JPL-format: Vandenbempt onthult échte droom topclubs

door
JPL-format: Vandenbempt onthult échte droom topclubs

Maandag lijkt een belangrijke dag te gaan worden voor het Belgische voetbal. Er staat immers een Algemene Vergadering van de Pro League op het programma met daarop een zeer belangrijk agendapunt: een hervorming van het format van de Jupiler Pro League.

Het is genoegzaam bekend dat de grote clubs, met Club Brugge op kop, niet te spreken zijn over het huidige format. De halvering van de punten in de play-offs is al langer een doorn in het oog, maar de topclubs vinden ook dat er te veel wedstrijden gespeeld worden. Daardoor worden hun Europese kansen gehypothekeerd.

LEES OOK: DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

Pro League stemt over nieuw format

De voorbije jaren werden al verschillende voorstellen tevergeefs gelanceerd. Een terugkeer naar een competitie met achttien clubs zonder play-offs en een competitie met zestien, waarbij Play-Off I met vier teams gespeeld zou worden, waren enkele van de opties die snel afgevoerd werden.

Nu ligt een voorstel op tafel voor een format zoals in de league phase van de Champions League. Daarbij zouden in de reguliere competitie niet alle teams elkaar zowel uit als thuis treffen. Op die manier zijn er minder wedstrijden, maar blijven de play-offs wel intact.

Topclubs dromen nog altijd van competitie met 14

Maar dat is eigenlijk niet wat de topclubs willen, onthult Peter Vandenbempt. Bij Sporza onthult hij dat zij nog altijd dromen van een competitie met veertien clubs en Play-Off I met zes. "Maar er is geen draagvlak. Dus daarover hoeft niet gestemd te worden", stelt hij echter.

Het huidige voorstel is dus ook voor de topclubs een compromis. Vandenbempt ziet dat hét struikelblok opnieuw zal worden om de benodigde tweederdemeerderheid te vinden om een hervorming door te duwen. Het grote voordeel is volgens hem wel dat ook de kleine clubs niet verder willen met het huidige format. Er kan dus misschien een akkoord gevonden worden.

Zou een competitie met veertien clubs de ideale oplossing zijn?

Meest recent

JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

245
245
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

79
79
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

197
197
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

79
79
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

632
632
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

838
838
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

312
312
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

187
187
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

66
66
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

217
217
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

141
141
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

417
417
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

31
31
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

191
191
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

218
218
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

78
78
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

123
123
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

307
307
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

212
212
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

26
26
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

72
72
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

138
138
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

536
536
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

128
128
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

770
770

Meer sportnieuws