Dure optater Inter, Liverpool naar finale en Barça haalt uit

door
Dure optater Inter, Liverpool naar finale en Barça haalt uit

Ook op de buitenlandse velden stond deze week bekervoetbal op het programma. In Engeland wist Liverpool FC zich bijvoorbeeld te plaatsen voor de finale van de League Cup ten koste van Tottenham Hotspur. In de Serie A liet Internazionale dan weer peperduur puntenverlies noteren.

LEES OOK: 'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

EFL Cup

Newcastle United had zich woensdag als eerste geplaatst voor de finale van de Engelse League Cup door Arsenal uit het toernooi te knikkeren. Daags nadien streden Liverpool en Tottenham voor de tweede finaleplek. De Spurs konden na hun 1-0-zege in de heenmatch met een bonus afzakken naar Anfield. Maar zoals zo vaak dit seizoen liep het opnieuw mis.

Na dik een halfuur spelen kroop Liverpool op voorsprong via Gakpo, de assist kwam op naam van de onvermijdelijke Salah. Vlak na de pauze krikte de Egyptische superster zijn indrukwekkende statistieken nog wat verder op. Van op de penaltystip trapte hij de 2-0 binnen. Uiteindelijk zorgden Szoboszlai en Van Dijk voor de 4-0-eindstand, waardoor Liverpool dus naar de finale mag. Bij Tottenham wordt de positie van coach Postecoglou wel erg penibel.

Serie A

Tijdens de voorbije dagen stond ook Italiaanse bekervoetbal op het programma. Donderdagavond werd echter een inhaalwedstrijd in de Serie A afgewerkt. Titelverdediger Internazionale ging immers op bezoek Fiorentina. Bij een zege konden de Milanezen op gelijke hoogte komen van leider SSC Napoli. Maar daar slaagde de ploeg van coach Inzaghi allerminst in.

Fiorentina, dat in het slot van de mercato nog stevig had ingekocht, wist vlak na rust immers op voorsprong te komen via Ranieri. Vervolgens deed smaakmaker Kean de boeken helemaal toe met twee doelpunten: 3-0-eindstand. Een flinke tik voor Inter, dat dus op drie punten van Napoli blijft staan. Aanstaande maandag volgt wel een kans op revanche, dan staan Inter en Fiorentina opnieuw tegen mekaar.

Copa del Rey

In Spanje tot slot, stond nog één ticket voor de halve finales van de Copa del Rey op het spel. Dat ging overtuigend naar FC Barcelona. De Catalanen gingen als een wervelwind van start op het veld van Valencia en stond na een halfuur spelen al 0-4 voor. Daarbij tekende Torres voor een hattrick tegen zijn ex-club. In de tweede helft pikte ook Yamal nog een doelpuntje mee: 0-5-eindstand. Barça mag dus naar de halve finales nadat eerder ook Real Madrid, Atlético Madrid en Real Sociedad zich hadden geplaatst.

Liverpool is momenteel de beste ploeg van Europa ...

Meest recent

Zetterberg over overlijden De Boeck: "Ben er niet goed van"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

26
26
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

56
56
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

48
48
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

77
77
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

132
132
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

55
55
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

200
200
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

252
252
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

393
393
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

103
103
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

221
221
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

185
185
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

316
316
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

356
356
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

75
75
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

35
35
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

781
781
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

400
400
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

570
570
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

156
156
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

555
555
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

1282
1282
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

351
351

Meer sportnieuws