Ex-ref velt oordeel over VAR-fase KVM-Gent: “Onvoorstelbaar”

door
Ex-ref velt oordeel over VAR-fase KVM-Gent: “Onvoorstelbaar”

Speeldag 25 van de Jupiler Pro League is nog maar net afgetrapt of de arbitrage ligt alweer zwaar onder vuur. In het slot van de wedstrijd maakte Gambor de 3-3, maar een enorm lange VAR-check houdt de gemoederen bezig.

Minutenlang kwam er geen oordeel en uiteindelijk werd het doelpunt in in het slot van de wedstrijd wél goedgekeurd. Daardoor werd het 3-3 en verloor KV Mechelen twee dure punten na een comeback van KAA Gent. Besnik Hasi was na afloop woedend.

LEES OOK: Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Onvoorstelbaar

De coach van KV Mechelen hield geen blad voor de mond en haalde stevig uit naar de VAR. Volgens de T1 was het offside. De VAR van dienst Matonga Simonini oordeelde anders. Huisref van Het Laatste Nieuws, Tim Pots, velde op zijn beurt een duidelijk oordeel over de fase. “Vraag is of de schouder van Gambor dichter bij de doellijn is dan de bal op het moment dat Gandelman kopt.”

De Pro League beschikt nog niet over het beste systeem voor buitenspel, maar volgens Pots werden de lijnen niet correct toegepast. “Er wordt 3D toegepast op Gambor (de rode stippellijn) en dat is correct. Maar je moet ook op de bal 2D toepassen want die is óók in de lucht. Maar er is helemaal geen witte stippellijn te zien. De witte lijn is gewoon in de lucht getrokken. Onvoorstelbaar.”

Woede terecht

Volgens Pots is de woede van Hasi meer dan terecht. “De lijn van de bal kan zich nooit een halve meter binnen de kleine backlijn bevinden want de man die kopt staat er een stuk buiten. Dit is naar alle waarschijnlijkheid buitenspel maar om zeker te zijn moet je minstens de witte lijn opnieuw trekken. Maar eigenlijk kan je best helemaal opnieuw beginnen want ook het moment dat Gandelman kopt is niet correct gecapteerd. De woede van Hasi is volstrekt te begrijpen.”

Is het voetbal beter af zonder de videoref/VAR?

Meest recent

KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

0
0
Diego Moreira haalt ferm uit na glansrol: ex-club afgemaakt

Diego Moreira speelde afgelopen speeldag in de Ligue 1 een geweldige wedstrijd. De Rode Duivel was ...

4
4
Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Club Brugge neemt het dinsdagavond op tegen Atlético Madrid in de terugwedstrijd van de ...

24
24
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

212
212
'Club Brugge-bestuur op missie: topmeetings in Madrid'

In de play-offs van de Champions League gaat Club Brugge straks op bezoek bij Atlético ...

350
350
Strijd om top zes barst los: databureau weegt kansen

In de voorlopig laatste editie van de play-offs belooft de race om de top zes spannender te worden ...

254
254
'Anderlecht slaat alarm: duo sterkhouders richting exit'

Nu de ene na de andere kandidaat afhaakt overweegt RSC Anderlecht om tussenpaus Jérémy ...

308
308
Degryse tikt Verhaeghe op de vingers: "Kleine club"

Club Brugge gaat straks tegen Atlético Madrid opnieuw op zoek naar Europees succes. De ...

149
149
Storm rond Van Gucht: 'Nieuwe onthullingen slaan in als bom'

Vorige week raakte bekend dat Ruben Van Gucht een kind verwacht met Charlotte Van Looy, korte tijd ...

170
170
Straffe woorden: Van der Sar spreekt Lammens aan live op tv

Senne Lammens heeft maandagavond opnieuw indruk gemaakt bij Manchester United. De doelman hield de ...

156
156
'Dreun Anderlecht: alternatief Schreuder-scenario smelt weg'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

172
172
'Club zonder Onyedika: Leko broedt op riskant plannetje'

Om de 1/8ste finales van de Champions League te halen, zal Club Brugge dinsdagavond moeten afrekenen ...

139
139
Europees voetbal op TV: kijkers Atlético-Club opgelet

Deze week wordend de resterende tickets voor de 1/8ste finales in de Europerse competities ...

324
324
Peeters zorgt voor héérlijk beeld op viering Beveren

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

89
89
Anderlecht herboren? "Dan is Play-Off I gegarandeerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

327
327
Lammens heerst bij United: Engelsen door het dolle heen

Senne Lammens is bezig aan een sterk eerste seizoen als doelman van Manchester United. En de Rode ...

246
246
‘Anderlecht davert: nieuw topduo met coach én nieuwe TD’

Anderlecht schudt de boel opnieuw door elkaar. Na het ontslag van Besnik Hasi en van Olivier Renard ...

435
435
Hoogspanning in Madrid: Prestianni-soap bereikt kookpunt

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

238
238
Atlético vs. Club: 'Opvallende naam in Brugse basiself'

Club Brugge staat dinsdagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

262
262
Anderlecht speelt met vuur: vertrek Hazard in de maak?

RSC Anderlecht boekte zondag een broodnodige overwinning op het veld van Zulte Waregem. Paars-Wit ...

254
254
United pakt vierde plek: 'briljante' Lammens grote held

Manchester United heeft maandagavond een uitstekende zaak gedaan. De Mancunians konden beslag leggen ...

158
158
'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

324
324
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

226
226
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

447
447
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

833
833

Meer sportnieuws