Courtois terug Rode Duivel? 'Veelzeggende actie Mannaert'

319
Courtois terug Rode Duivel? 'Veelzeggende actie Mannaert'

De Rode Duivels strijden eind maar tegen Oekraïne om het behoud in de Nations League, een tweeluik dat tevens het grote debuut wordt van Rudi Garcia als bondscoach. Het wordt dan ook uitkijken naar hoe zijn selectie eruit zal zien. Een terugkeer van Thibaut Courtois is alvast in de maak.

Bij zijn clubReal Madrid bewijst Courtois wekelijks dat hij nog steeds bij de betere keepers van Europa behoort, toch is het alweer bijna twee jaar geleden dat hij nog een wedstrijd voor de nationale ploeg speelde. Zoals geweten lag de eergierige doelman immers overhoop met voormalig bondscoach Domenico Tedesco.

De bom barstte in juni 2023 toen Courtois op eigen houtje de selectie verliet. Aan de basis van die beslissing lag onder meer een nachtelijke discussie met Tedesco, bovendien vond de doelman zich onvoldoende gerespecteerd. De vete mondde uiteindelijk uit tot een openlijk potje moddergooien tussen beide partijen.

LEES OOK: Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Deur staat open

Courtois en Tedesco slaagden er ook niet in om hun ruzie als volwassenen op te lossen en dus weigerde de doelman om nog onder de Italiaanse Duitser voor de nationale ploeg te spelen. Maar na het ontslag van Tedesco is dat euvel van de baan. En de deur voor een terugkeer staat inmiddels wagenwijd open.

Tijdens zijn presentatie liet Garcia immers al verstaan dat hij de doelman er dolgraag weer bij wil hebben. En ook Courtois zelf ziet een comeback zitten. Inmiddels werd opnieuw een grote stap gezet richting de terugkeer van de veelbesproken doelman. Zo raakte vrijdag bekend dat Guy Martens tijdelijk de nieuwe keeperstrainer bij de Duivels wordt.

Contact met Mannaert

Op zich een logische keuze. Martens behoort tot de top wat keeperstrainers betreft en werkt voor KRC Genk, waar de thuismatch tegen Oekraïne wordt afgewerkt. Maar hij is natuurlijk ook degene die Courtois destijds lanceerde. Bovendien weet Het Nieuwsblad dat Vincent Mannaert, sportief directeur bij de KBVB, alle nationale doelmannen persoonlijk op de hoogte bracht. Daarbij nam hij ook contact op met Courtois. Vermits Martens mogelijk maar één interland-periode aangesteld blijft, lijkt Mannaert dus al in maart op het sluitstuk van Real te rekenen.

Courtois moet in maart al tussen de palen staan ...

Meest recent

Leko moet puzzelen: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

17
17
Mechele en Caroline delen bijzonder nieuws na Brugse stunt

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

27
27
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

21
21
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

83
83
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

57
57
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

71
71
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

24
24
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

148
148
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

128
128
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

112
112
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

48
48
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

156
156
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

201
201
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

82
82
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

45
45
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

202
202
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

101
101
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

179
179
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

195
195
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

47
47
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

79
79
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

432
432
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

281
281
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

249
249
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1040
1040

Meer sportnieuws