Fink & co bijna zeker van hét hoofddoel van KRC Genk

door
Fink & co bijna zeker van hét hoofddoel van KRC Genk

KRC Genk won met 2-1 van Cercle Brugge en daardoor blijven ze aan de leiding. De troepen van Thorsten Fink boekten zo een zeer knappe twaalfde thuiszege op rij. Genk staat op een zucht van hét hoofddoel.

LEES OOK: Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

Europees voetbal

Racing Genk kende vorig jaar onder Wouter Vrancken een horrorseizoen. Daardoor grepen ze naast een Europees ticket. Als KRC Genk nog drie keer wint, dan zijn ze al zeker van Europees voetbal. Dan eindigen ze immer als eerste in de reguliere competitie.

"Dat is ons eerste doel. We willen zeker zijn van Europa door de reguliere competitie als nummer 1 af te sluiten. Pas daarna kijken we verder", vertelde de coach aan Het Belang van Limburg. Het behalen van een Europees ticket was hét hoofddoel voor het seizoen. Het zou straf zijn als Genk dat in maart al weet te behalen.

Plan van Fink

Fink was ook trots op zijn ploeg. "Het lijkt logisch dat je tegen Cercle voor de twaalfde keer op rij wint voor eigen publiek. Maar hun speelstijl kan heel vervelend zijn, ze waren niet zomaar zeven matchen ongeslagen onder hun nieuwe coach."

Fink had een duidelijk plan om Cercle te verslaan. "Om onder de druk uit te komen moet je mentaal sterk zijn. Klaar nadenken, de juiste oplossingen kiezen. Dat ligt niet voor de hand, mijn spelers zijn geen robots. Het vergt bovendien veel energie", klonk het. 

"Dat is ook de reden dat ik voor vijf frisse spelers koos. Zo was bijvoorbeeld Oh vandaag de ideale spits. De Cercledefensie houdt niet van zo’n mobiel type. Hij was voortdurend in beweging, zo scoorden we twee keer uit een snelle omschakeling", verklaarde Fink.

Gaat Genk als eerste de reguliere competitie afsluiten?

Meest recent

Nipte zege Barça overschaduwd: groot alarm om Yamal

FC Barcelona heeft zijn voorsprong aan de top in het klassement van La Liga intact kunnen houden ...

12
12
Opvallende persconferentie Leko: "Zie ik er bang uit?"

Club Brugge heeft zijn dure nederlaag op het veld van Union SG enkele dagen later alweer rechtgezet. ...

58
58
Dure uitschuiver Union: sterkhouder krijgt 4 op 10

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

37
37
Kompany naar bekerfinale, Doku helpt City aan leidersplaats

Vincent Kompany blijft met Bayern München op koers voor een historisch seizoen. Enkele dagen na ...

72
72
Titelstrijd volledig open: Club haalt fors uit, eerste slipper Union

Club Brugge heeft op de vierde speeldag van de Champions' Play-Off voor een nieuw keerpunt in de ...

204
204
Anderlecht-exit bevestigd: "Eindigen op mooie manier"

RSC Anderlecht zal na het seizoen afscheid nemen van één van de vaste waarden uit de ...

175
175
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

191
191
PSG maakt titelstatement, nieuw gezichtsverlies Atlético

Enkele dagen dagen na de verloren finale van de Copa del Rey, heeft Atlético Madrid een ...

18
18
Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

463
463
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

358
358
"Heel zuur" - duidelijke oorzaak uitschuiver KRC Genk

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

247
247
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

377
377
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

101
101
Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga

De wedstrijden volgen elkaar in sneltempo op in de play-offs, want woensdagavond wordt de vierde ...

79
79
Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Bayern München mocht vorig weekend al de titel in de Bundesliga vieren, maar dat betekent niet ...

52
52
'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

158
158
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

54
54
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

98
98
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

75
75
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

81
81
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

49
49
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

117
117
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

248
248
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

48
48
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

323
323

Meer sportnieuws