Fink & co bijna zeker van hét hoofddoel van KRC Genk

door
Fink & co bijna zeker van hét hoofddoel van KRC Genk

KRC Genk won met 2-1 van Cercle Brugge en daardoor blijven ze aan de leiding. De troepen van Thorsten Fink boekten zo een zeer knappe twaalfde thuiszege op rij. Genk staat op een zucht van hét hoofddoel.

LEES OOK: KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

Europees voetbal

Racing Genk kende vorig jaar onder Wouter Vrancken een horrorseizoen. Daardoor grepen ze naast een Europees ticket. Als KRC Genk nog drie keer wint, dan zijn ze al zeker van Europees voetbal. Dan eindigen ze immer als eerste in de reguliere competitie.

"Dat is ons eerste doel. We willen zeker zijn van Europa door de reguliere competitie als nummer 1 af te sluiten. Pas daarna kijken we verder", vertelde de coach aan Het Belang van Limburg. Het behalen van een Europees ticket was hét hoofddoel voor het seizoen. Het zou straf zijn als Genk dat in maart al weet te behalen.

Plan van Fink

Fink was ook trots op zijn ploeg. "Het lijkt logisch dat je tegen Cercle voor de twaalfde keer op rij wint voor eigen publiek. Maar hun speelstijl kan heel vervelend zijn, ze waren niet zomaar zeven matchen ongeslagen onder hun nieuwe coach."

Fink had een duidelijk plan om Cercle te verslaan. "Om onder de druk uit te komen moet je mentaal sterk zijn. Klaar nadenken, de juiste oplossingen kiezen. Dat ligt niet voor de hand, mijn spelers zijn geen robots. Het vergt bovendien veel energie", klonk het. 

"Dat is ook de reden dat ik voor vijf frisse spelers koos. Zo was bijvoorbeeld Oh vandaag de ideale spits. De Cercledefensie houdt niet van zo’n mobiel type. Hij was voortdurend in beweging, zo scoorden we twee keer uit een snelle omschakeling", verklaarde Fink.

Gaat Genk als eerste de reguliere competitie afsluiten?

Meest recent

Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

54
54
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

16
16
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

13
13
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

418
418
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

278
278
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

89
89
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

46
46
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

110
110
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

209
209
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

77
77
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

249
249
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

127
127
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

227
227
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

264
264
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

195
195
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

116
116
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

57
57
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

101
101
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

360
360
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

204
204
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

293
293
Goto respectloos? Anderlecht-spelers zwaar op plaats gezet

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

520
520
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

161
161
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

194
194

Meer sportnieuws