Proto ziet geniale zet Hubert: "Hij oogt bevrijd"

door
Proto ziet geniale zet Hubert:

Anderlecht kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist eerst met een gelijkspel op de Bosuil zich te plaatsen voor de bekerfinale en zondag legde het in de competitie Antwerp nog eens over de knie. Daardoor oogt de situatie van Paars-Wit plots een pak rooskleuriger.

Anderlecht is immers weer naar de vierde plaats in de competitie gewipt en heeft dus ook een eerste trofee sinds 2017 in het vizier. Bovendien lijkt David Hubert ook eindelijk de juiste formule gevonden te hebben, met dank aan de wintertransfers en de terugkeer van enkele geblesseerden.

LEES OOK: "Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

Dendoncker komt erdoor op middenveld

Die zorgen ervoor dat enkele andere spelers ook weer een pak beter uit de verf komen. Zo kroonde Leander Dendoncker zich tot de bekerheld met de late 2-2 op donderdag. De voorbije maanden moest hij vaak depanneren achterin, maar met de komst van Adryelson en Hey kan hij weer op het middenveld uit de voeten.

"Dat is zijn positie", weet Silvio Proto ook in Dans Le Vestiaire. "Dat zie je aan het feit dat hij altijd in beweging is. Als centrale verdediger lijdt hij daar toch een beetje onder. Hij is iemand die nood heeft aan ritme en aan lopen. Eens hij in de match zit, zie je dat hij meer bijbrengt dan hij in het begin deed."

Verschaeren oogt bevrijd

Daarnaast ziet de ex-doelman dat op het middenveld ook Yari Verschaeren stilaan weer naar zijn beste niveau toegroeit na een moeilijke periode, waarin hij regelmatig op de bank zat. Ook hij was belangrijk in de bekermatch.

"Hij oogt bevrijd", stelt Proto over de spelmaker, die ook naar Dendoncker wijst als een oorzaak. "Laat ons niet vergeten dat het ook hem goed gedaan heeft dat Dendoncker weer naar het middenveld geschoven werd." 

Zal Verschaeren deze lijn kunnen doortrekken?

Meest recent

Duivels-fans in de wolken: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

3
3
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

90
90
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

124
124
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

145
145
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

71
71
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

91
91
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

212
212
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

146
146
Europese barrages: dé favorieten voor de laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

52
52
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

321
321
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

241
241
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

120
120
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

401
401
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

89
89
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

772
772
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

269
269
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

215
215
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

163
163
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

370
370
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

145
145
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

128
128
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

82
82
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

426
426
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

87
87
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

48
48

Meer sportnieuws