Courtois terug Rode Duivel? 'Veelzeggende actie Mannaert'

319
Courtois terug Rode Duivel? 'Veelzeggende actie Mannaert'

De Rode Duivels strijden eind maar tegen Oekraïne om het behoud in de Nations League, een tweeluik dat tevens het grote debuut wordt van Rudi Garcia als bondscoach. Het wordt dan ook uitkijken naar hoe zijn selectie eruit zal zien. Een terugkeer van Thibaut Courtois is alvast in de maak.

Bij zijn clubReal Madrid bewijst Courtois wekelijks dat hij nog steeds bij de betere keepers van Europa behoort, toch is het alweer bijna twee jaar geleden dat hij nog een wedstrijd voor de nationale ploeg speelde. Zoals geweten lag de eergierige doelman immers overhoop met voormalig bondscoach Domenico Tedesco.

De bom barstte in juni 2023 toen Courtois op eigen houtje de selectie verliet. Aan de basis van die beslissing lag onder meer een nachtelijke discussie met Tedesco, bovendien vond de doelman zich onvoldoende gerespecteerd. De vete mondde uiteindelijk uit tot een openlijk potje moddergooien tussen beide partijen.

LEES OOK: Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Deur staat open

Courtois en Tedesco slaagden er ook niet in om hun ruzie als volwassenen op te lossen en dus weigerde de doelman om nog onder de Italiaanse Duitser voor de nationale ploeg te spelen. Maar na het ontslag van Tedesco is dat euvel van de baan. En de deur voor een terugkeer staat inmiddels wagenwijd open.

Tijdens zijn presentatie liet Garcia immers al verstaan dat hij de doelman er dolgraag weer bij wil hebben. En ook Courtois zelf ziet een comeback zitten. Inmiddels werd opnieuw een grote stap gezet richting de terugkeer van de veelbesproken doelman. Zo raakte vrijdag bekend dat Guy Martens tijdelijk de nieuwe keeperstrainer bij de Duivels wordt.

Contact met Mannaert

Op zich een logische keuze. Martens behoort tot de top wat keeperstrainers betreft en werkt voor KRC Genk, waar de thuismatch tegen Oekraïne wordt afgewerkt. Maar hij is natuurlijk ook degene die Courtois destijds lanceerde. Bovendien weet Het Nieuwsblad dat Vincent Mannaert, sportief directeur bij de KBVB, alle nationale doelmannen persoonlijk op de hoogte bracht. Daarbij nam hij ook contact op met Courtois. Vermits Martens mogelijk maar één interland-periode aangesteld blijft, lijkt Mannaert dus al in maart op het sluitstuk van Real te rekenen.

Courtois moet in maart al tussen de palen staan ...

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

12
12
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

26
26
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

28
28
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

20
20
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

91
91
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

72
72
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

39
39
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

49
49
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

22
22
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

14
14
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

206
206
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

64
64
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

116
116
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

90
90
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

105
105
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

93
93
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

322
322
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

63
63
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

67
67
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

340
340
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

299
299
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

235
235
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

191
191
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

118
118
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

208
208

Meer sportnieuws