'Jackpot voor KRC Genk: vervanger meubelstuk al bekend'

873 stemmen
'Jackpot voor KRC Genk: vervanger meubelstuk al bekend'

KRC Genk staat op het punt om nog een uitgaande transfer af te ronden, want behoudens een kink in de kabel verhuist Carlos Cuesta naar Galatasaray. Vermits de mercato bij ons al gesloten is kan de koploper, die na de bekerexit alles op de titel zet, nochtans geen vervanger meer in huis halen. Al hoeft dat geen probleem te zijn.

Thorsten Fink, Dimitri de Condé en Peter Croonen riepen de afgelopen weken in koor dat zij de huidige selectie in januari vooral bij mekaar wilden houden. Missie geslaagd, zo leek het dan ook toen de transfermarkt haar deuren sloot zonder dat er uitgaand verkeerd had plaatsgevonden in de Cegeka Arena. Al blijkt dat nu toch voorbarig.

LEES OOK: KRC Genk zet (titel)ambities kracht bij met twee statements

Cuesta naar Turkije

Tenslotte blijkt Cuesta, die woensdag daarom reeds ontbrak tegen Club Brugge, al op weg naar Turkije om zijn medische testen af te leggen. Dat wordt inmiddels ook bevestigd door zowat alle Belgische kranten, waarbij vooral Het Belang van Limburg met meer informatie op de proppen komt over de centrale verdediger zijn abrupt vertrek.

Volgens de krant is het geen verrassing dat Cuesta alsnog andere oorden opzoekt. Zo was het eigenlijk vorige zomer al de bedoeling om vorige zomer te cashen op de 25-jarige Colombiaan, die toen net had uitgeblonken op de Copa America. Een ernstig bod bleef echter uit, waarna Fink de voorkeur gaf aan Matte Smets en Mujaid Sadick.

Jackpot voor Genk

Hoewel hij het jaar voordien nog even de aanvoerdersband droeg bleek het zesde seizoen bij de Limburgers er zo te veel aan voor Cuesta, die bovendien opnieuw geregeld in de lappenmand lag en volgende zomer zijn laatste contractjaar inging. Na 182 optredens was de tijd dan ook rijp om afscheid te nemen van de 21-voudig international.

Te meer omdat hij nog een fraaie som in het laatje brengt. Ook volgens HBVL gaat het om acht miljoen, plus mogelijke bonussen en een (beperkt) doorverkooppercentage. Een zeer aanvaardbaar bod dus voor Genk, dat destijds zelf bijna vier miljoen op tafel legde. Al hadden De Condé en co de deal toch liever pas na het seizoen afgerond.

Kans voor Kongolo

Dat er geen vervanger meer in huis kan worden gehaald, en alle posities dus niet langer dubbel bezet zijn, hoeft evenwel geen ramp te betekenen. Nog volgens de krant wordt de pas 18-jarige Josue Kongolo namelijk klaar geacht om een plek op te schuiven in de pikorde. Benieuwd of hij ondanks de perikelen bij Jong Genk vlug zijn kans krijgt.

Gelooft u in Kongolo?

Meest recent

'Dortmund drukt zwaar door: Genk weigert ook dit bod'

KRC Genk gaat een absolute monstersom incasseren voor Konstantinos Karetsas. Borussia Dortmund drukt ...

2
2
Wat met Kanga bij AA Gent? De Mil verrast iedereen

Bij AA Gent leek Wilfried Kanga op weg naar de uitgang. De aanvaller kreeg het vorig seizoen aan de ...

14
14
Christos Tzolis laat ex-ploegmaten met verstomming achter

Volgend seizoen is Christos Tzolis te bewonderen in de Premier League. De Griek heeft sinds vandaag ...

61
61
Sportief directeur Napoli zet De Bruyne zeer stevig op zijn plaats

Kevin De Bruyne zal dit seizoen uit de verf moeten komen bij Napoli. Er waait een nieuwe wind ...

