'Jackpot voor KRC Genk: vervanger meubelstuk al bekend'

door
'Jackpot voor KRC Genk: vervanger meubelstuk al bekend'

KRC Genk staat op het punt om nog een uitgaande transfer af te ronden, want behoudens een kink in de kabel verhuist Carlos Cuesta naar Galatasaray. Vermits de mercato bij ons al gesloten is kan de koploper, die na de bekerexit alles op de titel zet, nochtans geen vervanger meer in huis halen. Al hoeft dat geen probleem te zijn.

Thorsten Fink, Dimitri de Condé en Peter Croonen riepen de afgelopen weken in koor dat zij de huidige selectie in januari vooral bij mekaar wilden houden. Missie geslaagd, zo leek het dan ook toen de transfermarkt haar deuren sloot zonder dat er uitgaand verkeerd had plaatsgevonden in de Cegeka Arena. Al blijkt dat nu toch voorbarig.

LEES OOK: "Rot op!" - Genk-sterkhouder valt keihard door de mand

Cuesta naar Turkije

Tenslotte blijkt Cuesta, die woensdag daarom reeds ontbrak tegen Club Brugge, al op weg naar Turkije om zijn medische testen af te leggen. Dat wordt inmiddels ook bevestigd door zowat alle Belgische kranten, waarbij vooral Het Belang van Limburg met meer informatie op de proppen komt over de centrale verdediger zijn abrupt vertrek.

Volgens de krant is het geen verrassing dat Cuesta alsnog andere oorden opzoekt. Zo was het eigenlijk vorige zomer al de bedoeling om vorige zomer te cashen op de 25-jarige Colombiaan, die toen net had uitgeblonken op de Copa America. Een ernstig bod bleef echter uit, waarna Fink de voorkeur gaf aan Matte Smets en Mujaid Sadick.

Jackpot voor Genk

Hoewel hij het jaar voordien nog even de aanvoerdersband droeg bleek het zesde seizoen bij de Limburgers er zo te veel aan voor Cuesta, die bovendien opnieuw geregeld in de lappenmand lag en volgende zomer zijn laatste contractjaar inging. Na 182 optredens was de tijd dan ook rijp om afscheid te nemen van de 21-voudig international.

Te meer omdat hij nog een fraaie som in het laatje brengt. Ook volgens HBVL gaat het om acht miljoen, plus mogelijke bonussen en een (beperkt) doorverkooppercentage. Een zeer aanvaardbaar bod dus voor Genk, dat destijds zelf bijna vier miljoen op tafel legde. Al hadden De Condé en co de deal toch liever pas na het seizoen afgerond.

Kans voor Kongolo

Dat er geen vervanger meer in huis kan worden gehaald, en alle posities dus niet langer dubbel bezet zijn, hoeft evenwel geen ramp te betekenen. Nog volgens de krant wordt de pas 18-jarige Josue Kongolo namelijk klaar geacht om een plek op te schuiven in de pikorde. Benieuwd of hij ondanks de perikelen bij Jong Genk vlug zijn kans krijgt.

Gelooft u in Kongolo?

Meest recent

Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

24
24
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

101
101
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

20
20
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

149
149
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

28
28
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

345
345
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

136
136
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

149
149
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

56
56
Ruben Van Gucht in shock: 'Bekentenis slaat in als een bom'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

303
303
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

66
66
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

186
186
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

147
147
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

76
76
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

220
220
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

44
44
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

246
246
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

221
221
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

38
38
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

402
402
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

135
135
Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

64
64
Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

95
95
Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

61
61
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

312
312

Meer sportnieuws