Fink & co bijna zeker van hét hoofddoel van KRC Genk

477 stemmen
Fink & co bijna zeker van hét hoofddoel van KRC Genk

KRC Genk won met 2-1 van Cercle Brugge en daardoor blijven ze aan de leiding. De troepen van Thorsten Fink boekten zo een zeer knappe twaalfde thuiszege op rij. Genk staat op een zucht van hét hoofddoel.

LEES OOK: 'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Europees voetbal

Racing Genk kende vorig jaar onder Wouter Vrancken een horrorseizoen. Daardoor grepen ze naast een Europees ticket. Als KRC Genk nog drie keer wint, dan zijn ze al zeker van Europees voetbal. Dan eindigen ze immer als eerste in de reguliere competitie.

"Dat is ons eerste doel. We willen zeker zijn van Europa door de reguliere competitie als nummer 1 af te sluiten. Pas daarna kijken we verder", vertelde de coach aan Het Belang van Limburg. Het behalen van een Europees ticket was hét hoofddoel voor het seizoen. Het zou straf zijn als Genk dat in maart al weet te behalen.

Plan van Fink

Fink was ook trots op zijn ploeg. "Het lijkt logisch dat je tegen Cercle voor de twaalfde keer op rij wint voor eigen publiek. Maar hun speelstijl kan heel vervelend zijn, ze waren niet zomaar zeven matchen ongeslagen onder hun nieuwe coach."

Fink had een duidelijk plan om Cercle te verslaan. "Om onder de druk uit te komen moet je mentaal sterk zijn. Klaar nadenken, de juiste oplossingen kiezen. Dat ligt niet voor de hand, mijn spelers zijn geen robots. Het vergt bovendien veel energie", klonk het. 

"Dat is ook de reden dat ik voor vijf frisse spelers koos. Zo was bijvoorbeeld Oh vandaag de ideale spits. De Cercledefensie houdt niet van zo’n mobiel type. Hij was voortdurend in beweging, zo scoorden we twee keer uit een snelle omschakeling", verklaarde Fink.

Gaat Genk als eerste de reguliere competitie afsluiten?

Meest recent

'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

10
10
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

99
99
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

59
59
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

14
14
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

80
80
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

177
177
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

235
235
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

243
243
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

47
47
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

48
48
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

214
214
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

165
165
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

92
92
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

101
101
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

84
84
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

48
48
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

180
180
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

67
67
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

288
288
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

115
115
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

275
275
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

38
38
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

350
350
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

204
204
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

1038
1038

Meer sportnieuws