'Nieuwe Mbappé' zet Antwerp FC in vuur en vlam

396
'Nieuwe Mbappé' zet Antwerp FC in vuur en vlam

Antwerp FC heeft zich op de valreep van de wintermercato versterkt met Kadan Young (19), een razendsnelle flankspeler van Aston Villa. De jonge Engelsman, die zonder aankoopoptie wordt gehuurd, wordt omschreven als een "angstaanjagend talent" en maakte al indruk onder Unai Emery.

Young viel op toen hij op 16-jarige leeftijd Chelsea’s Marc Cucurella tureluurs speelde in een oefenwedstrijd. Zijn explosiviteit en versnelling worden vergeleken met die van Kylian Mbappé. Kan hij bij Antwerp die belofte waarmaken?

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Deadlinestress Club Brugge, record Anderlecht’

Antwerp huurt Young zonder aankoopoptie

Antwerp FC heeft op de laatste dag van de wintermercato ook Kadan Young (19) van Aston Villa gehuurd, zonder aankoopoptie. Young is een flankspeler en maakte dit seizoen deel uit van de U21 van Aston Villa.

Hij is een jeugdproduct van The Villans, waar hij eerder dit seizoen mocht debuteren in de League Cup onder Unai Emery, maar voor de rest vooral met de tweede ploeg aantrad.

Hij is ook jeugdinternational. Met de Engelse U19 speelde hij in november nog tegen België in de EK-kwalificaties. Vorig jaar toonden Torino en Werder Bremen ook interesse in Young, maar nu haalt Marc Overmars dus zijn slag thuis.

Young is een “angstaanjagend’ talent

De jeugdopleiding van Aston Villa heeft altijd al talent voortgebracht, met namen als Gabby Agbonlahor, Jack Grealish en Jacob Ramsey.

Villa's beslissing om Kadan Young uit te lenen aan Antwerp FC maakt deel uit van de doordachte strategie van de club voor de ontwikkeling van de jonge speler.

Villa gelooft sterk dat wedstrijden spelen in een competitieve competitie zoals de Jupiler Pro League essentieel zal zijn voor Young's groei als profvoetballer.

Young's veelzijdigheid op het veld maakt hem bovendien een aantrekkelijke optie voor coach Jonas De Roeck. Hij kan zowel op beide flanken spelen als aanvallende middenvelder of zelfs als centrumspits.

"Hij kwam later bij Villa dan de meesten, maar wat een talent. Hij is een echte stadsjongen, met een angstaanjagend talent”, verklaarde een voormalige coach aan Birmingham Live.

Het is geen toeval dat Unai Emery, de hoofdcoach van Aston Villa, zo hoog oploopt met Young en hem liet debuteren in de eerste ploeg. De Spanjaard nam Young ook al zeven keer op in de wedstrijdselectie voor het A-team, in de Premier League en in de Champions League.

Young speelde Cucurella tureluurs: “Zoals Mbappé”

Tijdens een tour in Dubai met Aston Villa kwam Kadan Young, toen 16 jaar, in actie in een oefenwedstrijd tegen Chelsea, waar hij zich in de kijker speelde.

Op de rechterflank maakte hij indruk tegen Chelsea's linksback Marc Cucurella, die 65 miljoen euro kostte, en kreeg lof voor zijn prestatie in de 1-0 overwinning. Young is een klassieke buitenspeler, een type dat je steeds minder ziet.

Zijn snelheid en flair maken hem bijzonder. Voor zijn leeftijd is Young al opvallend sterk en explosief vanuit stilstand. "Hij heeft dat Mbappé-achtige, waar hij eerst zijn man vertraagt en dan ineens versnelt”, zei een ex-coach van Young aan Birmingham Live.

“Hij is razendsnel, direct en enorm getalenteerd. Maar hij weet dat hij nog een lange weg te gaan heeft. Als hij blijft werken en op zijn 18e of 19e een goede uitleenbeurt krijgt, kan hij heel ver komen."

Young zal knallen bij Antwerp

Meest recent

'Club Brugge haalt achtste nieuwkomer voor NXT'

Club Brugge staat volgens Colombiaanse media op het punt om alweer een achtste nieuwkomer te halen ...

