'Nieuwe Mbappé' zet Antwerp FC in vuur en vlam

396
'Nieuwe Mbappé' zet Antwerp FC in vuur en vlam

Antwerp FC heeft zich op de valreep van de wintermercato versterkt met Kadan Young (19), een razendsnelle flankspeler van Aston Villa. De jonge Engelsman, die zonder aankoopoptie wordt gehuurd, wordt omschreven als een "angstaanjagend talent" en maakte al indruk onder Unai Emery.

Young viel op toen hij op 16-jarige leeftijd Chelsea’s Marc Cucurella tureluurs speelde in een oefenwedstrijd. Zijn explosiviteit en versnelling worden vergeleken met die van Kylian Mbappé. Kan hij bij Antwerp die belofte waarmaken?

LEES OOK: Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

Antwerp huurt Young zonder aankoopoptie

Antwerp FC heeft op de laatste dag van de wintermercato ook Kadan Young (19) van Aston Villa gehuurd, zonder aankoopoptie. Young is een flankspeler en maakte dit seizoen deel uit van de U21 van Aston Villa.

Hij is een jeugdproduct van The Villans, waar hij eerder dit seizoen mocht debuteren in de League Cup onder Unai Emery, maar voor de rest vooral met de tweede ploeg aantrad.

Hij is ook jeugdinternational. Met de Engelse U19 speelde hij in november nog tegen België in de EK-kwalificaties. Vorig jaar toonden Torino en Werder Bremen ook interesse in Young, maar nu haalt Marc Overmars dus zijn slag thuis.

Young is een “angstaanjagend’ talent

De jeugdopleiding van Aston Villa heeft altijd al talent voortgebracht, met namen als Gabby Agbonlahor, Jack Grealish en Jacob Ramsey.

Villa's beslissing om Kadan Young uit te lenen aan Antwerp FC maakt deel uit van de doordachte strategie van de club voor de ontwikkeling van de jonge speler.

Villa gelooft sterk dat wedstrijden spelen in een competitieve competitie zoals de Jupiler Pro League essentieel zal zijn voor Young's groei als profvoetballer.

Young's veelzijdigheid op het veld maakt hem bovendien een aantrekkelijke optie voor coach Jonas De Roeck. Hij kan zowel op beide flanken spelen als aanvallende middenvelder of zelfs als centrumspits.

"Hij kwam later bij Villa dan de meesten, maar wat een talent. Hij is een echte stadsjongen, met een angstaanjagend talent”, verklaarde een voormalige coach aan Birmingham Live.

Het is geen toeval dat Unai Emery, de hoofdcoach van Aston Villa, zo hoog oploopt met Young en hem liet debuteren in de eerste ploeg. De Spanjaard nam Young ook al zeven keer op in de wedstrijdselectie voor het A-team, in de Premier League en in de Champions League.

Young speelde Cucurella tureluurs: “Zoals Mbappé”

Tijdens een tour in Dubai met Aston Villa kwam Kadan Young, toen 16 jaar, in actie in een oefenwedstrijd tegen Chelsea, waar hij zich in de kijker speelde.

Op de rechterflank maakte hij indruk tegen Chelsea's linksback Marc Cucurella, die 65 miljoen euro kostte, en kreeg lof voor zijn prestatie in de 1-0 overwinning. Young is een klassieke buitenspeler, een type dat je steeds minder ziet.

Zijn snelheid en flair maken hem bijzonder. Voor zijn leeftijd is Young al opvallend sterk en explosief vanuit stilstand. "Hij heeft dat Mbappé-achtige, waar hij eerst zijn man vertraagt en dan ineens versnelt”, zei een ex-coach van Young aan Birmingham Live.

“Hij is razendsnel, direct en enorm getalenteerd. Maar hij weet dat hij nog een lange weg te gaan heeft. Als hij blijft werken en op zijn 18e of 19e een goede uitleenbeurt krijgt, kan hij heel ver komen."

Young zal knallen bij Antwerp

Meest recent

Wissel bij Duivels: "Onbegrijpelijk als hij in basis start"

De Rode Duivels kruisen vrijdagavond in Luik de degens met Turkije. Hoewel er voldoende ...

45
45
1/16de finale Croky Cup: Play Sports maakt zendschema bekend

Nog anderhalve week interland-voetbal en dat barst het seizoen weer helemaal los op clubniveau. Het ...