36
36
Union SG verrast met komst ex-doelman van KRC Genk

Union SG heeft een volgende aanwinst voorgesteld aan de pers. De Belgische bekerwinnaar heeft een ...

28
28
Bruno verrast compleet met basisploeg van Anderlecht

RSC Anderlecht speelt om 19u op het veld vna Hammarby. Dat is een match die enorm cruciaal is voor ...

299
299
FIFA in nauwe schoentjes: onderzoek naar matchfixing op WK

Tijdens het afgelopen WK maakte de FIFA alweer geen al te beste beurt. Schandalen, corruptie en ...

617
617
Anderlecht haalt slag thuis en ontloopt zware sanctie

De zenuwen staan strakgespannen bij RSC Anderlecht, dat in de tweede voorronde van de Europa League ...

223
223
'Leko krijgt zin: transfervuurwerk bij Club Brugge'

Club Brugge vertrok met drie nieuwkomers richting het oefenkamp in Frankrijk, maar de komende weken ...

558
558
'Van Bommel wordt bondscoach: ex-Rode Duivel als T2'

De laatste details moeten nog worden uitgeklaard, maar behoudens een onverwachte wending wordt Mark ...

358
358
'Genk zet zich schrap: Club duwt door voor opvolger Tzolis'

Nu de recordtransfer van Christos Tzolis naar Arsenal officieel in kannen en kruiken is, lijkt de ...

691
691
AA Gent op glad ijs: De Mil stoot fans tegen de borst

In de tweede voorronde van de Conference League neemt AA Gent het straks in Polen op tegen FK LNZ ...

200
200
'Club Brugge kruist vingers: plottwist rond Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel op zomerstage in Rennes, waar Ivan Leko zijn troepen verder ...

473
473
'Bruno hakt knopen door: Anderlecht mist sterkhouder'

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Zweden, waar het in de tweede voorronde van de Europa League ...

224
224
Aster Nzeyimana en Lize Feryn delen enorm heuglijk nieuws

Na een lange periode vol hoop, verdriet en opnieuw hoop is het geluk eindelijk compleet. Lize Feryn ...

53
53
'Club Brugge mag kruis maken over groot talent'

Club Brugge heeft de komende weken nog het nodige transferhuiswerk voor de boeg. Met Yann Sommer, ...

421
421
'Tonnen werk voor Sibierski: nog 7 vertrekkers?'

Anderlecht trapt zijn seizoen om 19u af tegen Hammarby, dat meteen een pittige tegenstander belooft ...

433
433
Daar is het record: Tzolis heeft transfer naar Arsenal beet

De voorbije jaren liet Club Brugge al regelmatig het Belgische transferrecord sneuvelen, vorige ...

254
254
'Union gaat overstag: sterkhouder op weg naar uitgang'

Union schoot deze zomer heel snel in actie op de transfermarkt. Het rondde al vroeg een pak ...

110
110
'Hayen plukt volgende pion weg bij Genk'

KRC Genk kende een woelige voorbereiding op het nieuwe seizoen, met onder meer een gedwongen ...

269
269
'Droomtransfer De Ketelaere: nieuwe info duikt op'

Nu het WK voorbij is, schieten de Europese grootmachten in actie op de transfermarkt. Dat heeft ook ...

245
245
Barça heeft tweede aanwinst beet, met gevolgen voor Karetsas

FC Barcelona veroverde vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Spaanse titel, maar in de ...

208
208
'AZ heeft eerste deal in Jupiler Pro League beet'

AZ pakte vorig seizoen de Nederlandse beker dankzij een klinkende 5-1 in de finale tegen NEC, maar ...

80
80
Genk heeft recordtransfer helemaal beet

Na een tegenvallend seizoen wil Genk straks beter doen, al kreeg het deze zomer wel een tik met het ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Shortlist Duivels bekend, Club dicht bij megadeal'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

319
319

Meer sportnieuws