JPL-format: Vandenbempt onthult échte droom topclubs

door
JPL-format: Vandenbempt onthult échte droom topclubs

Maandag lijkt een belangrijke dag te gaan worden voor het Belgische voetbal. Er staat immers een Algemene Vergadering van de Pro League op het programma met daarop een zeer belangrijk agendapunt: een hervorming van het format van de Jupiler Pro League.

Het is genoegzaam bekend dat de grote clubs, met Club Brugge op kop, niet te spreken zijn over het huidige format. De halvering van de punten in de play-offs is al langer een doorn in het oog, maar de topclubs vinden ook dat er te veel wedstrijden gespeeld worden. Daardoor worden hun Europese kansen gehypothekeerd.

LEES OOK: Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

Pro League stemt over nieuw format

De voorbije jaren werden al verschillende voorstellen tevergeefs gelanceerd. Een terugkeer naar een competitie met achttien clubs zonder play-offs en een competitie met zestien, waarbij Play-Off I met vier teams gespeeld zou worden, waren enkele van de opties die snel afgevoerd werden.

Nu ligt een voorstel op tafel voor een format zoals in de league phase van de Champions League. Daarbij zouden in de reguliere competitie niet alle teams elkaar zowel uit als thuis treffen. Op die manier zijn er minder wedstrijden, maar blijven de play-offs wel intact.

Topclubs dromen nog altijd van competitie met 14

Maar dat is eigenlijk niet wat de topclubs willen, onthult Peter Vandenbempt. Bij Sporza onthult hij dat zij nog altijd dromen van een competitie met veertien clubs en Play-Off I met zes. "Maar er is geen draagvlak. Dus daarover hoeft niet gestemd te worden", stelt hij echter.

Het huidige voorstel is dus ook voor de topclubs een compromis. Vandenbempt ziet dat hét struikelblok opnieuw zal worden om de benodigde tweederdemeerderheid te vinden om een hervorming door te duwen. Het grote voordeel is volgens hem wel dat ook de kleine clubs niet verder willen met het huidige format. Er kan dus misschien een akkoord gevonden worden.

Zou een competitie met veertien clubs de ideale oplossing zijn?

Meest recent

Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

22
22
Plotse twijfels rond Coosemans: "Als Anderlecht op niveau was ..."

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

58
58
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

85
85
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

318
318
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

270
270
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

371
371
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

360
360
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

495
495
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

125
125
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

458
458
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

978
978
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

696
696
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

228
228
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

424
424
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

287
287
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

574
574
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

919
919
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

319
319
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

800
800
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

620
620
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

345
345
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

36
36
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

96
96
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

443
443
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

113
113

Meer sportnieuws