Dure optater Inter, Liverpool naar finale en Barça haalt uit

door
Dure optater Inter, Liverpool naar finale en Barça haalt uit

Ook op de buitenlandse velden stond deze week bekervoetbal op het programma. In Engeland wist Liverpool FC zich bijvoorbeeld te plaatsen voor de finale van de League Cup ten koste van Tottenham Hotspur. In de Serie A liet Internazionale dan weer peperduur puntenverlies noteren.

LEES OOK: 'Liverpool verslikt zich: 'opvolger Salah' kost 100 miljoen'

EFL Cup

Newcastle United had zich woensdag als eerste geplaatst voor de finale van de Engelse League Cup door Arsenal uit het toernooi te knikkeren. Daags nadien streden Liverpool en Tottenham voor de tweede finaleplek. De Spurs konden na hun 1-0-zege in de heenmatch met een bonus afzakken naar Anfield. Maar zoals zo vaak dit seizoen liep het opnieuw mis.

Na dik een halfuur spelen kroop Liverpool op voorsprong via Gakpo, de assist kwam op naam van de onvermijdelijke Salah. Vlak na de pauze krikte de Egyptische superster zijn indrukwekkende statistieken nog wat verder op. Van op de penaltystip trapte hij de 2-0 binnen. Uiteindelijk zorgden Szoboszlai en Van Dijk voor de 4-0-eindstand, waardoor Liverpool dus naar de finale mag. Bij Tottenham wordt de positie van coach Postecoglou wel erg penibel.

Serie A

Tijdens de voorbije dagen stond ook Italiaanse bekervoetbal op het programma. Donderdagavond werd echter een inhaalwedstrijd in de Serie A afgewerkt. Titelverdediger Internazionale ging immers op bezoek Fiorentina. Bij een zege konden de Milanezen op gelijke hoogte komen van leider SSC Napoli. Maar daar slaagde de ploeg van coach Inzaghi allerminst in.

Fiorentina, dat in het slot van de mercato nog stevig had ingekocht, wist vlak na rust immers op voorsprong te komen via Ranieri. Vervolgens deed smaakmaker Kean de boeken helemaal toe met twee doelpunten: 3-0-eindstand. Een flinke tik voor Inter, dat dus op drie punten van Napoli blijft staan. Aanstaande maandag volgt wel een kans op revanche, dan staan Inter en Fiorentina opnieuw tegen mekaar.

Copa del Rey

In Spanje tot slot, stond nog één ticket voor de halve finales van de Copa del Rey op het spel. Dat ging overtuigend naar FC Barcelona. De Catalanen gingen als een wervelwind van start op het veld van Valencia en stond na een halfuur spelen al 0-4 voor. Daarbij tekende Torres voor een hattrick tegen zijn ex-club. In de tweede helft pikte ook Yamal nog een doelpuntje mee: 0-5-eindstand. Barça mag dus naar de halve finales nadat eerder ook Real Madrid, Atlético Madrid en Real Sociedad zich hadden geplaatst.

Liverpool is momenteel de beste ploeg van Europa ...

Meest recent

CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

1
1
Champions' Play-Offs: dit zestal ligt onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

17
17
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

118
118
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

21
21
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

261
261
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

244
244
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

281
281
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

13
13
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

29
29
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

52
52
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

89
89
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

89
89
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

59
59
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

371
371
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

153
153
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

303
303
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

126
126
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

461
461
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

270
270
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

213
213
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

169
169
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

244
244
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

67
67
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

734
734
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

59
59

Meer sportnieuws