JPL-format: Vandenbempt onthult échte droom topclubs

482 stemmen
JPL-format: Vandenbempt onthult échte droom topclubs

Maandag lijkt een belangrijke dag te gaan worden voor het Belgische voetbal. Er staat immers een Algemene Vergadering van de Pro League op het programma met daarop een zeer belangrijk agendapunt: een hervorming van het format van de Jupiler Pro League.

Het is genoegzaam bekend dat de grote clubs, met Club Brugge op kop, niet te spreken zijn over het huidige format. De halvering van de punten in de play-offs is al langer een doorn in het oog, maar de topclubs vinden ook dat er te veel wedstrijden gespeeld worden. Daardoor worden hun Europese kansen gehypothekeerd.

LEES OOK: Verhaeghe staat Paf! Onverwachte ontmoeting zindert na

Pro League stemt over nieuw format

De voorbije jaren werden al verschillende voorstellen tevergeefs gelanceerd. Een terugkeer naar een competitie met achttien clubs zonder play-offs en een competitie met zestien, waarbij Play-Off I met vier teams gespeeld zou worden, waren enkele van de opties die snel afgevoerd werden.

Nu ligt een voorstel op tafel voor een format zoals in de league phase van de Champions League. Daarbij zouden in de reguliere competitie niet alle teams elkaar zowel uit als thuis treffen. Op die manier zijn er minder wedstrijden, maar blijven de play-offs wel intact.

Topclubs dromen nog altijd van competitie met 14

Maar dat is eigenlijk niet wat de topclubs willen, onthult Peter Vandenbempt. Bij Sporza onthult hij dat zij nog altijd dromen van een competitie met veertien clubs en Play-Off I met zes. "Maar er is geen draagvlak. Dus daarover hoeft niet gestemd te worden", stelt hij echter.

Het huidige voorstel is dus ook voor de topclubs een compromis. Vandenbempt ziet dat hét struikelblok opnieuw zal worden om de benodigde tweederdemeerderheid te vinden om een hervorming door te duwen. Het grote voordeel is volgens hem wel dat ook de kleine clubs niet verder willen met het huidige format. Er kan dus misschien een akkoord gevonden worden.

🚀

Zou een competitie met veertien clubs de ideale oplossing zijn?

Meest recent

VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

23
23
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

473
473
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

115
115
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

64
64
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

348
348
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

70
70
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

26
26
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

186
186
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

218
218
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

198
198
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

501
501
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

149
149
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

182
182
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

188
188
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

250
250
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

348
348
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

196
196
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

466
466
Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

194
194
AA Gent met parel: "Ooit de wereldtop"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren (te) veel buitenlandse talenten naar Jong AA Gent, maar er ...

128
128
'Offensieve versterking: Club vindt nieuw goudklompje'

De vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge zal zijn handen de komende weken meer dan vol ...

593
593
'Mourinho gaat los bij Real: zés grote zomeraanwinsten'

Voorlopig blijft het nog even wachten op de officiële bevestiging. Maar heel vooraanstaande ...

265
265
Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Binnen een tweetal weken beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het WK in Canada, de VS en ...

108
108
Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Ruben Van Gucht is het spuugzat en dat mag u best letterlijk nemen. De VRT-man ligt de laatste jaren ...

79
79
De Mil wisselt drie keer, Genk met onuitgegeven elftal

Nog één wedstrijd te gaan en het seizoen in de Jupiler Pro League zit er volledig op. ...

52
52

Meer sportnieuws