‘Anderlecht aast op één van de grootste talenten ter wereld'

door
‘Anderlecht aast op één van de grootste talenten ter wereld'

De wintermercato zit erop, maar dat betekent zeker niet het einde van de transfergeruchten. Zweedse media komen naar buiten met het nieuws dat RSC Anderlecht achter toptalent Bleon Kurtulus aast. De 17-jarige verdediger werd onlangs nog opgenomen in de top 60 grootste talenten ter wereld, samen met onder meer wonderkind Lamine Yamal.

Anderlecht haalde centrale verdedigers Adryelson en Lucas Hey afgelopen wintermercato binnen en zagen onder meer Amando Lapage naar Westerlo vertrekken. Olivier Renard schuimt nog steeds de transfermarkt af op zoek naar opportuniteiten. Paars-Wit gaat de concurrentie aan met tal van Europese clubs in de strijd om Kurtulus.

LEES OOK: Taravel laat zich gelden: drie slachtoffers in selectie RSCA

Groot talent

Kurtulus is een Zweedse jeugdinternational en kwam al zeven keer in actie voor Halmstads BK. Bij de Zweedse eersteklasser heeft de verdediger nog een contract tot 2026 met een marktwaarde van 400.000 euro. Het 17-jarige toptalent staat niet enkel op de radar van Anderlecht, maar volgens Fotboll Direkt lonken verschillende Europese clubs.

In eigen land ligt Hammarby op de loer, maar ook Anderlecht wil volgende transferperiode toeslaan. Kurtulus werd door The Guardian onlangs nog opgenomen in een lijst van de beste talenten ter wereld. Halmstads wil de beloftevolle verdediger graag behouden en denkt ook dat het voor zijn ontwikkeling het beste is om volledig door te breken bij de club.

Vraagprijs

Toch weet de Zweedse club dat het niet gemakkelijk zal zijn als de Europese clubs komen aankloppen. Er wordt alvast gesproken over een vraagprijs van 8 miljoen Zweedse kronen, omgerekend 710.000 euro. Anderlecht blijft Kurtulus alvast op de voet volgen en mogelijk haalt Renard weer een toptalent naar de club. Met RSCA Futures heeft de Brusselse club alvast een troef in handen.

Ben jij tevreden over het transferbeleid van Renard bij Anderlecht?

Meest recent

Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

18
18
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

6
6
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

76
76
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

24
24
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

53
53
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

162
162
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

85
85
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

286
286
JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

128
128
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

289
289
'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

De Rode Duivels blazen dinsdag verzamelen in Tubeke in aanloop naar hun stage in de VS. Voor een ...

105
105
Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

De kaarten zijn geschud in de Jupiler Pro League, de plekjes in de verschillende Play-Offs zijn ...

203
203
Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen, de clubs kunnen even tot rust komen in ...

117
117
Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

503
503
"Ongelooflijk" - Garcia wild van 'genie' bij Rode Duivels

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

161
161
'Eerste zomeraanwinst: Standard op zucht van JPL-uitblinker'

Standard zal in de komende weken via de Europe Play-Offs alsnog trachten om een Europees ticket af ...

249
249
Drama rond Lukaku ontploft: Conte grijpt genadeloos in

Het signaal van Conte kon bijna niet harder zijn voor Romelu Lukaku. Terwijl Napoli blijft winnen, ...

180
180
'Hayen zet orde op zaken: eerste slachtoffer in vizier'

KRC Genk heeft een absolute rotweek achter de rug. Daags na de Europese uitschakeling in Freiburg, ...

374
374
Hommeles bij Duivels: ophef rond één naam in selectie

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

339
339
Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

Nu het seizoen even onderbroken wordt door de nationale ploegen, hebben de clubs tijd om zich te ...

424
424
Kalender Play-Offs: groot voordeel Club in volle titelstrijd

In de komende dagen zijn de nationale ploegen aan zet, vervolgens barst de titelstrijd in de ...

1011
1011
Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

310
310
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

426
426
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

550
550
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

579
579

Meer sportnieuws