler Pro League. Plots ziet het er een stuk beter uit op het Kuipje. Peter Vandenbempt haalde tegenover Sporza zijn loftrompet boven.

LEES OOK: Vandenbempt draait kar volledig over Club Brugge

Straffe JPL-revelatie

Westerlo maakte de sterke Standard-verdediging van Ivan Leko kapot. “Westerlo pakte in 't Kuipje uit met een 4-2-zege tegen Standard, nochtans de beste defensie van het land. Sinds Standard op 27 oktober met 5-0 verloor van Gent, kreeg het welgeteld 5 doelpunten tegen in de 10 volgende wedstrijden. En nooit meer dan 1 tegendoelpunt in een match”, aldus Vandenbempt.

De analist vond dat de score zelfs nog hoger had kunnen uitvallen. “Het is dus heel straf van Westerlo. En als je de match gezien hebt, zag je dat ze er ook 7 of 8 hadden kunnen maken. Een bal tegen het kader, een bal van de lijn geveegd... Het is waar, de nieuwe Ierse doelman van Standard, Gavin Bazunu, deed ook goed mee, maar dan nog."

Verrassende comeback

Westerlo is in het klassement ook een verrassende comeback aan het maken. “En kijk, Westerlo stond een week geleden toch met de rug tegen de muur na die 2 op 24. Eerst lonkend naar Play-Off I en ineens op een plek in de Play-Downs. Toch is coach Timmy Simons blijven vasthouden aan zijn positieve, offensieve, risicovolle - moet je ook wel zeggen - voetbal.”

Vandenbempt vond de mentaliteit van Westerlo ook indrukwekkend. “Omdat ze in veel van die wedstrijden ook tegen goede ploegen, zoals Club Brugge en Antwerp, eigenlijk meer verdienden en het echt goed deden. Daar staan ze nu met 6 op 6. Twee keer zijn ze teruggekomen van een 1-0-achterstand. Gisteren moesten ze overigens ook nog eens spelen zonder zijn vaste centrale verdedigers, Bayram en Vuskovic.”

Het gevaar is echter nog niet geweken. Degradatievoetbal vermijden zal nog steeds het grote doel zijn bij Westerlo, maar inmiddels is het verschil met de top zes tot acht punten geslonken. “Westerlo heeft een topprestatie geleverd en is beloond voor het vasthouden aan de positieve filosofie. De volgende drie wedstrijden moet het zich toch veilig kunnen spelen”, besloot Vandenbempt.

Ben jij fan van de speelstijl van Timmy Simons en Westerlo?

Meest recent

Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

3
3
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

11
11
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

136
136
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

91
91
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1005
1005
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

464
464
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

26
26
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

91
91
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

141
141
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

97
97
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

227
227
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

130
130
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

114
114
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

91
91
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

111
111
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

303
303
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

39
39
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

610
610
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

342
342
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

123
123
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

162
162
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

266
266
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

120
120
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

83
83
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

176
176

Meer sportnieuws