Ex-ref velt oordeel over VAR-fase KVM-Gent: “Onvoorstelbaar”

door
Ex-ref velt oordeel over VAR-fase KVM-Gent: “Onvoorstelbaar”

Speeldag 25 van de Jupiler Pro League is nog maar net afgetrapt of de arbitrage ligt alweer zwaar onder vuur. In het slot van de wedstrijd maakte Gambor de 3-3, maar een enorm lange VAR-check houdt de gemoederen bezig.

Minutenlang kwam er geen oordeel en uiteindelijk werd het doelpunt in in het slot van de wedstrijd wél goedgekeurd. Daardoor werd het 3-3 en verloor KV Mechelen twee dure punten na een comeback van KAA Gent. Besnik Hasi was na afloop woedend.

LEES OOK: KV Mechelen klaar voor oorlog: ambitieuze woorden

Onvoorstelbaar

De coach van KV Mechelen hield geen blad voor de mond en haalde stevig uit naar de VAR. Volgens de T1 was het offside. De VAR van dienst Matonga Simonini oordeelde anders. Huisref van Het Laatste Nieuws, Tim Pots, velde op zijn beurt een duidelijk oordeel over de fase. “Vraag is of de schouder van Gambor dichter bij de doellijn is dan de bal op het moment dat Gandelman kopt.”

De Pro League beschikt nog niet over het beste systeem voor buitenspel, maar volgens Pots werden de lijnen niet correct toegepast. “Er wordt 3D toegepast op Gambor (de rode stippellijn) en dat is correct. Maar je moet ook op de bal 2D toepassen want die is óók in de lucht. Maar er is helemaal geen witte stippellijn te zien. De witte lijn is gewoon in de lucht getrokken. Onvoorstelbaar.”

Woede terecht

Volgens Pots is de woede van Hasi meer dan terecht. “De lijn van de bal kan zich nooit een halve meter binnen de kleine backlijn bevinden want de man die kopt staat er een stuk buiten. Dit is naar alle waarschijnlijkheid buitenspel maar om zeker te zijn moet je minstens de witte lijn opnieuw trekken. Maar eigenlijk kan je best helemaal opnieuw beginnen want ook het moment dat Gandelman kopt is niet correct gecapteerd. De woede van Hasi is volstrekt te begrijpen.”

Is het voetbal beter af zonder de videoref/VAR?

Meest recent

Kompany zet pers op zijn plaats: "Sinds ik hier ben..."

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

4
4
Proto zet Renard op zijn plaats: "Deed hem geen goed"

Olivier Renard haalde enkele weken geleden zeer hard uit naar RSC Anderlecht, nadat hij er werd ...

22
22
Deschacht ziet Anderlecht-zonde: "Zet hem bij Club ..."

Zondagmiddag is het weer zover, dan kijken rivalen Club Brugge en RSC Anderlecht mekaar weer recht ...

147
147
Antwerp uitgeteld voor PO I? Oosting klaar en duidelijk

Mathematisch is er in principe nog heel wat mogelijk. Maar na vrijdagavond lijkt de Champions' ...

68
68
De Bruyne eindelijk weer voetballer: zo reageert Italiaanse pers

Na 132 dagen wachten, was het vrijdagavond eindelijk zover. Kevin De Bruyne maakte in de ...

57
57
‘Club Brugge genadeloos: hij kan z’n boeltje pakken’

Club Brugge gaat deze zomer genadeloos door de kern. Een speler met een aflopende verbintenis is de ...

185
185
Ommekeer in de maak: opnieuw Rode Duivel voor Genk?

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

324
324
'Grote test Taravel: opvallende basisklant tegen Club Brugge'

Met twee opeenvolgende zeges is de rust bij RSC Anderlecht ietwat weergekeerd. Maar zondagmiddag ...

202
202
KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

192
192
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

40
40
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

132
132
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

79
79
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

115
115
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

71
71
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

51
51
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

122
122
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

59
59
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

125
125
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

63
63
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

231
231
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

512
512
Ruben Van Gucht zorgt voor gigantische TV-bom

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

72
72
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

279
279
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

44
44
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

72
72

Meer sportnieuws