Fink & co bijna zeker van hét hoofddoel van KRC Genk

door
Fink & co bijna zeker van hét hoofddoel van KRC Genk

KRC Genk won met 2-1 van Cercle Brugge en daardoor blijven ze aan de leiding. De troepen van Thorsten Fink boekten zo een zeer knappe twaalfde thuiszege op rij. Genk staat op een zucht van hét hoofddoel.

LEES OOK: KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Europees voetbal

Racing Genk kende vorig jaar onder Wouter Vrancken een horrorseizoen. Daardoor grepen ze naast een Europees ticket. Als KRC Genk nog drie keer wint, dan zijn ze al zeker van Europees voetbal. Dan eindigen ze immer als eerste in de reguliere competitie.

"Dat is ons eerste doel. We willen zeker zijn van Europa door de reguliere competitie als nummer 1 af te sluiten. Pas daarna kijken we verder", vertelde de coach aan Het Belang van Limburg. Het behalen van een Europees ticket was hét hoofddoel voor het seizoen. Het zou straf zijn als Genk dat in maart al weet te behalen.

Plan van Fink

Fink was ook trots op zijn ploeg. "Het lijkt logisch dat je tegen Cercle voor de twaalfde keer op rij wint voor eigen publiek. Maar hun speelstijl kan heel vervelend zijn, ze waren niet zomaar zeven matchen ongeslagen onder hun nieuwe coach."

Fink had een duidelijk plan om Cercle te verslaan. "Om onder de druk uit te komen moet je mentaal sterk zijn. Klaar nadenken, de juiste oplossingen kiezen. Dat ligt niet voor de hand, mijn spelers zijn geen robots. Het vergt bovendien veel energie", klonk het. 

"Dat is ook de reden dat ik voor vijf frisse spelers koos. Zo was bijvoorbeeld Oh vandaag de ideale spits. De Cercledefensie houdt niet van zo’n mobiel type. Hij was voortdurend in beweging, zo scoorden we twee keer uit een snelle omschakeling", verklaarde Fink.

Gaat Genk als eerste de reguliere competitie afsluiten?

Meest recent

'Overmars aan zet: 4 sterkhouders Antwerp gratis weg?'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

1
1
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

68
68
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

82
82
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

136
136
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

302
302
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

205
205
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

196
196
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

164
164
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

234
234
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

126
126
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

240
240
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

61
61
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

174
174
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

343
343
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

271
271
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

296
296
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

293
293
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

389
389
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

344
344
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

159
159
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

60
60
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

290
290
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

596
596
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

485
485
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

258
258

Meer sportnieuws