Courtois terug Rode Duivel? 'Veelzeggende actie Mannaert'

319 stemmen
Courtois terug Rode Duivel? 'Veelzeggende actie Mannaert'

De Rode Duivels strijden eind maar tegen Oekraïne om het behoud in de Nations League, een tweeluik dat tevens het grote debuut wordt van Rudi Garcia als bondscoach. Het wordt dan ook uitkijken naar hoe zijn selectie eruit zal zien. Een terugkeer van Thibaut Courtois is alvast in de maak.

Bij zijn clubReal Madrid bewijst Courtois wekelijks dat hij nog steeds bij de betere keepers van Europa behoort, toch is het alweer bijna twee jaar geleden dat hij nog een wedstrijd voor de nationale ploeg speelde. Zoals geweten lag de eergierige doelman immers overhoop met voormalig bondscoach Domenico Tedesco.

De bom barstte in juni 2023 toen Courtois op eigen houtje de selectie verliet. Aan de basis van die beslissing lag onder meer een nachtelijke discussie met Tedesco, bovendien vond de doelman zich onvoldoende gerespecteerd. De vete mondde uiteindelijk uit tot een openlijk potje moddergooien tussen beide partijen.

LEES OOK: El Ouahdi onthult last-minute poging KBVB: harde afwijzing

Deur staat open

Courtois en Tedesco slaagden er ook niet in om hun ruzie als volwassenen op te lossen en dus weigerde de doelman om nog onder de Italiaanse Duitser voor de nationale ploeg te spelen. Maar na het ontslag van Tedesco is dat euvel van de baan. En de deur voor een terugkeer staat inmiddels wagenwijd open.

Tijdens zijn presentatie liet Garcia immers al verstaan dat hij de doelman er dolgraag weer bij wil hebben. En ook Courtois zelf ziet een comeback zitten. Inmiddels werd opnieuw een grote stap gezet richting de terugkeer van de veelbesproken doelman. Zo raakte vrijdag bekend dat Guy Martens tijdelijk de nieuwe keeperstrainer bij de Duivels wordt.

Contact met Mannaert

Op zich een logische keuze. Martens behoort tot de top wat keeperstrainers betreft en werkt voor KRC Genk, waar de thuismatch tegen Oekraïne wordt afgewerkt. Maar hij is natuurlijk ook degene die Courtois destijds lanceerde. Bovendien weet Het Nieuwsblad dat Vincent Mannaert, sportief directeur bij de KBVB, alle nationale doelmannen persoonlijk op de hoogte bracht. Daarbij nam hij ook contact op met Courtois. Vermits Martens mogelijk maar één interland-periode aangesteld blijft, lijkt Mannaert dus al in maart op het sluitstuk van Real te rekenen.

Courtois moet in maart al tussen de palen staan ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

72
72
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

126
126
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

65
65
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

133
133
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

55
55
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

454
454
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

114
114
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

143
143
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

166
166
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

55
55
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

191
191
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

950
950
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

80
80
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

340
340
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

806
806
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

125
125
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

677
677
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

369
369
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

301
301
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

254
254
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

50
50
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

213
213
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

362
362
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

722
722
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

473
473
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

445
445

Meer sportnieuws