'Grote verrassing: oude bekende Courtois in staf Duivels'

door
'Grote verrassing: oude bekende Courtois in staf Duivels'

De Rode Duivels blazen in maart een eerste keer verzamelen in 2025 en dat zal met heel wat nieuwe gezichten zijn in vergelijking met de laatste interlands. Met Rudi Garcia kwam er een nieuwe bondscoach en de verwachting is dat hij ook in de selectie andere keuzes zal maken dan zijn voorganger.

Eén van de voornaamste zaken die op tafel ligt, is een terugkeer van Thibaut Courtois. De doelman van Real Madrid kwam door een vete met Domenico Tedesco al sinds juni 2023 niet meer in actie voor de Duivels, maar de kans lijkt groot dat hij in maart tegen Oekraïne zijn rentree maakt.

LEES OOK: Courtois ooit T1? Rode Duivel verklapt grootse plannen

Lemmens niet terug bij Rode Duivels

Dan zal Courtois meteen ook een oude bekende tegenkomen. De staf van Garcia moest nog deels ingevuld worden met onder meer een keeperstrainer. Die is volgens Het Laatste Nieuws nu ook gevonden.

Lange tijd zag het ernaar uit dat Erwin Lemmens zou terugkeren. Die werkte tussen 2013 en 2023 al met Courtois bij de nationale ploeg, maar wordt het uiteindelijk toch niet. Zijn komst zou gevoelig gelegen hebben bij onder meer Koen Casteels, over wie Lemmens enkele kritische uitspraken deed.

Met Martens komt andere oude bekende van Courtois

Uiteindelijk zou de keuze voorlopig gevallen zijn op Guy Martens. De 66-jarige is al sinds jaar en dag keeperstrainer bij KRC Genk, waar hij ook gewoon aan de slag blijft. Daar kneedde hij in het verleden uiteraard ook Courtois.

De aanstelling van Martens zou echter wel slechts een tijdelijke oplossing zijn. Hij zal de interlands in maart tegen Oekraïne voor zijn rekening nemen, waardoor de bond nog tot juni de tijd heeft om een definitieve keeperstrainer aan te werven.

Goede keuze van de bond?

Meest recent

'Kogel door de kerk: sterkhouder verlaat Genk'

KRC Genk wil in de laatste tien wedstrijden van de reguliere competitie absoluut nog een ticket voor ...

5
5
Schokkende boodschap Lamisha Musonda: "Vecht om te overleven"

De familie Musonda wordt niet gespaard van pech. Charly Musonda Junior moest vorige zomer op amper ...

0
0
'Club baalt en moet streep zetten door wintertransfer'

Het is in de eerste dagen van de wintermercato stil gebleven bij Club Brugge, al beleeft er achter ...

90
90
Hasi pessimistisch over mercato: "Zolang dat zo blijft..."

Anderlecht stoomt zich dezer dagen onder de Spaanse zon klaar voor de tweede helft van het seizoen. ...

87
87
Ruud Vormer verrast Club-fans met gloednieuw project

Sommige namen verdwijnen stilletjes wanneer het laatste fluitsignaal klinkt. Andere blijven hangen, ...

134
134
TRANSFERUURTJE: 'Bliksemvertrek De Bruyne, transfer Nainggolan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

230
230
Biglia roept ambitieuze toekomstplannen bij Anderlecht

Lucas Biglia was een iconische middenvelder bij RSC Anderlecht en nu zit de Argentijn in de staf van ...

204
204
‘Kassa voor Westerlo: miljoenenbod op sterkhouder’

De wintermercato is geopend en de Belgische club speuren naar opportuniteiten. Er moet echter ook ...

56
56
Twee verrassende Duivels bij meest waardevolle spelers

Naast Transfermarkt is ook databureau CIES met marktwaarden bezig. Het statistiekenbureau nam de ...

63
63
'Standard schiet in actie en doet bod op oude bekende'

Standard ging de winterstop in als de verrassende nummer zes in de rangschikking, maar de Rouches ...

91
91
'OHL heeft nieuwe miljoenentransfer in het vizier'

OH Leuven presteerde de voorbije seizoenen wisselvallig, maar wist wel enkele lucratieve uitgaande ...

36
36
'Anderlecht baalt: Ajax plukt weer talent weg'

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Dat bleek ook nog eens tijdens de winterstage, ...

231
231
'Genk blijft in spanning over vertrek sterkhouder'

KRC Genk heeft na de winterstop nog heel wat werk om in de top zes te raken, want de Limburgers ...

116
116
Leko spreekt klare taal over nieuwe spits bij Club

Het belooft bij Club Brugge nog een spannende wintermercato te gaan worden. Ze willen dit seizoen ...

456
456
'Anderlecht steekt transfer voorlopig in koelkast'

Het blijft voorlopig wachten tot er wat beweegt op transfervlak bij Anderlecht. Paars-Wit zit in de ...

247
247
Lokeren baalt na vertrek, Lommel stalt miljoenenaankoop

Sporting Lokeren zit met ontevreden spelers. Radja Nainggolan wil naar Patro Eisden, maar de club ...

110
110
RSCA compleet verrast: "Dacht aan terugkeer naar Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht vertrokken er in 2025 heel wat smaakmakers. De kern is anno 2026 zeker niet beter ...

488
488
Vossen lucht zijn hart en neemt drastische beslissing

Bij Zulte Waregem gaat het al een tijdje over Jelle Vossen. De ex-Rode Duivel komt dit seizoen ...

653
653
Ruben Van Gucht breekt met verleden: dit verandert alles

Ruben Van Gucht is geen figuur die zich laat vastpinnen op één verhaal of ...

98
98
'Club Brugge verrast en mikt op oude JPL-bekende'

Club Brugge wil zich deze mercato stevig versterken. De Bruggelingen gaan voor een flankaanvaller en ...

457
457
De Bruyne geschokt: Napoli zet alles op scherp

Hij kwam naar Napels om nog één keer écht te voetballen. Om te winnen, te ...

406
406
'OH Leuven wint jackpot: Premier League-miljoenen lonken'

Bij OH Leuven draaien ze alweer een bijzonder grijs seizoen. De club gaat spelers moeten verkopen om ...

86
86
Union SG aan de bak: Hubert 'bidt' voor deze toptransfer

Union SG kreeg al terecht veel lof voor zijn transfers, maar het afgelopen jaar sloegen ze ook de ...

84
84
Messi geeft heel verrassend toekomstplan prijs

Lionel Messi is nog steeds voortreffelijk bezig bij Inter Miami. De Argentijn is niet zinnens om ...

56
56
Standard in dubio: cashen of nieuw contract?

Bij Standard willen ze in 2026 eindelijk weer eens de top zes halen. De Rouches zullen dan beter ...

163
163

Meer sportnieuws