Alles op Atalanta: Hayen gooit basiself volledig overhoop

871 stemmen
Alles op Atalanta: Hayen gooit basiself volledig overhoop

Club Brugge maakt zich momenteel op voor de Champions League-clash van aanstaande woensdag tegen Atalanta BC. Maar eerst moet het zaterdagavond nog in eigen land aan de bak tegen OH Leuven. De verwachting is dat coach Nicky Hayen dan zijn basiself helemaal om zal gooien.

De Belgische landskampioen heeft een bijzonder lastig drieluik achter de rug. Op amper één week tijd speelde Blauw-Zwart tegen achtereenvolgens Manchester City, Antwerp FC, KRC Genk. Opvallend: tijdens die drie opeenvolgende duels koos Hayen telkens voor nagenoeg dezelfde basiself. Enkel in de bekermatch op Genk wisselde hij van doelman.

Nochtans heeft Hayen meer dan voldoende opties in de breedte, maar gezien het belang van de drie voorbije wedstrijden hield hij het vertrouwen in zijn type-ploeg. Daar lijkt zaterdag echter verandering in te komen. Met oog op het cruciale Champions League-duel tegen Atalanta, worden tegen OHL een pak wissels verwacht.

LEES OOK: Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Talbi en Jashari niet in selectie

Vrijdag gaf Hayen alvast een duidelijke indicatie. Zo werden sterkhouders Ardon Jashari en Chemsdine Talbi niet eens opgenomen in zijn wedstrijdselectie. Niet geheel onlogisch. Talbi is bezig aan zijn eerste seizoen als volwaardig lid van de A-kern, voor hem is nog wennen aan de snelle opeenvolging van matchen.

Jashari heeft op zijn beurt al 32 wedstrijden op de teller dit seizoen, waarvan het merendeel als titularis. En gezien de kilometers die hij elke match afmaalt kan ook hij wat rust gebruiken. Maar ook verschillende sterkhouders die wél geselecteerd werden, zullen allicht geen volledige wedstrijd moeten spelen.

Kansen voor wisselspelers

Volgens onder meer Het Nieuwsblad en Het Laatste Nieuws zal Hayen immers aantreden met een 'veredeld B-elftal'. De as Simon Mignolet-Brandon Mechele-Hans Vanaken wordt allicht intact gehouden. Voorts krijgen een pak wisselspelers allicht hun kans. Jongens als Hugo Vetlesen, Zaid Romero, Hugo Siquet, Michal Skoras, Casper Nielsen, ... mogen hopen op minuten. Mogelijk krijgt ook de beloftevolle Shandre Campbell de kans om zich te tonen (als invaller). De smaakmaker van Club Nxt zit alvast in de selectie.

De mogelijke basiself:

Mignolet; Siquet, Mechele, Romero, Sabbe; Nielsen, Onyedika, Vanaken; Vetlesen, Nilsson, Skoras

Met zijn 'B-ploeg' zou Club nog steeds meedraaien in de top zes ...

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

10
10
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

148
148
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

65
65
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

88
88
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

129
129
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

79
79
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

123
123
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

45
45
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

291
291
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

100
100
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

631
631
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

62
62
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

264
264
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

279
279
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

562
562
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

464
464
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

726
726
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

77
77
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

115
115
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

186
186
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

96
96
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

236
236
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

172
172
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

162
162

Meer sportnieuws