23
23
Verhuurde spelers: debutant in Serie A, spits scoort

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

10
10
'Vier Rode Duivels bij grootste verliezers Deadline Day'

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

27
27
'Ultieme putsch Anderlecht: drie versterkingen voor deadline'

RSC Anderlecht wil in het slot van de zomerse transferperiode nog een dubbele slag slaan. Zo werken ...

317
317
Coucke wordt wild: Anderlechtbaas slaat nieuwe weg in

Marc Coucke heeft als ondernemer al vaker bewezen dat hij zijn blik graag ver buiten de klassieke ...

50
50
Julie Vanloo deelt heel aangrijpend nieuws met Club-fans

Julie Vanloo staat voor een bijzonder emotionele periode. De Belgian Cat maakt zich op voor een ...

21
21
Deadline-domper Vermeeren: buitenkansje voor Club Brugge?

Sinds dinsdagnacht is de transfermarkt in de grote Europese competities gesloten. Een aantal spelers ...

385
385
Antwerp handelt met Barça: financiële details bekend

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

142
142
Last-minute drukte Anderlecht: verrassing Stroeykens/Bertaccini?

Donderdagavond sluit de zomerse transferperiode ook in België zijn deuren. Voor verschillende ...

836
836
‘Club Brugge slaat toe: Europese killer voor 8 miljoen’

Club Brugge was de voorbije weken druk in de weer op de mercato. Blauw-zwart bereidde naar verluidt ...

592
592
RSCA-aanwinst valt van voetstuk: "Té positief over die sjarel"

RSC Anderlecht kreeg zondag een stevige reality-check. In de eerste grote test van het seizoen, ...

585
585
Deadline Deals: ultieme climax Fofana-soap; City verbreekt record

De transferperiode in de grote Europese voetballanden zit erop. Vlak voor het verstrijken van de ...

107
107
Club speelt met vuur: vrees voor grove transferblunder

Na de Champions League-loting was voorzitter Bart Verhaeghe formeel. Zo verklaarde hij dat Club ...

924
924
Union kondigt nog late vertrekker aan

Union heeft er al een zeer drukke transferzomer opzitten. Aan inkomende zijde lijkt het huiswerk er ...

86
86
Charleroi shopt in Premier League, STVV haalt nog WK-ganger

Charleroi is voorlopig dé verrassing van het seizoensbegin in de Jupiler Pro League. De ...

42
42
'Transfersoap Fofana eindelijk voorbij: transfersom bekend'

Er ontspon zich deze zomer een heuse transfersoap rond Malick Fofana. Ondanks een seizoen dat ...

83
83
Ordoñez doet boekje open over gemiste transfer en blessure

Bij Club Brugge lijken ze behoudens grote verrassingen klaar te zijn met hun mercato. Het zag deze ...

174
174
Genk slijt overbodige pion, Antwerp shopt bij Barça

In ons land is de transfermarkt in principe nog enkele dagen open, maar toch ronden ook heel wat ...

129
129
Toptransfer voor David, Man City haalt nog een winger

In de grote competities worden op de valreep nog heel wat transfers afgesloten, waarbij ook de ...

89
89
'Sibierski tovert nog verrassende middenvelder uit hoed'

Het is nog een bijzonder druk einde van de transferperiode voor Anderlecht. Dat wist dinsdag met ...

749
749
'Fofana maakt keuze na bizarre transfersituatie'

Het werd voor Malick Fofana nog een zeer drukke deadline day, want de flankaanvaller staat op het ...

116
116
Stassin heeft op de valreep knaltransfer nog beet

In vele landen sluit de transfermarkt dinsdagavond zijn deuren en dus worden er op de valreep nog ...

88
88
Peter Vandenbempt's onthulling slaat in als een bom

Peter Vandenbempt kennen we vandaag als één van de vertrouwde stemmen van het ...

198
198
KRC Genk maakt vertrek van Steuckers wereldkundig

KRC Genk heeft een oplossing gevonden voor Jarne Steuckers. De linkspoot zat volledig op een ...

177
177
Anderlecht heeft prijs: ervaren verdediger voorgesteld

Antoine Sibierski is bezig aan een heel actieve zomermercato bij RSC Anderlecht. De Fransman heeft ...

442
442

Meer sportnieuws