Krijgt Antwerp plots een absolute monsterboost?

2291 stemmen
Krijgt Antwerp plots een absolute monsterboost?

Antwerp FC kampt met financiële uitdagingen, ondanks een forse omzetstijging van 69 naar 116 miljoen euro. Het recordverlies van 46,4 miljoen in 2023 werd deels teruggedrongen, maar de club blijft afhankelijk van eigenaar Paul Gheysens. Ooit standvastig in zijn “niet te koop”-standpunt, schakelde Gheysens intussen het Britse Tifosy in om externe investeerders te vinden. Namen uit de VS en het Midden-Oosten circuleren, en volgens CEO Sven Jaecques kan een kapitaalinjectie Antwerp een enorme boost geven. Een gedeeltelijke of zelfs volledige overname? Alles ligt open.

LEES OOK: Jaecques licht taken Vandenhaute toe: "Antwerp 2.0"

Auditeur twijfelt of Antwerp overeind zal blijven

Antwerp FC sloot het seizoen 2022-23 af met een recordverlies van 46,4 miljoen euro, een stijging van 15%. Hierdoor dook het eigen vermogen van een bescheiden +1,3 miljoen naar een alarmerende -45 miljoen euro, waarmee de spaarpot volledig verdween.

Bovendien kampte de club met ernstige cashflowproblemen, wat opnieuw leidde tot een kapitaalinjectie door eigenaar Paul Gheysens. Toch zijn er ook positieve signalen.

In het nieuwste boekjaar voor seizoen 2023-24 stegen de inkomsten fors, van 69 miljoen naar 116 miljoen euro. En dat zonder de transferopbrengsten van George Ilenikhena, Mandela Keita en Jurgen Ekkelenkamp mee te rekenen.

Ondanks deze groei blijft Antwerp verlieslatend, al is het exploitatietekort flink gedaald: van 43 miljoen euro in 2023 naar 4,8 miljoen euro nu. Ook de kosten liepen op, van 112 miljoen naar 121 miljoen euro, waardoor de club uiteindelijk een nettoverlies van 12 miljoen euro noteerde.

Antwerp zet dus stappen in de juiste richting, maar blijft afhankelijk van de financiële steun van Gheysens, die opnieuw enkele miljoenen bijpast om de club draaiende te houden. De auditeur schreef onder het nieuwe boekjaar van Antwerp dat hij twijfelt of de club overeind zal blijven.

Gheysens lange tijd koppig: “Niet te koop”

Het aantrekken van een extra investeerder lijkt al maanden een logische oplossing om Antwerp FC financieel weer op koers te brengen. Toch gaf Paul Gheysens in januari vorig jaar aan hier niet voor open te staan.

De voorzitter wilde de controle behouden en hoopte op een stabilisatie van de financiële situatie, waarbij hij rekende op enkele grote transfers in de zomermercato.

Die gebeurden ook, maar waren niet voldoende om de verliezen te dekken. Sinds de zomer vorig jaar gingen er volop geruchten over potentiële overnemers.

Namen zoals Jozef Delcroix van Deldo, miljardair Fernand Huts, Jim Ratcliffe van het chemieconcern Ineos en zelfs de familie Mintjens werden genoemd.

De club zelf bevestigde echter niets van deze speculaties. Gheysens maakte zijn standpunt kort maar krachtig duidelijk in een reactie aan VRT Nieuws: "Niet te koop."

Gheysens eindelijk overstag: investeerders uit Midden-Oosten en VS?

Bijna twee jaar later stijgen de inkomsten van Antwerp FC van 69 miljoen naar 116 miljoen , maar blijft de behoefte aanwezig voor vers kapitaal. De zoektocht naar extra investeerders is vorig jaar dan ook op de agenda gezet.

De Tijd meldde dat Paul Gheysens het Britse gespecialiseerde bureau Tifosy heeft ingeschakeld om nieuwe investeerders te vinden voor de club.

Hoewel Gheysens niet van plan is om de club volledig te verkopen, is het wel de bedoeling dat hij een meerderheidsbelang behoudt. Nieuwe investeerders zullen de mogelijkheid hebben om in te stappen via een kapitaalverhoging en/of door een deel van Gheysens’ aandelen over te nemen. 

De verwachting is dat de nieuwe investeerders vooral uit het buitenland zullen komen, met name uit het Midden-Oosten en de Verenigde Staten.

Investeerder kan de club een ongelooflijke duw geven

Vorige week bevestigde Sven Jaecques, CEO van Antwerp FC, dat een externe investeerder de club zou kunnen helpen.

“Er structureel iemand bijhalen die zowel financieel als qua knowhow een meerwaarde kan bieden, daar moeten wij zeker heel goed over nadenken”, zei Jaecques aan Het Laatste Nieuws.

“Zoiets geeft je meer adem. Het zou die constante financiële druk ook wat wegnemen. Zo’n partij kan je organisatie, je marketing, je budget een ongelooflijke duw geven.”

