'Veelzeggende' conclusie Club Brugge: "Zij bakten er niets van"

door
'Veelzeggende' conclusie Club Brugge:

Club Brugge won in het Jan Breydelstadion met het kleinste verschil van laagvlieger Oud-Heverlee Leuven. Met het oog op de Europese clash tegen Atalanta koos coach Nicky Hayen ervoor om flink te roteren tegen OHL. Journalist Tomas Taecke van Het Laatste Nieuws liet zich uit over de titelstrijd in de Jupiler Pro League.

Volgens HLN vreest Club Brugge men dat de landskampioen binnenkort tegen de lamp zal lopen. KRC Genk lijkt geen steken te willen laten vallen in de competitie. Analist Taecke was na de zuinige zege van Blauw-Zwart niet mals over de landskampioen.

LEES OOK: Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

Wisselspelers afgemaakt

Onder meer sterkhouder Ardon Jashari kreeg volledige rust voor de topper tegen Atalanta. ‘Het siert de Zwitser dat hij dicht bij het team wou zijn, maar ook hij had zijn zaterdagmiddag beter kunnen invullen. Wat was dat zeg, Club Brugge?’, klinkt het hard. ‘Het zijn die invallers die er zaterdag helemaal niets van bakten. En die tegen tien Leuvenaars zelfs nog heel even flirtten met een blamage.’

Bijna werd de kloof met KRC Genk nog vergroot tot acht punten. Een tienkoppig OHL kwam nog dichtbij de gelijkmaker. ‘Bij Club kregen Sabbe, Spileers, Vetlesen, Vermant, Nilsson en later ook Skoras en Siquet speelminuten. Over die eerste twee viel weinig te zeggen. De andere vijf ondernamen in de verste verte niets om aan hun status van wisselspeler iets te veranderen’, is het verdict.

Veelzeggende actie

Volgens Taecke vrezen ze bij Club Brugge dat er binnenkort dure punten zullen worden verloren. ‘Bij Club verwezen ze de voorbije jaren vaak naar de heilige drie punten na een mindere wedstrijd. Dat ze dat nu niet, of thans veel minder deden, is een teken aan de wand. Net zoals het feit dat de kleedkamer na de match lang dicht bleef’, luidt het.

Achter de schermen van de club beseft men dat het een pak beter moet. In de resterende vijf wedstrijden mag er niet veel puntenverlies meer voorvallen. ‘Als Club straks tegen STVV (uit), Standard (thuis), KAA Gent (uit), Cercle (uit) en Charleroi (thuis) zo voor de dag komt, dan loopt het gegarandeerd nog eens fout.’

Club Brugge zal op scherp worden gezet. ‘Zo'n match als die van zaterdag, je kan dat allemaal relativeren. Het programma is druk, er werd gewonnen en na een zwakke match staan ze er toch altijd opnieuw in de Champions League. Maar relativeren, dat is niet wat voorzitter Bart Verhaeghe zal doen als blauw-zwart op het einde van de rit een drietal punten tekort zal komen.’

Denk jij dat Club Brugge komende 5 matchen nog dure punten zal verliezen?

Meest recent

Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

8
8
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

28
28
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

41
41
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

128
128
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

55
55
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

301
301
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

78
78
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

167
167
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

113
113
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

177
177
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

304
304
Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

165
165
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

168
168
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

36
36
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

139
139
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

80
80
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

172
172
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

94
94
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

155
155
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

238
238
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

95
95
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

47
47
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

38
38
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

191
191
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

133
133

Meer sportnieuws