51
51
"Geen vrolijke jongen"-Vandaag Inside gaat los op Van Gucht

Vandaag Inside heeft een heel opvallend oordeel geveld over Ruben Van Gucht. Tijdens een uitzending ...

11
11
Januzaj klaar voor comeback: kippenvel bij Anderlecht

Anderlecht haalde deze zomer elf nieuwe spelers, maar geen enkele Belg. Sportief directeur Antoine ...

535
535
Smaakmakers Club en Union schitteren bij hun nationale teams

Er wordt woensdag niet gevoetbald in de Nations League, maar dat betekent niet dat de voetbalwereld ...

59
59
'Ronaldo-bom helemaal ontploft: ster verlaat selectie'

Met een zes op zes tegen Wales en Noorwegen was de Nations League ogenschijnlijk perfect begonnen ...

119
119
Standard slaagt erin om groot talent langer vast te leggen

Standard blikt terug op een moeilijke periode, waarin de club bijna de afgrond in gereden werd door ...

30
30
Nieuwe wending in affaire-Ronaldo: bondscoach in zijn hemd

Omgaan met vedetten die op leeftijd raken, makkelijk is het niet. Denk maar aan de ophef die er in ...

50
50
Vlaamse regering grijpt hard in: voetbalfans zwaar getroffen

Voor miljoenen Vlaamse voetbalfans dreigt er de komende jaren iets te veranderen wat jarenlang ...

119
119
Rode Duivels vrijdag op Sclessin: dit is de reden

De Rode Duivels hebben weinig tijd om uit te rusten tussen hun wedstrijden in de Nations League. ...

91
91
Antwerp fronst wenkbrauwen na nieuws over bekermatch

Woensdag maakte de Pro League de kalender bekend voor de zestiende finales van de Croky Cup, die al ...

213
213
Laporta onthult: “Wilde hem tot elke prijs naar Barça halen”

Het is bij FC Barcelona alweer een zeer bewogen transferzomer geweest. De Spaanse kampioen pakte ...

50
50
Anderlecht verrast fans met opvallende gezichten

Bij Anderlecht hebben ze van de lange interlandbreak gebruik gemaakt om even op adem te komen. Na ...

185
185
KBVB meldt geweldige opsteker voor België-Turkije

De Rode Duivels zijn halfweg hun opdracht in deze extra lange interlandbreak. De nieuwe campagne in ...

177
177
Keita onthult ‘gemiste transfer’ en spreekt over Rode Duivels

Mark van Bommel heeft momenteel Roméo Lavia en Nicolas Raskin als de twee spelers voor de ...

62
62
Lommel SK rondde deal op vier minuten van de deadline af

PEC Zwolle beleefde een spectaculaire deadline day. De Nederlandse club leek de transferperiode al ...

35
35
'Geen Serie A, wel Championship voor Krépin Diatta'

De zomermercato is intussen al bijna een maand voorbij, maar verschillende grote namen zitten nog ...

44
44
Sam Baro laat Schepens perplex staan, uitdaging zindert na

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen. De Buffalo’s staan verrassend mee aan ...

215
215
Vanderbiest buiten? Raman zet puntjes op de i

KV Mechelen staat laatste in de Jupiler Pro League. Het is daarom des te opvallender dat Benito ...

338
338
Yamal lacht: "Maand geleden vonden jullie mij niet goed"

De Spaanse media zijn lyrisch, de statistieken spreken voor zich en zelfs de Ballon d’Or wordt ...

45
45
'Midden in commotie: Ronaldo koestert straf Portugal-plan'

Bij de Portugese nationale ploeg heerst er de laatste dagen hoogspanning. De oorzaak: Cristiano ...

54
54
Guardiola reageert voor het eerst op veroordeling Man City

De Engelse voetbalwereld davert momenteel op zijn grondvesten, nadat deze week de officiële ...

79
79
Virgili maakt meteen indruk bij Club: transferplan onthuld

Club Brugge beleefde een zeer bewogen zomermercato. Daarin zag het niet alleen de kassa flink ...

320
320
'Kompany jubelt: Bayern wil weer toeslaan met ster'

Voor Vincent Kompany en Bayern München is het seizoen alweer uitstekend begonnen. In de ...

90
90
Doku of Godts? Defour geeft oplossing voor Duivels dilemma

In zijn eerste twee wedstrijden als bondscoach van de Rode Duivels heeft Mark van Bommel meteen een ...

129
129

Meer sportnieuws