'Nieuwe Mbappé' zet Antwerp FC in vuur en vlam

door
'Nieuwe Mbappé' zet Antwerp FC in vuur en vlam

Antwerp FC heeft zich op de valreep van de wintermercato versterkt met Kadan Young (19), een razendsnelle flankspeler van Aston Villa. De jonge Engelsman, die zonder aankoopoptie wordt gehuurd, wordt omschreven als een "angstaanjagend talent" en maakte al indruk onder Unai Emery.

Young viel op toen hij op 16-jarige leeftijd Chelsea’s Marc Cucurella tureluurs speelde in een oefenwedstrijd. Zijn explosiviteit en versnelling worden vergeleken met die van Kylian Mbappé. Kan hij bij Antwerp die belofte waarmaken?

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

Antwerp huurt Young zonder aankoopoptie

Antwerp FC heeft op de laatste dag van de wintermercato ook Kadan Young (19) van Aston Villa gehuurd, zonder aankoopoptie. Young is een flankspeler en maakte dit seizoen deel uit van de U21 van Aston Villa.

Hij is een jeugdproduct van The Villans, waar hij eerder dit seizoen mocht debuteren in de League Cup onder Unai Emery, maar voor de rest vooral met de tweede ploeg aantrad.

Hij is ook jeugdinternational. Met de Engelse U19 speelde hij in november nog tegen België in de EK-kwalificaties. Vorig jaar toonden Torino en Werder Bremen ook interesse in Young, maar nu haalt Marc Overmars dus zijn slag thuis.

Young is een “angstaanjagend’ talent

De jeugdopleiding van Aston Villa heeft altijd al talent voortgebracht, met namen als Gabby Agbonlahor, Jack Grealish en Jacob Ramsey.

Villa's beslissing om Kadan Young uit te lenen aan Antwerp FC maakt deel uit van de doordachte strategie van de club voor de ontwikkeling van de jonge speler.

Villa gelooft sterk dat wedstrijden spelen in een competitieve competitie zoals de Jupiler Pro League essentieel zal zijn voor Young's groei als profvoetballer.

Young's veelzijdigheid op het veld maakt hem bovendien een aantrekkelijke optie voor coach Jonas De Roeck. Hij kan zowel op beide flanken spelen als aanvallende middenvelder of zelfs als centrumspits.

"Hij kwam later bij Villa dan de meesten, maar wat een talent. Hij is een echte stadsjongen, met een angstaanjagend talent”, verklaarde een voormalige coach aan Birmingham Live.

Het is geen toeval dat Unai Emery, de hoofdcoach van Aston Villa, zo hoog oploopt met Young en hem liet debuteren in de eerste ploeg. De Spanjaard nam Young ook al zeven keer op in de wedstrijdselectie voor het A-team, in de Premier League en in de Champions League.

Young speelde Cucurella tureluurs: “Zoals Mbappé”

Tijdens een tour in Dubai met Aston Villa kwam Kadan Young, toen 16 jaar, in actie in een oefenwedstrijd tegen Chelsea, waar hij zich in de kijker speelde.

Op de rechterflank maakte hij indruk tegen Chelsea's linksback Marc Cucurella, die 65 miljoen euro kostte, en kreeg lof voor zijn prestatie in de 1-0 overwinning. Young is een klassieke buitenspeler, een type dat je steeds minder ziet.

Zijn snelheid en flair maken hem bijzonder. Voor zijn leeftijd is Young al opvallend sterk en explosief vanuit stilstand. "Hij heeft dat Mbappé-achtige, waar hij eerst zijn man vertraagt en dan ineens versnelt”, zei een ex-coach van Young aan Birmingham Live.

“Hij is razendsnel, direct en enorm getalenteerd. Maar hij weet dat hij nog een lange weg te gaan heeft. Als hij blijft werken en op zijn 18e of 19e een goede uitleenbeurt krijgt, kan hij heel ver komen."

Young zal knallen bij Antwerp

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

50
50
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

11
11
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

81
81
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

41
41
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

60
60
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

106
106
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

218
218
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

138
138
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

184
184
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

380
380
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

208
208
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

277
277
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

549
549
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

106
106
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

34
34
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

209
209
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

207
207
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

141
141
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

58
58
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

191
191
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

45
45
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

150
150
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

623
623
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

389
389
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

313
313
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

273
273

Meer sportnieuws