'Jackpot voor KRC Genk: vervanger meubelstuk al bekend'

door
'Jackpot voor KRC Genk: vervanger meubelstuk al bekend'

KRC Genk staat op het punt om nog een uitgaande transfer af te ronden, want behoudens een kink in de kabel verhuist Carlos Cuesta naar Galatasaray. Vermits de mercato bij ons al gesloten is kan de koploper, die na de bekerexit alles op de titel zet, nochtans geen vervanger meer in huis halen. Al hoeft dat geen probleem te zijn.

Thorsten Fink, Dimitri de Condé en Peter Croonen riepen de afgelopen weken in koor dat zij de huidige selectie in januari vooral bij mekaar wilden houden. Missie geslaagd, zo leek het dan ook toen de transfermarkt haar deuren sloot zonder dat er uitgaand verkeerd had plaatsgevonden in de Cegeka Arena. Al blijkt dat nu toch voorbarig.

LEES OOK: Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

Cuesta naar Turkije

Tenslotte blijkt Cuesta, die woensdag daarom reeds ontbrak tegen Club Brugge, al op weg naar Turkije om zijn medische testen af te leggen. Dat wordt inmiddels ook bevestigd door zowat alle Belgische kranten, waarbij vooral Het Belang van Limburg met meer informatie op de proppen komt over de centrale verdediger zijn abrupt vertrek.

Volgens de krant is het geen verrassing dat Cuesta alsnog andere oorden opzoekt. Zo was het eigenlijk vorige zomer al de bedoeling om vorige zomer te cashen op de 25-jarige Colombiaan, die toen net had uitgeblonken op de Copa America. Een ernstig bod bleef echter uit, waarna Fink de voorkeur gaf aan Matte Smets en Mujaid Sadick.

Jackpot voor Genk

Hoewel hij het jaar voordien nog even de aanvoerdersband droeg bleek het zesde seizoen bij de Limburgers er zo te veel aan voor Cuesta, die bovendien opnieuw geregeld in de lappenmand lag en volgende zomer zijn laatste contractjaar inging. Na 182 optredens was de tijd dan ook rijp om afscheid te nemen van de 21-voudig international.

Te meer omdat hij nog een fraaie som in het laatje brengt. Ook volgens HBVL gaat het om acht miljoen, plus mogelijke bonussen en een (beperkt) doorverkooppercentage. Een zeer aanvaardbaar bod dus voor Genk, dat destijds zelf bijna vier miljoen op tafel legde. Al hadden De Condé en co de deal toch liever pas na het seizoen afgerond.

Kans voor Kongolo

Dat er geen vervanger meer in huis kan worden gehaald, en alle posities dus niet langer dubbel bezet zijn, hoeft evenwel geen ramp te betekenen. Nog volgens de krant wordt de pas 18-jarige Josue Kongolo namelijk klaar geacht om een plek op te schuiven in de pikorde. Benieuwd of hij ondanks de perikelen bij Jong Genk vlug zijn kans krijgt.

Gelooft u in Kongolo?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

21
21
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

21
21
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

42
42
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

39
39
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

62
62
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

192
192
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

159
159
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

270
270
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

349
349
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

92
92
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

144
144
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

135
135
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

77
77
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

114
114
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

285
285
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

912
912
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

383
383
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

290
290
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

785
785
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

217
217
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

719
719
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

488
488
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

152
152
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1050
1050

Meer sportnieuws