'Veelzeggende' conclusie Club Brugge: "Zij bakten er niets van"

door
'Veelzeggende' conclusie Club Brugge:

Club Brugge won in het Jan Breydelstadion met het kleinste verschil van laagvlieger Oud-Heverlee Leuven. Met het oog op de Europese clash tegen Atalanta koos coach Nicky Hayen ervoor om flink te roteren tegen OHL. Journalist Tomas Taecke van Het Laatste Nieuws liet zich uit over de titelstrijd in de Jupiler Pro League.

Volgens HLN vreest Club Brugge men dat de landskampioen binnenkort tegen de lamp zal lopen. KRC Genk lijkt geen steken te willen laten vallen in de competitie. Analist Taecke was na de zuinige zege van Blauw-Zwart niet mals over de landskampioen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Jashari, vuurwerk bij Club'

Wisselspelers afgemaakt

Onder meer sterkhouder Ardon Jashari kreeg volledige rust voor de topper tegen Atalanta. ‘Het siert de Zwitser dat hij dicht bij het team wou zijn, maar ook hij had zijn zaterdagmiddag beter kunnen invullen. Wat was dat zeg, Club Brugge?’, klinkt het hard. ‘Het zijn die invallers die er zaterdag helemaal niets van bakten. En die tegen tien Leuvenaars zelfs nog heel even flirtten met een blamage.’

Bijna werd de kloof met KRC Genk nog vergroot tot acht punten. Een tienkoppig OHL kwam nog dichtbij de gelijkmaker. ‘Bij Club kregen Sabbe, Spileers, Vetlesen, Vermant, Nilsson en later ook Skoras en Siquet speelminuten. Over die eerste twee viel weinig te zeggen. De andere vijf ondernamen in de verste verte niets om aan hun status van wisselspeler iets te veranderen’, is het verdict.

Veelzeggende actie

Volgens Taecke vrezen ze bij Club Brugge dat er binnenkort dure punten zullen worden verloren. ‘Bij Club verwezen ze de voorbije jaren vaak naar de heilige drie punten na een mindere wedstrijd. Dat ze dat nu niet, of thans veel minder deden, is een teken aan de wand. Net zoals het feit dat de kleedkamer na de match lang dicht bleef’, luidt het.

Achter de schermen van de club beseft men dat het een pak beter moet. In de resterende vijf wedstrijden mag er niet veel puntenverlies meer voorvallen. ‘Als Club straks tegen STVV (uit), Standard (thuis), KAA Gent (uit), Cercle (uit) en Charleroi (thuis) zo voor de dag komt, dan loopt het gegarandeerd nog eens fout.’

Club Brugge zal op scherp worden gezet. ‘Zo'n match als die van zaterdag, je kan dat allemaal relativeren. Het programma is druk, er werd gewonnen en na een zwakke match staan ze er toch altijd opnieuw in de Champions League. Maar relativeren, dat is niet wat voorzitter Bart Verhaeghe zal doen als blauw-zwart op het einde van de rit een drietal punten tekort zal komen.’

Denk jij dat Club Brugge komende 5 matchen nog dure punten zal verliezen?

Meest recent

Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

5
5
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

8
8
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

369
369
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

34
34
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

26
26
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

64
64
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

34
34
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

60
60
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

135
135
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

45
45
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

8
8
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

92
92
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

79
79
‘Cuypers grof wild: toptransfer lonkt’

Hugo Cuypers hoopt met de Rode Duivels alsnog mee te gaan naar het WK, maar dat wordt moeilijk. De ...

85
85
Deschacht messcherp voor RSCA en ziet dure fout

Er is al héél veel gezegd en geschreven over de viering van Keisuke Goto na de zege ...

105
105
Taravel komt met straffe boodschap over Kompany

Jeremy Taravel valt niet te benijden. De coach probeert RSC Anderlecht naar een Europees ticket te ...

143
143
Belangrijke Castagne bezorgt Tielemans zware namiddag

In de Premier League stond Aston Villa om 13u30 voor een verplaatsing naar Fulham. De club van Youri ...

17
17
'Club Brugge krijgt gouden kans op transfer Rode Duivel'

Club Brugge gaat in de zomer flink aan de bak moeten op de transfermarkt. Blauw-Zwart zal jonge ...

369
369
Union SG gaat voor groots project: “In 2030”

Union SG is de afgelopen jaren sportief op het niveau van Club Brugge gekomen. De twee beste clubs ...

99
99
'Anderlecht zet alles op alles voor terugkeer oude bekende'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een vijftal echte basisspelers moeten halen. Jongens die de ploeg ...

284
284
'Club Brugge duwt door en gaat voor transfer bij Ajax'

Club Brugge gaat een zeer drukke zomermercato tegemoet. In elke linie zal de club versterking moeten ...

258
258
'KRC Genk duizelt: transferstrijd Karetsas helemaal los'

Hoewel het nog steeds in de running is voor een Europees ticket, kan KRC Genk niet bepaald tevreden ...

368
368
Goto-relletje zindert serieus na: "Populistisch gedrag"

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

311
311
Leko spreekt duidelijke titeltaal: "Dan is Union kampioen"

De titelstrijd in de Champions' Play-Offs blijft zich maar in bochten wringen. Afgelopen zondag leek ...

327
327
'Trieste terugtocht: Ajax serveert Dolberg nu alweer af'

Begin september verkocht RSC Anderlecht zijn spits Kasper Dolberg voor zo'n 10 miljoen euro aan ...

230
230

Meer sportnieuws