JPL-format: Vandenbempt onthult échte droom topclubs

door
JPL-format: Vandenbempt onthult échte droom topclubs

Maandag lijkt een belangrijke dag te gaan worden voor het Belgische voetbal. Er staat immers een Algemene Vergadering van de Pro League op het programma met daarop een zeer belangrijk agendapunt: een hervorming van het format van de Jupiler Pro League.

Het is genoegzaam bekend dat de grote clubs, met Club Brugge op kop, niet te spreken zijn over het huidige format. De halvering van de punten in de play-offs is al langer een doorn in het oog, maar de topclubs vinden ook dat er te veel wedstrijden gespeeld worden. Daardoor worden hun Europese kansen gehypothekeerd.

LEES OOK: Pro League komt met hard statement voor supporters

Pro League stemt over nieuw format

De voorbije jaren werden al verschillende voorstellen tevergeefs gelanceerd. Een terugkeer naar een competitie met achttien clubs zonder play-offs en een competitie met zestien, waarbij Play-Off I met vier teams gespeeld zou worden, waren enkele van de opties die snel afgevoerd werden.

Nu ligt een voorstel op tafel voor een format zoals in de league phase van de Champions League. Daarbij zouden in de reguliere competitie niet alle teams elkaar zowel uit als thuis treffen. Op die manier zijn er minder wedstrijden, maar blijven de play-offs wel intact.

Topclubs dromen nog altijd van competitie met 14

Maar dat is eigenlijk niet wat de topclubs willen, onthult Peter Vandenbempt. Bij Sporza onthult hij dat zij nog altijd dromen van een competitie met veertien clubs en Play-Off I met zes. "Maar er is geen draagvlak. Dus daarover hoeft niet gestemd te worden", stelt hij echter.

Het huidige voorstel is dus ook voor de topclubs een compromis. Vandenbempt ziet dat hét struikelblok opnieuw zal worden om de benodigde tweederdemeerderheid te vinden om een hervorming door te duwen. Het grote voordeel is volgens hem wel dat ook de kleine clubs niet verder willen met het huidige format. Er kan dus misschien een akkoord gevonden worden.

Zou een competitie met veertien clubs de ideale oplossing zijn?

Meest recent

'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

78
78
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

54
54
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

23
23
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

144
144
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

200
200
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

262
262
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

64
64
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

354
354
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

280
280
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

389
389
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

190
190
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

85
85
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

188
188
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

72
72
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

381
381
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

569
569
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

88
88
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

293
293
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

243
243
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

513
513
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

453
453
'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Dinsdagavond is het zover, dan sluit de transfermakt opnieuw onverbibbelijk zijn deuren. Bij een ...

715
715
Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

594
594
'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

160
160

Meer sportnieuws