'Jackpot voor KRC Genk: vervanger meubelstuk al bekend'

873 stemmen
'Jackpot voor KRC Genk: vervanger meubelstuk al bekend'

KRC Genk staat op het punt om nog een uitgaande transfer af te ronden, want behoudens een kink in de kabel verhuist Carlos Cuesta naar Galatasaray. Vermits de mercato bij ons al gesloten is kan de koploper, die na de bekerexit alles op de titel zet, nochtans geen vervanger meer in huis halen. Al hoeft dat geen probleem te zijn.

Thorsten Fink, Dimitri de Condé en Peter Croonen riepen de afgelopen weken in koor dat zij de huidige selectie in januari vooral bij mekaar wilden houden. Missie geslaagd, zo leek het dan ook toen de transfermarkt haar deuren sloot zonder dat er uitgaand verkeerd had plaatsgevonden in de Cegeka Arena. Al blijkt dat nu toch voorbarig.

LEES OOK: 'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

Cuesta naar Turkije

Tenslotte blijkt Cuesta, die woensdag daarom reeds ontbrak tegen Club Brugge, al op weg naar Turkije om zijn medische testen af te leggen. Dat wordt inmiddels ook bevestigd door zowat alle Belgische kranten, waarbij vooral Het Belang van Limburg met meer informatie op de proppen komt over de centrale verdediger zijn abrupt vertrek.

Volgens de krant is het geen verrassing dat Cuesta alsnog andere oorden opzoekt. Zo was het eigenlijk vorige zomer al de bedoeling om vorige zomer te cashen op de 25-jarige Colombiaan, die toen net had uitgeblonken op de Copa America. Een ernstig bod bleef echter uit, waarna Fink de voorkeur gaf aan Matte Smets en Mujaid Sadick.

Jackpot voor Genk

Hoewel hij het jaar voordien nog even de aanvoerdersband droeg bleek het zesde seizoen bij de Limburgers er zo te veel aan voor Cuesta, die bovendien opnieuw geregeld in de lappenmand lag en volgende zomer zijn laatste contractjaar inging. Na 182 optredens was de tijd dan ook rijp om afscheid te nemen van de 21-voudig international.

Te meer omdat hij nog een fraaie som in het laatje brengt. Ook volgens HBVL gaat het om acht miljoen, plus mogelijke bonussen en een (beperkt) doorverkooppercentage. Een zeer aanvaardbaar bod dus voor Genk, dat destijds zelf bijna vier miljoen op tafel legde. Al hadden De Condé en co de deal toch liever pas na het seizoen afgerond.

Kans voor Kongolo

Dat er geen vervanger meer in huis kan worden gehaald, en alle posities dus niet langer dubbel bezet zijn, hoeft evenwel geen ramp te betekenen. Nog volgens de krant wordt de pas 18-jarige Josue Kongolo namelijk klaar geacht om een plek op te schuiven in de pikorde. Benieuwd of hij ondanks de perikelen bij Jong Genk vlug zijn kans krijgt.

Gelooft u in Kongolo?

Meest recent

Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

1
1
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

48
48
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

65
65
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

43
43
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

168
168
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

193
193
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

48
48
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

41
41
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

123
123
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

124
124
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

48
48
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

361
361
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

275
275
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

273
273
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

66
66
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

264
264
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

343
343
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

106
106
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

62
62
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

411
411
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

258
258
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

82
82
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

498
498
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

143
143
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

782
782

Meer sportnieuws