'Nieuwe Mbappé' zet Antwerp FC in vuur en vlam

396 stemmen
'Nieuwe Mbappé' zet Antwerp FC in vuur en vlam

Antwerp FC heeft zich op de valreep van de wintermercato versterkt met Kadan Young (19), een razendsnelle flankspeler van Aston Villa. De jonge Engelsman, die zonder aankoopoptie wordt gehuurd, wordt omschreven als een "angstaanjagend talent" en maakte al indruk onder Unai Emery.

Young viel op toen hij op 16-jarige leeftijd Chelsea’s Marc Cucurella tureluurs speelde in een oefenwedstrijd. Zijn explosiviteit en versnelling worden vergeleken met die van Kylian Mbappé. Kan hij bij Antwerp die belofte waarmaken?

LEES OOK: 'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp huurt Young zonder aankoopoptie

Antwerp FC heeft op de laatste dag van de wintermercato ook Kadan Young (19) van Aston Villa gehuurd, zonder aankoopoptie. Young is een flankspeler en maakte dit seizoen deel uit van de U21 van Aston Villa.

Hij is een jeugdproduct van The Villans, waar hij eerder dit seizoen mocht debuteren in de League Cup onder Unai Emery, maar voor de rest vooral met de tweede ploeg aantrad.

Hij is ook jeugdinternational. Met de Engelse U19 speelde hij in november nog tegen België in de EK-kwalificaties. Vorig jaar toonden Torino en Werder Bremen ook interesse in Young, maar nu haalt Marc Overmars dus zijn slag thuis.

Young is een “angstaanjagend’ talent

De jeugdopleiding van Aston Villa heeft altijd al talent voortgebracht, met namen als Gabby Agbonlahor, Jack Grealish en Jacob Ramsey.

Villa's beslissing om Kadan Young uit te lenen aan Antwerp FC maakt deel uit van de doordachte strategie van de club voor de ontwikkeling van de jonge speler.

Villa gelooft sterk dat wedstrijden spelen in een competitieve competitie zoals de Jupiler Pro League essentieel zal zijn voor Young's groei als profvoetballer.

Young's veelzijdigheid op het veld maakt hem bovendien een aantrekkelijke optie voor coach Jonas De Roeck. Hij kan zowel op beide flanken spelen als aanvallende middenvelder of zelfs als centrumspits.

"Hij kwam later bij Villa dan de meesten, maar wat een talent. Hij is een echte stadsjongen, met een angstaanjagend talent”, verklaarde een voormalige coach aan Birmingham Live.

Het is geen toeval dat Unai Emery, de hoofdcoach van Aston Villa, zo hoog oploopt met Young en hem liet debuteren in de eerste ploeg. De Spanjaard nam Young ook al zeven keer op in de wedstrijdselectie voor het A-team, in de Premier League en in de Champions League.

Young speelde Cucurella tureluurs: “Zoals Mbappé”

Tijdens een tour in Dubai met Aston Villa kwam Kadan Young, toen 16 jaar, in actie in een oefenwedstrijd tegen Chelsea, waar hij zich in de kijker speelde.

Op de rechterflank maakte hij indruk tegen Chelsea's linksback Marc Cucurella, die 65 miljoen euro kostte, en kreeg lof voor zijn prestatie in de 1-0 overwinning. Young is een klassieke buitenspeler, een type dat je steeds minder ziet.

Zijn snelheid en flair maken hem bijzonder. Voor zijn leeftijd is Young al opvallend sterk en explosief vanuit stilstand. "Hij heeft dat Mbappé-achtige, waar hij eerst zijn man vertraagt en dan ineens versnelt”, zei een ex-coach van Young aan Birmingham Live.

“Hij is razendsnel, direct en enorm getalenteerd. Maar hij weet dat hij nog een lange weg te gaan heeft. Als hij blijft werken en op zijn 18e of 19e een goede uitleenbeurt krijgt, kan hij heel ver komen."

Young zal knallen bij Antwerp

Meest recent

'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

8
8
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

29
29
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

81
81
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

305
305
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

83
83
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

216
216
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

147
147
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

322
322
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

72
72
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

499
499
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

43
43
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

206
206
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

47
47
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

223
223
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

387
387
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

866
866
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

503
503
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

162
162
Mechele: "Gebeurden dingen die ik nog nooit zag"

België had het ongeveer 55 minuten héél lastig met de snelle aanvallen van ...

476
476
Zet de wekker maar: België speelt op deze datum tegen de VS

De Rode Duivels wisten met 3-2 te winnen van Senegal na een ronduit epische partij in Seattle. Een ...

265
265
Degryse scherp voor twee matige sterren bij de Rode Duivels

België won met 3-2 van Senegal. Het werd een waanzinnige partij, maar uiteraard ging er ook ...

735
735
Garcia: "Ik wil in de Belgische geschiedenisboeken komen"

Rudi Garcia was uiteraard een zéér gelukkige trainer na de 3-2-zege tegen Senegal. De ...

192
192
Feest slaat om: horrorscenario treft Rode Duivels

De Rode Duivels mochten na Senegal heel even dromen. De route naar de kwartfinale leek open te ...

689
689
Tielemans redder van België: "Zij maakten het verschil"

Youri Tielemans werd de redder van het vaderland. Met twee goals wist de aanvoerder België naar ...

135
135
Hoe Garcia België stroomstoot gaf met 'geniale' ingeving

België won na verlengingen met 3-2 van Senegal. Het werd een van de meest historische matchen ...

261
261

Meer sportnieuws