'Jackpot voor KRC Genk: vervanger meubelstuk al bekend'

873 stemmen
'Jackpot voor KRC Genk: vervanger meubelstuk al bekend'

KRC Genk staat op het punt om nog een uitgaande transfer af te ronden, want behoudens een kink in de kabel verhuist Carlos Cuesta naar Galatasaray. Vermits de mercato bij ons al gesloten is kan de koploper, die na de bekerexit alles op de titel zet, nochtans geen vervanger meer in huis halen. Al hoeft dat geen probleem te zijn.

Thorsten Fink, Dimitri de Condé en Peter Croonen riepen de afgelopen weken in koor dat zij de huidige selectie in januari vooral bij mekaar wilden houden. Missie geslaagd, zo leek het dan ook toen de transfermarkt haar deuren sloot zonder dat er uitgaand verkeerd had plaatsgevonden in de Cegeka Arena. Al blijkt dat nu toch voorbarig.

LEES OOK: Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

Cuesta naar Turkije

Tenslotte blijkt Cuesta, die woensdag daarom reeds ontbrak tegen Club Brugge, al op weg naar Turkije om zijn medische testen af te leggen. Dat wordt inmiddels ook bevestigd door zowat alle Belgische kranten, waarbij vooral Het Belang van Limburg met meer informatie op de proppen komt over de centrale verdediger zijn abrupt vertrek.

Volgens de krant is het geen verrassing dat Cuesta alsnog andere oorden opzoekt. Zo was het eigenlijk vorige zomer al de bedoeling om vorige zomer te cashen op de 25-jarige Colombiaan, die toen net had uitgeblonken op de Copa America. Een ernstig bod bleef echter uit, waarna Fink de voorkeur gaf aan Matte Smets en Mujaid Sadick.

Jackpot voor Genk

Hoewel hij het jaar voordien nog even de aanvoerdersband droeg bleek het zesde seizoen bij de Limburgers er zo te veel aan voor Cuesta, die bovendien opnieuw geregeld in de lappenmand lag en volgende zomer zijn laatste contractjaar inging. Na 182 optredens was de tijd dan ook rijp om afscheid te nemen van de 21-voudig international.

Te meer omdat hij nog een fraaie som in het laatje brengt. Ook volgens HBVL gaat het om acht miljoen, plus mogelijke bonussen en een (beperkt) doorverkooppercentage. Een zeer aanvaardbaar bod dus voor Genk, dat destijds zelf bijna vier miljoen op tafel legde. Al hadden De Condé en co de deal toch liever pas na het seizoen afgerond.

Kans voor Kongolo

Dat er geen vervanger meer in huis kan worden gehaald, en alle posities dus niet langer dubbel bezet zijn, hoeft evenwel geen ramp te betekenen. Nog volgens de krant wordt de pas 18-jarige Josue Kongolo namelijk klaar geacht om een plek op te schuiven in de pikorde. Benieuwd of hij ondanks de perikelen bij Jong Genk vlug zijn kans krijgt.

Gelooft u in Kongolo?

Meest recent

Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

12
12
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

47
47
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

8
8
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

29
29
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

152
152
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

96
96
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

234
234
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

195
195
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

361
361
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

370
370
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

240
240
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

72
72
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

97
97
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

55
55
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

63
63
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

509
509
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

126
126
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

177
177
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

187
187
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

929
929
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

100
100
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

253
253
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

121
121
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81

Meer sportnieuws