Dure optater Inter, Liverpool naar finale en Barça haalt uit

door
Dure optater Inter, Liverpool naar finale en Barça haalt uit

Ook op de buitenlandse velden stond deze week bekervoetbal op het programma. In Engeland wist Liverpool FC zich bijvoorbeeld te plaatsen voor de finale van de League Cup ten koste van Tottenham Hotspur. In de Serie A liet Internazionale dan weer peperduur puntenverlies noteren.

LEES OOK: 'Liverpool verslikt zich: 'opvolger Salah' kost 100 miljoen'

EFL Cup

Newcastle United had zich woensdag als eerste geplaatst voor de finale van de Engelse League Cup door Arsenal uit het toernooi te knikkeren. Daags nadien streden Liverpool en Tottenham voor de tweede finaleplek. De Spurs konden na hun 1-0-zege in de heenmatch met een bonus afzakken naar Anfield. Maar zoals zo vaak dit seizoen liep het opnieuw mis.

Na dik een halfuur spelen kroop Liverpool op voorsprong via Gakpo, de assist kwam op naam van de onvermijdelijke Salah. Vlak na de pauze krikte de Egyptische superster zijn indrukwekkende statistieken nog wat verder op. Van op de penaltystip trapte hij de 2-0 binnen. Uiteindelijk zorgden Szoboszlai en Van Dijk voor de 4-0-eindstand, waardoor Liverpool dus naar de finale mag. Bij Tottenham wordt de positie van coach Postecoglou wel erg penibel.

Serie A

Tijdens de voorbije dagen stond ook Italiaanse bekervoetbal op het programma. Donderdagavond werd echter een inhaalwedstrijd in de Serie A afgewerkt. Titelverdediger Internazionale ging immers op bezoek Fiorentina. Bij een zege konden de Milanezen op gelijke hoogte komen van leider SSC Napoli. Maar daar slaagde de ploeg van coach Inzaghi allerminst in.

Fiorentina, dat in het slot van de mercato nog stevig had ingekocht, wist vlak na rust immers op voorsprong te komen via Ranieri. Vervolgens deed smaakmaker Kean de boeken helemaal toe met twee doelpunten: 3-0-eindstand. Een flinke tik voor Inter, dat dus op drie punten van Napoli blijft staan. Aanstaande maandag volgt wel een kans op revanche, dan staan Inter en Fiorentina opnieuw tegen mekaar.

Copa del Rey

In Spanje tot slot, stond nog één ticket voor de halve finales van de Copa del Rey op het spel. Dat ging overtuigend naar FC Barcelona. De Catalanen gingen als een wervelwind van start op het veld van Valencia en stond na een halfuur spelen al 0-4 voor. Daarbij tekende Torres voor een hattrick tegen zijn ex-club. In de tweede helft pikte ook Yamal nog een doelpuntje mee: 0-5-eindstand. Barça mag dus naar de halve finales nadat eerder ook Real Madrid, Atlético Madrid en Real Sociedad zich hadden geplaatst.

Liverpool is momenteel de beste ploeg van Europa ...

Meest recent

Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

265
265
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

97
97
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

51
51
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

62
62
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

91
91
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

40
40
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

428
428
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

38
38
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

53
53
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

66
66
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

329
329
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

51
51
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

133
133
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

90
90
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

152
152
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

304
304
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

323
323
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

249
249
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

116
116
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

182
182
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

106
106
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

150
150
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

130
130
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

191
191

Meer sportnieuws