Anderlecht leeft op: begint het seizoen nu pas écht?

223
Anderlecht leeft op: begint het seizoen nu pas écht?

RSC Anderlecht speelde een zeer sterke tweede helft tegen Royal Antwerp FC. De Great Old zag af en incasseerde twee logische tegentreffers. David Hubert kon eindelijk eens met zijn 'bijna beste elftal' spelen. Het seizoen kan eindelijk echt beginnen voor RSCA.

We haalden al het al vele keren aan. Anderlecht heeft een kern die altijd de top drie moet halen, anders is er slecht gewerkt. David Hubert stond voor een cruciale week en kon twee keer zegevieren. Donderdag in de beker was het met meer geluk dan kunde, de coach maakte daar wat ons betreft niet de goede keuze door zo defensief te spelen. Hij kwam er met geluk mee weg. 

LEES OOK: Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

Anderlecht heeft kern voor top drie

Dit Antwerp is namelijk geen KRC Genk of Club Brugge. Antwerp is anno 2025 geen uitdager meer voor de top drie, jammer. Bij Anderlecht zijn ze dat duidelijk wel. Paars-Wit heeft een naar Belgische normen sterk elftal. Zondag koos hij wel voor de juiste aanpak met een elftal dat stilaan klaar is voor de dienst.

RSCA kreeg dit seizoen immers met te veel blessures te kampen. Dat moet intern zeker eens bekeken worden. Maar nu Thorgan Hazard, Ludwig Augustinsson, Mario Stroeykens en Kasper Dolberg terug fit zijn, zie je het spel ook danig verbeteren. En dan moeten Jan Vertonghen en Samuel Edozie nog terugkeren.

Leander Dendoncker is geen verdediger, dat haalden we al vaak aan. Hij kan er eens depanneren, maar Leander is géén dragende speler. Misschien kan hij achteraan wél beter functioneren met Vertonghen naast zich. Dendoncker is een middenvelder pur sang. Tegen Antwerp heerste hij. De huurling was overal en het verschil met Rits is duidelijk. Dendoncker heeft immers fysiek veel meer impact: inzake duelkracht en loopvermogen. Hij kan sneller afstanden overbruggen. Dendoncker kan nu doen wat hij in zijn eerste periode zo goed deed: strijden voor de jongens voor hem. Dendoncker is géén spelbepaler. Hij kon zich nu uitleven in de schaduw van Verschaeren, Stroeykens en Hazard. Hij kuiste héél veel op en duwde de ploeg naar voren met zijn hoog druk zetten.

We verklaarden al eens dat een middenveld Dendoncker, Stroeykens en Verschaeren alles heeft wat een modern middenveld nodig heeft. Kracht, techniek, loopvermogen en drang naar voren. Vooraan is er met Dolberg een genie op de Belgische velden en Huerta en Hazard zijn ook spelers die je altijd in de gaten moet houden. 

Typeploeg eindelijk paraat

Die 3-4-3 of 3-5-2, we vonden het ook niets. RSCA heeft er de spelers niet voor. Augustinsson en Sardella voelen zich véél beter in hun sas als links- en rechtsachter, niet als wingback. Sardella deed veel fout in de eerste helft, maar leverde Dolberg en Vazquez twee loepzuivere assists aan. De Deen scoorde. 

RSCA moet hopen dat er geen blessures meer komen. Vertonghen is bovendien bijna weer fit. Adryelson is een verdediger van de oude stempel. Elke pass langer dan 5 meter gaat mis, maar hij is wel snel en gretig. Hey lijkt ook een goede aanwinst te zijn, al zoekt hij toch vooral naar zijn rechtspoot. Zou hij nog beter voor de dag komen aan de zijde van Vertonghen? Simic is plots bankzitter. Het geeft de weelde aan, want de Serviër speelt een goed seizoen.

En dan is er nog de bank. Angulo, we spraken afgelopen weekend nog over hem, viel weer matig in. Zijn laatste fases blijven veel te vaak misgaan. Iemand als Edozie, hij heeft wel erg veel blessures..., zou RSCA nog sterker kunnen maken. De jonge Dao toonde zich als een 'mannetje' en is heel explosief. Hem kunnen we nog niet beoordelen.

Anderlecht leeft weer, zoals we aangekondigd hadden. Enkele maanden geleden riepen we al dat het aanklampen is totdat de kern grotendeels fit is. Dat moment is nu aangekomen. De komende vijf wedstrijden moet RSCA er staan en proberen die kloof met Genk, Union en Club Brugge te verkleinen. Er moet meer regelmaat in de prestaties komen. Met deze fitte kern moet dat mogelijk zijn. Als dat het geval is, dan kan het nog een mooi laatste deel van het seizoen worden. Zoals voorspeld...

Sterkste ploeg RSCA:

Coosemans, Sardella, Vertonghen, Hey, Augustinsson, Dendoncker, Stroeykens, Verschaeren, Huerta, Dolberg, Hazard.

Bank: Kikkenborg, Simic, Adryelson, N'Diaye, Rits, Leoni, Vazquez, Edozie, Degreef

Gaat RSCA dit seizoen een prijs pakken?

Meest recent

Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

13
13
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

34
34
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

48
48
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

19
19
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

25
25
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

51
51
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

47
47
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

47
47
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

86
86
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

219
219
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

56
56
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

140
140
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

110
110
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

387
387
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

153
153
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

241
241
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

107
107
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

420
420
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

165
165
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

342
342
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

239
239
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

195
195
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

164
164
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

136
136
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

233
233

Meer sportnieuws