JPL-format: Vandenbempt onthult échte droom topclubs

door
JPL-format: Vandenbempt onthult échte droom topclubs

Maandag lijkt een belangrijke dag te gaan worden voor het Belgische voetbal. Er staat immers een Algemene Vergadering van de Pro League op het programma met daarop een zeer belangrijk agendapunt: een hervorming van het format van de Jupiler Pro League.

Het is genoegzaam bekend dat de grote clubs, met Club Brugge op kop, niet te spreken zijn over het huidige format. De halvering van de punten in de play-offs is al langer een doorn in het oog, maar de topclubs vinden ook dat er te veel wedstrijden gespeeld worden. Daardoor worden hun Europese kansen gehypothekeerd.

LEES OOK: Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Pro League stemt over nieuw format

De voorbije jaren werden al verschillende voorstellen tevergeefs gelanceerd. Een terugkeer naar een competitie met achttien clubs zonder play-offs en een competitie met zestien, waarbij Play-Off I met vier teams gespeeld zou worden, waren enkele van de opties die snel afgevoerd werden.

Nu ligt een voorstel op tafel voor een format zoals in de league phase van de Champions League. Daarbij zouden in de reguliere competitie niet alle teams elkaar zowel uit als thuis treffen. Op die manier zijn er minder wedstrijden, maar blijven de play-offs wel intact.

Topclubs dromen nog altijd van competitie met 14

Maar dat is eigenlijk niet wat de topclubs willen, onthult Peter Vandenbempt. Bij Sporza onthult hij dat zij nog altijd dromen van een competitie met veertien clubs en Play-Off I met zes. "Maar er is geen draagvlak. Dus daarover hoeft niet gestemd te worden", stelt hij echter.

Het huidige voorstel is dus ook voor de topclubs een compromis. Vandenbempt ziet dat hét struikelblok opnieuw zal worden om de benodigde tweederdemeerderheid te vinden om een hervorming door te duwen. Het grote voordeel is volgens hem wel dat ook de kleine clubs niet verder willen met het huidige format. Er kan dus misschien een akkoord gevonden worden.

Zou een competitie met veertien clubs de ideale oplossing zijn?

Meest recent

Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

10
10
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

28
28
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

27
27
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

42
42
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

206
206
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

134
134
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

174
174
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

420
420
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

171
171
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

370
370
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

433
433
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

533
533
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

545
545
'Vuurwerk bij kampioen: Union pakt fors uit op mercato'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

208
208
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

326
326
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

266
266
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

375
375
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

372
372
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

560
560
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

280
280
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

351
351
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

358
358
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

448
448
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

288
288
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

373
373

Meer sportnieuws