Jaecques bevestigt aan de krant dat Paul Gheysens dat ook weet, en dat een externe, al dan niet internationale, investeerder - samen met een nieuwe tribune - de club kan klaarmaken voor het tweede hoofdstuk.

Jaecques verklaarde eerder aan Gazet van Antwerpen dat alle scenario's openliggen, zowel een gedeeltelijke als een volledige overname, mits de juiste prijs wordt geboden.

Moet Antwerp een investeerder binnenhalen?

Meest recent

'Anderlecht schakelt hoger en meldt zich officieel'

Anderlecht staat donderdagavond voor zijn volgende opdracht in de Europa League, waarin het PAOK ...

237
237
Nieuwe Gouden Schoen voor Genk? HVH oordeelt

Bij KRC Genk is het al een zeer bewogen zomer geweest. De Limburgers moesten door het plotse vertrek ...

71
71
'STVV plant dubbelslag: terugkeer smaakmaker en Saudi'

STVV staat voor een zeer druk seizoen, want het moet na de derde plaats van vorig seizoen al ...

61
61
Ronaldo doet monden openvallen met absurd miljoenenpark

Cristiano Ronaldo staat enkele dagen voor een bijzonder weekend. De Portugese superster stapt ...

44
44
Na Anthony vindt ook Bryan Limbombe een nieuwe club

Enkele jaren geleden werden de broers-Limbombe nog aangeschreven als grote talenten, maar de ...

19
19
Hoge verwachtingen van Antwerp-coach: "Hij overtuigde ons"

Bij Antwerp moesten ze zeer lang wachten op hun nieuwe trainer, want eerst moest de overname van de ...

123
123
'Transfersaga Vinicius Jr kent eindelijk ontknoping'

Real Madrid sloot vorig seizoen opnieuw af zonder trofee en dat zorgde voor een heuse revolutie in ...

79
79
Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Marc Coucke heeft het momenteel bijzonder druk. Terwijl de eigenaar van Anderlecht met paars-wit in ...

57
57
'Standard hakt keiharde knopen door over jonge talenten'

In het recente verleden rivaliseerde de jeugdopleiding van Standard nog met die van Anderlecht en ...

107
107
KV Mechelen stuurt opnieuw twee talenten naar Helmond

KV Mechelen beleeft tot dusver een vrij rustige transferzomer. Het zag met Halhal en Servais wel ...

36
36
Woelige aanloop Gent: vuurwerk aan hotel, icoon depanneert

Voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komend weekend, moeten Anderlecht en ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, Real haalt stevig uit'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

217
217
Messi schittert weer bij Inter Miami: “Een Picasso-goal”

Lionel Messi (38) kende een ongelooflijk WK met Argentinië, maar in de finale bleek Spanje toch ...

51
51
Zulte Waregem broedt op groots JPL-plan dit seizoen

Zulte Waregem vocht afgelopen seizoen tegen de degradatie in de Jupiler Pro League en dat wil de ...

334
334
Jean-Marie Pfaff doet hartverscheurende bekentenis

Jean Marie Pfaff blijft een icoon van het Belgische voetbal en ziet met trots hoe SK Beveren opnieuw ...

220
220
Van den Heuvel geeft reden voor transfer van Club naar OHL

Vorig seizoen zaten ze bij Club Brugge toch een beetje met een keepersprobleem. Simon Mignolet en ...

226
226
'Real gruwelt na zeer straffe wending rond Rodri'

Real Madrid was deze zomer al zeer druk in de weer op de transfermarkt en lijkt van plan om in de ...

227
227
Genk legt weer piepjong talent vast

KRC Genk wist deze zomer een nieuwe recordtransfer te realiseren met de verkoop van Kos Karetsas aan ...

235
235
Vitor Bruno doet fans belofte: "Dat garandeer ik"

Vrijdagavond wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League afgetrapt. Anderlecht begint zondag ...

324
324
Wie legt Club en Union vuur aan schenen? Boudeweel oordeelt

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat dit weekend van start en het wordt uitkijken naar ...

553
553
Anthony Limbombe verrast iedereen met nieuwe club

Anthony Limbombe heeft een nieuwe club gevonden. De 31-jarige Belgische flankaanvaller zet zijn ...

90
90
Llansana spreekt ambitieuze taal voor PAOK Saloniki

Bij RSC Anderlecht staat hen een zeer zware taak te wachten met de uitmatch tegen PAOK Saloniki. ...

268
268
AA Gent kraait victorie: "Buffalo's beste optie voor mij"

AA Gent beseft dat het van moeten is vanavond. De Buffalo's moeten aan de bak in Zweden tegen ...

270
270
FIFA komt met officieel statement over toekomst Infantino

FIFA-voorzitter Gianni Infantino staat onder zware druk, nadat hij het plan had om de ...

318
318
'Club Brugge stunt met nieuwe Tzolis: 17M-sensatie op komst'

Club Brugge heeft een opvallende transferstunt op het oog. Blauw-zwart praat over een definitieve ...

1281
1281

Meer sportnieuws